Jump to content



Λαμογιά της vodafone Ελλαδος στο iphone!


morfeas-dsl-

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Ειμαι με μηδενικό συμβόλαιο εδώ και χρόνια (cosmote). Δεν έχω μπελά με κάρτες (πάντα τέλειωναν όταν είχα ανάγκη να μιλήσω!!! $#@%#$%) και πληρώνω ότι μιλάω χωρίς συμβόλαιο. Βέβαια, με συμφέρει γιατί κάνω πολύ μικρή χρήση, γύρω στα 20 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι ακυρη ερώτηση αλλα δεν ασχολούμε πολύ με αυτά. Εχω συμβολαιο με iphone και 1 GB δωρεαν όγκο δεδομένων. Αυτό κόπηκε οταν το χρησιμοποιώ απο το iphone για να μπώ σε mail, σελίδες κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι ακυρη ερώτηση αλλα δεν ασχολούμε πολύ με αυτά. Εχω συμβολαιο με iphone και 1 GB δωρεαν όγκο δεδομένων. Αυτό κόπηκε οταν το χρησιμοποιώ απο το iphone για να μπώ σε mail, σελίδες κλπ;

άμα μπαίνεις από το iphone τότε δεν κόπηκε τίποτα.

άμα πας να χρησιμοποιήσεις το iphone για πρόσβαση στο internet στο laptop σου τότε δεν θα μπει με την νέα αναβάθμιση και θα σε πετάει σε μια σελίδα τις vodafone που θα σου λέει με λίγα λόγια "αγαπητέ πελάτη μας, την πατήσατε με την αναβάθμιση carrier που κάνατε, τώρα πληρώστε 2 φορες το ίδιο πράγμα"

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εστειλα μαιλ οτι θα γυρισω σε αλλο παροχο που το εχει δωρεαν και μαλιστα θα το κανω στις 128 συνδεσεις του γραφειου μου. Τους εστειλα κ τα στοιχεια μου μιας κ δεν ειμαι υπερ του ανωνυμου.

Παντως τα Cosmote Business i30-i60 φαινονται πολυ 'ομορφα'...

Link to comment
Share on other sites

To i-40 που σκεφτομαι να βαλω στους χρηστες λεει "750 δωρεάν MB το μήνα για πλοήγηση στο Internet, εντός Ελλάδος"

Και σαν starter bonus σου δινει αντι 750ΜΒ, 2 GB για τους 12 πρωτους μηνες.

Απλα θελω να παρω τηλεφωνο και να ρωτησω για το tethering και αν εχουν σκοπο να το χρεωνουν και αυτοι οπως η βοδαφον.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πάντως σε ένα τηλέφωνο που είχα χθες για το mail μου που έστειλα, μου είπαν πως θα επιλυθεί το πρόβλημα και γενικά έφαγα 1 ώρα γλείψιμο.

τους απάντησα πως πολύ απλά δεν είναι αυτή η κίνηση που με χάλασε αλλα όλη η επιθετική πολιτική της εταιρίας δεν μου αρέσει, πως ήδη θα το σκεφτώ παραπολύ να ανανεώσω το συμβόλαιο και στην οποιαδήποτε άλλη ομοια κίνηση με έχουν χάσει από πελάτη, εμενα και όλη μου την οικογένεια γνωστούς e.t.c. που έχουμε vodafone για να μιλάμε τζάμπα μεταξύ μας

Link to comment
Share on other sites

θα επιλυθει το προβλημα ; δηλαδη ;

θα καταργησουν αυτη την νεα αλλαγη η προσωπικα σε σενα θα σου κανουν την χαρη;

να καταλαβω δλδ ποια ειναι η επισημη απαντηση της εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

θα επιλυθει το προβλημα ; δηλαδη ;

θα καταργησουν αυτη την νεα αλλαγη η προσωπικα σε σενα θα σου κανουν την χαρη;

να καταλαβω δλδ ποια ειναι η επισημη απαντηση της εταιριας.

γενικά πως θα επιλύσουν το θέμα γιατί έχουν δεχτεί άπειρα παράπονα.

τώρα κατά ποσο είναι επίσημη η απλά (πόνεσε το κεφάλι μου από τα τηλεφωνα) η απάντηση τις τηλεφωνήτριας από την vodafone δεν ξέρω.

πάντως συνεχίστε να στέλνετε βρισίδια, είμαστε σε καλο δρόμο

Link to comment
Share on other sites

πως θα επιλυσουν το προβλημα ρωταω.

Δλδ θα καταργησουν την νεα αλλαγη η θα την τροποποιησουν ;

Αυτο ρωταω..Ξερει κανενας ; Αλλα να μου πεις ουτε η ιδια η vod δεν ξερει

Link to comment
Share on other sites

πως θα επιλυσουν το προβλημα ρωταω.

Δλδ θα καταργησουν την νεα αλλαγη η θα την τροποποιησουν ;

Αυτο ρωταω..Ξερει κανενας ; Αλλα να μου πεις ουτε η ιδια η vod δεν ξερει

κοίτα τους ήρθε λίγο απότομο, θα δούμε...

