Jump to content



Need For Speed: Shift


JaguarOne

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

murcielago ειναι πολυ θηριο και στις στροφες με τιμονιερα που εχω ειναι κομματακι δυσκολο.Τier 2 εγω ειχα μεινει με το ford focus απο το tier 1 και στο tier 3 πηρα την προτελευταια Porsche που ειναι παρα πολυ σταθερη και γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

εχετε καταληξει για το ποιο ειναι το καλυτερο tier 2?χρειαζομαι ενα και ειμαι αναμεσα σε m3,cayman και rs4

Cayman από ΄μένα

αποτι καταλαβα tier 3 φουλ για murcielago και tier4 zonda r,σωστα?

Η LP640, ειδικά με το Works, είναι απίστευτη. Όπως και το Zonda :D. Ναι και στα 2 από ΄μένα.

Link to comment
Share on other sites

εχετε καταληξει για το ποιο ειναι το καλυτερο tier 2?χρειαζομαι ενα και ειμαι αναμεσα σε m3,cayman και rs4

αποτι καταλαβα tier 3 φουλ για murcielago και tier4 zonda r,σωστα?

Εγώ τέλειωσα ολο το tier2 (εκτος προφανώς europe/america και όπου ήθελε drift car ΑΝΕΤΑ με το evo9. Φτηνό, καλός χειρισμός και γρήγορο. Βέβαια να πω την αλήθεια στο γιαπωνέζικο σιρκουί (sic :p ) στο duel, έπαιξα "βρώμικα" και πέταξα τον αντιπαλο έξω για μία εύκολη/γρήγορη νίκη, γιατί το datsun που είχε δε πιανόταν στις στροφές.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορέσει να βγάλει όλα τα αστεράκια στο tier3 japan vs usa, drifting series II, στον 2ρο αγώνα (downhill στην touge) έχει :worship: :worship: απο εμένα πάντως. Και άμα το κατάφερε κάποιος ας πει με τι αμάξι / upgrades / settings γιατι έχω δοκιμάσει 50 συνδιασμούς κ πάνω απο 300ποντους δε μπορώ να μαζέψω.

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως όλοι είπατε για την κόντρα M3-RS4! Για το GT2-GTR SpecV τι έχετε να δηλώσετε? :rubik:Ενώ έμοιαζαν οι πίστες, καμία σχέση τα κρατήματα και η δυσκολία στο να μείνουν στο δρόμο! Ίδρωσα!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

DSC_4646.jpg

Εχω απορια,αμα παω 50 τι γινεται?

Λογικά θα δίνει κανά δις € :p και κάποιο κρυφό αμάξι, πχ την MC12

και γενικως το NFS World tour ειναι το tier 5 αν εχω καταλαβει?

Δε λέγεται Tier 5, World Tour λέγεται. Αλλά αν το πάρεις με τη σειρά, ναι, Tier 5 είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τι lvl ειστε παιδες?Εδω 16 and keep going...:rolleyes:

Εχω απορια,αμα παω 50 τι γινεται? και γενικως το NFS World tour ειναι το tier 5 αν εχω καταλαβει?

Στο 50 είναι ξεκλειδωμένα όλα τα Visual Upgrades. Επίσης, μου έδωσε και μία Aston DBR9 ;)

(ακόμα δε μάθαμε πού τα βρίσκεις τα reward cars για να τα οδηγήσεις...)

Link to comment
Share on other sites

Λαθος! αγορα ΧΒΟΧ 360 και απο 24 Οκτ FORZA 3 ! Κολαση....

Προσωπικα το nfs shift πολυ μου αρεσει. Επισης ειναι πιο sim απο αλλα games που θελουν και διατυμπανιζουν οτι ειναι sim πχ Gran turismo και το μονο που τους ενδιαφερει να μεγαλωνουν τις λιστες με τα αμαξακια τους και μετα να βαζουμε το κουμπι ή τη βιδα με μονοτικη και οτι αλλο εχουμε πανω στο χειριστηριο και να πεφτουμε για υπνο :hehe:!!!! Για πολυ sim μιλαμε...

Με το φρεναρισμα της πατημενης γατας :hehe:

Mπραβο στην ΕΑ και ενα 8,5/10 απο εμενα!

