Jump to content



Need For Speed: Shift


JaguarOne

Recommended Posts

Έχει να κάνει με το ότι το παιχνίδι σου κόβει από μόνο του ταχύτητα στις στροφές ή είναι άλλη ρύθμιση αυτή;

Έχει να κάνει με την συμπεριφορά και αίσθηση των αυτοκινήτων (σε τιμονιέρα τουλάχιστον και μέχρι lvl 16 μιας και δεν έχω πάει παραπάνω ακόμα) όπου πλέον πάνε εκεί που τα πάω και φεύγουν όπως θα περίμενα να φεύγουν (και να μαζεύονται ανάλογα).

Πρώτα, είχα την εντύπωση ότι είχα μπει όπως έπρεπε να μπω και απλά δεν έστριβε, έφευγε με τα 4 κλπ.

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/303537.page#2923958

Τα settings που προτείνει ο simmagic δοκίμασα(με το rotation στα 375 από 400).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply
Όποιος μπορέσει να βγάλει όλα τα αστεράκια στο tier3 japan vs usa, drifting series II, στον 2ρο αγώνα (downhill στην touge) έχει :worship: :worship: απο εμένα πάντως. Και άμα το κατάφερε κάποιος ας πει με τι αμάξι / upgrades / settings γιατι έχω δοκιμάσει 50 συνδιασμούς κ πάνω απο 300ποντους δε μπορώ να μαζέψω.

επιτελους βγηκε...

μαζευα 1300-1400....μετα απο καμποσο..βγηκε ..

corollitsa τα παντα ολα πανω...με 30psi (περιπου) στα λαστιχα..αν και το συγκεκριμενο απλα με βοηθησε να κανω 4+sec στα αλλα..

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκαν τα αυτοκινητα που κερδιζουμε σαν level awards,ειναι στο free race/free practice,ουτε που θυμαμαι πως λεγεται

μα ποιος ο λογος να ειναι εκει?ειναι τελειως αχρηστα imo

bonus:στο free race βρισκεται και το maserati mc12,στην κατηγορια loaner cars,που δεν ξερω τι σημαινει οποτε μπορει να μην ειναι εκει για ολους,αλλα να πρεπει να ξεκλειδωθει με καποιο τροπο...

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το πρώτο patch.

http://www.needforspeed.com/web/nfs/downloads

This patch adds two new features: LAN (Local Area Network) play, enhancing the multiplayer experience and Mouse Support, providing full menu navigation through the game using your PC mouse.

Δε λύνει κάποιο πρόβλημα, σύμφωνα με το release log τουλάχιστον. Όσοι έχετε το πρόβλημα με τα saves, ρίξτε μια ματιά εδω :

http://www.pcgameshardware.com/aid,695553/NfS-Shift-crashes-Possible-solutions-for-problems-Patch-under-way/Practice/

αν και λέει για crashes γενικότερα, δε ξέρεις ποτέ.

Επίσης διάβασα ότι οι κάτοχοι ΑΤΙ επιτυγχάνουν καλύτερες επιδόσεις μετονομάζοντας το εκτελέσιμο shift.exe, σε speed.exe ή nfs.exe. Ονόματα εκτελέσιμων προηγούμενων τίτλων της σειράς δηλ. Αναφέρομαι και σε μονές κάρτες, οπότε ας το δοκιμάσει όποιος θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εχθές πήγα να το δοκιμάσω κι εγώ, όταν όμως πάει να μπει δείχνει το logo του παιχνιδιού, φορτώνει η μπάρα και μετά μαυρίζει η οθόνη και κολλάει εκεί. Είναι γνωστό το πρόβλημα; Στο σύστημα της υπογραφής.

Link to comment
Share on other sites

ειναι γνωστο προβλημα σε cracked εκδοσεις...

Όχι απαραίτητα. Αν είναι του "επαναφορτιζόμενου" δεν υπάρχει πρόβλημα.

Y.Γ. Παράγγειλα τιμονιέρα (την Thrustmaster Ferrari GT experience). Δεν υπήρχαν φράγκα για την G25. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο...

Link to comment
Share on other sites

... και σε αυτό το σημείο ο φιλικός σας admin θα παρακαλέσει να μην συνεχιστεί η κουβέντα για σπασίματα κλπ.

Αγαπητέ admin όπως είδες ήμουν ιδιαίτερα διακριτικός (και θα φροντίσω να μην επαναληφθεί από μέρους μου αναφορά σε τέτοια ζητήματα, γνωρίζω την "ευαισθησία" του θέματος).

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ. Παράγγειλα τιμονιέρα (την Thrustmaster Ferrari GT experience). Δεν υπήρχαν φράγκα για την G25. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο...

αξιζει αυτην εχω και ειμαι 1 χαρα!!!

βεβαια αξιζει να περιμενεις ν μαζεψεις € για να παρεις g25

Link to comment
Share on other sites

αξιζει αυτην εχω και ειμαι 1 χαρα!!!

