Jump to content



Need For Speed: Shift


JaguarOne

Recommended Posts

Μη ξεχνας οτι το πληκτρολογιο και το gamepad ειναι ψηφιακα,δηλαδη με το που πατησεις δεξια ειναι σα να στριβεις 100% το τιμονι στο αμαξι

ρυθμισε το απο τις ρυθμισεις ισως ειναι καλυτερα

hydra καλυτερα βαλε anisotropic,βοηθαει να τα βλεπεις πιο καλα σε μακρινες αποστασεις.

Ακριβώς αυτό έλεγα κι εγώ man. Βέβαια το τιμόνι θέλει χρόνο να πάει στο τέρμα, αλλά γενικά με την κάμερα από μέσα που έβλεπα το τιμόνι οδηγάω σαφώς καλύτερα στο συγκεκριμένο παιχνίδι (και δεν παίζω ποτέ με in-camera).

To έχω ρυθμίσει αρκετά το gamepad, έχει βελτιωθεί αρκετά αλλά απλά το παιχνίδι -κατά την ταπεινή μου γνώμη- θέλει τιμόνι, τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply
γιατι driftaroyn και τα corsa??

Ακριβώς! Τo Corsa με 110 στρίβει (στην πραγματικότητα) και η 135i με 110 (στο παιχνίδι) όχι μόνο δεν στρίβει αλλά... πετάει και ΜΟΥΤΡΑ (και υποτίθεται είναι πισωκίνητο)!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το Nissan γιατι δεν μπορω να το ντριφταρω με τιμονι? -.- του δινω γκαζι αλλα δεν παει καπως γρηγορα και στριβει μονο του περα δωθε.Θελει και λιγο ταχυτητα νομιζα για ντριφτ:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνας οτι το πληκτρολογιο και το gamepad ειναι ψηφιακα,δηλαδη με το που πατησεις δεξια ειναι σα να στριβεις 100% το τιμονι στο αμαξι

ρυθμισε το απο τις ρυθμισεις ισως ειναι καλυτερα

Ο μοχλός του gamepad είναι αναλογικός

Link to comment
Share on other sites

χεχε ολοι με τα pad ε? πρεπει να το κατεχεις με το keyboard...

για μενα παντως ειναι γελιο και με manual..αλλα με auto συμπλεκτη..:p

θα αξιζει ομως με μια g25 σιγουρα!

Με πληκτρολόγιο εγώ δεν μπορώ να το παλέψω...δοκίμασα με το VWGT και τώρα το Scirocco....δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω////κανα screenshot για τις επιλογές που θεωρείτε βέλτιστες με πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

@sstav

χμμ..δν νομιζω οτι θελει ρυθμισεις..σε στροφες αφηνεις γκαζακι..κατεβαζεις..κ αν δεν σε περνει τσιμπας λιγο χειροφρενο ισα ισα..

δεν ειναι τοσο δυσκολο...εμενα με δυσκολεψε σε κατι αγωνες με την buggati στο tournament που γινεται χαμος...! εκει ειναι οτι να'ναι !

Link to comment
Share on other sites

Thread splitted.

Το αλλο ηταν γενικο με info για ολα τα games της σειρας,ενω αυτο αποκλειστικα για το Shift.

Go on!

Fixed και αυτο που ειπε ο αποκατως.

Λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ρωταγε κι ο racer στην προηγουμενη σελιδα αλλα δεν του απαντησε κανεις,τι γινεται με τα αυτοκινητα που κερδιζεις?υπαρχουν πουθενα?οχι μονο στο my cars,ουτε στο car lot δεν τα βρισκω..

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορά το παιχνίδι:triniti: αποψη μου είναι οτι η EA εφτιαξε ένα καταπληκτικο nfs (απο αποψης γραφικών,αυτοκινήτων και διαφόρων σκηνικών) αλλα ο χειρισμός τα αναιρει όλα....οπότε ένα 6,8/10 απο εμένα:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.