Jump to content



DTV@Greece


mech5107

Recommended Posts

Η nova ειναι δορυφορικη, καμια σχεση δλδ.

Απλως γιατι ακουσα οτι με εναν αποκωδικοποιητη ακριβο μπορει κανεις να βαλει και καρτες απο συνδρομητικα καναλια.Οποτε υπεθεσα οτι και αυτος που βαζω την καρτα Nova θα μεταδιδει ψηφιακο...Βεβαια ειναι και το πιατο..:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Τελικά με αποκωδικοποιητή τα κανάλια που είναι 4:3 , όλα δηλ. εκτός του Σκαϊ, πως φαίνονται στις wide τηλεοράσεις?

Απο tv tuner φαίνονται κομμένα...

Δεν κατάφερα να τα "απλώσω" μέσα απο το windows media center.

Για το πρόγραμμα της pinnacle δεν το συζητάμε.... Δεν παίζει κάν.

Το tuner είναι ένα PCIe 3010iX hybrid.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με αποκωδικοποιητή τα κανάλια που είναι 4:3 , όλα δηλ. εκτός του Σκαϊ, πως φαίνονται στις wide τηλεοράσεις?

Όπως παίζουν και τα αναλογικά (εκτός του ΣΚΑΪ) σε wide τηλεοράσεις, δηλ. "τραβηγμένα απ' τ'αυτιά". Θα αργήσουμε να δούμε wide εκπομπή...

Link to comment
Share on other sites

Όπως παίζουν και τα αναλογικά (εκτός του ΣΚΑΪ) σε wide τηλεοράσεις, δηλ. "τραβηγμένα απ' τ'αυτιά". Θα αργήσουμε να δούμε wide εκπομπή...

Καλό αυτό...

Γιατί έχω συνηθήσει να τα βλέπω τραβηγμένα και αν τα βλέπω κανονικά δεν μ'αρέσει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό...

Γιατί έχω συνηθήσει να τα βλέπω τραβηγμένα και αν τα βλέπω κανονικά δεν μ'αρέσει :hehe:

Μαλλον σ'αρεσει να τις βλεπεις ολες λιγο χοντρουλες :hehe:

Το Αlter εχει το καλυτερο σημα btw, δε ξερω γιατι κ πως αλλα εχει μια μικρη διαφορα απο τα αλλα καναλια. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω αυτήν την top box κάρτα Tv

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/TV-Radio-Cards/AverMedia-Aver-Hybrid-Tv-Box-1080I-61A215HP00AP.htm

συνδεδεμένη με την τηλεόραση και αρνείται πεισματικά να παίξει τα ψηφιακά κανάλια.

Σκανάρει, τα βρίσκει αλλά τα καταχωρει ως Radio. Κανονικά δε θα πρεπε να τα παίζει; Έχει κανείς καμία παρόμοια;

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν υποστηριζει Mpeg4 τοτε...κριμας το μοντελο.

Τι εννοεις δεν υποστηριζει ; Αφου το λεει οτι υποστηριζει και επειδη το εχω παρει και εγω το συγκεκριμενο μοντελο , μου ειχε πει ο υπαλληλος οτι υποστηριζει και για την ψηφιακη τηλεοραση.

Και αφου παιζει τα ψηφιακα της ert , δε σημαινει οτι θα παιζει και τα υπολοιπα ψηφιακα ;

Να καταλαβω τι παιζει με το ολο θεμα.

Υ.Γ Κατι ρωτησα στο πιο πανω ποστ αλλα με εχετε ignore oλοι:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μη βιάζεστε να ορμήξετε για δέκτες MPEG-4.

Έχουμε καιρό μπροστά μας. Θα εμφανιστούν στα μαγαζιά και νέες μάρκες, εκτός από την πολύ κακή κατ'εμέ AverMedia, και σε καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναλεω

Οι καρτες pci/pci express/express card/usb sticks tv που υποστηριζουν DTV ΟΛΕΣ παιζουν τα καναλια που μεταδιδει η DIGEA. Δηλαδη πιανουν mpeg4 μεταδοση...διοτι το decoding δε γινεται στη καρτα...αλλα με το προγραμμα

Δοκιμαστε το http://www.dvbviewer.com και καλη θεαση

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του πλαισίου λέει ότι υποστηρίζει. Για αυτή έχει κανείς άποψη; Δουλεύει καλά με τα καινούργια;

Εγώ πήρα αυτή αυτη και είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος

Είναι παρόμοια μοντελα όλα τους

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.