Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα ο διευθυντης μπορει να νομιζε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ριξουν μολοτωφ σε ανοικτο μαγαζι με εργαζομενους μεσα εξαλλου αυτο πρωτη φορα εγινε απο οσο ξερω.

Δυστυχώς λάθος ξέρεις.

Τα καταστήματα αυτά είναι πιο κλασσικοί στόχοι από όσο είναι η Καμπούλ.

Το δικό μας τον 1,5 χρόνο που είμαι εγώ εδώ το έχουν σπάσει 4 φορές, τις 2 εκ των οποίων εκδηλώθηκε ΚΑΙ φωτιά (την 1 φορά ιδιαιτέρα εκτεταμένη)

Το συγκεκριμένο της Μαρφίν το έχουν σπάσει επίσης ν+1 φορές, και με φωτιές γιατί είναι νεοκλασικό, είναι στο κέντρο των διαδηλώσεων πάντα, δεν έχει ρολά προστασίας γιατί είναι νεοκλασικό και ο φίλος μου που δούλευε εκεί έχει φτάσει σε σημείο με σβήσει μικρό-εστία με πυροσβεστήρα.

Ο διευθυντής ΚΑΙ εκεί, ΚΑΙ εδώ είναι ΧΡΟΝΙΑ στα καταστήματα, και συνεπώς ΞΕΡΟΥΝ τι γίνεται. Δεν ήρθαν προχτές.

ΟΤΑΝ ΔΩΘΕΙ ΣΑΦΗΣ ΟΔΗΓΙΑ την μεταβιβάζεις και σκας.

Προφανώς «κρίνανε» πως δεν υπάρχει κίνδυνος γιατί φοβόντουσαν με την σειρά τους πως θα τους κράξουν οι τομεάρχες αν διώξουν κόσμο.

Το ανθρώπινο δυναμικό βγάζει οδηγία ΠΑΝΤΑ για να είναι καλυμμένο.

Το θέμα είναι πως ΤΩΡΑ που πήγε πολύ στραβά το πράγμα ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Έναν Δεκεμβρη πριν 1.5 χρόνο τον ξέχασες ? Η μισή Αθήνα κάηκε από μερικούς αλήτες. Μακαρίζαμε που δεν είχαμε άλλα θύματα πέρα από το παιδακι που δολοφόνησαν.

Ναι καηκανε τραπεζες και καταστηματα αλλα ηταν ΚΛΕΙΣΤΑ.

Δυστυχώς λάθος ξέρεις.

Τα καταστήματα αυτά είναι πιο κλασσικοί στόχοι από όσο είναι η Καμπούλ.

Το δικό μας τον 1,5 χρόνο που είμαι εγώ εδώ το έχουν σπάσει 4 φορές, τις 2 εκ των οποίων εκδηλώθηκε ΚΑΙ φωτιά (την 1 φορά ιδιαιτέρα εκτεταμένη)

Το συγκεκριμένο της Μαρφίν το έχουν σπάσει επίσης ν+1 φορές, και με φωτιές γιατί είναι νεοκλασικό, είναι στο κέντρο των διαδηλώσεων πάντα, δεν έχει ρολά προστασίας γιατί είναι νεοκλασικό και ο φίλος μου που δούλευε εκεί έχει φτάσει σε σημείο με σβήσει μικρό-εστία με πυροσβεστήρα.

Ο διευθυντής ΚΑΙ εκεί, ΚΑΙ εδώ είναι ΧΡΟΝΙΑ στα καταστήματα, και συνεπώς ΞΕΡΟΥΝ τι γίνεται. Δεν ήρθαν προχτές.

ΟΤΑΝ ΔΩΘΕΙ ΣΑΦΕΙΣ ΟΔΗΓΙΑ την μεταβιβάζεις και σκας.