βεβαια αξιζει να περιμενεις ν μαζεψεις € για να παρεις g25

Φίλε μου θεωρώ τα κοντά 200 ευρώ που ζητάει η G25 υπερβολικά για game controller. Δεν θα τα έδινα ακόμα και αν τα είχα. Θεωρώ πως η Thrustmaster είναι η καλύτερη επιλογή στα λεφτά που ζητάει.

Ελπίζω να μην κάνω λάθος, αν και όπως λές κι εσύ που την έχεις (άρα την ξέρεις καλά) πως είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θεωρώ τα κοντά 200 ευρώ που ζητάει η G25 υπερβολικά για game controller. Δεν θα τα έδινα ακόμα και αν τα είχα. Θεωρώ πως η Thrustmaster είναι η καλύτερη επιλογή στα λεφτά που ζητάει.

Ελπίζω να μην κάνω λάθος, αν και όπως λές κι εσύ που την έχεις (άρα την ξέρεις καλά) πως είναι μια χαρά.

βασικα μεταχειρισμενη 100 μπορει την βρεισ

Link to comment
Share on other sites

Πούντηηηηηη???? :baby::innocent:

Πάντως όσο παίρνω lvl και πιο γρήγορα αυτοκίνητα, δεν το χαίρομαι τόσο ρε παιδιά...πιο ωραίο ήταν στην αρχή που έπαιρνες ένα σχετικά πιο αργό αμαξάκι και το πήγαινες "στο όριο"!

Ίσως λείπουν κι οι γρήγορες πίστες, αλλά προσωπικά με χαλάει λίγο να τρέχω την LP640-4 με το Works στο Λονδίνο πχ και όλο να προσέχω μη την πάω στις μπαριέρες..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εχθές πήγα να το δοκιμάσω κι εγώ, όταν όμως πάει να μπει δείχνει το logo του παιχνιδιού, φορτώνει η μπάρα και μετά μαυρίζει η οθόνη και κολλάει εκεί. Είναι γνωστό το πρόβλημα; Στο σύστημα της υπογραφής.

Δοκίμασε με δεξί κλικ πάνω στο εκτελέσιμο και properties να αλλάξεις το compatibility mode σε windows 98/98ME. Πάτα apply στο τέλος.

Αν δε σου δουλέψει, δοκίμασε και τα άλλα compatibility modes μπας και..

Πάντως όσο παίρνω lvl και πιο γρήγορα αυτοκίνητα, δεν το χαίρομαι τόσο ρε παιδιά...πιο ωραίο ήταν στην αρχή που έπαιρνες ένα σχετικά πιο αργό αμαξάκι και το πήγαινες "στο όριο"!

Φοβάμαι ότι κι' εγω εχω αρχίσει να διαπιστώνω το ίδιο. Οσο ανεβαίνουν τα άλογα, τόσο νιώθω ότι χρειάζομαι τιμονιέρα. Σε κάποιες περιπτώσεις δυσκολεύομαι να κρατήσω τη γραμμή μου ακόμα και στις ευθείες.

Μπορεί βέβαια να είναι και θέμα ρυθμίσεων (tuning) ή απλά εξάσκησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά κοιτάω τα settings του gameplay μήπως πρέπει να ρυθμίσω αλλιώς το πως θα οδηγώ.. τι να πω... πάντως σε ορισμένες πίστες, η lambo γίνεται λες και τρέχεις στα προηγούμενα nfs που έπιανες μπαριέρα και πήγαινες! :to_pick_ones_nose3::p:sick:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας ποσταρει ρυθμισεις για ps2 gamepad...το μονο που εχω κανει ειναι να μειωσω λιγο το steering sensitivity αλλα αν υπαρχει κατι καλυτερο θελω να το δοκιμασω..:)

Link to comment
Share on other sites

There is now a 2nd fix for the sensitive steering/oversteer problem this game exhibits in its default settings. And let me tell you it is a NIGHT and DAY difference.

Please use 2nd fix along with the original thread suggestions on turning down sensitivity in the control options.

I have posted the original sensitivity config here:

Steering Dead Zone-15%

Accel Dead Zone-10%

Brake Dead Zone-10%

Steering sensitivity-5%

Acell Sensitivity -5%

Brake sensitivity-5%

Speed steering Sensitivity 100%

On to the 2nd fix:

At the main menu enter CAR GARAGE----> TUNING, press 'Y' to enter quick tuning mode.

Under the heading 'balance' move the slider all the way to OVERSTEER. That's right oversteer. Apparently the developer labeled this slider wrong or its a glitch. Turning the slider to oversteer will actually add understeer.

Now go drive. as you can see the cars are now more comparible to the feeling of Forza2 and RacePro. It may not be as good but it is now close! There was a sim hidden somewhere in all this mess and I may have to take back some to the nasty things I said beforehand :)

(Special thanks to Torque Spike for finding this on the EA forums!)

Με αυτες τις ρυθμισεις πάντως, εγω βρηκα την υγεια μου. Δοκιμάστε τις και πιστευω θα δειτε μεγάλη διαφορα :T:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.