:T:

Χωρίς καλό τιμόνι και πεντάλ*, το τίποτα. Με καλό τιμόνι(και οθόνη) όλα τα bioshock του κόσμου.

Έκανε μπαμ, βασικά, από τα trailers κιόλας.

Στο pro φυσικα.

Υ.Γ:Με gtx 260 σε 1920, χωρίς αα, με όλα τέρμα εκτός από το oclusion(car shadow) που το βάζω medium γιατί δεν αξίζει, κανένα απολύτως πρόβλημα.

*γύρω στα 100€ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να παιξω και ενω υπαρχει το profile μου, εχουν χαθει ολα....με ξεκιναει παλι απο την αρχη(και ειχα φτασει level 20):hang3::hang3:

Το ίδιο έπαθα και έχω και το ξεκίνησα από την αρχή, αν πατήσεις new career και κανείς τα τεστ μετά θα σου λέει δεν έχεις χώρο στο γκαράζ για καινούργιο αυτοκίνητο.

Οπότε πήγα έσβησα το save και πάλι από την αρχή, το θέμα είναι μην το ξανακάνει (που θα το κάνει).

Οποιος βρει κάτι ας το πεί γιατί είναι λίγο σπάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

http://forums.xbox.com/29123795/ShowPost.aspx

There is now a 2nd fix for the sensitive steering/oversteer problem this game exhibits in its default settings. And let me tell you it is a NIGHT and DAY difference.

Please use 2nd fix along with the original thread suggestions on turning down sensitivity in the control options.

I have posted the original sensitivity config here:

Steering Dead Zone-15%

Accel Dead Zone-10%

Brake Dead Zone-10%

Steering sensitivity-5%

Acell Sensitivity -5%

Brake sensitivity-5%

Speed steering Sensitivity 100%

On to the 2nd fix:

At the main menu enter CAR GARAGE----> TUNING, press 'Y' to enter quick tuning mode.

Under the heading 'balance' move the slider all the way to OVERSTEER. That's right oversteer. Apparently the developer labeled this slider wrong or its a glitch. Turning the slider to oversteer will actually add understeer.

Απ' ότι διαβάζω στα comments του παραπάνω link, πρέπει να κάνουν σπουδαία δουλειά αυτές οι ρυθμίσεις. Δεν τις εχω δοκιμάσει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

στο s3 στην αρχη ειχα παει την μπαρα δεξια (oversteer) και εγινε καθαρα υπερστροφικο , σε καθε στροφη εμπαινε με το πλαι πολυ ελεγχομενα...αρα κραταω μια επιφυλαξη αν το oversteer ειναι understeer

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά του μου αρέσουν με εξαίρεση τους ανθρώπους στην εκκίνηση. Απορώ πότε θα σταματήσουν να τους βάζουν. Η εσωτερική κάμερα είναι όντως πολύ πετυχημένη και με τις αλλαγές του focus ανάλογα με την κατάσταση, είναι το πρώτο παιχνίδι που με "έσπρωξε" να τη χρησιμοποιήσω. Σαν χειρισμός όμως με πληκτρολόγιο δεν μ' αρέσει καθόλου. Φαίνεται πως είναι φτιαγμένο καθαρά για αναλογικό χειρισμό γιατί απλά πατώντας τα αριστερά-δεξιά πλήκτρα το αυτοκίνητο γλιστράει. Δεν μπορείς να βελτιώσεις τη θέση σου χωρίς να σπινιάρεις.

Είδα το φως το αληθινό απενεργοποιώντας traction και stability control, δοκιμάστε το αν θέτε.

Έχει να κάνει με το ότι το παιχνίδι σου κόβει από μόνο του ταχύτητα στις στροφές ή είναι άλλη ρύθμιση αυτή;

Link to comment
Share on other sites

http://forums.xbox.com/29123795/ShowPost.aspx

Απ' ότι διαβάζω στα comments του παραπάνω link, πρέπει να κάνουν σπουδαία δουλειά αυτές οι ρυθμίσεις. Δεν τις εχω δοκιμάσει ακόμη.

Επιτέλους!!! Να'σαι καλα.:T:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.