Προφανώς «κρίνανε» πως δεν υπάρχει κίνδυνος γιατί φοβόντουσαν με την σειρά τους πως θα τους κράξουν οι τομεάρχες αν διώξουν κόσμο.

Το ανθρώπινο δυναμικό βγάζει οδηγία ΠΑΝΤΑ για να είναι καλυμμένο.

Το θέμα είναι πως ΤΩΡΑ που πήγε πολύ στραβά το πράγμα ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?

Τοτε εκανα λαθος στην υποθεση μου.

p.s μπορει καποιος πρασινος να τα κανει merge?

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Ναι
Link to comment
Share on other sites

Το οτι τους απειλουσαν με απολυση αν απεργισουν δεν μετραει???Και το πρωσοπικο τοσα χρονια ξερουν την κατασταση και αυτα διαλεξαν να μεινουν μεσα!(Δεν τους κατηγορω απλα την συγκεκριμενη μερα επρεπε να απεργισουν)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κανένα σοβαρό επιχείρημα μπορώ να το ακούσω.

@Dolly - Ποιος και πότε λογοδότησε για κάτι στην Ελλάδα ρε γμτ;

Ποτε και κανενας δεν λογοδοτησε και θα λογοδοτησει με αυτες τις συνθηκες. Ειναι ειρωνια να λεει ο ΣΥΡΙΖΑ για τους προβοκατορες, οταν τοσα χρονια απλα ριχνει λαδι στη φωτια και ουσιαστηκα προτρεπει για επεισοδια. Οταν αναψε ομως ολοι τον κ*** τους κοιτανε να σωσουν και φρυδια τους ολα τα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι καηκανε τραπεζες και καταστηματα αλλα ηταν ΚΛΕΙΣΤΑ.
Μάλλον δεν θυμάσε τις εικόνες από μερικά μαγαζιά με τους καταστηματάρχες μέσα και ρολά κατεβασμένα, με πυροσβεστήρες στο πάτωμα και τα χέρια σηκωμένα ψηλά να φωνάζουν βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Ποτε και κανενας δεν λογοδοτησε και θα λογοδοτησει με αυτες τις συνθηκες. Ειναι ειρωνια να λεει ο ΣΥΡΙΖΑ για τους προβοκατορες, οταν τοσα χρονια απλα ριχνει λαδι στη φωτια και ουσιαστηκα προτρεπει για επεισοδια. Οταν αναψε ομως ολοι τον κ*** τους κοιτανε να σωσουν και φρυδια τους ολα τα αλλα...

πες μου που είδες 1 φορα το ΣΥΡΙΖΑ να προτρέπει για επεισόδια.

άλλο ΠΡΟΤΡΕΠΩ και άλλο ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΩ (πράγμα που αναγνώρισε όλη η αριστερά του πόσο λάθος ήταν έστω και αυτή η καθυστέρηση)

δε ξέρετε τι σας φταίει και σας φταίει προπάντων ο ΣΥΡΙΖΑ και η Αριστερά του 3% (μόνος του) έως 15% (όλη μαζί η Αριστερά)............yeah right.....:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Να προτρεπει για επεισοδια ποτε τον ακουσα; Αληθεια τωρα στην πολιτικη για πες μου ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στο "αργω να καταδικασω" με το "σιωπηλα συμφωνω", που αλλωστε ακριβως με αυτη την πολιτικη σκοπιμοτητα το εκαναν. Ηθελαν απλα να κερδισουν πολιτικα απο την οργη του κοσμου(κυριως το εκαναν την περιοδο του δεκεμβριου 2008), να πουν στον κοσμο "εμεις ειμαστε οι πολιτικοι που ψαχνετε εμεις διαφωνουμε με ολο το συστημα" και "εμεις μπορουμε να σας εκπροσωπισουμε".

δε ξέρετε τι σας φταίει και σας φταίει προπάντων ο ΣΥΡΙΖΑ και η Αριστερά του 3% (μόνος του) έως 15% (όλη μαζί η Αριστερά)............yeah right.....

