Jump to content



Need For Speed: Shift


JaguarOne

Recommended Posts

οσον αφορά το παιχνίδι:triniti: αποψη μου είναι οτι η EA εφτιαξε ένα καταπληκτικο nfs (απο αποψης γραφικών,αυτοκινήτων και διαφόρων σκηνικών) αλλα ο χειρισμός τα αναιρει όλα....οπότε ένα 6,8/10 απο εμένα:crazy:

Μπα,ανετα 8/10!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply
Μπα,ανετα 8/10!

οντος ενα 7,5/10 ναι.. αλλα 8/10 με τπτ με αυτον τον χειρισμο ..πως είναι δυνατον να φτιάχνουν μια παιχνιδάρα με τετοιο χειρισμο...καλύτερα να αφήναν του undercover

ΥΓ εκτός άμα μόνο εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα:suicide:

Link to comment
Share on other sites

οντος ενα 7,5/10 ναι.. αλλα 8/10 με τπτ με αυτον τον χειρισμο ..πως είναι δυνατον να φτιάχνουν μια παιχνιδάρα με τετοιο χειρισμο...καλύτερα να αφήναν του undercover

ΥΓ εκτός άμα μόνο εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα:suicide:

+1 Ένα 7.5άρι... Δεν αντιμετωπίζεις μόνο εσύ πρόβλημα, πάντως. Τελικά μόνο η codemasters ξέρει να φτιάχνει σωστά racing games.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια με το τιμονι μου δεν εχω κανενα προβλημα.Μαλλον θελει να ρυθμισετε σωστα.:T:

Ισως βεβαια να ταν και υπερβολη το 8αρι,αλλα ειναι πραγματικα παρα πολυ καλο το παιχνιδι!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καινουριο το παιχνιδι για να παρει βαθμολογια και μαλιστα τοσο μεγαλη

για να δουμε αν θα το παιζουν και σε 5-6 χρονια...δε θυμαμαι κανα αλλο παιχνιδι της ΕΑ περα απο το sims που το παιζουν μονο γκομενες...:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το χερισμό να αλλάξουν τις ρυθμίσεις στο gameplay.

Μειώστε τα βοηθήματα. Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι στις πισωκούνες υπερβάλουν. Δε μπορεις να κρατηθεις στο δρόμο. Στην μάχη Μ3 vs RS4 απλά με την μπέμπα μου φαινόταν αδύνατο.

19χ12 0xaf/aa med/high 8800gts512 σε q6600 κάτι κολληματάκια μόνο. +στην εκίνηση πριν την τρίτη κόρνα ο ήχος μπερδευει (σα να εχει παρασιτα)

Link to comment
Share on other sites

πιο αυτοκινητο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο?

Ααα υποψιν,οταν πουλασ ενα αυτοκινητο παιρνεισ ολα σου τα χρηματα πισω!!!

Η μεγαλε μ@@ ειναι οτι δεν μπορεις να πειραξεισ και πολυ την εμφανιση(σποιλερ κλπ) που ηταν το σημα κατατεθεν του NFS...

Link to comment
Share on other sites

πιο αυτοκινητο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο?

Ααα υποψιν,οταν πουλασ ενα αυτοκινητο παιρνεισ ολα σου τα χρηματα πισω!!!

Η μεγαλε μ@@ ειναι οτι δεν μπορεις να πειραξεισ και πολυ την εμφανιση(σποιλερ κλπ) που ηταν το σημα κατατεθεν του NFS...

δεν ηταν το σημα κατατεθεν του nfs....παρα μονο των καγκουροundergroundmostwanted..τα παλια nfs εχουν πεθανει χρονια τωρα....

το παιχνιδακι καλο ειναι, το σημαντικο ειναι οτι εγινε ενα βημα προς τη σωστη κατευθυνση...τωρα τα γραφικα/ηχοι/αυτοκινητα παντα στο ιδιο καλο επιπεδο ηταν στα nfs.

