Jump to content



Περί διαγωνισμών και sites κοινωνικής δικτύωσης


RootX

Recommended Posts

θα ένιωθα πιό 'λαμπίτης' αν μάθαινα ότι " H ομάδα του thelab απορρίπτει την πρόταση της msi καθώς δεν θα παρέχει ίσες ευκαιρίες σε όλα τα μέλη."

Αυτό που δε καταλαβαίνεις με αυτήν την πρόταση είναι ότι ενδεχομένως θα πετάγαμε στα σκουπίδια μια μεγάλη συνεργασία, μια συνεργασία που έχει σκοπό στο να σας δώσει περισσότερα νέα, reviews και δώρα από την MSI (και πολλά άλλα που θα ρθουν με τον καιρό). Ο σκοπός μας είναι να δώσουμε περισσότερα στην κοινότητα και αυτό κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Δεν έχω κανένα πρόβλημα και γκρίνια. Απλά δεν συμμετέχω. Να λύσω ένα γρίφο, ναι. Να γραφτώ σε φασομπούκ και τουίτι για να κερδίσω μια μητρική της συμφοράς, όχι. Καλή επιτυχία στους διαγωνιζόμενους.

Ενώ αν ηταν η Big Bang-XPower θα το σκεφτόσουν ξανά; Μπάς και τελικά το να γραφτείς στο facebook για τις μητρικές που δίνει η MSI είναι πολύ; Μήπως να κάνουμε κανα διαγωνισμό για κανα κουτί 1500 ευρώ να δούμε πόσοι θα κάνουν facebook? Με ψεύτικά ή όχι στοιχεία;

Εσείς που δεν κάνετε facebook ακόμα και με ψεύτικα στοιχεία, τι σας κάνει να πιστευετε οτι το hotmail και το κάθε hotmail δεν επεξεργάζεται τα email που έχετε αποθηκευμένα σε ένα κομμάτι σκληρού σε ένα σερβερ που δεν έχει ΙΔΕΑ που είναι και ποιος τον διαχειρίζεται;

Το τηλέφωνό σας το έχετε δώσει στο κοινό; Πού ξέρει η αρπακόλα και λουλάς ποιο είναι το κινητό και το σταθερό σας και σας ξυπνάει το μεσημέρι να σας πουλήσει πλυντήριο.

And i think to my self.... wut a wonderfull world...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε καταλαβαίνεις με αυτήν την πρόταση είναι ότι ενδεχομένως θα πετάγαμε στα σκουπίδια μια μεγάλη συνεργασία, μια συνεργασία που έχει σκοπό στο να σας δώσει περισσότερα νέα, reviews και δώρα από την MSI (και πολλά άλλα που θα ρθουν με τον καιρό). Ο σκοπός μας είναι να δώσουμε περισσότερα στην κοινότητα και αυτό κάνουμε.

Δεν φέρνω αντίρρηση, είδες έγραψα είμαι υπερβολικός και το καταλαβαίνω απόλυτα.

Το τι θα περίμενα είναι τελείως υποκειμενικό.:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε καταλαβαίνεις με αυτήν την πρόταση είναι ότι ενδεχομένως θα πετάγαμε στα σκουπίδια μια μεγάλη συνεργασία, μια συνεργασία που έχει σκοπό στο να σας δώσει περισσότερα νέα, reviews και δώρα από την MSI (και πολλά άλλα που θα ρθουν με τον καιρό). Ο σκοπός μας είναι να δώσουμε περισσότερα στην κοινότητα και αυτό κάνουμε.

δυστυχως, για μενα, εχεις δικιο σε αυτο που λες. σημερα ειναι δυσκολο να πεις οχι σε μια μεγαλη εταιρια, γιατι ετσι λειτουργει το συστημα, το μαρκετινγκ, το ιντερνετ -παρ'το οπως θες!

αν θες να εισαι μεσα στα πραγματα και στις εξελιξεις!

αλλα καλο ειναι, οπου παιρνει, να λεμε και κανα "οχι ευχαριστω δεν θα παρω"....!!

Link to comment
Share on other sites

Χμ....σκάβουμε βαθιά νομίζω τώρα. Το ποστ του jiohkor3 αποτελεί από μόνο του ένα ξεχωριστό θέμα, αλλά νομίζω εμπεριέχει όλη την ουσία.

