Jump to content



ακραίες καταστάσεις απαιτούν ακραίες λύσεις ?


nickstamat

Recommended Posts

Για να απορείς γιατί το Μega δε δείχνει τη πορεία, αλλά επικεντρώνει στο Χατζιδάκη προσπαθώντας να υποβαθμίσει την πορεία και την οργή του κόσμου, φαίνεται να αγνοείς το παραπάνω γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

Μπάτσος με μαύρο κράνος που στο πίσω μέρος του έχει ζωγραφισμένο ένα αρχαιοελληνικό κράνος..

72072_168070676562250_130031353699516_291701_4399670_n.jpg

EDIT: Ρε αστρολάβε αγόρι μου, στο έχω ξαναπεί. Σταμάτα να κυνηγάς δράκους.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ένα σωρό σχόλια για την αστυνομία, τον ρόλο της κλπ... γνώμη μου είναι ότι δεν είναι δικό τους φταίξιμο και ότι δεν γουστάρουν (σίγουρα όχι η πλειοψηφία) να βαράνε τον κόσμο, αλλά από την άλλη όταν η δουλειά σου είναι να παίρνεις εντολές και να μπαίνεις εμπόδιο ανάμεσα στον κόσμο και 300 ζώα, τότε λογικό είναι να υποστείς τις συνέπειες... Δηλαδή δεν μπορεί να είσαι ψαράς και να διαμαρτύρεσαι ότι βρέχεσαι, ούτε να είσαι αγρότης και σε ζαλίζει ο ήλιος... έτσι είναι το επάγγελμα, από την στιγμή που προστατεύουν τους 300 πιο αντιπαθητικούς ανθρώπους στην Ελλάδα, θα πρέπει να γίνουν το ίδιο αντιπαθητικοί... εξάλλου δεν είναι εξαναγκαστική δουλειά ή σκλάβου, αλλά εθελοντική όπως όλες, πληρώνεσαι για ένα σκοπό...

Επίσης αν και είμαι κατά της βίας γενικότερα, ειδικά όταν δεν έχουν εξαντληθεί οι λογικές λύσεις (όπως πχ το να μάθει επιτέλους ο κόσμος να ψηφίζει είναι μία από αυτές), από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως να μην υπάρχει και άλλη λύση... Δηλαδή δεν μπορείς να ζητάς από έναν κλέφτη να μπει μόνος του στην φυλακή, γιατί απλά δεν θα το κάνει... και όταν αυτός που θα έπρεπε να βάλει τον κλέφτη μέσα, είναι και ο ίδιος κλέφτης και φίλος του άλλου κλέφτη, τότε είναι αδύνατο να μπει ένας από τους 2 στην φυλακή...

Γενικά είμαστε ακόμα πολύ πρόβατα για να αντιδράσουμε... θα πάρει μερικά χρόνια ακόμα κατά την γνώμη μου, γιατί δεν έχουμε το ένστικτο επιβίωσης του τύπου "ο θάνατος σου, η ζωή μου", αλλά κάτι περισσότερο στο "θα αντέξω και άλλη μια μέρα"... οι βαθιές αλλαγές και μεταρρυθμίσεις έρχονται με το πρώτο ένστικτο, ενώ με το δεύτερο έρχεται ο ΓΑΠ και κάθε χοντρός, κινέζος, δρακουμέλ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

@sotiris :

Δεν θέλουμε άξιους πολιτικούς φίλε Hydra.

Μην τρως την καραμέλα των δημοσιογραφίσκων και των πολιτικάντηδων.

Θέλουμε ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ να αποφασίζουμε για ό,τι μας αφορά, όχι δι' αντιπροσώπου.

Aν το λες αυτο καραμελα,δες μια αλλη κατασταση που επικρατει και πες μου αν εχω δικιο ή οχι.Λοιπον,οταν δεν πανε οι μισοι να ψηφισουν και προτιμουν αποχη,βγαινουν ολοι και λενε "Ααα αυτος δεν διεκδικει τα πολιτικα του δικαιωματα μπλα μπλα ,δε μετεχει μπλα μπλα".Ωραια λοιπον,αυτοι που τα λενε αυτα,γιατι δεν πανε να γινουν οι ιδιοι πολιτικοι αφου τα λενε καλα?Ρωτα 10 παιδια 20 χρονων και δες ποσοι θα σου που ναι θα θελα να γινω πολιτικος.Ολοι απαξιουν.... οποτε 100 χρονια Παπανδρεου - Καραμανλης και αλλα 200 χρονια τα ιδια μετα...

