Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μα τι λες? Ο ΓΑΠ ήταν και είναι σοσιαλιστής πάνω από όλα

di-212959261415.png

Αισθάνομαι προσβεβλημένος από τον πρώτο πληθυντικό που χρησιμοποίησες :)

Μακάρι τα ΖΩΑ που εμφανίζονται στο βίντεο να βάλουν μυαλό.

Δεν κρύβω οτι ήθελα πολύ να σπάσω το PC βλέποντας αυτό το βίντεο.

Ορίστε. ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΟΥ Πασοκ. Πανω απο 1 δισ. εκλεψαν. Φυλακή δεν μπήκε κανένας και ενας θεός ξέρει που στο διαλ@ πάνε ολα τα λ7 που κόβουν κάθε μέρα. Κατα τα άλλα εχει ανθρωπιά ο ΓΑΠ. Αρε ΖΩΑ. ΖΩΑ.

Απαιτω να παραιτηθεί ο Προεδρος της Δημοκρατίας και γιατί δεν έχουμε δημοκρατία και γιατι αυτός γνωριζε την βρωμιά και δεν έκανε τπτ. Δεν υπάρχει λόγος πραγματικά.

Εκοψαν και απο το επίδομα ανεργίας. Οι ανεργοι ομως δεν ειναι 65 και 80 χρονών συνταξιούχοι. Θα πέσει πολύ ξύλο.

Για να βάζει το κρατικό κανάλι τα ΕΡΓΑ της Χουντας και την Ιστορία της φανταστείτε που έχουμε φτάσει. Και τώρα ξύπνησαν οι Αριστεροί να πουν οτι δεν τους πείραζε κανείς στην Χούντα.

ΛΟΙΠΟΝ. Τι Ευρώ τι Δραχμή. ΟΥΤΩΣ η άλλως εχει γίνει τετοια απομείωση που πλεόν δεν κουνιέται τπτ.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα η ευθύνη του να φέρω στον κόσμο αυτά τα 2 παιδιά και να φροντίσω να γίνουν αξιοπρεπείς άνθρωποι χωρίς να πεινάσουν και χωρίς να βλάψουν άλλον άνθρωπο, είναι πολύ σημαντικότερη από την Ελληνική σημαία και την "φανέλα" και οποιοδήποτε άλλο πανί σπονσοραρισμένο από την Βουλή των Ελλήνων.

καταρχας πετρο ποιος σου ειπε οτι η σημαια ειναι πανι της βουλης των Ελληνων? Επιπλεον στη χωρα που ζεις πριν καποια χρονια πεινουσανε, μεταναστευανε με ρυθομους 25,000 το μηνα και βαζανε βομβες στην Αγγλια και σκοτωναν αθωα παιδακια για την ανεξαρτησια τους, και τουμπαλιν. Καλο ειναι να μην συγχεουμε την παρακμη του κρατους με τις ηθικες αξιες και τα πατριωτικα συναισθηματα. Αν ειναι να κανουμε το καλοβολεμα, την ομαλοτητα και το χρημα θεο, αλοιμονο μας. Βασικα ειναι τετοιες στιγμες που ζουμε τωρα που πρεπει να βαλουμε καποια "συναισθηματα" πανω απο το χρημα, ακομα και αν σημαινει την αποτομη φτωχοποιηση μας.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας πετρο ποιος σου ειπε οτι η σημαια ειναι πανι της βουλης των Ελληνων? Επιπλεον στη χωρα που ζεις πριν καποια χρονια πεινουσανε, μεταναστευανε με ρυθομους 25,000 το μηνα και βαζανε βομβες στην Αγγλια και σκοτωναν αθωα παιδακια για την ανεξαρτησια τους, και τουμπαλιν. Καλο ειναι να μην συγχεουμε την παρακμη του κρατους με τις ηθικες αξιες και τα πατριωτικα συναισθηματα. Αν ειναι να κανουμε το καλοβολεμα, την ομαλοτητα και το χρημα θεο, αλοιμονο μας. Βασικα ειναι τετοιες στιγμες που ζουμε τωρα που πρεπει να βαλουμε καποια "συναισθηματα" πανω απο το χρημα, ακομα και αν σημαινει την αποτομη φτωχοποιηση μας.

