Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

ερώτηση κρίσεως αφού βρίζουμε τους πάντες (πχ τον μπουμπουκο ο οποίος τι πρόλαβε και έκανε μέσα σε μια/δυο βδομάδες ;) γιατί δεν τους εξαφανίζουμε από αυτήν την διάσταση ?

edit

χαχχαχαχ

το ερωτηματικό και η παρένθεση έγιναν φατσούλα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

"Επίσης, πολλοί - και φίλοι μας - λένε ''εγώ ψηφίζω ΑΚΥΡΟ ή ΛΕΥΚΟ ή ΑΠΕΧΩ κι έχω τη συνείδηση μου ήσυχη, δεν ψήφισα κανέναν κερατά''! Ρε φίλε, αριθμητική ξέρεις; Αν στους 1000 οι 950 ψηφίζουν άκυρα, λευκά ή απέχουν και οι 30 ρίξουν Ψ και οι 20 Χ, ο Ψ θα κάνει κυβέρνηση - δηλαδή Εγώ! - ο Χ θα 'ναι Αντιπολίτευση και οι 950 ξέρετε ΤΙ ΘΑ "ΝΑΙ; Μην πω καλύτερα, κατάλαβαν αυτοί... Την εικόνα και την ποιότητα των πολιτικών την ζωγραφίζει και την καθορίζει ο κόσμος. Κι αν φίλε μου την πάτησες (μια, δυο, τρεις..) πρόσεχε μην την ξαναπατήσεις. Αν την πάτησες δεκαπέντε φορές, εντός, εκτός, εναλλάξ, που λέμε και στην γεωμετρία, ποιον μουντζώνεις; Βέβαια, υπάρχουν άνθρωποι που ψηφίζουν με σοφία, αλλά είναι δυστυχώς μειοψηφία. Και συνήθως αυτοί ψηφίζουν Μικρά Κόμματα."

Γρηγόρης Ψαριανός

Link to comment
Share on other sites

"Επίσης, πολλοί - και φίλοι μας - λένε ''εγώ ψηφίζω ΑΚΥΡΟ ή ΛΕΥΚΟ ή ΑΠΕΧΩ κι έχω τη συνείδηση μου ήσυχη, δεν ψήφισα κανέναν κερατά''! Ρε φίλε, αριθμητική ξέρεις; Αν στους 1000 οι 950 ψηφίζουν άκυρα, λευκά ή απέχουν και οι 30 ρίξουν Ψ και οι 20 Χ, ο Ψ θα κάνει κυβέρνηση - δηλαδή Εγώ! - ο Χ θα 'ναι Αντιπολίτευση και οι 950 ξέρετε ΤΙ ΘΑ "ΝΑΙ; Μην πω καλύτερα, κατάλαβαν αυτοί... Την εικόνα και την ποιότητα των πολιτικών την ζωγραφίζει και την καθορίζει ο κόσμος. Κι αν φίλε μου την πάτησες (μια, δυο, τρεις..) πρόσεχε μην την ξαναπατήσεις. Αν την πάτησες δεκαπέντε φορές, εντός, εκτός, εναλλάξ, που λέμε και στην γεωμετρία, ποιον μουντζώνεις; Βέβαια, υπάρχουν άνθρωποι που ψηφίζουν με σοφία, αλλά είναι δυστυχώς μειοψηφία. Και συνήθως αυτοί ψηφίζουν Μικρά Κόμματα."

Γρηγόρης Ψαριανός

ουτε αυτο ειναι σωστο, ειδικα με τον 'χαρακτηρα' του Ελληνα (10.000.000 σοφοι/γνωστες/προεδροι,προπονητες κλπ κλπ)

επανασυσταση του 'κρατους' χρειαζεται με ριζικο τροπο - γιατι οσες φορες κι αν αλλαξουν τα υπουργεια, το βαθυ κρατος παραμενει ακλονητο.......

οσο για τα μικρα κομματα -ναι ,οκ αλλα ειπαμε ! σε φετες !! οχι και ....τριματα!!

θυμαμαι το κκε να εχει ΑΝΕΤΑ 14% (ναι ειμαι παλιος) κι ας υπαρχαν και τοτε μ-λ, λ-μ, τροτσκι, κλπ - τωρα πως καταφεραν να ειναι κατω ΚΑΙ απο τον αδωνι δεν νομιζω οτι χρειαζεται αναλυση.....

για μενα καλο θα ηταν να απαγορευτει να ασχολουνται με την πολιτικη οσοι ειναι συγγενεις εως 2ου βαθμου με ατομα που εχουν πανω απο 2 θητειες στη Βουλη!! και φυσικα ξυλωμα οσον ηδη ειναι εν ενεργεια και υποψηφιοτητες απο το μηδεν..........

(...μετα ξυπνησα...)

Link to comment
Share on other sites

για μενα καλο θα ηταν να απαγορευτει να ασχολουνται με την πολιτικη οσοι ειναι συγγενεις εως 2ου βαθμου με ατομα που εχουν πανω απο 2 θητειες στη Βουλη!! και φυσικα ξυλωμα οσον ηδη ειναι εν ενεργεια και υποψηφιοτητες απο το μηδεν..........