Εκει γιατι δεν ασκειτε τα πολιτικα σας δικαιωματα?Μονο στα λογια ειμαστε καλοι ολοι.

Περσυ εστειλα εκθεση στη Βουλη των Εφηβων και δε τα καταφερα.Του χρονου θα ξαναστειλω και θα στελνω μεχρι οσο εχω ορεξη.Τουλαχιστον θα μπορεσω να φωναξω αυτα που θελω στο μελλον....δε θα διαμαρτυρομαι απλα και θα λεω φταιει αυτο ,φταεει το αλλο....

Φυσικα θα μου πειτε τωρα...τι να κανεις καημενε,θα σε φαει το συστημα.Εδω ειναι που πρεπει να το κανουν και αλλοι 1 εκατομμυριο νεοι.....να αλλαξουν ολα ΡΙΖΙΚΑ.Με το να σπας τζαμαριες καταφερνεις μονο να ριχνεις το επιπεδο σου και στην τελικη στα @@ τους (συγγνωμη) σε γραφουν οι πολιτικοι αυτοι που μας κυβερναν.

Επισης εμεις φταιμε φιλε μου για την κατασταση μας.Φταιει ολη η Ευρωπη.Η ιστορια ξεκιναει απο πολυ πισω...απ'την αποικιοκρατια των Ευρωπαιων.Σκεφτειτε λιγο γιατι ξεκιναει απο κει.....ολα ειναι ενα νημα .Η ιστορια συνδεεται και το παρελθον δε γινεται νατο αλλαξεις.Μονο το μελλον....

Πιστευω θα καταλαβετε γιατι φτανει μεχρι εκει και γιατι στην ουσια ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ που τωρα ειμαστε ετσι.Εμεις σκαψαμε το λακκο μας....:T:

Link to comment
Share on other sites

Το MEGA παίζει ΠΑΣΟΚ από τα μέσα Νοεμβρίου του 2007 και μετά. Εσύ πότε το κατάλαβες;

Πριν το Νοεμβριο του 2007 ηταν αντικειμενικο ενα πραγμα δηλαδη ελεγε τα γεγονοτα ωμα χωρις φιλτραρισμα και αποπροσανατολισμο της μαζας.. LOL

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αυτός είναι ταγματασφαλίτης, αντιεξουσιαστής ή ειρηνικός διαδηλωτής...;

85A8B6A36D214615BA7AC794796.jpg

Εγώ για ασφαλίτη τον κόβω...

163883_168069253229059_130031353699516_291693_5431362_n.jpg

εξαρτάται τι θέλει να δει ο καθένας......

εγώ βλέπω κάποιον άγνωστο με κρυμμένο πρόσωπο. τίποτα περισσότερο τίποτε λιγότερο.

στη 1η φωτογραφία είναι μπροστά από τους διαδηλωτές στη δεύτερη μπροστά από τους ματατζήδες.

τι σκοπό έχει? μάλλον δε θα το μάθω ποτέ και μόνο εικασίες μπορώ να κάνω γιατί τα χουν μελετήσει καλά και οι 2 πλευρές πριν ετοιμάσουν μια τέτοια εμφάνιση στο φωτογραφικό φακό.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακριβως συνεβαιναν και στην Αργεντινη λιγο πριν το μεγαλο μπαμ. Τα ιδια και απαράλλαχτα...

Ειμαστε ακομη στην αρχη...εχουμε τρελη ανηφορα ακομη...

Ερχεται καταιγιδα απο σφαλιαρα. Ειχα πει καποτε πριν απο μηνες οτι ειναι μεχρι να πεσει η πρώτη σφαλιαρα, μετα θα γινει της κακομοιρας.