Λίγο όμως να σταθώ στο περί "λαμπίτης". Κανείς μας νομίζω δεν έχει ανάγκη από περισσότερα νεα, reviews και δώρα απο την MSI και οποιαδήποτε MSI, προκειμένου να συνεχίσουμε να είμαστε μέλη του forum. Καλώς η κακώς τα νέα φτάνουν πρώτα αλλού, τα reviews επίσης. Δεν χάθηκε ο κόσμος αν το διαβάζεις πρώτα αλλού και μετά στο LAB.

@NoDSL συνεχίζεις το ότι είπε ο @dolly. Δεν καταλαβαίνω γiατι προσπαθείς να πείσεις ότι "αφου χρησιμοποιείς hotmail, yahoo, google, έχεις ΑΜΚΑ, κινητό και ΑΦΜ..., χρησιμοποίησε και FB". Απαντήσανε όλοι γιατι "ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ". ΓΙατί να μην τελειώσει εκεί το θέμα; Εϊπαμε προσωπικές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Η MSI θέλει να κάνει δώρα σε χρήστες του TheLab και η μιζέρια πάει σύννεφο.

Και γω δε γουστάρω να στείλω δωρεάν SMS στο 696969 με το γράμμα Α-κενό-ονοματεπώνυμο και τον κωδικό που βρήκα στο καπάκι της Coca Cola μου, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πάω να μιζεριαστώ στον ΑΒ Μαρινόπουλο.

Εκτός κι αν με χαλούσε περισσότερο το ότι αυτός που γουστάρει να στείλει το δωρεάν SMS έχει πιθανότητες να κερδίσει, οπότε πάμε αλλού...

θα ένιωθα πιό 'λαμπίτης' αν μάθαινα ότι " H ομάδα του thelab απορρίπτει την πρόταση της msi καθώς δεν θα παρέχει ίσες ευκαιρίες σε όλα τα μέλη."

Μα οι ευκαιρίες είναι ίσες για όλους, δεν απαγορεύτηκε σε κανέναν να κάνει εγγραφή στο Facebook. Αυτό έλειπε να πρέπει να μαντεύω τα προσωπικά πιστεύω του καθενός πριν από κάθε διαγωνισμό.

Αλλά για να δεις τι ψυχάρες είμαστε, αν έρθει η AMD και μας πει ότι θέλει να δώσει δώρο από μια Radeon 5850 στα πρώτα 15 μέλη του TheLab που θα στείλουν SMS στο 696969, θα την απορρίψουμε γιατί ξέρω τουλάχιστον έναν φίλο/μέλος που εκ πεποιθήσεως δεν θέλει να έχει κινητό.

Link to comment
Share on other sites

@NoDSL συνεχίζεις το ότι είπε ο @dolly. Δεν καταλαβαίνω γiατι προσπαθείς να πείσεις ότι "αφου χρησιμοποιείς hotmail, yahoo, google, έχεις ΑΜΚΑ, κινητό και ΑΦΜ..., χρησιμοποίησε και FB". Απαντήσανε όλοι γιατι "ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ". ΓΙατί να μην τελειώσει εκεί το θέμα; Εϊπαμε προσωπικές επιλογές.

Δεν κατάλαβες, δεν επέβαλα σε κανένα να κάνει οτιδήποτε. Ούτε εγώ έχω facebook για τους ίδιους λόγους. Δεν κάθομαι να κλαίγομαι όμως που δεν μπορώ να πάρω μέρος στο διαγωνισμό με ψεύτικα έστω στοιχεία. Στο κάτω κάτω η εγγραφή εκεί είναι δωρεάν ενώ σε άλλους διαγωνισμούς όπως αυτούς που αναφέρει ο αστρολάβος πρέπει να τα σκάσω για νέα κάρτα + τα κόστη των Mods.

Απο εκεί και πέρα έχω συμβιβαστεί οτι αμα θέλουν να μάθουν για μένα μπορούν ΠΟΛΥ εύκολα και ας μην έχω καθόλου facebook, κινητό, σταθερό, ιντερνετ in a box. Απο μια στάση στο μοναστηράκι, απο τις κάμερες, μπορούν να έχουν ένα μαμάτο 3σδιάστατο μοντέλο σου.

Αυτό ακριβώς τπτ άλλο.:crazy_pilot:

Βλέπουμε το βιβλίο και χάνουμε τη βιβλιοθήκη...

Link to comment
Share on other sites

καλα το θεμα ειναι γελοιο ετσι..

