Jump to content



DTV@Greece


mech5107

Recommended Posts

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply
Ο xoro εχει 45€ μεσω της προσφορας του eshop (http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=efb0meham50a7tc3mmvn)

Επισης επειδη χθες το παρελαβε το eshop και οι πρωτοι που το αγορασαν αναφερουν οτι προκειται για καταπληκτικο μηχανημα

Γιατι ? Εχει HDMI,κανει 45€ ( η 49€ χωρις την εκπτωση) , ειναι PVR με 2 θυρες USB με αρχεια που διαβαζονται απο το pc. Παιζει mp3,jpg . To κυριοτερο σε σχεση με τους αντιπαλους ..παιζει avi με υποτιτλους αλλα και mkv (matroska) !!!!.

Το παρηγγειλα χθες...οταν ερθει θα εχω ιδια αποψη.

Α..ειναι και γερμανικο μηχανημα (απλα προφανως στη κινα) με πληρως εξελληνισμενο mενου μετα το firmware update.

Με ενδιαφέρει πάρα πολύ να μου πεις την γνώμη σου όταν το παραλάβεις. Ιδιαίτερα θέλω να μου πεις πως παίζει τα .MKV (τρόπο και αποτέλεσμα)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή Ενός Προγγράματος Καναλιού σε USB συσκευή και ταυτόχρονη παρακολούθηση άλλου Καναλιού ίδιας συχνότητας.

Οι λεξεις κλειδια στην συγκεκριμενη προταση ειναι : παρακολούθηση άλλου Καναλιού ίδιας συχνότητας.

Που σημαινει οτι δεν μπορεις να παρακολουθησεις ΟΠΟΙΟ καναλι θελεις αλλα καναλι ιδιας συχνοτητας. Τα ψηφιακα αν δεν κανω λαθος, ετσι οπως τα δινει η DIGEA χωριζονται σε 4αδες. Ανα συχνοτητα δηλαδη και 4 καναλια.

Στην ουσια δηλαδη, θα μπορεις να γραφεις ενα καναλι και να παρακολουθεις 1 απο τα 4 που βρισκονται στην ιδια συχνοτητα και οχι οποιο θελεις εσυ.

Το παραπανω feature δεν απαιτει δευτερο tuner/decoder.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το PlayTV. Η εικόνα και το interface είναι απλά καταπληκτικά.

Δίνει την αίσθηση πως το σήμα είναι HD. Το EPG επίσης πρακτικότατο και πανεύκολο στη χρήση. Με τους διπλούς tuner επίσης βλέπεις άλλο κανάλι και γράφεις ένα άλλο. Αλλά όχι 2 μαζί, την ίδια ώρα.

IMG_0286_4.jpg

IMG_0287_1.jpg

IMG_0290_2.jpg

IMG_0291_3.jpg

Θα ανεβάσω recording στο τουμπι όταν έχω λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει ψηφιακή από κανονικό δέκτη για να συγκρίνεις ποιότητα;

Ναι και είναι πολύ πιο καλή και ομαλή η εικόνα.

Δείτε και recording:

http://rapidshare.com/files/344476322/SKAI_News_-_Eco_News.rar

Απευθείας από το ps3, χωρίς μετατροπή.

Link to comment
Share on other sites

εκεινο το review απο τον Xoro εγινε? αρνητικα/θετικα?

πρεπει να παρω δεκτη,δεν γινεται ολη η high class κενωνια της Κορινθου να βλεπει ψηφιακα Τατιανα και Λαμπιρη και η οικεια Sofix να βλεπει ακομα αναλογικα...:tw:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο να μας γράψουν τις εμπειρίες τους με τους αποκωδικοποιητές της αγοράς, τα παιδιά από τα μέρη της Ελλάδας που μετράνε ηδη ενα ικανό διάστημα συμβίωσης με τη digea.

Πλησιάζει ο καιρός και για εμάς βλέπετε:)

Σύμφωνα με το παρακάτω, να υποθέσω πως όσοι πιάνουμε από Αίγινα, δε θα βλέπουμε τίποτα ανευ αποκωδικοποιητή μετά τις 18/6 ;

Στις 18 Ιουνίου η DIGEA ξεκινάει τη μετάδοση με ψηφιακό σήμα των ιδιωτικών καναλιών εθνικής εμβέλειας ALPHA, ALTER, ANTENNA, ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV, MEGA, ΣΚΑΪ και STAR στην περιοχή της Αττικής. Πιο συγκεκριμένα, η DIGEA, μετά την εξαιρετικά επιτυχημένη εμπειρία της Κεντρικής Μακεδονίας και εφαρμόζοντας πάντα την Κοινή Υπουργική Απόφαση 21161/08, θα ξεκινήσει την εκπομπή ψηφιακού σήματος από τα κέντρα εκπομπής της Αίγινας και του Υμηττού. Το αναλογικό σήμα θα συνεχίσει να εκπέμπεται από το κέντρο εκπομπής Υμηττού ενώ θα διακοπεί από το κέντρο εκπομπής της Αίγινας σύμφωνα πάντα με τη συγκεκριμένη απόφαση. Σημειώνεται ότι το κέντρο εκπομπής της Πάρνηθας δεν συμμετέχει στη μετάβαση και θα συνεχίσει να εκπέμπει αναλογικά
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.