Jump to content



Need For Speed: Shift


JaguarOne

Recommended Posts

τελικα παιδες..τα drift δεν ειναι και τοσο δυσκολα με keyboard..

βγαινουν ανετα αφου στον πρωτο γυρο βγαζω τους ποντους απ'τον δευτερο ;)

απλα το καθε τουτου θελει κ τα αναλογα settings του...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply
Φανταστικό sci-fi παιχνίδι το shift.. Αυτός που σκέφτηκε να βάλει τους μεγάλους αόρατους μαγνήτες στις άκρες του δρόμου ήταν πανέξυπνος :rolleyes:

Αν προσπαθήσεις να το πας στην άσφαλτο και όχι στα χώματα, θα δεις, είναι άλλο παιχνίδι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρεθηκε λυση για το χοροπηδητο...εβαλα το speed steering sensitivity στο 100 απο 0 ...,με speed steering sensitivity 100 απενεργοποιουνται και οι μαγνητες που κολλανε το αυτοκινητο στις μπαρες οταν βγει απο τον δρομο..:sarcastic: τωρα πλεον οργωνω ανετα...:D

Link to comment
Share on other sites

Ο χειρισμος του παιχνιδιου ειναι ενας γριφος που με εχει εκνευρισει ειναι η αληθεια...

Αλλες ρυθμισεις για keyboard, αλλες για gamepad, αλλες για τιμονιερα, αλλες για αργα αυτοκινητα, αλλες για μετρια, αλλες για γρηγορα, αλλες για drift, αλλες για racing....ε νταξ...ειπαμε να παιξουμε ενα παιχνιδακι οχι να βγαλουμε σπυρια! :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Αφού έλιωσα το demo, λέω να πάω να το πάρω επιτέλους! Έχω πάθει πλάκα με την αίσθηση της οδήγησης, ειδικά με την εσωτερική κάμερα, και τα γραφικά. Ποια είναι η καλύτερη πίστα κατά τη γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, φίλε dimk, εμένα μου αρέσει πολύ ο αγώνας μέσα στο Λονδίνο, γιατί είναι εντυπωσιακές οι πραγματικές λεπτομέρειες της πόλης που εμφανίζονται. Για παράδειγμα, κάποια στιγμή βλέπεις αριστερά σου το The Eye.

Γενικά, αυτή η προσοχή στη λεπτομέρεια και η στροφή στο ρεαλισμό με έχουν τρελάνει. Well done, EA.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό sci-fi παιχνίδι το shift.. Αυτός που σκέφτηκε να βάλει τους μεγάλους αόρατους μαγνήτες στις άκρες του δρόμου ήταν πανέξυπνος :rolleyes:

Δεν έχεις και άδικο. Με murcielago (AWD) μόλις μπεις στα χώματα, ακόμα και με 70χλμ να πηγαίνεις δεν λέει να στρίψει με τίποτα. Ούτε fiat seicento να'τανε. Σου τη δίνουν στα νεύρα τέτοιες στιγμές. Τί διάολο, κινούμενη άμμο έχουν στις αληθινές πίστες;

Είναι όντως κάποιες στιγμές στο nfs που καταλαβαίνεις ότι τρέχει κώδικας.

Υ.Γ: Εκείνο που δεν μπορώ να καταλάβω πάντως, είναι το γιατί έχουν επιλογή automatic/manual clutch, αφού ότι και να βάλεις οι ταχύτητες αλλάζουν(από τον λεβιέ) χωρίς συμπλέκτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις και άδικο. Με murcielago (AWD) μόλις μπεις στα χώματα, ακόμα και με 70χλμ να πηγαίνεις δεν λέει να στρίψει με τίποτα. Ούτε fiat seicento να'τανε. Σου τη δίνουν στα νεύρα τέτοιες στιγμές. Τί διάολο, κινούμενη άμμο έχουν στις αληθινές πίστες;

.

αμμοπαγιδα λεγεται αυτο,και υποτιθεται σταματαει αυτοκινητα F1 που πανε...

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ενα mod που υπόσχεται αρκετά για 900kb :

The 900kb small mod combines many improvements made by other mods into one package, including damage improvements, alternative cameras and overhauled physics that get rid of the constant sliding of cars, making them feel more like in the GTR series of simulations.

Extensive work has been gone into the AI too as Diego has not just adjusted the AI aggressiveness but also changed many of the computer cars’ characteristics. Other changes include smoothed track surfaces and slight menu changes.

http://www.virtualr.net/need-for-speed-shift-real-mod-1-0/

Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι Tier 3 που το εχω φτασει δεν με εχει ενθουσιασει και πολυ ουτε σε χειρισμο ουτε σε γραφικα ουτε σε game play...απλα το θεωρω πολυ καλυτερο απο τις προηγουμενες πατατες....σε στορυ τελειως μαπα...Το μονο που μου αρεσει ειναι οτι πλησιαζει πολυ σε gran turismo 2...τοσο σε πιστες οσο και σε αμαξια...Οσο για τον χειρισμο με πληκτρολογιο επρεπε να ενεργοποιησω τα steering assists...Με playstation controller ευτυχως μπορεσα και τα απενεργοποιησα ολα χωρις το αμαξι να πεταει κωλους στην ευθεια :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά.

Για όσους έχουν G25 έχω φτιάξει κάποιες Force Feedback (FFB) ρυθμίσεις οι οποίες βελτιώνουν πολύ τον χειρισμό στο SHIFT, αφού αν μη τι άλλο στέλνουν σωστές μεταφορές βάρους στο τιμόνι σας. Για παράδειγμα, με τις default ρυθμίσεις FFB μεταφέρονται στο τιμόνι δυνάμεις που προέρχονται από το κράτημα των πίσω τροχών, κάτι που φυσικά δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Τις ρυθμίσεις μου μπορείτε να τις βρείτε εδώ (έχουν τύχει μεγάλης αποδοχής στη διεθνή κοινότητα).

Στα βίντεο που ακολουθούν μπορείτε να πάρετε μια πρώτη γεύση των ρυθμίσεων (όσο μπορεί να καταλάβει δλδ κανείς FFB ρυθμίσεις από βίντεο :laughing:):

Στο ίδιο υποφόρουμ θα βρείτε ρυθμίσεις κι άλλων παιδιών, αλλά μιλάμε για PC.

Επίσης αν περιηγηθείτε λίγο εδώ θα βρείτε διάφορα καλούδια σχετικά με το NFS SHIFT. Από ανεπίσημες χρονομετρήσεις και αντιμετώπιση προβλημάτων μέχρι mods και τεχνικές πληροφορίες για modding, πάντα στα ελληνικά.

Καλό... λιώσιμο!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη φαση migf1 ωραιος θα το κανω και θα σου πω..γτ προσφατα πηρα και γω την g25! ;)

ενα προβλημα που εχω ομως ειναι οτι με του drivers 64 δεν μπορω να ανοιξω το logitech profiler..ανοιγει μεν αλλα δν εμφανιζει τπτ...μονο στο game controller και μετα στο properties μπορω να πειραξω τις ρυθμισεις..

χρειαζεται κ Profiler για τα settings που εχεις δωσει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το full damage διακοσμητικο ειναι?? tier 4 tier 5 ΟΛΟΙ ερχονται πανω μου στην εκκινηση και εγω φευγω απο τον δρομο, σε αναγκαζεi σε συνεχομενα restart μπας και πλασαριστεις στην 1η 3αδα-5αδα απο καμια καραμπολα για να εχεις ελπιδες για πρωτια..αλλιως τρεχεις και δεν τους φτανεις..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.