Αρκετοί ομως φίλε μου το ΜΟΝΟ που τους ένοιαζε ηταν το ΧΡΗΜΑ και πως θα φάνε τον διπλανό τους. Πως θα κλέψουν και τπτ άλλο.

Το κράτος έγινε παρακμή και ετσι οπως έγινε μετα το 81. Ο Ανδρεας είχε σχέδιο. Δεν ήταν κουτός. Την φτωχοποίηση που λες εμεις οι ίδιοι την καλλιεργήσαμε

στον τόπο μας με το πολιτικο/πελατειακό καθεστώς. Δεν σε προβληματίζει καθόλου που ουτε ένας απο αυτούς δεν μπαίνει φυλακή ?

Ο Τσοχατζο εφαγε μια απαγόρευση εξόδου. Και τι έγινε ? Εγω θέλω για την προδοσία του κράτους ισόβια.

Και οχι τέτοιες μπούρδες.

35 χρόνια ΠΑΣΟΚ vs 9 χρόνια ΝΔ. Οι πρώτοι γ@μήθηκαν στην παρανομία και να τρώνε ασύστολα οτι υπάρχει και δεν υπάρχει. Οι μεν δεύτεροι με τετοια πείνα που τους έκοβε εφαγαν οτι δεν έφαγαν μια ζωή.

Εγω ενα ξέρω: με την πρώτη ευκαιρία φευγω απο την Ελλάδα. Ας κυβερνήσουν τις πέτρες οι σκατόψυχοι πολιτικοι.

Ευκολο να το λές δύσκολο μεν στην υλοποίηση του.

α)Θες μια οικονομική κάβα για να το κάνεις αυτο

β)Καποιον με δουλεια έτοιμη έξω να σε βοηθήσει

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα ξέρω: με την πρώτη ευκαιρία φευγω απο την Ελλάδα. Ας κυβερνήσουν τις πέτρες οι σκατόψυχοι πολιτικοι.
νόμιζα ότι έλεγες "Ας κυβερνήσουν οι πέτρες" (όχι ότι αυτά που κυβερνάνε είναι έμψυχα όντα αλλά λέμε τώρα)

ASrock for president :T:

:p

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο να το λές δύσκολο μεν στην υλοποίηση του.

α)Θες μια οικονομική κάβα για να το κάνεις αυτο

β)Καποιον με δουλεια έτοιμη έξω να σε βοηθήσει

Καλυτερα να τρωω το ψωμι μου με ιδρωτα βγάζοντας πατατες απο τα χωράφια της Ολλανδίας, παρα να δώσω δεκαρα τσακιστη στο κ@ριολη που κυβερνάει. Δουλεια εχω, σπιτι εχω, μπορώ να ζησω. Στο μπορδελο που λεγεται ελληνικο κράτος δεν ξαναδινω φράγκο ομως που να μου κοπει το χερι. 2 χρονια εχουν λεηλατήσει τα πάντα και εχουν καταφερει μια τρυπα στο νερο. Φωτιά και τσεκουρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να τρωω το ψωμι μου με ιδρωτα βγάζοντας πατατες απο τα χωράφια της Ολλανδίας, παρα να δώσω δεκαρα τσακιστη στο κ@ριολη που κυβερνάει. Δουλεια εχω, σπιτι εχω, μπορώ να ζησω. Στο μπορδελο που λεγεται ελληνικο κράτος δεν ξαναδινω φράγκο ομως που να μου κοπει το χερι. 2 χρονια εχουν λεηλατήσει τα πάντα και εχουν καταφερει μια τρυπα στο νερο. Φωτιά και τσεκουρι.

Μαζί σου με τα χίλια αδερφέ.

Εγώ δεν έιχα ουτε 5 Mercedes ούτε εταιρείες, ούτε σπίτια να τα χάσω. Εχω 9.5 χρόνια ενσημα και έμαθα πάντα με τα 700 ευρώ να περνάω.