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν με ενθουσιασε...ειναι ενα ΚΑΛΟ arcade για να περνας απλα την ωρα σου.

Αν μπειτε στο τρυπακι να συγκρινετε με την πραγματικοτητα , καλυτερα παιξτε αλλο παιχνιδι..

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν με ενθουσιασε...ειναι ενα ΚΑΛΟ arcade για να περνας απλα την ωρα σου.

Αν μπειτε στο τρυπακι να συγκρινετε με την πραγματικοτητα , καλυτερα παιξτε αλλο παιχνιδι..

Λαθος! αγορα ΧΒΟΧ 360 και απο 24 Οκτ FORZA 3 ! Κολαση....

Προσωπικα το nfs shift πολυ μου αρεσει. Επισης ειναι πιο sim απο αλλα games που θελουν και διατυμπανιζουν οτι ειναι sim πχ Gran turismo και το μονο που τους ενδιαφερει να μεγαλωνουν τις λιστες με τα αμαξακια τους και μετα να βαζουμε το κουμπι ή τη βιδα με μονοτικη και οτι αλλο εχουμε πανω στο χειριστηριο και να πεφτουμε για υπνο :hehe:!!!! Για πολυ sim μιλαμε...

Με το φρεναρισμα της πατημενης γατας :hehe:

Mπραβο στην ΕΑ και ενα 8,5/10 απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι γεγονός πως τόσο ρεαλιστικό ARCADE δεν έχουμε ξαναδεί! :p

NFS SHIFT γνωστό και ως "βάρκα στο γυαλό", "δεν μας είπανε ποτέ τι είναι η πρόσφυση" και "Η M3 δεν στρίβει με τίποτα γιατί εδώ στην ΕΑ είμαστε άσχετοι από αυτοκίνητα και νομίζουμε ότι όλα στρίβουν κυρίως με το πλάι και εννίοτε με το τιμόνι, να μας συγχωρείτε gamers αλλά εδώ στο αμέρικα έχουμε μόνο ευθείες"! :D

Link to comment
Share on other sites

Λαθος! αγορα ΧΒΟΧ 360 και απο 24 Οκτ FORZA 3 ! Κολαση....

Προσωπικα το nfs shift πολυ μου αρεσει. Επισης ειναι πιο sim απο αλλα games που θελουν και διατυμπανιζουν οτι ειναι sim πχ Gran turismo και το μονο που τους ενδιαφερει να μεγαλωνουν τις λιστες με τα αμαξακια τους και μετα να βαζουμε το κουμπι ή τη βιδα με μονοτικη και οτι αλλο εχουμε πανω στο χειριστηριο και να πεφτουμε για υπνο :hehe:!!!! Για πολυ sim μιλαμε...

Με το φρεναρισμα της πατημενης γατας :hehe:

Mπραβο στην ΕΑ και ενα 8,5/10 απο εμενα!

ε?

Δηλαδη με τα λεγομενα σου , τι ειπα λαθος ;Η το ειπες μονο κ μονο για να πεις κατι ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά δεν εχω κάποιο πρόβλημα με το χειρισμό. Είναι από τις λίγες φορές που δε σκάλισα sensitivity και λοιπές ρυθμίσεις. Εχω XBOX 360 gamepad και με το default προφίλ που είχε το παιχνίδι, ολα είναι ok από την πρώτη στιγμή.

Για παράδειγμα τη μάχη M3vsRS4 που αναφέρει ο φίλος Volrath, την κέρδισα με τη BMW ενω είχα δοκιμάσει ηδη δυο φορές χωρίς επιτυχία με το AUDI.

Από βοηθήματα εχω αφήσει μόνο το ABS και το ESP.

Link to comment
Share on other sites

Το NFS SHIFT ειναι κατα βαση SIM με λιγη δοση ARCADE ! Αυτο δεν ειναι κακο, αλλα ειναι πολυ καλο για να το χωνεψει καλυτερα η μαζα! Εμενα που μου αρεσουν τα sim, το βρηκα πολυ καλο...