σα να λεμε

γιατι εχεις την τασκμπαρ στην πανω μερια και οχι στην κατω ;

μα ετσι θελω.

ναι αλλα βολευει κατω.

ρε ανθρωπε ετσι θελω και την εχω πανω , ποιο ειναι το προβλημα σου ;

γιαυτο αφηστε αυτους που δεν θελουν fb στην ησυχια τους και αυτους που εχουν να κερδισουν τα δωρα.

Λαμπιτες δεν γινομαστε απο διαγωνισμους ουτε απο τα νεα και τις ειδησεις.Λαμπιτες γινομαστε μεταξυ μας με το ευχαριστο και φιλικο κλιμα που επικρατει στο φορουμ.

Απλα πραγματα.Ειναι επιλογη του καθενος να κανονιζει τη ζωη του οπως την θελει..myspace λεγεται αυτο ; fb? ? Θεος και εκκλησια λεγεται αυτο ; Βραδινη ζωη στην Συγγρου λεγεται ; δεν πεφτει λογος σε κανεναν.

Οπως δεν πεφτει λογος σε κανεναν για το αν ορισμενοι δεν γουσταρουν να μπουν στην μοδα που λεγεται fb , επειδη τυχαινει κ εχουν ενα hotmail / msn για να ανταλλασουν ενα ταπεινο mail κ να σκοτωνουν λιγο την ωρα τους με 2-3 χαζοκουβεντες το πρωινο.

Ξερω εισαι "in" αν εχεις iphone των 400Ε γιατι μπορει να φτιαξει και καφε , αλλα δεν εισαι "in" αν εχεις ενα κινητο των 50Ε που η δουλεια του ειναι να παρεις τηλεφωνο και να στειλεις ενα sms

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν κάνουμε έναν διαγωνισμό για το ποιος πιάσει μεγαλύτερο σκορ στο 3D Mark 08, θα βγείτε πάλι να φωνάξουμε ότι σας αναγκάζουμε να αγοράσετε καλή κάρτα γραφικών ή ότι "αποκλείουμε" όσους δεν έχουν δυνατή κάρτα γραφικών;

όχι

το καλό σκορ πρέπει να κριθεί πχ με την ανάλογη κάρτα με τους ανάλογους πόντους

Link to comment
Share on other sites

Η MSI θέλει να κάνει δώρα σε χρήστες του TheLab και η μιζέρια πάει σύννεφο

Μόνο που θα ήθελα να καταλάβω κάτι εδώ. Μιζέρια εμπεριέχει την έννοια της φτώχειας. Όταν έχουμε καλύψει τις βασικές ανάγκες παύει να υπάρχει η έννοια της φτώχειας.

Μπορώ και ζώ με την πλατφόρμα κ8 και είμαι οκ, άλλος πχ νιώθει φτωχός και αγοράζει κάθε μήνα άλλη πλατφόρμα απο ανασφάλεια(δε μιλάω για χομπίστες αλλά για e-*****).

Η msi θέλει να κάνει διαφήμιση θα έπρεπε να λες και κάποιοι που μπορούν θα πάρουν μέρος. Mην τρελαθούμε τώρα, μιζέρια είναι αντικειμενικό πράγμα άσχετα που εμείς την χρησιμοποιούμε σα λέξη όπου να ναι.

Μην ξεχνάμε τις ρίζες μας παιδιά, στην Αρχαία Ελλάδα πλούσιος ήταν ο πολυταξιδευμένος και πολυγνώστης.

Now its all about the money...

Link to comment
Share on other sites

ακόμα και να υπάρχει/υπήρχε μια αντίθετη τεκμηριωμένη άποψη από τα ίδια μέλη του lab (founders,admins)

δεν νομίζω ότι θα ήταν εύκολο να υποθεί εδώ μέσα, θα ήταν μόνο εύκολο αν γινόταν αυτό 5 χρόνια πριν η και ποιο παλιά

:rubik:

Link to comment
Share on other sites

Άποψη/θέση στην οποία θα συμφωνούσαμε άπαντες προφανώς και δεν υπάρχει, θα ήταν απίστευτα βαρετό έτσι κι αλλιώς.

Ο λόγος που έκανα το συγκεκριμένο θέμα ήταν για να ξεκαθαρίσουμε την φύση του συγκεκριμένου διαγωνισμού και βέβαια να ακούσουμε τον αντίλογο.