Τώρα που είμαι ανεργος και μου μειώνουν το επίδομα των 10 μηνών για να καλύψουν τους ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ πολιτικούς οργίζομαι οσο δεν φαντάζεσαι.

Ρε παιδιά φανταστείτε αυτο. ΕΚΑΝΑΝ το αφορολόγητο 3000 ευρώ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ,ΕΙΤΕ ΟΧΙ,ΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ και βγάζεις 4500-5000 χιλιάρικα το χρόνο θα πληρώσεις εφορία. Επειδή τα κλέψανε.

Δυστυχώς δεν μπορώ να την κάνω άμεσα. Ειδάλλως χέστηκα για την Ελλάδα.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

590_28fec96eab34412117e162bfaf5aa7ab.jpg
Το German dream, με απότερο σκοπό να ονομάσουν το Ελλάδα σε Greeheland (αν το λεω σωστά):tomato:

Υ.Γ. Γιατί οι δημοσκοπήσεις έχουν την ΝΔ πρώτη; δεν κατάλαβαν το μαθημά τους επιτέλους; (μάλλον έχουν iphone όσοι τους υποστηρίζουν)

Link to comment
Share on other sites

Το German dream, με απότερο σκοπό να ονομάσουν το Ελλάδα σε Greeheland (αν το λεω σωστά):tomato:

Υ.Γ. Γιατί οι δημοσκοπήσεις έχουν την ΝΔ πρώτη; δεν κατάλαβαν το μαθημά τους επιτέλους; (μάλλον έχουν iphone όσοι τους υποστηρίζουν)

Griechenland........

Νομίζουν οτι αν βγει Σαμαράς θα τιμωρήσουν το Πασοκ. Το ιδιο βιολί χρόνια. Ποτε ο ένας πότε ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα ξέρω: με την πρώτη ευκαιρία φευγω απο την Ελλάδα. Ας κυβερνήσουν τις πέτρες οι σκατόψυχοι πολιτικοι.

ε φυγε, και δεν ειναι σκατοψυχοι οι πολιτικοι μας, μαλακες ειναι :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Απαιτω να παραιτηθεί ο Προεδρος της Δημοκρατίας

Και μετά που θα βρει δουλειά;:p

----------------------------------------------------------------------------------------------

Να νοιώθετε Περήφανοι μωρέ που μας χτυπάνε αλύπητα γιατί τη Ψυχή Μας δε μπορούν να τη βάλουν στο χέρι!:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Και μετά που θα βρει δουλειά;:p

----------------------------------------------------------------------------------------------

Να νοιώθετε Περήφανοι μωρέ που μας χτυπάνε αλύπητα γιατί τη Ψυχή Μας δε μπορούν να τη βάλουν στο χέρι!:triniti:

Μπορουν ομως να την φορολογησουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν ομως να την φορολογησουν.

Μη μπερδεύεις τη Ψυχή με τη τσέπη φίλε Τσακ.Και ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος!

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από konservas
Link to comment
Share on other sites

Μπορουν ομως να την φορολογησουν.
φίλε κοιτάς πολύ μπροστά, η υπουργείο οικονομικών πρέπει να μπεις η στέλεχος της τροϊκας! σε υποτιμά ότι είσαι Mod στο thelab :hehe::rofl:
Link to comment
Share on other sites

...

Ααααααααααα, και κάτι άλλο! Η παγκοσμιοποίηση είναι ενιαία και δεν χωρίζεται σε οικονομική, τεχνολογική, κοινωνική, εθνική οπότε άκυρος, ο συλλογισμός σου με τα τζινάκια και το Εβραιοκρατούμενα σινεμαδίστικα χολιγουντιανά εργάκια της παραπληροφόρησης και της προπαγάνδας .......

Εγώ βλέπω μια παγκσμιοποίηση στην οποία ο Αγγλος, Αμερικάνος, Γερμανός παράγει και εμείς σαν "φίλοι" του , σύγχρονοι είλωτες , οφείλουμε να προσαρμοστούμε στον τρόπο ζωής, στα αγαθά και τις εικονικές ανάγκες που μας δημιουργεί ώστε να τον έχουμε ανάγκη και να κρατήσει την κυρίαρχη θέση του απέναντί μας .......!