Ποσοι θεωρεις οτι χρειαζονται για να καταστρεψουν μια πορεια οπως αυτη που λενε ολοι οτι ηταν η χθεσινη(δεν λεω οτι εχθες φταιει ο συριζα); Λεω ομως οτι οταν σπερνεις ανεμους θα θερισεις θυελες.

Και ποιος ειπε οτι φταιει μονο ο ΣΥΡΙΖΑ; ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ. Ας το πω παλι πιο εντονα ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ Οι μισοι φταινε για αυτα που εκαναν και μας φερανε εδω και οι αλλοι μισοι για αυτα που ειπαν ή δεν ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

ολοι φταιμε......................

για οσα καναμε (πχ ψηφιζοντας) , ειπαμε (ωχ αδερφε) ή δεν ειπαμε (ναι ,το ξερω οτι κλεβει το κρατος αλλα τι να κανω...)

μικρο ή μεγαλο , δεν εχει σημασια , ολοι εχουμε ενα μεριδιο ευθυνης...........

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί χωρίζετε πάλι αριστερά, δεξιά κέντρο? Είναι λάθος αυτό δεν το καταλαβαίνετε? Αντί να ΕΝΩΘΕΙ ο Ελληνικός λαός ενάντια στα προβλήματα που φέρνει και θα φέρει η "παραπομπή" της διακυβέρνησης της χώρας στο ΔΝΤ φαγώνονται μεταξύ τους. Να χέ*ω και την αριστερά και δεξιά και πάνω και κάτω! Ξεκολάτε πια!

Έχουν χωρίσει και τμηματοποιήσει ΟΛΟ τον Ελληνικό λαό για να μας ελέγχουν πιο εύκολα! Συστηματικά από την στιγμή που γενιέσαι με αποκορύφωση την στιγμή που πατάς πόδι σε ΑΕΙ, ΤΕΙ κτλ.

Δλδ πιστεύετε οτι οποιοσδήποτε και να ήταν πρωθυπουργός θα άλλαζε τίποτα? Συμφεροντολόγοι είναι όλοι τους και δεν τους νοιάζει 1 δεκάρα τσακιστή για τους υπολοίπους. Ούτε οι ίδιοι δεν χωρίζοντα σε τέτοιες "ομάδες". Δεν βλέπετε ότι μεταξύ τους κάνουν όλες τις βρωμοδουλειές και τσακόνωνται μπροστά στα ΜΜΕ, βουλή ή όπου αλλού βρουν για τα μάτια του κόσμου.

Μόνο ενωμένοι μεταξύ μας και με σωστές κινήσεις θα αλλάξει κάτι. Αλλιώς εδώ θα είμαστε να ταίζουμε τους 300 και να φαγωνόμαστε μεταξύ μας για τα "μάτια" του ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ κτλ...:fist:

Link to comment
Share on other sites

ολοι φταιμε......................

για οσα καναμε (πχ ψηφιζοντας) , ειπαμε (ωχ αδερφε) ή δεν ειπαμε (ναι ,το ξερω οτι κλεβει το κρατος αλλα τι να κανω...)

μικρο ή μεγαλο , δεν εχει σημασια , ολοι εχουμε ενα μεριδιο ευθυνης...........

Σορρυ Εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. Πραγματικα εκανα λαθος ολοι φταιμε ναι για τους ψηφιζουμε κλπ.

Γιατί χωρίζετε πάλι αριστερά, δεξιά κέντρο? Είναι λάθος αυτό δεν το καταλαβαίνετε? Αντί να ΕΝΩΘΕΙ ο Ελληνικός λαός ενάντια στα προβλήματα που φέρνει και θα φέρει η "παραπομπή" της διακυβέρνησης της χώρας στο ΔΝΤ φαγώνονται μεταξύ τους. Να χέ*ω και την αριστερά και δεξιά και πάνω και κάτω! Ξεκολάτε πια!

