Jump to content



Need For Speed: Shift


JaguarOne

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

δοκιμες επι δοκιμων στην driving force gt

steering sensitivity 80

speed steering sensitivity 0

ολα τα υπολοιπα sensitinity 100 και τα dead zones 0

τεραστια διαφορα ειδα(σε πολλα χιλιομετρα πας επιτελους ευθεια) οταν μηδενισα το speed steering sensitivity,

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Thrustmaster και βρήκα την υγειά μου. Όντως όπως είχα πει το παιχνίδι μεταμορφώνεται με τιμονιέρα. Ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα δεν θέλει, επιλέγεις το preset και απλά παίζεις! Είμαι ένας ευτυχής καμμένος racer!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Η μέρα με τη νύχτα!!!! Μπράβο στο χριστιανο που τις έβαλε!!!! Και στο εκεί φόρουμ και στο εδώ!!!!!! Έγινε το xbox controller μου τιμονιέρα!!!! :happy2: Οδηγώ κανονικά... ελέγχεται ρε παιδί μου!!!!!! Μου έβγαινε η πίστη να τερματίσω με την carrera gt στο spa και τώρα πήγε για τη πλάκα!!!! :flag:

Link to comment
Share on other sites

Για τιμονιερα τι ρυθμισεις εχετε guys?Εχω την Logitech WingMan Formula GP Racing Wheel

EDIT: παναρχαια,αλλα κανει δουλεια...θα με ενδιεφεραν ομως τυχον καλυτερες ρυθμισεις απο τα default.

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062689017&postcount=200 :T:

Λογικα κανει και για τιμονιερα

κι ομως δεν κανει....με steering sensitivity 5% πρεπει να εχεις τιμονιερα 5 στροφων για να στριψεις και χερια προπελα..

Eγώ παίζω με αυτές...

Steering Dead Zone-0%

Accel Dead Zone-0%

Brake Dead Zone-0%

Clutch Dead Zone-0%

Steering Sensitivity-50%

Acell Sensitivity -90%

Brake Sensitivity-90%

Clutch Sensitivity-60%

Speed steering Sensitivity 40%

Force Feedback-8

Turning Lock-100%

ωραιος..τι τιμονιερα εχεις??

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062689017&postcount=200

Xαλια για τιμονι:hang2:

Eγώ παίζω με αυτές...

Steering Dead Zone-0%

Accel Dead Zone-0%

Brake Dead Zone-0%

Clutch Dead Zone-0%

Steering Sensitivity-50%

Acell Sensitivity -90%

Brake Sensitivity-90%

Clutch Sensitivity-60%

Speed steering Sensitivity 40%

Force Feedback-8

Turning Lock-100%

Σε ευχαριστω πολυ,αυτες ειναι καλες !:)

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις από το xbox forums με έχουν βοηθήσει και εμένα πολύ(gamepad). Κυρίως τα sensitivity settings και οχι τόσο το oversteer.

Επίσης ήθελα να κράξω λίγο το παιχνίδι για τα μεγάλα loading times, αλλά πλέον δε γίνεται. Μετά την εγκατάσταση του patch είδα θεαματική διαφορά. Τόση που με ανάγκασε να χρονομετρήσω. Φόρτωσα την ίδια πίστα και :

unpatched = 41sec

patched = 13sec

Θα το κράξω όμως λίγο για την αδικαιολόγητη για εμένα επιθετικότητα της AL. Noμίζω ότι ήθελαν να βάλουν κάτι που να θυμίζει NFS και επέλεξαν το πιο λάθος. Δεν κολλάει τόση επιθετικότητα από τους αντιπάλους στο χαρακτήρα του παιχνιδιού κατα τη γνώμη μου.

Υ.Γ : Εχω χάσει το μυαλό μου με τη Murcielago. Δεν υπάρχει άλλη θέση περα από την πρώτη με τέτοιο εργαλείο..

Link to comment
Share on other sites

Eγώ παίζω με αυτές...

Steering Dead Zone-0%

Accel Dead Zone-0%

Brake Dead Zone-0%

Clutch Dead Zone-0%

Steering Sensitivity-50%

Acell Sensitivity -90%

Brake Sensitivity-90%

Clutch Sensitivity-60%

Speed steering Sensitivity 40%

Force Feedback-8

Turning Lock-100%

Αφού είσαι οδηγάρα ρε George!!!!!!Άμα έχεις χέρια τι τις θέλεις τις βοήθειες....Το ξεκινάω και εγώ τωρα:devil:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος..τι τιμονιερα εχεις??

G25 τι άλλο...:p

Αφού είσαι οδηγάρα ρε George!!!!!!Άμα έχεις χέρια τι τις θέλεις τις βοήθειες....Το ξεκινάω και εγώ τωρα:devil:

:haha:

Kαλό κάψιμοοο!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.