Οπ βλέπω διόρθωση. Πάμε ξανά.

Παγκοσμιοποιήση είναι η αύξηση της αλληλοεπίδρασης και αλληλοεξάρτησης μεταξύ ολοένα και μεγαλύτερου αριθμού ανθρώπων. Αυτό αφορά στο σύνολο της ανθρώπινης δραστηριότητας, δηλαδή στην οικονομία, τεχνολογία, κουλτούρα, τέχνες, πολιτική, στα πάντα.

Όταν κατηγορείς την παγκοσμιοποιήση πως ευθύνεται για το σύνολο των τραγωδιών στην γή, όπως οικονομική ανισότητα, λογοκρισία κλπ. Είναι σαν να κατηγορείς το internet για το ότι υπάρχουν τυπάκια που δημιουργούν παιδική πορνογραφία και διακινούν το υλικό αυτό μέσα σε αυτό. Είναι επιεικώς χαζό.

Αυτό που κατηγορείς εσύ, στο μόνο στο οποίο συμφωνώ μαζί σου, είναι στο ότι χρησιμοποιείται το φαινόμενο αυτό ως μέσο ελέγχου απο κάποιες ελιτιστικές οργανώσεις για να αυξήσουν τον πλούτο/εξουσία τους. Μην κατηγορείς το μέσο λοιπόν, αλλα βρές την πραγματική αιτία που συμβαίνει αυτό και προσπάθησε να την αλλάξεις.

Γιατί αυτό που συμβαίνει τώρα, με τις οικονομικές ελίτ, συνέβαινε ανέκαθεν, ακόμα και στην αρχαία εποχή, χωρίς παγκοσμιοποίηση τότε, οπως την περιγράφεις.

Όταν μαζέυονται χιλιάδες επιστήμονες στο CERN για παράδειγμα, απο χίλιες και μια εθνικότητες, πως να το κάνουμε δηλαδή είναι έκφραση της παγκοσμιοποιήσης. Όταν χτίζουν το Eurotunnel άγγλοι και γάλλοι μαζί, είναι έκφραση της παγκοσμιοποίησης, get over it.

Όταν θα μπορέσεις να δείς τον κόσμο χωρίς παρωπίδες, μόνο τότε θα καταλάβεις ποιός είναι ο πραγματικός εχθρός στην ζωή σου. Ακόμα και να το καταλάβεις αυτό, το τι θα πράξεις για να τον αντιμετωπήσεις είναι άλλα δέκα βήματα μπροστά. (ακριβώς για αυτόν το λόγο στην Ελλάδα τώρα βλέπεις αυτό το χάος, ξέρουν τι δεν θέλουν μεν αλλα δεν ξέρουν τι θέλουν και πως)

Τώρα όντως σταματάω το θέμα περι παγκοσμιοποιήσης

Link to comment
Share on other sites

καταρχας πετρο ποιος σου ειπε οτι η σημαια ειναι πανι της βουλης των Ελληνων? Επιπλεον στη χωρα που ζεις πριν καποια χρονια πεινουσανε, μεταναστευανε με ρυθομους 25,000 το μηνα και βαζανε βομβες στην Αγγλια και σκοτωναν αθωα παιδακια για την ανεξαρτησια τους, και τουμπαλιν.

Καλο ειναι να μην συγχεουμε την παρακμη του κρατους με τις ηθικες αξιες και τα πατριωτικα συναισθηματα. Αν ειναι να κανουμε το καλοβολεμα, την ομαλοτητα και το χρημα θεο, αλοιμονο μας. Βασικα ειναι τετοιες στιγμες που ζουμε τωρα που πρεπει να βαλουμε καποια "συναισθηματα" πανω απο το χρημα, ακομα και αν σημαινει την αποτομη φτωχοποιηση μας.

Μιλάς για εποχή πολέμου, γιατί όταν μπαίνουν τα τανκς μέσα στο γήπεδο και σκοτώνουν γυναικόπαιδα (bloody Sunday), πόλεμος και κατοχή είναι.