Έχουν χωρίσει και τμηματοποιήσει ΟΛΟ τον Ελληνικό λαό για να μας ελέγχουν πιο εύκολα! Συστηματικά από την στιγμή που γενιέσαι με αποκορύφωση την στιγμή που πατάς πόδι σε ΑΕΙ, ΤΕΙ κτλ.

Δλδ πιστεύετε οτι οποιοσδήποτε και να ήταν πρωθυπουργός θα άλλαζε τίποτα? Συμφεροντολόγοι είναι όλοι τους και δεν τους νοιάζει 1 δεκάρα τσακιστή για τους υπολοίπους. Ούτε οι ίδιοι δεν χωρίζοντα σε τέτοιες "ομάδες". Δεν βλέπετε ότι μεταξύ τους κάνουν όλες τις βρωμοδουλειές και τσακόνωνται μπροστά στα ΜΜΕ, βουλή ή όπου αλλού βρουν για τα μάτια του κόσμου.

Μόνο ενωμένοι μεταξύ μας και με σωστές κινήσεις θα αλλάξει κάτι. Αλλιώς εδώ θα είμαστε να ταίζουμε τους 300 και να φαγωνόμαστε μεταξύ μας για τα "μάτια" του ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ κτλ...:fist:

Και σε αυτο συμφωνω απολυτα. Απο την στιγμη που ειδα σε ενα ΤΕΙ πως ακριβως δουλευουν τα κομματα(απο μεσα) ειδα το ποσο λαθος ειναι αυτο το πολιτικο σκηνικο.

Πανω σε αυτο εγραφα εχθες οτι δεν παει αλλο αυτο το συστημα. Πρεπει να αλλαξει αυτο το σκηνικο. Θελει νεα προσωπα σε καθε χωρο. Προσωπα που δεν θα κρυφτουν πισω απο τιποτα, απλα θα βγουν μπροστα και θα πουν αληθεια και θα ξεπερασουν τον εαυτο τους για να πεισουν και τους αλλους να το κανουν.

Έγινε επεξεργασία από bsakel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να προτρεπει για επεισοδια ποτε τον ακουσα; Αληθεια τωρα στην πολιτικη για πες μου ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στο "αργω να καταδικασω" με το "σιωπηλα συμφωνω", που αλλωστε ακριβως με αυτη την πολιτικη σκοπιμοτητα το εκαναν. Ηθελαν απλα να κερδισουν πολιτικα απο την οργη του κοσμου(κυριως το εκαναν την περιοδο του δεκεμβριου 2008), να πουν στον κοσμο "εμεις ειμαστε οι πολιτικοι που ψαχνετε εμεις διαφωνουμε με ολο το συστημα" και "εμεις μπορουμε να σας εκπροσωπισουμε".

Ποσοι θεωρεις οτι χρειαζονται για να καταστρεψουν μια πορεια οπως αυτη που λενε ολοι οτι ηταν η χθεσινη(δεν λεω οτι εχθες φταιει ο συριζα); Λεω ομως οτι οταν σπερνεις ανεμους θα θερισεις θυελες.

1)είναι τόσο προβλέψιμα τα αντεπιχειρήματά σου.....που ούτε καν σαν αντεπιχειρήματα δε νοούνται.

αν το αργώ να καταδικάσω σημαίνει σιωπηλά συμφωνώ τότε τι να πουμε και για όλους τους υπόλοιπους που μόνο να καταδικάζουν ξέρουν αλλα όχι μόνο δε συμφωνούν....αλλά τους εξυπηρετεί κιόλας η κατάσταση.

2)σταμάτα να αναμασάς ότι σου πασάρουνε τα media.μου θυμίζεις κουκουέδες στο πανεπιστήμιο που φωνάζουν για μαρξισμό χωρίς να έχουν διαβάσει ποτέ τους μαρξ.