Όπως συνήθως συμβαίνει στην πλειοψηφία παρόμοιων θεμάτων, μετά από λίγο χάνεται το μέτρο και η αυτοσυγκράτηση(από όλους τους εμπλεκόμενους για να είμαστε δίκαιοι) αλλά αυτό είναι ένα ρίσκο που αξίζει που και που να το παίρνεις γιατί διαφορετικά δεν σχηματίζεις ολοκληρωμένη άποψη.

Αυτά τα ολίγα από εμένα, εάν χρειαστεί οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση θα χαρώ να επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

καλά έκανες που δημιούργησες αυτο το θεμα, δεν θα ήθελα να υπονοηθεί το αντίθετο

αυτο που θέλω να πω εγώ είναι, πως μέλος όπως εσυ ειναι αναμενόμενο να γίνεσαι κυρίως ο πομπός μιας τέτοιας συζήτησης

και να βγάζεις τα συμπεράσματα ένας συνολικού αποτελέσματός μέσα από την άποψη του καθενός για ένα αρμονικό, σωστό και λειτουργικό forum τέτοιου μεγέθους

Link to comment
Share on other sites

Τα παρακατω τα γράφω με αφορμή το διαγωνισμό msi που σε αναγκάζει να κάνεις facebook (αν δεν εχεις και αν θελεις να συμμετέχεις....)

1) Δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση να φτιάξω facebook για να συμμετέχω σε διαγωνισμό.

2) Δεν έχει κανείς το δικαίωμα να με προτρέπει να γίνω μέρος της μαζας που χρησιμοποιεί facebook. Γιατί? επειδή είναι μόδα?

3) Ακόμη και να είχα facebook δεν μπορεί κανείς να με αναγκάσει να πω "I like" γιατί στην ουσία δεν πατάω το κουμπί "I like" αλλα το κουμπί " I obey"...

4) Είναι ελλεινό να πουλάω την ελπίδα μου για μία μητρική στην εταιρεία msi η οποία αύριο μεθαύριο θα αρχίσει να καυχίεται πόσα ''I like'' εχει στο facebook. Προτιμώ την ελπίδα μου να την κρατήσω για τα αυριανά αποτελέσματα των πανελληνιων εξετάσεων...:tongue:

5) Δεν πουλάω τις καταναλωτικες μου προτιμήσεις στην Msi για μια μητρική (αααααααααααν κερδίσω)

6) Δε δέχομαι να υποστηρίζω το facebook επειδή η msi ή η οποιαδήποτε εταιρεία κάνει διαγωνισμούς. Θα εκανα facebook αν ήθελα... όχι για μία μητρικη.

7) Δεν θα φτιάξω facebook κουφάλα νεκροθάφτη:suicide:

Και μερικές απαντήσεις σε μερικά που διαβασα:

1) Δεν είναι επιχείρημα το "δώσε ψευτρικα στοιχεία" γιατι δεν αλλάζει κάτι επι της ουσίας. Πάλι το facebook κερδίζει το οποίο μισώ. Μισω να την πέφτει ο κάθε ανώμαλος 50αρης στην 11χρονη ξαδερφή μου, μισώ να βλέπω τα 13χρονα με τα ΨΕΥΤΙΚΑ στοιχεια να ποζάρουν στον καθρέφτη περιμένωντας να κάνουν friends κοιλιακούς απο καθρέφτη, μισώ να μην μπορώ να σβήσω τα πάντα απο το λογαριασμόυ μου αν θέλω ( αν είχα ), μισώ να με παρακολουθούν μέσω facebook, μισώ το γεγονός ότι κανονίζουν ακόμη και ξύλο μέσω facebook, μισώ να παλεύω να αλλάξω κάτι κάνοντας group και add και πάνω απ' όλα μισώ το ίδιο το facebook που όλα αυτά το προωθεί εμμεσως για το συμφέρον του.

2) Επίσης επιχείρημα δεν είναι το αμα δε σ'αρέσει μην λαμβάνεις μέρος αφού αυτοί είναι οι όροι.

Είμαστε σε forum τεχνολογικό και πραγματικά θα γούσταρα πολύ περισσότερο να μην υπάρχει καλοκαιρινός διαγωνισμός παρά να μας προτρέπετε να κάνουμε facebook. Και μη μου πείτε δε σας προτρέπω γιατί ο διαγωνισμός για τη μητρική είναι αντάλλαγμα. Δε νομίζω χωρίς το αντάλλαγμα να ελεγε κανείς απο την καλή του την καρδια "I Like" msi....