Στην αιματοβαμμένη λοιπόν αυτή χώρα, οι τρομοκράτες κρεμάσανε τα όπλα και οι κυβερνήσεις σταματήσανε τα έξοδα στρατιωτικού εξοπλισμού και τα ρίξανε στην Παιδεία. Λάθος παράδειγμα έφερες, γιατί οι συμπεριφορά των Ιρλανδών είναι υποδειγματική όσον αφορά την ωριμότητα. Ναι ακόμα υπάρχουν 5-10 κολλημένοι που φωνάζουν και πλακώνονται μια φορά το χρόνο, αλλά σε γενικές γραμμές, ένα λαός που μέχρι προχτές πολεμούσε και που ο μεγαλύτερος εχθρός τους, τους υπέταξε κανονικά (χάσανε την γλώσσα τους, τα ιρλανδικά στο σχολεία είναι πλέον όπως τα αρχαία ελληνικά σε μας), αντέδρασε ώριμα και άφησε τις μελανές σελίδες στο παρελθόν και χτίζει το μέλλον του.

Αν παλεύανε ακόμα για την τιμή των όπλων, τα λεφτά που ρίχνουνε στην Παιδεία τους, θα τα ρίχνανε σε άρματα και ρουκέτες και οι νέοι τους αντί να σπουδάζουν και να καλλιεργούνται, θα πηγαίνανε φαντάροι 2 χρόνια και θα ήταν πορωμένοι εις τον αιώνα τον άπαντα με τους "απέναντι". Σου θυμίζει κάτι η όλη εικόνα; Γιατί εμένα μου θυμίζει.

Από την αντίθετη μεριά, ο Έλληνας, εν καιρώ ειρήνης πεθαίνει στον δρόμο από την πείνα. Πόσο πατριώτης ακόμα να είμαι; Δεν απέφυγα ούτε μισή δραχμή φόρο, έρχονται τα χαρτιά στο σπίτι των γονιών μου κι έχω ξεσκιστεί να τα πληρώνω από δω, έχει πάρει φωτιά το web banking.

Ο πατέρας μου πήγε φαντάρος για 3 χρόνια και δε μιλάω για καψιμί και λούφες, μιλάω για εποχή που ανάβανε τα κουμπούρια. Πως τον ξεπληρώνει η Ελλάδα τώρα; Με το να αισθάνεται ευνουχισμένος που είναι 70 χρονών και ζει στο ενοίκιο κι έχει μετακομίσει 20 φορές σε 30 χρόνια και που αντί να έχει λεφτά στην άκρη να δώσει στα παιδιά του όταν πεθάνει, να του πληρώνουν τα παιδιά του το ρεύμα για να μην του το (ξανα)κόψουν; Σε πήρε ποτέ εσένα ο πατέρας σου τηλέφωνο να σε ρωτήσει κλαίγοντας αν σου περισσεύουνε 200 ευρώ για να δώσει στον γιατρό γιατί πονάει η καρδιά του εδώ και 3 βδομάδες και δεν έχει λεφτά για να πάει; Ένας περήφανος άνθρωπος από τον Βοτανικό που δεν τελείωσε δημοτικό σχολείο για να δουλεύει από τα 12 του σε λαμαρινάδικα; Που επί 50 χρόνια ερχότανε στο σπίτι κι έφτυνε χρώματα και χημικά για 20 λεπτά πριν φιλήσει την γυναίκα και τα παιδιά του, για να του μειώσουνε σήμερα την σύνταξη στα όρια της μη επιβίωσης;

Αυτή την πατρίδα και αυτή την σημαία εγώ τα έχω χεσμένα, χωρίς αστεράκια στο κείμενο και χωρίς ενδιασμούς στην καρδιά. Δεν έχει να κάνει με καλοβόλεμα, ούτε με το κάνεις το χρήμα θεό. Είναι θέμα επιβίωσης και ανθρώπινης αξιοπρέπειας και η ανθρώπινη φύση μου λέει να φροντίσω πρώτα να μην πεθάνω από την πείνα και μετά να ασχοληθώ με τους ρομαντισμούς, τις σημαίες και την πατριδολαγνεία.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.