3)και πάμε στο τελευταίο κομμάτι......με τι ακριβώς έσπειρε ανέμους ο ΣΥΡΙΖΑ και η αριστερά?με τις κλανιές τόσα χρόνια που δε βάφεις ούτε αυγά?

και αν αναρωτιέσαι.

ναι ρε φίλε.......αριστερός είμαι και το λέω ανοιχτά......υποστηρίζω και ΣΥΡΙΖΑ γιατί δεν έχω και κάτι καλύτερο να στηρίξω...οι υπόλοιποι ούτε για φτύσιμο δεν είναι...τουλάχιστον με αρκετούς του ΣΥΡΙΖΑ μπορώ να αναπτύξω μια κουβέντα όμορφα και δημοκρατικά χωρίς να φτάσω σε ακρότητες και χαρακτηρισμούς.

είναι οι μόνοι που μπορείς να κάνεις μια κουβέντα χωρίς να σε κρεμάσουν ή να σε λογοκρίνουν επειδή έχεις αντίθετη άποψη.

πέραν όμως των πολιτικών μου πεποιθήσεων ειλικρινά σας έχω βαρεθεί να βγαίνετε με κάθε ευκαιρία να χτυπάτε τον ΣΥΡΙΖΑ λες και εκείνος υποκινεί τα επεισόδια και εκείνος ενστερνίζεται τις ακρότητες και τις βιαιότητες.........όποιος έχει αποδείξεις οτι είναι έτσι όπως τα λέτε δώστε στοιχεία.........τι να φοβηθείτε εξάλλου?το 3%?......

και για να κλείνω...ναι φταίει και ο ΣΥΡΙΖΑ όχι όμως στο σημείο να τους λέτε υποκινητές επεισοδίων και λοιπές κουλαμάρες.

άηντε πάμε παρακάτω γιατί βαρέθηκα τις σαχλαμάρες και τον αποπροσανατολισμό από σοβαρότερα θέματα βρίσκοντας τον εύκολο στόχο/θύμα.

Link to comment
Share on other sites

Απλοϊκό τσουβάλιασμα είναι να λέμε ότι φταίει η αριστερά.

- Ποιός γρινιάζει για τα μέτρα ;

- Η αριστερά

- Ποιός έκαψε την τράπεζα ;

- Η αριστερά.

Έτσι για να μένουμε στην επιφάνεια των καταστάσεων, όπως έκαναν και χθες οι πατέρες του έθνους στη βουλή, προκειμένου να μη θιχτεί το image των μαγαζιών τους.

Λες και ζούμε σε μια κοινωνία χωρισμένη σε αναρχοκομμουνιστές και δεξιούς εθνικόφρωνες νοικοκυραίους και δεν το εχω αντιληφθεί.

Εγω νομίζω ότι η εποχή και οι καταστάσεις της ξεπερνούν κατα πολύ την αριστερά και τη δεξιά. Νομίζω επίσης πως αν έλεγα σε κάποιον από τους χθεσινούς δολοφόνους ότι είναι κκε ή σύριζα, μπορεί και να με έκαιγε και 'μενα ζωντανό.

Νομίζω, νομίζω και ξανα θα νομίζω, οσο ποτέ δε βρίσκουμαι ποιός τα κάνει αυτά τα πράγματα. Και τόσο θα βασιλεύει η σπέκουλα και η θολούρα. Γιατί σε αυτή τη χώρα η ατιμωρησία ισχύει για τον κουκουλοφόρο οσο και για τον πρωθυπουργό.

Μια εξαίρεση μόνο γνωρίζει. Τους αθώους πολίτες. Αυτούς τους τιμωρεί παραδειγματικά.

RIP αδέλφια:weep:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δικαιωμα σου να εισαι αριστερος και δικαιωμα σου να στηριζεις οποιον θες. Οπως και δικαιωμα μου να πιστευω οτι θελω. Να κανω λαθος ειναι πιθανο.