...εγώ σκέφτομαι σοβαρά πάντως να κάνω μια φορητότητα

Link to comment
Share on other sites

Μιλαγα το πρωι κανα μισαωρο με ενα παιδι απο το customer service. Σκιαχτηκαν λιγο με το μαιλ που τους εστειλα (120+ συνδεσεις, οι 40-45 κανουν λογαριασμους ανω των 1500 λογω ταξιδιων).

Απ'οτι μου εξηγησε (η μαλλον αυτο που ηθελε να μου περασει) ειναι οτι η κινηση εγινε για να 'προστατεψουν΄ συνδρομητες απο μεγαλες χρεωσεις (πχ αναβω το tethering, το ξεχναω, περναω το οριο μου ανα μηνα κ χρεωνομαι παραπανω).

Θα ισχυσει πολιτικη χρονοχρεωσης. πχ μου ειπε οτι για 15 μερες μπορω να το εχω ανοιχτο, να κατεβαζω ΟΣΟ θελω (με πολιτικη ορθης χρησης 10GB ανα μηνα) κ θα δινω κατι κοντα στα 19 Ευρω.

Μπορει καποιος που να εχει COSMOTE να ρωτησει τι αν θα κανουν κατι παρομοιο κ για τους δικους τους συνδρομητες ?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου τα ειπε αυτολεξι.

Θα εισαι ετσι, αρκει να μην περασεις το update. Αλλα και αυτο καποια στιγμη ειμαι σιγουρος οτι θα βουν τροπο να στο περασουν χωρις να χρειαστει approval.

Επισης αν κανετε restore την συσκευη και πατησετε cancel εκει που λεει για το update παλι θα δουλεψει το tethering. ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, μιας κ θα χαθουν applications/μουσικη/contacts κλπ !!!

Στο link εχω βαλει ενα doc αρχειο που μου εστειλε ΕΠΙΣΗΜΑ το customer support για το πως ειναι η διαδικασια

Iphone tethering restore.doc

Link to comment
Share on other sites

Μιλαγα το πρωι κανα μισαωρο με ενα παιδι απο το customer service. Σκιαχτηκαν λιγο με το μαιλ που τους εστειλα (120+ συνδεσεις, οι 40-45 κανουν λογαριασμους ανω των 1500 λογω ταξιδιων).

Απ'οτι μου εξηγησε (η μαλλον αυτο που ηθελε να μου περασει) ειναι οτι η κινηση εγινε για να 'προστατεψουν΄ συνδρομητες απο μεγαλες χρεωσεις (πχ αναβω το tethering, το ξεχναω, περναω το οριο μου ανα μηνα κ χρεωνομαι παραπανω).

Θα ισχυσει πολιτικη χρονοχρεωσης. πχ μου ειπε οτι για 15 μερες μπορω να το εχω ανοιχτο, να κατεβαζω ΟΣΟ θελω (με πολιτικη ορθης χρησης 10GB ανα μηνα) κ θα δινω κατι κοντα στα 19 Ευρω.

Μπορει καποιος που να εχει COSMOTE να ρωτησει τι αν θα κανουν κατι παρομοιο κ για τους δικους τους συνδρομητες ?

να με προστατέψουν με παραπάνω χρέωση από την παραπάνω χρέωση?

έπρεπε απλά να το προτείνουν και άμα θέλεις να το κανεις.

αυτό είναι απατεωνιά στο τετράγωνο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως που ειπαν θα με παρουν να συζητησουμε το «προβλημα» μου με γραψανε κανονικα! Σε καταστημα που ρωτησα σημερα το πρωι ειπαν οτι αυτο εγινε για να μην πεσει το δικτυο απο τη χρηση δεδομενων και πως συντομα θα γινει και στους χρηστες windows mobile γιατι λεει θελει να προστατεψει τους συνδρομητες!!!

Link to comment
Share on other sites

με πηραν τηλεφωνο απο 13830 σχετικα με μηνυμα που ειχα στειλει για το tethering και την απειλη φορητοτητας που εκανα. Μου ειπαν καταλεξεις πως μια λυση ειναι να μην κανω το update ή να κανω restore εαν το εχω ηδη κανει. Ανεφεραν οτι ετσι θα μπαινω χωρις να χρεωνομαι ενω οταν τους ειπα οτι οταν βγει νεο firmware τοτε θα περαστει αναγκαστηκα μου ειπαν πως η πολιτικη της εταιριας οσον αφορα τη χρεωση ειναι αυτη και πως ειναι λαθος της apple που τους εκανε update τα settings τοσο αργα ενω ειχαν ζητησει απο καιρο. Ετσι ανεφεραν οτι φενονται σα να χρεωνουν μια δωρεαν υπηρεσια ενω στοχος τους ηταν αυτη η υπηρεσια να χρεωνεται εξαρχης για να υπαρχει fair use policy οπως ανεφεραν...

Εαν σε ενα μηνα η κοσμοτε εχει το tethering οπως και τωρα εφυγα προσωπικα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.