Jump to content



Need For Speed: Shift


JaguarOne

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

καλυτερο απο carbon και Prostreet τα οποια ηταν τελειως οτι νανε, παρολα αυτα ομως δεν μ αρεσε καθολου. 5 λεπτα το πεξα και εφαγε uninstall :/

χαλαρα θα προτιμουσα να παιξω NSFU1,2 και most wanted παρα το Shift :cool:

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε παιδια...γιατι ειναι εκνευριστικος? και δυσκολος?

ειναι απιστευτος ο χειρισμος του...και παιζω με keyboard!

εβαλα το forza 3 στο xbox και ειναι γελιο το gameplay του σε σχεση με shift:whistling

Link to comment
Share on other sites

Όποιος περιμένει ένα nfs παρόμοιο με τα προηγούμενα, καλά θα κάνει να ψάξει για άλλο παιχνίδι.

Το shift θέλει υπομονή, πολλές δοκιμές αλλά μετά σε αποζημιώνει και το χαίρεσαι.

Το μεγαλύτερό του μειονέκτημα για μένα, είναι ότι δεν σου έχει επιλογή να δοκιμάσεις σε μία test πίστα τις ρυθμίσεις που κάνεις και πρέπει να μπεις στην όλη μανούρα του quick race, να βγεις, να ξαναπάς στις ρυθμίσεις, ξανά quick race κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερό του μειονέκτημα για μένα, είναι ότι δεν σου έχει επιλογή να δοκιμάσεις σε μία test πίστα τις ρυθμίσεις που κάνεις και πρέπει να μπεις στην όλη μανούρα του quick race, να βγεις, να ξαναπάς στις ρυθμίσεις, ξανά quick race κλπ.

Σωστή παρατήρηση. Ίσως με κανά official patch να μπορεί να διορθωθεί αυτό (π.χ. με μια επιλογή 'test settings' ή κάτι παρεμφερές).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως...ναι

Παρ' ολα αυτά μπορείς να δοκιμάσεις :

- Να εγκαταστήσεις το patch 1.1

http://www.needforspeed.com/web/nfs/downloads

Δεν αναφέρει κάτι στο release log, αλλά η διαφορά που είδα στα loading times με κάνει να πιστεύω ότι το εκτελέσιμο που το συνοδεύει είναι μακράν καλύτερο του πρώτου. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

- Να δοκιμάσεις τους 191.03 beta που κυκλοφόρησε η Nvidia

http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx

- Δοκίμασε με δεξί κλικ πάνω στο εκτελέσιμο και properties να αλλάξεις το compatibility mode σε windows 98/98ME. Αν δε σου δουλέψει, δοκίμασε και τα άλλα compatibility modes μπας και.. Σε αρκετούς δούλεψε, αλλά οχι όπως πρέπει κατα πως λένε (προβλήματα στον ηχο κλπ.)

- Nα αποσυνδέσεις την τιμονιέρα ή το gamepad που τυχόν έχεις συνδεδεμένο τη στιγμή που προσπαθείς να τρέξεις το παιχνίδι. Δε ξέρω βέβαια αν μπορείς να τα συνδέσεις μετά την εκκίνηση του...

Χρησιμοποιώ Vista οπότε δεν εχω προσωπική εμπειρία για να σου εγγυηθώ ότι κάποια από τις παραπάνω λύσεις θα σε βοηθήσει. Απλά τις εχω δει να ανεφέρονται (τις δυο τελευταίες) σε ξένα forums καθώς αντιμετωπίζουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα.

Το patch και οι drivers είναι δικές μου εμπνέυσεις:p

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε καλο το παιχνιδι αλλα εχει και μερικα κουλα

1)τα αυτοκινητα χωρις λογο χοροπηδανε(ασταματητα αν αρχισουνε) οταν μπεις αποτομα σε καμια στροφη ή η πιστα εχει υψωματακι πχ η cayman s το κανει συνεχεια αν ειναι δυνατον...

2)τι ειχανε στο μυαλο τους οι δημιουργοι οταν εφτιαχαν τα drift events και εκαναν τα αυτοκινητα να γυριζουνε ακομη και με 1η με 2000στροφες δεν μπορω ακομη να καταλαβω...drift events ειχε και το pro steet και δεν ηταν αυτο το χαλι...

Link to comment
Share on other sites

1)τα αυτοκινητα χωρις λογο χοροπηδανε(ασταματητα αν αρχισουνε) οταν μπεις αποτομα σε καμια στροφη ή η πιστα εχει υψωματακι πχ η cayman s το κανει συνεχεια αν ειναι δυνατον...

Σταματησε να συμβαινει αυτο σε μενα οταν εβαλα τις ρυθμισεις του xbox στο pad..

Με keyboard εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Οταν θες να παιζεις στο PRO και ολα τα συστηματα off πρεπει να ξερεις να το πας..αλλιως παιξε στο normal που πεζουμε οι περισσοτεροι...

Μαθε να κοντρολαρεις το γκαζι..λες και παιζεις πρωτη φορα ''ραλακι''

Σκεψου και μια δοση αληθειας..εσυ θα ειχες ενα rx-7 800 αλογα και θα μπορουσες με 3η να ανοιγεις τερμα το γκαζι ? και δεν θα όργωνε την ασφαλτο ?

Επισης πως εκανες το rx-7 800 αλογα ? Εδω το Μ3 δεν φτανει τοσα πιανει το rx-7 ? :fun:

@Propitsiriko

Επειδη απο τοτε που γεννηθηκα επαιζα με ραλλακια οπως αποκαλεις, δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο

Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω επειδη προφανως δεν εχεις φτασει σε high tier !Νομιζεις οτι δεν

ξερουμε να παιζουμε στο πολυ δυσκολο level του nfs!

:baby::baby::baby:Ακου αυτα τα εχω για πρωινο,Δωσε βαση για αλλη μια φορα,

Δεν ειπα να σκαβει την ασφαλτο οταν ειναι 800 αλογα,το λογικοτατο ειναι να κρεμαει ο κινητηρας οσα αλογα και να ειναι,στις μεγαλες ταχυτητες.

Αυτο απο 3η ταχυτητα μεχρι και 5η πατιναρει και τα χλμ παραμενουν σταθερα!αντι να ανεβαινουν ,μην σου πω πως και σε καμια ανηφοριτσα πεφτουν!

Για να σε βοηθησω να το προσπερασεις οταν θα φτασεις στο προβλημα,εαν παιζεις σε pro mode οταν θα σου πατιναρει και εσενα χτυπα μια συμπλεκταρισια γρηγορη και επειτα θα δεις οτι κυριολεκτικα πιανουν δουλεια και αξια τα πολλα αλογα και πραγματικα σκαβει την ασφαλτο!

Αν λοιπον συναντησεις το προβλημα ελα να μου πεις πως δεν μπορω να παιξω σε Pro level!

:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.