Jump to content



Αξιόλογα πολυμέσα και ρήσεις στο διαδίκτυο (ThinkLab)


Tsakonas

Recommended Posts

Πολυ τραβηγμενο ρε παιδια ... πολυ τραβηγμενο ...

Δεν το τρωω ουτε καν για την uk.

Αν εβαζε ομοφυλοφιλο ζευγαρι οκ πασο, αλλα αντρες να "κακοποιουνται" απο τις girlfriends/wives δεν το χωνευω με τιποτα.

Μπορει να με προβληματιζε λιγα δευτερολεπτα παραπανω αν δεν ειχε το "donate 5" στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν ισχύει. Αλλά δείχνει την αντίδραση του κόσμου στη μία και στην άλλη περίπτωση.

Το ρεζουμε είναι ένα:

Υπάρχουν περισσότερα καδρα με μακαρίτες και καναπέδες με χήρες, παρά το αντίστροφο. Έχουν τον τρόπο να σε βιάζουν χωρίς να σε αγγίζουν οι άτιμες, με αποδεδειγμένα καταστρεπικά αποτελέσματα για την υγεία..

:X:

Link to comment
Share on other sites

^ δεν το έχεις δεί να συμβαίνει μπροστά σου εννοείς ή δεν το πιστεύεις ότι συμβαίνει ?

Oτι συμβαινει :hm:

Ξερω οτι δεν το καταλληλο thread για κουβεντα, σορρυ για το offtopic, απλα βρηκα καπως προκλητικο το βιντεο και ειδικα με αυτο το τρανταχτο στατιστικο στο τελος του.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι δεν το καταλληλο thread για κουβεντα, σορρυ για το offtopic, απλα βρηκα καπως προκλητικο το βιντεο και ειδικα με αυτο το τρανταχτο στατιστικο στο τελος του.

Η βία δεν είναι μόνο σωματική. Η λεκτική μπορεί να είναι χειρότερη. Το στατιστικό στο τέλος δεν το βρίσκω καθόλου περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνω ότι εκτός του ότι το έχω βιώσει σε πολύ κοντινό μου ζευγάρι ( κοινώς το ζούσα καθημερινά και μέχρι να εκδηλωθεί μπροστά μου κι εγώ δεν το πίστευα ότι συμβαίνει), το συγκεκριμένο το έχω δεί να γίνεται και πράξη σε άγνωστα ζευγάρια 2 φορές, μία μπροστά σε κόσμο απροκάλυπτα, συγκεκριμένα στην παραλία του Λουτρακίου και μία σε βόλτα στα μαγαζιά αφού ακουλούθησα με τη ματιά μου κάτι που μου έκατσε στραβά σε ένα ζευγάρι, που μάλιστα με το κλειδί του ζούπαγε τα πλευρά μπροστά στο μικρό τους παιδάκι, αφού βρέθηκαν στην πιο αθέατη πλευρά του εμπορικού...

Ένιωσα σιχαμάρα, όπως και με την κάθε είδους βία/εκφοβισμό, ψυχολογικό ποδοπάτημα κλπ....

Για λεκτική το έχω δεί πιο πολλές φορές, με τέτοια φορά...

Η βία κάθε είδους δεν προέρχεται από συγκεκριμένο φύλο, τάξη, επάγγελμα και πνευματικό επίπεδο. Προέρχεται από δυσλειτουργία της σκέψης (είτε μόνιμη είτε προσωρινή) που πείθει τον θύτη ότι μπορεί να πράξει έτσι σε βάρος κάποιου άλλου, είτε με κάποιο στόχο, είτε για εσωτερική ευχαρίστηση...

Αλλά επειδή είμαστε offtopic...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ τραβηγμενο ρε παιδια ... πολυ τραβηγμενο ...

Δεν το τρωω ουτε καν για την uk.

Προφανώς και δεν ισχύει.
For the United States, a study by the U.S. Department of Justice (DoJ) in 2000, surveying sixteen thousand Americans, showed 7.4% of men reported being physically assaulted by a current or former spouse, cohabiting partner, boyfriend or girlfriend, or date in their lifetime. As well, 0.9% of men reported experiencing domestic violence in the past year. That would equate to about 2.5 million victims per year (using the 2000 census).

Domestic violence against men - Wikipedia, the free encyclopedia

Επίσης, ο jax7480 είχε αναφερθεί σε αυτό, στο thread για τη Νορβηγία.

Η Νορβηγία έχει το μεγαλύτερο ποσοστό παγκοσμίως στην ενδοοικογενειακή βία...

Από γυναίκες προς άντρες.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρε παιδιά δεν αντιλέγω. Αλλά αυτά είναι ψιλοπράματα. Σφαλιάρες και ξύλο και δεν ξέρω γω είναι θέμα καθαρά του άντρα. Αν το δέχεται, δεν είναι βία. Είναι κάτι άλλο....

"Βασιλ'.... τράβα super, σου έχω αφήσει την λίστα με τα ψώνια στο τραπέζι."

Γυρίζει ο Βασίλς από το super..

"Βασίλ'....ξέχασα να γράξω κάτι."

Αυτό είναι ΒΙΑ. Όταν δε αυτό το κάτι είναι σερβιέτες.... :hang3:

Και συμβαίνει περίπου στο 99% των περιπτώσεων.

Link to comment
Share on other sites

cTSHZGH.gif

Αντίθετα με τη σειρά εμφάνισης, βλέπουμε:

Ένα βακτήριο (0.5 έως 5 μm)

Ένα διάτομο (2 έως 200 μm)

Ένα αμφίποδο (μερικά χιλιοστά ως αρκετά εκατοστά)

Περισσότερες εικόνες από ηλεκτρονικό μικροσκόπιο: https://stehm.uvic.ca/research

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.