Επειδη κατι λεγεται στα μμε δεν ειναι εξ ορισμου λαθος ουτε εξ ορισμου σωστο. Ναι οτι λεω το εχουν πει και διαφοροι "σοφοι" στα μμε αλλα δεν σημαινει οτι και ειναι και λαθος. Στην κοινη μου λογικη μερικα εχουν βαση αλλα παλι οχι. Αυτα που ειπα πριν εχουν βαση παντα κατ εμε.

Εγω απο τα λιγα που εχω δει να γινονται στην "πολιτικη" εχω δει και περιπου ποια ειναι τα "οπλα" που χρησιμοποιει η "πολιτικη"... Η καθυστεριση να καταδικασεις με στοχο να παρεις με το μερος σου ειναι ενα απο αυτα. Μπορει και να κανω λαθος παντα αλλα πολλα απο οσα λεει ο συριζα και το κκε και το πασοκ και η νδ μου φαινονται καπως...

Απλοϊκό τσουβάλιασμα είναι να λέμε ότι φταίει η αριστερά

Εχεις δικιο. Η αριστερα δεν ειναι η μονη που φταιει για την κατασταση μας(οικονομικα κοινωνικα). Φταιμε ολοι. Σιγουρα δεν φταιει για τα μετρα.

Έγινε επεξεργασία από bsakel
Link to comment
Share on other sites

  • εργασιακα δικαιωματα χαθηκαν και θα συνεχιζουν να χανονται με γοργους ρυθμους
  • το επιπεδο διαβιωσης καταποντιστηκε κι ακομα δεν εχει σταματησει την κατρακυλα (οσοι δεν το εχουν νοιωσει ακομα θα το αισθανθουν καλα απο Σεπτεμβρη μερια)
  • τα ΜΜΕ κατευθυνουν την πληροφορηση και επιλεγουν τι θα προβαλλουν και ποιον θα υπηρετησουν
  • μπαλα eurovision και το βρακι της Τζουλιας αποτελουν ακομα καιρια ζητηματα επικαιροτητας
  • η ιστορια μας εχει αποδειξει οτι το ΔΝΤ και τα μετρα που εισαγουν απλα θα επιδεινωσουν την κατασταση και θα καταληξουν στο ολοκληρωτικο ξεπουλημα των υποδομων και οχι μονο αυτης της χωρας
  • Η θρησκεια και οι εκπροσωποι της εχουν λουφαξει για να γλυτωσουν απο τη φορολογια και την οργη του λαου
  • Η δικαιοσυνη ηταν που ηταν τυφλη τωρα μαλλον εχει καταντησει και κουφη και παραπληγικη με καμια διαθεση αποδοσης ευθυνων και τιμωριας των καταχραστων , προδοτων και εγκληματιων αυτου του τοπου
  • κι ο λαος εξακολουθει να χωριζεται σε παραταξεις βασισμενες σε νεκρες ιδεολογιες και αντι να κοιταξει το κοινο συμφερον κοιτα να φαει το φαι του διπλανου του
  • Στο ονομα της παταξης της τρομοκρατιας καταστρατηγουνται ανθρωπινα δικαιωματα και ελευθεριες
  • Κι εχει αρχισει κιολας και κυκλοφορει μια λογικη οτι ολοι μας φταιμε και ειμαστε συνυπεθυνοι και ειναι ωρα να τα λουστουμε (για καποιους μπορει να ισχυει αλλα σε καμια περιπτωση για ολους)

εμενα λοιπον για καποιο λογο, ολο αυτο το κολπο μου θυμιζει μια προχειρα καμουφλαρισμενη δικτατορια

που απλα δεν εχει ταυτιστει με καποιο προσωπο/ομαδα κι ετσι ακομα διατηρει εναν χαρακτηρα φαντασμα

και δυστυχως στα προσωπα των συνανθρωπων μου δεν βλεπω καμια διαθεση ουσιαστικης αντιδρασης

παρα μονο ενα βολικο μουδιασμα ακομα και οταν συμβαινουν γεγονοτα σαν το χθεσινο τραγικο χαμο τριων εργαζομενων εν ωρα εργασιας.

