Jump to content



Περί διαγωνισμών και sites κοινωνικής δικτύωσης


RootX

Recommended Posts

Ένας διαγωνισμός έχει όρους. Τους αποδέχεσαι, συμμετέχεις. Δεν τους αποδέχεσαι, δεν συμμετέχεις. Σου αρέσει; Συμμετέχεις. Δεν σου αρέσει; Δεν συμμετέχεις. Έχεις ελπίδες; Συμμετέχεις. Δεν θεωρείς ότι έχεις ελπίδες; Δεν συμμετέχεις.

Κάτι ακόμα. Η μη συμμετοχή σε ένα διαγωνισμό που δίνει π.χ. δώρο ένα mobo της MSI δεν σημαίνει ότι κάποιος μας βούτηξε μέσα από τα χέρια ένα mobo της MSI. Το mobo αυτό ποτέ δεν το είχαμε στα χέρια μας. Ποτέ δεν το είχαμε δικό μας. Ποτέ δεν μας το βούτηξαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
δεν εστειλες mail στην κολα να εκφρασεις την αδιαφορια σου.

και εγω θα θελα απλα να παρουν το nick μου απο την λιστα μελων και να κανουν κληρωση και να μου ερθει Pm να παω να παρω το mobo αλλα για να γινει αυτο καποιος πρεπει να χαριζει ενα mobo. και επειδη δεν το κανει κανεις αυτο, αλλα ειναι μερος ενος προμο το κερδος που θα εχω εγω με το mobo θα το εισπραξει αυτος με την απηχηση που θα εχει το προμο του με τον τροπο που αυτος γουσταρει.

αν οι οροι του προμο λενε οτι πρεπει να στειλω βιντεο σκιζοντας το εσωτερικο απο τα δαχτυλα μου με χαρτονι δεν θα συμμετεχω, δεν θα του πω μεγαλε εγω δεν ειμαι τζακας αλλαξε τους ορους για να συμμετεχω, ειναι μουφα το προμο σου.

χαριζω κατι αρκει να κανετε 3 κλικ και να φωναξετε ζητω η μσι, δεν γουσταρετε, θα την παρει ο ενας που θα συμμετεχει και θα το καταχαρει κιολας.

τι δεν ειναι κατανοητο απο αυτο??

επομενη απαντηση, "ναι αλλα γιατι το κανει με το facebook?"

" το lab πρεπει να παραμεινει αγνο"

"ναι τετοια προμο να τα χεσουμε"

loop η απαντηση μου.

loop η απαντηση στην απαντηση μου.

infinity or lock

το ΠΑΜΕ τι λεει για ολα αυτα? γιατι δεν κανει ενα αποκλεισμο στις εγκαταστασεις του σερβερ του λαμπ?

πως επιτρεπει τον εξουσιασμο μιας κοινοτητας απο μια πολυεθνικη που στηριζει το κεφαλαιο και αποσκοπει στο κερδος με καθε μεσο (facebook)

Τις υπερβολές σου δεν τις χαρακτηρίζω, δεν έχεις πιάσει τίποτα από αυτά που γράφω και έχω ξαναγράψει και στην αρχή αυτού του topic. Είμαι μέλος του forum και όταν ο άλλος μου λέει "Έ! κάνω διαγωνισμό για να κερδίσεις κάτι αλλά δεν αρκεί να είσαι μόνο μέλος του φόρουμ." Τότε έχω κάθε δικαίωμα να του απαντήσω ότι δεν συμφωνώ με τους όρους του διαγωνισμού. Τόσο απλά. Πρόβλημά σου που θέλεις να εναντιωθείς (το κίνητρό σου δεν οτ καταλαβαίνω) αλλά είναι γελοίο να χρησιμοποιούν κάποιοι προσβολές του τύπου μίζερος κτλ.

Κακώς ξεκινάς την καταχώρησή σου με αυτό τον τρόπο, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να σε αγνοήσουμε.