3) Επίσης δε μπορώ (ή δε θέλω) να καταλάβω τη δουλειά έχει το thelab να βοηθήσει την MSI να τονώσει το ενδιαφέρον της ιστοσελίδας της.

4) Γιατί όλα τα κοστολογούμε με δώρα και διαγωνισμους? Γιατί να μην απαντάμε σε ένα ερωτηματολογιο για να βοηθήσουμε σε προβλήματα όπως τα ναρκωτικά, η φτώχεια κλπ.... γιατί να πρέπει να ξεπουλιόμαστε για να έχει περισσότερα κέρδη η msi και το facebook? για μία μητρική? που της κοστίζει 0.00000000001% απο αυτά που κερδίζει μέσω της διαφήμισης που το thelab και τα άλλα site της κάνουν?

ΥΓ1:Οχι δε θα πάρω μέρος στο διαγωνισμό γιατί δε συφμωνω με τους όρους

ΥΓ2:Οχι δε θα το προσπεράσω γιατί έχω το δικαίωμα της επικοδομητικής κριτικής

ΥΓ3:Οχι δε μου τα υπαγόρευσαν και δεν έβαλα την κασέτα αλλά ήταν οι πρώτες σκέψεις που μου ήρθαν όταν εμαθα για το διαγωνσιμό.

Ορφανό είναι το κοριτσάκι; Τι δουλειά έχει το ανήλικο στο fb;

Αν αδιαφορούσες, έστω αν ένιωθες απέχθεια, θα το καταλάβαινα.

Το μίσος όμως είναι πολύ "ισχυρό" συναίσθημα. Ίσως "ισχυρότερο" από την αγάπη.

Νομίζω ότι το fb δεν μπορεί να είναι αιτία για τόσο "δυνατό" συναίσθημα.

Δεν ασχολούμαι με το fb και τα περισσότερα που γράφεις μου φαίνονται κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

β)Σε κάθε περίπτωση, κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να δημιουργήσει λογαριασμό στα sites κοινωνικής δικτύωσης δίνοντας πραγματικά στοιχεία - με λίγα λόγια δεν υπάρχει κίνδυνος για τα προσωπικά μας δεδομένα μιας και δεν είναι προϋπόθεση να δηλώσουμε πραγματικά στοιχεία.

Φάνη, το Facebook προσπαθεί να αναγνωρίσει αν έχει να κάνει με άνθρωπο ή όχι.

Αν δεις τους κανόνες που έχει το facebook:

http://www.facebook.com/#!/terms.php?ref=pf

θα δεις:

Registration and Account Security

Facebook users provide their real names and information, and we need your help to keep it that way. Here are some commitments you make to us relating to registering and maintaining the security of your account:

You will not provide any false personal information on Facebook, or create an account for anyone other than yourself without permission.

You will not create more than one personal profile.

If we disable your account, you will not create another one without our permission.

You will not use your personal profile for your own commercial gain (such as selling your status update to an advertiser).

You will not use Facebook if you are under 13.

You will not use Facebook if you are a convicted sex offender.

You will keep your contact information accurate and up-to-date.

You will not share your password, (or in the case of developers, your secret key), let anyone else access your account, or do anything else that might jeopardize the security of your account.

You will not transfer your account (including any page or application you administer) to anyone without first getting our written permission.

If you select a username for your account we reserve the right to remove or reclaim it if we believe appropriate (such as when a trademark owner complains about a username that does not closely relate to a user's actual name).

Επίσης δεν γνωρίζω αν το forced like είναι "νόμιμο".

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί αλλά ή δεν τα καταφέρνει ή δεν επιθυμεί να τα καταφέρει. Όπως και να έχει μπορείς άνετα να ανοίξεις λογαριασμό χωρίς να δώσεις τα στοιχεία σου, υπερβολικά πολύς κόσμος το κάνει για να είναι τυχαίο.