ισως και να προτιμουσα να ειχαμε να κανουμε με εναν εχθρο με ταυτοτητα σαρκα και οστα

ισως ετσι να ηταν αλλιως τα πραγματα

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

ολοι φταιμε......................

για οσα καναμε (πχ ψηφιζοντας) , ειπαμε (ωχ αδερφε) ή δεν ειπαμε (ναι ,το ξερω οτι κλεβει το κρατος αλλα τι να κανω...)

μικρο ή μεγαλο , δεν εχει σημασια , ολοι εχουμε ενα μεριδιο ευθυνης...........

Δεν διαφωνω σε τιποτα απ'οτι ειπες,αλλα τι αλλο να ψηφισει κανεις?Αμφιβαλω αν διαφερουν κατα πολλοι ολα τα κομματα.Αμφιβαλω αν υπαρχει πολιτικος που δεν εχει ηδη διεφθαρει απο το χρημα και την εξουσια.Πολυ αμφιβαλω...

Οποτε παντα εμεις θα φταιμε,θελουμε δε θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

ισως και να προτιμουσα να ειχαμε να κανουμε με εναν εχθρο με ταυτοτητα σαρκα και οστα

ισως ετσι να ηταν αλλιως τα πραγματα

Καλομελέτα (?) και έρχεται

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=11654964

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνω οτι φταιμε εμεις παντως γιατι δεν τα φαγαμε μαζι ολα τα λευτα και ουτε εμεις τους βαλαμε να τα φανε...Οποιοσδηποτε και να εβγαινε θα τα τρωγε γιατι αυτος ηταν ο σκοπος, να μας φερουν εδω που ειμαστε αλλα ευτυχως χθες αποδειξαμε οτι δεν ειμαστε ζωα και να δεχτουμε τα χαλια τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλομελέτα (?) και έρχεται

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=11654964

δεν θα μας χαλασει χατηρι ο κουμπαρος !! ενα 3μερο 'πολεμο' να κανουμε πχ (θα κλαψουμε και μερικα παληκαρια) και να δεις σε ποια βαθια τρυπα θα λουφαξουμε.........

Εγω διαφωνω οτι φταιμε εμεις παντως γιατι δεν τα φαγαμε μαζι ολα τα λευτα και ουτε εμεις τους βαλαμε να τα φανε...Οποιοσδηποτε και να εβγαινε θα τα τρωγε γιατι αυτος ηταν ο σκοπος, να μας φερουν εδω που ειμαστε αλλα ευτυχως χθες αποδειξαμε οτι δεν ειμαστε ζωα και να δεχτουμε τα χαλια τους...

εχεις δικιο στην αγανακτηση σου - οταν λεμε πως φταιμε ομως εννοειτε και η γενικη αδιαφορια μας για χρονια ή και η κρυφη συγκαταθεση μας οταν μας συμφερε.........

πως θα σου φανει ομως αν σου πω οτι ΕΓΩ δεν φταιω !!

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε λίγο το video εδώ :

http://olympia.gr/2010/05/06/%ce%b1%cf%80%cf%8c-%cf%84%ce%bf-%ce%bd%ce%bf%ce%ad%ce%bc%ce%b2%cf%81%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85-2008-%ce%ae%cf%84%ce%b1%ce%bd-%ce%ad%cf%84%ce%bf%ce%b9%ce%bc%ce%bf%ce%b9-%ce%bf%ce%b9-%ce%ba%cf%8c%ce%bd/

Κάνει λόγω για άτομα που μίλαγαν σπαστά ελληνικά. Δεν μπορώ να το βρώ στο megatv.gr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.