Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Πραγματικά ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω πώς σκέφτεται ο πιθανός χρήστης μιας DSLR (στο παράδειγμά μας, η κοπέλα ή ο φίλος μου ιδιοκτήτης της 3200 που είχα).

Eiναι ευκολο...αρκει να θυμασαι τι εκανες πρωτη φορα οταν επιασες dslr.

Στο 99% των περιπτωσεων δεν διαφερουμε απο οποιονδηποτε.

[MENTION=14068]ts0gl1s[/MENTION]

Ειχε κανεις konica στη οικογενεια?

Ο ρωσικος θα μπορουσε να ειναι Μ39..ο πεντακον κλασσικα μ42..ο κονικα ..ΑR(:p)..

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια συλλογή από φωτογραφικές μηχανές του μπαμπά μου και του θειου μου εκτός των φακών που ανέφερα έχω και Minolta φακούς αλλά είναι ηλεκτρονικοί πάνω στης 9xi που έχει ο πατέρας μου δυο κιόλας ήταν από του 1ους στην Κατερίνη που έβγαζε φωτογραφίες στα κέντρα από τέλη του 70 και μ είπε πως έχει έναν 50αρη Minolta χειροκίνητο αλλά δεν τον βρίσκω δεν ξέρω πολλά από Mount άμα μπορούσες να μου δόσεις κάποια link για να τα παραγγειλλω από το ebay

Αλλά και για ποιον αξίζει να πάρω

Link to comment
Share on other sites

Για ολους και για κανεναν δεν αξιζει να ασχοληθεις.

Παρε για να σου φυγει η περιεργεια αυτο

m42 to nikon in Lens Adapters, Mounts & Tubes | eBay

και δουλεψε μονο τον pentacon.

Παρε και αυτο ..:p

http://www.ebay.co.uk/itm/42mm-39mm-M42-to-M39-Lens-mount-adapter-for-Leica-Zenit-/110356045198?pt=UK_Photography_CameraLenses_Lens_caps_hoods_adaptors_ET&hash=item19b1bb9d8e

(2 αδαπτορες για τον ρωσικο..απλα επειδη ειναι φτηνο :p)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Από review (εμπειρία χρήσης για την ακρίβεια) είναι, από το slr lounge.

Η σύγκριση δε γίνεται με την δ800, αλλά με την δ600. Είναι unfair να την συγκρίνει κανείς με μια ανώτερη κατηγορίας.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.