Οσο για την Μ μια χαρα στριβει, τρενο με κολο δεξια αριστερα....πισωκουνα ειναι! Αντιθετα το RS AUDI ορμαει και βγαινει στις στροφες με πολυ ευκολια....

Πολυ ωραια μεταφερει στο χειριστηριο και το ξαφνικο φρεναρισμα με διπλωμα τιμουνιου και αναγκαζεσαι να διορθωνεις μπας και το σωσεις γιατι αλλιως στο χαντακι!

Εγω παιζω με ολα στο off εκτος απο το TCS και το παιζω στο hard!

Το απολυτο ARCADE με μια δοση SIM παιχνιδι ειναι το PGR 4 στο χβοχ 360

Για μενα ο καλυτερος εξομοιωτης για τα γουστα μου ειναι το FORZA 3

http://www.gamersyde.com/news_forza_3_exclusive_video_and_images-8528_en.html

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ sebastian -συγνώμη κιόλας- αλλά θες να μου πεις ότι στο shift δεν πρόσεξες ΠΟΤΕ να σου κάνουν υποστροφή κάποια πισωκίνητα αν "δαγκώσεις" το γκάζι στο apex;;;;;

Ή ας πούμε δεν σου έτυχε να είσαι στην φουρκέτα με 40 χλμ και το αμάξι να μην στρίβει καθόλου επειδή είσαι απλά εκτός γραμμής και να πρέπει να το ακινητοποιήσεις σχεδόν για να σε "πάρει" η στροφή... λες και έχεις νταλίκα;

Ή ας πούμε.. δεν σου έτυχε να πασχίζεις να κρατήσεις το αμάξι ακόμα και σε ευθείες ή σε ελαφρές καμπές πολλών χλμ.;

..θεωρείς το Shift καλύτερο από π.χ. το Grid?

Τι να πω, ίσως να έχουμε διαφορετικές απόψεις από το τι θεωρούμε racing sim...

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ sebastian -συγνώμη κιόλας- αλλά θες να μου πεις ότι στο shift δεν πρόσεξες ΠΟΤΕ να σου κάνουν υποστροφή κάποια πισωκίνητα αν "δαγκώσεις" το γκάζι στο apex;;;;;

Ή ας πούμε δεν σου έτυχε να είσαι στην φουρκέτα με 40 χλμ και το αμάξι να μην στρίβει καθόλου επειδή είσαι απλά εκτός γραμμής και να πρέπει να το ακινητοποιήσεις σχεδόν για να σε "πάρει" η στροφή... λες και έχεις νταλίκα;

Ας πούμε θεωρείς το Shift καλύτερο από π.χ. το Grid?

Τι να πω, ίσως να έχουμε διαφορετικές απόψεις από το τι θεωρούμε racing sim...

Το GRID σε αυτο που κανει ειναι αρκετο καλο. Αλλα καμια σχεση με το shift, αλλο το ενα αλλο το αλλο....

Παιζω πολλα ralakia και εχω δει οτι ο καθενας εχει το στιλ του. Αλλο τον βολευει ενα παιχνιδι και αλλο οχι.

Οταν επιασα στα χερια μου το shift ειχα πολλα προβληματα με το παιχνιδι, ομως προσπαθησα να κατανοησω το πως διαβαζει το δρομο. Ειμαι πολυ καλυτερος τωρα....

Να πω οτι παιζω με TCS ON μονο.

Τα καλυτερα ralakia για εμενα ειναι το ( SIM->FORZA, GTR, NFS SHIFT ARCADE->PGR, GRID ) και καποτε το gran turismo αλλα χαθηκε αναμεσα στις λιστες αμαξιων ....

Link to comment
Share on other sites

εχεις παιξει τοσα racing games οσο και οι καρτες που εχεις δοκιμασει ?:hehe:

Αυτο που λεω..αν θελετε sim , ψαχτειτε για αλλο game.αν θελετε για να περασετε την ωρα σας και δραση , που εχει και στοιχεια sim ,μια χαρα καλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.