Jump to content



Λαμογιά της vodafone Ελλαδος στο iphone!


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Τεραστια αλητεια της vodafone ελλαδος στο iphone παιδες. Εκοψε το tethering και πλεον το χρεωνει!!!!!!!

Πληρωνουμε δεδομενα για ιντερνετ με το τσουβαλι και μας λενε πως αν θελετε να τα χρησιμοποιειται και στον υπολογιστη σας τοτε να μου τα ξαναπληρωσετε!!!!!!

Ειναι ή δεν ειναι μονομερης παραβιαση του συμβολαιου? Εγω θα τα διακοψω και τα 2 συμβολαια που εχω στην παραπανω εταιρια. Εχω εξοργιστει. Πρωτα μας ανεβαζουν την ελαχιστη χρεωση σε 45 δευτερολεπτα ενω στις καρτες ειναι ειτε 30 ειτε απο το πρωτο δευτερολεπτο και τωρα αυτο.

Ντροπη. Εδω δεν ειναι αμερικη και εμεις δεν ειμαστε αμερικανακια να ξαναπληρωνουμε 2 φορες υπηρεσιες. Πηρα τηλεφωνο και μου λενε μα τα δεδομενα ειναι μεσω iphone τα δωρεαν, δεν παραβιαζουμε καμμια συμβαση απλα σας παρεχαμε μια υπηρεσια δωρεαν ενω τωρα χρεωνεται!! Γιατι οταν βλεπω σελιδες στον υπολογιστη μεσω iphone δεν ειναι παλι τα δεδομενα???

Αυτα απο εμενα. Μακρυα και πειτε το σε οσους ξερετε. Δεν ειμαστε προβατα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Απαράδεκτη η συμπεριφορά της εταιρίας. Δυστηχώς οι περισσότεροι χρήστες - συνδρομητές δεν μπαίνουν στην διαδικασία να αναφέρουν όμως τις προβληματικές εμπειρίες τους ενώ παράλληλα συνεχίζουνε να πληρώνουνε σαν άβουλα πλάσματα. Ακόμα κ στο ΙνΚα να πάς δυστηχώς δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.. Πρέπει να έχουν όλοι το νού τους ανεξαρτήτως δικτύου.. φοβάμαι πως έπεται συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Είδανε εσωτερικό ανταγωνισμό μεταξύ των stick για mobile broadband και του iPhone; Πατέντα κάποια δεν θα υπάρχει να μην παίρνει πρέφα η voda και κάθε voda ότι δεν ζητάει data εξωτερική συσκευή αλλά το iphone;

Όπως πάει το θέμα με το κόστος στην κινητή τηλεφωνία, αποφάσισα να διακόψω παντελώς το συμβόλαιο μου και να το γυρίσω σε καρτοκινητή.

Να λέω 1 κουβέντα δηλαδή όταν είναι πραγματικά αναγκαίο (τράκαρα, γεννάμε, πάρτετα κ**φάλες ΓΚΟΛ) , και το κυπριακό από κοντά. Όπως τον παλιό καλό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Λενε καποιοι πως τωρα το ξανασκεφτεται η vodafone.. Στειλτε email απαιτωντας να μην κοπει η συνδεση με tethering αλλιως τονιστε οτι θα φυγεται και πιστευω οτι επιτελους ειμαστε κοντα σε μια νικη με τις εταιριες.

Οι αγωνες δεν γινονται πλεον στο δρομο και νομιζω εαν το καταλαβουμε θα κερδισουμε πολλα

Link to comment
Share on other sites

μαγκες,εκτος απο το εμαιλ δεν χανετε και τιποτα να κανετε και κοινοποιηση σε ΙΝΚΑ-ΕΕΤΤ -ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ.ειδατε πως ειχε ενεργοποιηθει με τον γερμανο.αν μαζευτουν καμμια 500αρα καταγγελιες θα κινδυνεψει καποιου η καρεκλα μεσα στην βοντα.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα τηλεφωνο και ειπα για φορητοτητα. Μου λενε αν θελετε περιμενετε να ρωτησουμε το τμημα ιντερνετ μηπως μπορει να γινει κατι με το tethering.. Σε παιδια απο myphone που πηραν για φορητοτητα παντως το δωσανε δωρεαν και κανανε και εκπτωση στο παγιο 30 % :)

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα τηλεφωνο και ειπα για φορητοτητα. Μου λενε αν θελετε περιμενετε να ρωτησουμε το τμημα ιντερνετ μηπως μπορει να γινει κατι με το tethering.. Σε παιδια απο myphone που πηραν για φορητοτητα παντως το δωσανε δωρεαν και κανανε και εκπτωση στο παγιο 30 % :)

ετσι,βεντουζα...

βλεπετε ρε παιδια τι γινεται με τα δωρεαν λεπτα κλπ και τις προσφορες...ολοι τρωγονται να προσεγγισουν τους πελατες των αλλων επειδη η αγορα δεν χωραει πια νεα κινητα,αν πας σε οποιοδηποτε μαγαζι κινητης τηλεφωνιας πιο πολυ τρωγονται να σε παρουν απο αλλο παροχο παρα να σου πουλησουν νεα συνδεση(γιατι αυτος που εχει ηδη συνδεση μπορει να διαθεσει λεφτα για κινητο,ο νεος δεν ξερεις αν μπορει να διαθεσει).

"απειληστε" οτι θα πατε σε αλλον,θα αναγκαστουν να υποχωρησουν...με οσα προστιμα και αν σας απειλησουν αυτοι,ο συνδρομητης ειναι σταθερο εσοδο για εναν παροχο.Εκμεταλλευτειτε το!

Link to comment
Share on other sites

Μισό γιατι δεν κατάλαβα. Πληρώνεις ένα data πακέτο ήδη. Και οι κύριοι αποφάσισαν ότι, άμα θες να χρησιμοποιήσεις το iphone σαν "ρουτερ/μοντεμ", ότι δεδομένα ζητάς δεν ανήκουν στο data πακέτο που ανήκεις, αλλά ξεχωριστό κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι και μαλιστα ουτε καν με data control αλλα με χρονοχρεωση!!

Δηλαδη πληρωνω 3 γιγα νετ και αν τα θελω να τα χρησιμοποιησω στο pc μου πρεπει να πληρωσω αναλογα με την ωρα που βλεπω τις σελιδες!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonehellas.gr/15037/iphone-tethering-vodafonegr/

Καλησπέρα σας, είμαι συνδρομητής της Vodafone.

είναι εξοργιστικό αυτό το πράγμα που κάνατε σε σχέση με το tethering. άμα η εταιρία σας ακουλουθήσει αυτήν την επιθετική πολιτική θα αναγκαστώ να φύγω από συνδρομητής σας σε άλλη εταιρία η οποια δεν χρησιμοποιεί μαύρες πόρτες συμβολαίου εις βάρος των πελατών της.

επίσης συγκεκριμένα για αυτήν την υπηρεσία, άμα με ενημερώνατε εξαρχής δεν θα δεχόμουν ποτε να γίνω πελάτης σας και δεν διατίθεμαι να πληρώσω ούτε ένα ευρώ για την κλοπή που πράττετε.

αναμένεται απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.