Όσο αφορά το like δεν έχω δει/ακούσει/διαβάσει κάτι σχετικό. Πάλι, υπερβολικά πολλές εταιρίες το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ορφανό είναι το κοριτσάκι; Τι δουλειά έχει το ανήλικο στο fb;

Γιατί άμα είναι ενήλικο έχει λιγοτερες πιθανότητες να ενοχληθεί απο κάποιον άλλο χρήστη του fb;

Ή μόλις γίνεσαι 18 ξαφνικά αποκτάς όλα τα απαραίτητα ένστικτα για αυτοπροστασία.:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά; Τι προσβολές περι μίζερων, μειοψηφίας, οπισθοδρομικών κτλ. Κανείς δεν είπε μην κάνετε τέτοιους διαγωνισμούς, ούτε είπε ότι τον ανάγκασαν να κάνει. Ένα απλό πράγμα μπορείτε να δεχθείτε; Ένας "λαμπίτης" είναι "λαμπίτης" και ο διαγωνισμός που προϋποθέτει και άλλα ίσως να μην είναι αποδεκτός. Ειλικρινά ευχαριστώ, ειλικρινά μπράβο. Γιατί δεν καταλαβαίνετε κάτι απλό; Γιατί ντε και καλά να πρέπει να είμαι χαρούμενος όταν η cola κληρώνει δώρα από τα καπάκια της από την στιγμή που δεν πίνω cola?? Απλά δηλώνω αδιάφορος και δεν είμαι μίζερος ούτε τίποτα από τις κουλαμάρες που έχω διαβάσει κατά καιρούς.

Link to comment
Share on other sites

δεν εστειλες mail στην κολα να εκφρασεις την αδιαφορια σου.

και εγω θα θελα απλα να παρουν το nick μου απο την λιστα μελων και να κανουν κληρωση και να μου ερθει Pm να παω να παρω το mobo αλλα για να γινει αυτο καποιος πρεπει να χαριζει ενα mobo. και επειδη δεν το κανει κανεις αυτο, αλλα ειναι μερος ενος προμο το κερδος που θα εχω εγω με το mobo θα το εισπραξει αυτος με την απηχηση που θα εχει το προμο του με τον τροπο που αυτος γουσταρει.

αν οι οροι του προμο λενε οτι πρεπει να στειλω βιντεο σκιζοντας το εσωτερικο απο τα δαχτυλα μου με χαρτονι δεν θα συμμετεχω, δεν θα του πω μεγαλε εγω δεν ειμαι τζακας αλλαξε τους ορους για να συμμετεχω, ειναι μουφα το προμο σου.

χαριζω κατι αρκει να κανετε 3 κλικ και να φωναξετε ζητω η μσι, δεν γουσταρετε, θα την παρει ο ενας που θα συμμετεχει και θα το καταχαρει κιολας.

τι δεν ειναι κατανοητο απο αυτο??

επομενη απαντηση, "ναι αλλα γιατι το κανει με το facebook?"

" το lab πρεπει να παραμεινει αγνο"

"ναι τετοια προμο να τα χεσουμε"

loop η απαντηση μου.

loop η απαντηση στην απαντηση μου.

infinity or lock

το ΠΑΜΕ τι λεει για ολα αυτα? γιατι δεν κανει ενα αποκλεισμο στις εγκαταστασεις του σερβερ του λαμπ?

πως επιτρεπει τον εξουσιασμο μιας κοινοτητας απο μια πολυεθνικη που στηριζει το κεφαλαιο και αποσκοπει στο κερδος με καθε μεσο (facebook)

Link to comment
Share on other sites

το ΠΑΜΕ τι λεει για ολα αυτα? γιατι δεν κανει ενα αποκλεισμο στις εγκαταστασεις του σερβερ του λαμπ?

πως επιτρεπει τον εξουσιασμο μιας κοινοτητας απο μια πολυεθνικη που στηριζει το κεφαλαιο και αποσκοπει στο κερδος με καθε μεσο (facebook)

:giveup:

εδώ μάλλον το σκοτωσες λίγο... τι σχέση έχουν τα πολιτικά με το θέμα συζήτησης μας.... ασε που το ΠΑΜΕ είναι απασχολημενο στο λιμανι :p ...

πέρα από την πλάκα όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όποιος εκφραζει μία γνώμη αντίθετη με την πλειοψηφία και αντιδρά για κάτι "χαρακτηρίζεται" απαραίτητα μέλος (αριστερών) κομματων/οραγώσεων/παρατάξεων.... τι σχέση εχει το θέμα μας με τα κομματα...?

ΥΓ: για να μην παρεξηγηθω δεν "ανήκω" καπου πολιτικά προς το παρον όντας αρκετα μικρός και ίσως πολιτικά ανώριμος....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.