Η πρωτη επεσε χθες....

Οι αλλες ερχονται και θα ειναι πιο πολλες και γρηγορες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποιο thread κανει να μπει... αλλα θα το αφησω εδω...

99% ειναι μουφα για λυπηση στον βλαμμενο... αλλα 1% να ειναι αληθεια... ΠΟΙΟΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ???

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wDQW1ojbXxc]YouTube - ΑΔΩΝΙΣ ΓΛΙΤΩΣΑ ΑΠΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟ ΞΥΛΟ![/ame]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποιο thread κανει να μπει... αλλα θα το αφησω εδω...

99% ειναι μουφα για λυπηση στον βλαμμενο... αλλα 1% να ειναι αληθεια... ΠΟΙΟΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ???

YouTube - ΑΔΩΝΙΣ ΓΛΙΤΩΣΑ ΑΠΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟ ΞΥΛΟ!

"Θα ειχα μεταναστεύσει στον επομενο κοσμο"

Μεταναστης??????ΟυυυυυυυυυυΟυυυυυυ!Εκει να δεις ξυλο που θα ετρωγες:p

Link to comment
Share on other sites

Τα καλα ασφαλιτομπατσακια καλο θα κανουν να θυμουνται οτι πλεον τα κινητα εχουν καμερα και ο κοσμος διαδικτυο. Οι φατσες τους πλεον δεν ειναι μνημη του ενος, αλλα φωτογραφια του καθενος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για ασφαλίτη τον κόβω...

Αφου τους αναγνωριζεις ξερεις τι να κανεις λοιπον... Εγω δε θα ανεχομουν να μου "χαλαει" τη διαδηλωση κανενας στημενος. Το καδρονι με τη σημαια τι το κουβαλας οταν μπορεις να εχεις πλαστικο καλαμι αντ' αυτου; Αν ειναι ασφαλιτης ξυλο και αν ειναι αντεξουσιαστης παλι το ιδιο. Αν η διαδηλωση-διαμαρτυρια-πορεια δεν εχει σκοπο να καψει τοτε και ο ασφαλιτης και ο κουκουλοφορος καταστρεφουν τις προσπαθειες μου. Προσωπικη αποψη βεβαιως τα περι ξυλου... δεν ελεγχω τη σκεψη κανενος!

:p Ισως το εθιξε αλλος πριν απο μενα. Ο πιο σιγουρος τροπος να τις αρπαξεις... να σε κραταει ο μπραβος σου κατ' αυτο τον τροπο οταν σε προστατευει:tomato::tomato::tomato:

xatzidakisaimata2.jpg

Link to comment
Share on other sites

attachment.php?attachmentid=42079&stc=1&d=1292507895

Αργησε λιγακι..

Εγώ θέλω να δω πότε θα ξεκινήσουμε από τους δημοσιογράφους της Εκάλης που κάποτε(κάποτες ρε παιδί μου, δεν θυμάμαι) μας τα ζάλιζαν με Ζαχόπουλους και Βατοπαίδια, μας μιλούσαν για κοινωνικά ανάλγητες κυβερνήσεις που θέλουν να αυξήσουν τα όρια συνταξιοδότησης, για κυβερνήσεις γκεστάπο που προωθούν το φορολογικό κάρφωμα, αλλά τώρα τα βλέπουν όλα μέλι γάλα. Μέτρα του μνημονίου που αφορούν μέχρι το 2060 και θίγουν ακόμα και τους παραγωγικούς ιδιωτικούς υπαλλήλους, φορολογική ρουφιανιά, υποθήκευση δημόσιας περιουσίας είναι όλα ΟΚ και θεμιτά για να ανακάμψουμε. Ακόμα και αν τα μέτρα του μνημονίου φτάνουν μέχρι το 3000μ.Χ.

Η φωτογραφία με τον Χατζηγάκη είναι πράγματι αστεία. Αστεία γιατί άλλοι μαμάνε, άλλοι ξεπουλάνε, άλλοι γίνονται σωτήρες, άλλοι παίρνουν βραβεία από Γερμανούς και Αμερικανούς και άλλοι τρώνε το ξύλο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.