:T:

Link to comment
Share on other sites

οσο για τα μικρα κομματα -ναι ,οκ αλλα ειπαμε ! σε φετες !! οχι και ....τριματα!!

θυμαμαι το κκε να εχει ΑΝΕΤΑ 14% (ναι ειμαι παλιος) κι ας υπαρχαν και τοτε μ-λ, λ-μ, τροτσκι, κλπ - τωρα πως καταφεραν να ειναι κατω ΚΑΙ απο τον αδωνι δεν νομιζω οτι χρειαζεται αναλυση.....

ίσως να φταίει το ότι την ίδα εποχή αυτός που τελικά έγινε κυβέρνηση διπλασίασε σε ένα βράδυ τους μισθούς των δημοσίων υπαλλήλων (γιαυτο ακόμα λένε πως με αυτόν ''έφαγε ο κοσμάκης ψωμί'').

..... τι τα θές, προφανώς η πολιτικοποίηση και η ενασχόληση με τα κοινά πρέπει αναγκαστικά να έρχεται όταν ο κόσμος κακοπερνάει. Αμα όλα είναι καλά, ψηφίζει παραλία...

Link to comment
Share on other sites

για μενα καλο θα ηταν να απαγορευτει να ασχολουνται με την πολιτικη οσοι ειναι συγγενεις εως 2ου βαθμου με ατομα που εχουν πανω απο 2 θητειες στη Βουλη!! και φυσικα ξυλωμα οσον ηδη ειναι εν ενεργεια και υποψηφιοτητες απο το μηδεν..........

Αυτό δεν παίζει να γίνει ποτέ γιατί είναι παραβίαση της αρχής της ισότητας του συντάγματος. Επίσης δε νοείται οικογενειακή ευθύνη, δηλαδή να φέρεις ευθύνη για έγκλημα που έχει διαπράξει συγγενής σου. Θυμίζει βιβλικές τιμωρίες.

Link to comment
Share on other sites

Θα με βρίσετε κάποιοι, μπορεί να έχετε και δίκιο, αλλά ρε γαμώτο η Παπαρήγα άκουσε ότι θα βγει iPad3 και έχει ξαμολήσει όλη την νεολαία σε σταθμούς τραίνων/μετρό να ζητάνε ενίσχυση για το κόμμα;

...μιας και λέμε για τα μικρά κόμματα....

Link to comment
Share on other sites

Θα με βρίσετε κάποιοι, μπορεί να έχετε και δίκιο, αλλά ρε γαμώτο η Παπαρήγα άκουσε ότι θα βγει iPad3 και έχει ξαμολήσει όλη την νεολαία σε σταθμούς τραίνων/μετρό να ζητάνε ενίσχυση για το κόμμα;

...μιας και λέμε για τα μικρά κόμματα....

Ενώ τα μεγάλα κόμματα δεν έχουν πρόβλημα έ; Ένα τέτοιο και καθάρισαν ipad 3 και iphone 4s για όλα τα μέλη της εκτελεστικής επιτροπής.

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι το κκε να εχει ΑΝΕΤΑ 14% (ναι ειμαι παλιος) κι ας υπαρχαν και τοτε μ-λ, λ-μ, τροτσκι, κλπ - τωρα πως καταφεραν να ειναι κατω ΚΑΙ απο τον αδωνι δεν νομιζω οτι χρειαζεται αναλυση.....

οχι δεν χρειαζεται αναλυση, ακομη και οι γατες μου ξερουν γιατι

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα μεγάλα κόμματα δεν έχουν πρόβλημα έ;

Ω ναι ναι...... :p

....Ρε συ που στο καλό το έγραψα αυτό; Για πες μου διότι εγώ ΔΕΝ το βλέπω.

Ένα τέτοιο και καθάρισαν ipad 3 και iphone 4s για όλα τα μέλη της εκτελεστικής επιτροπής.

Ειλικρινά δεν κατανοώ τι βλέπω στην φωτογραφία. Τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

μίζα:p

Είμαι ειδικός στις μίζες. :p

Που λες τα κόμματα πάνε κατευθείαν στην τράπεζα

Νέο σκανδαλώδες θαλασσοδάνειο σε ΠΑΣΟΚ και Ν.Δ. από την Attica Bank | iefimerida.gr

Μετά την, αν δεν κάνω λάθος, Αγροτική, θα διαλύσουν και την Αττικα.

Σε ανακοίνωση της χθες η Attica Bank παραδέχεται ουσιαστικά ότι χρηματοδότησε τα δύο μεγάλα κόμματα τα οποία θεωρεί... φερέγγυους πιστωτές. Οπως αναφέρει η τράπεζα «από τη φύση της οφείλει προς το συμφέρον του κοινωνικού συνόλου, του νομικού προσώπου αυτής και των Μετόχων, να χορηγεί δάνεια σε όλους όσοι θεωρούνται και είναι φερέγγυοι και παρέχουν τις προβλεπόμενες από τον Νόμο και απαιτούμενες κατά την πάγια τραπεζική πρακτική εγγυήσεις και εξασφαλίσεις εμπρόθεσμης και καλής αποπληρωμής των δανείων που λαμβάνουν».

Αυτά είναι. Με λίγα λόγια αν είσαι Έλληνας και μέτοχος της Αττικα πληρώνεις τους πολιτικούς δύο φορές!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.