Jump to content



DTV@Greece


mech5107

Recommended Posts

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply
Αυτο ειναι λιγο τραγικο...στην ουσια σε "αναγκαζουν" να παρεις αποκωδικοποιητη δλδ... :TD:

Δε τα ξερω τα κατατοπια ακομα, Ωραιοκαστρο (Δυτικα προαστια δε θεωρειτε?) μεχρι το πρωι επιανα κ αναλογικα αλλα δε ξερω σε ποια κεραια βλεπω.

:look:

Γείτονας; :p

Και γω πιάνω ακόμα, Ωραιόκαστρο είμαι. Μήπως τελικά εμείς βλέπουμε από Χορτιάτη;

Link to comment
Share on other sites

η γιαγια μου θα βλεπει επιτελους ολα τα καναλια χωρις πανακριβες κεραιες,χιονια,ειδωλα,παρεμβολες,κακοκαιριες,αστραπες,με την παλια της τηλεοραση με μοναδικο κοστος τον δεκτη 50 ευρω...

δεν ξερω για την γιαγια σου αλλα η δική μου (οπως και ο πατερας μου)

ειδη μπερδευονται με το ενα τηλεκοντρολ...που να τους δώσεις και δευτερο

η τριτη ηλικια γενικος δεν νομιζω να το πολυ ευχαριστηθει το ολο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω ότι με πρότερη super εικόνα σε αναλογικό ΣΚΑΪ, φανερά καλύτερη από ότι άλλο αναλογικό έχω δει, το ψηφιακό ΣΚΑΪ είναι ορατά καλύτερο.

Έκανα εναλλαγές μεταξύ των δύο ΣΚΑΙ και η διαφορά που παρατήρησα είναι περισσότερη ζωντάνια στα χρώματα του ψηφιακού, σαν να κάνεις levels στο photoshop σε μια εικόμα και μαζεύεις τα κενά δεξιά αριστερά (αν με αντιλαμβάνεστε).

Κάτι λίγο ενοχλητικό είναι η πιο αργή εναλλαγή καναλιών στα ψηφιακά, αλλά προφανώς αυτό έχει να κάνει με το κύκλωμα της TV (Samsung LE40B650 στην περίπτωσή μου).

Στα + και η εκπομπή πληροφοριών προγράμματος, όπως και περίληψης της ταινίας που παίζεται, πότε άρχισε, πότε τελειώνει, πρωταγωνιστές,.... ωραία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για την γιαγια σου αλλα η δική μου (οπως και ο πατερας μου)

ειδη μπερδευονται με το ενα τηλεκοντρολ...που να τους δώσεις και δευτερο

η τριτη ηλικια γενικος δεν νομιζω να το πολυ ευχαριστηθει το ολο θεμα

Ακριβως.Εμενα της γιαγιας μου τρομαξα να της μαθω να ανοιγει την TV απο το τηλεκοντρολ της Nova και πως να το χειριζετε.Ειχε μηνες που προτιμουσε την αθλια εικονα λογω αδυναμιας χειρισμου του νεου τηλεκοντρολ...

Επισης αυτες οι ενημερωσεις που λενε οτι θα γινονται σε μερικες περιοχες...ε οσο να ναι το mpeg 4 ο παππους μου και να θελει δε θα το καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το φτηνο πακετο για ολα τα ελληνικα καναλια και αλλα πολλα εκτος απο τα αθλητικα και τα καναλια ταινιων.Χωρις Nova δε παλευεται στο χωριο...στην απο πανω μερια λεγαν καλα που τα πιανουμε ολα τα καναλια ( με α8λια εικονα) και στην αλλη μερια του χωριου που παιρναν σημα απο αλλου προφανως βλεπαν μονο ΑΝΤ1 και NET.

Μεχρι να φτασει το DTV εκει...θα το πληρωνει το 25αρι η γιαγια :suicide:

Link to comment
Share on other sites

αλλο παω μπροστα και αλλο παίρνω παραμάζωμα οποιον βρω μπροστα μου

για να κανω ενα βημα:dots:

ασε την κοροιδια του στιλ (σε ανθρωπους που δεν ξερουν) με τους δεκτες

τον 15-30 euro που ειναι μονο mpeg2:dots:

Link to comment
Share on other sites

εμενα που λεει δεν "υποστηριζετε σημα hd"(οπως το γραφω με "ε")..

αλλα ακουω ηχο και εχω το ονομα του καναλιου απο πανω ,παω για αποκωδικοποιητη?

μοντελο-->le32a436t1dxxh ,samsung

στο νετ που εψαξα λεει οτι εχει mpeg 2/4..αλλα δεν το εμπιστευομαι..

Link to comment
Share on other sites

sport+ sine+ info+ prisma+ εκπεμπουν σε mpeg2

εγω τα βλεπω αλλα τα ιδιωτικα εκπέμπονται σε mpeg4

μπορω να δω το προγραμμα του καθε καναλιου αλλα

αντι για εικονα μου εμφανιζει το μηνυμα HD Signal

παρολα αυτα το σήμα που εκπέμπεται δεν ειναι hd

:ph34r:

μιας και η τηλεοραση εχει CI-Slot ψαχνω να δω τι μπορω να κανω

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν πιανεις δορυφορικα τα ιδιωτικα καναλια

δεν χρειαζεται να αγορασεις αποκωδικοποιητη, λογικα

τις δορυφορικες τους αναμεταδοσεις δεν θα τις κοψουν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.