Μιά χαρά το ξεκινάω. Αν θέλεις να ξανανεβάσεις το savoir vivre να πάρεις πίσω τα προσβλητικά λόγια κάποιων διαχειριστών. Μην πιάνεσαι από μισή πρόταση για να κάνεις παρατηρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο πραγμα με τους διαγωνισμους που επρεπε να καταλαβεις τις μακροφωτογραφιες η να λυσεις το παζλ.

βαριομουν/δεν ειχα χρονο να μπω σε αυτη τη διαδικασια και δεν συμμετειχα.

δεν τους ειπα ομως ρε μαγκες καντε απλα μια κληρωση για να συμμετεχω και εγω, ετσι αποκλειομαι εγω που δεν εχω χρονο/βαριεμαι/ειμαι λιγοτερο εξυπνος.

Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο πραγμα με τους διαγωνισμους που επρεπε να καταλαβεις τις μακροφωτογραφιες η να λυσεις το παζλ.

βαριομουν/δεν ειχα χρονο να μπω σε αυτη τη διαδικασια και δεν συμμετειχα.

δεν τους ειπα ομως ρε μαγκες καντε απλα μια κληρωση για να συμμετεχω και εγω, ετσι αποκλειομαι εγω που δεν εχω χρονο/βαριεμαι/ειμαι λιγοτερο εξυπνος.

Εσύ έχεις ξεφύγει τελείως. Καμία σχέση με την τοποθέτησή μου και κάποιων άλλων αυτό που έγραψες. Μάλλον χρειάζεται να είσαι λιγότερο έξυπνος για να καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ συγκεκριμένο θέμα, το ξαναλέμε, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ όπως ΚΑΚΩΣ αναφέρουν πολλοί διαχειριστές κτλ. Η συζήτηση είναι γύρω από την ΑΡΝΗΣΗ ή ΜΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ αν θέλετε, κάποιων να συμμετέχουν σε τέτοιου είδους διαγωνισμούς. Γιατί προσπαθείτε να βρείτε λανθασμένη την σκέψη τους, χρησιμοποιώντας άστοχα παραδείγματα; "Μίζεροι", "αχάριστοι", "αν σας χάριζε η MSI 2000$ θα γραφόσασταν και μέλη του ΔΝΤ, τώρα που σας δίνει απλά μια μητρική το πάιζετε κουλτουριάρηδες και κάπως..." και "αφου τρως πορτοκάλια ραντισμένα με φάρμακα, γιατί αρνείσαι να πεις και βιομηχανικό χυμό?" ειλικρινά δεν τα καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

QUOTE BELOW... :kiss:

Υπάρχει κάτι που δεν κάλυψε η καταχώρησή μου Snips;

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062850987&postcount=72

Εκτός εάν αναφέρεσαι σε απαντήσεις μελών όπου το quote θα βοήθαγε λίγο :p

Βυζ....έ RootX

Από ότι είναι εμφανές έχω καλυφθεί από το πρώτο σου κιόλας post. Αλλά βλέπω ότι αποτελώ εξαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που συμμετείχα σε αυτήν τη συζήτηση. Το μόνο που κέρδισα από έναν τέτοιο διάλογο είναι προσβολές τύπου "μίζερος, συνομοσιολόγος, αχάριστος" και μία κόκκινη κάρτα επειδή επεσήμανα τον όρο "λιγότερο έξυπνος" που χρησιμοποίησε κάποιο μέλος ως συνέχεια των προσβολών. Δεν θα ήθελα να τους χαρακτηρίσω ούτε αυτούς ούτε τους επιθετικούς τους προσδιορισμούς, διαβάστε το topic και βγάλτε συμπεράσματα. Το εν΄λόγω φόρουμ είναι ένα από τα καλύτερα στο είδος του στην Ελλάδα (κατά την γνώμη μου) με ή χωρίς διαγωνισμούς. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τις συμπεριφορές κάποιων, εδώ. Τελειώνω με ένα copy-paste του αρχικού μου post:

Και πριν και πάλι παράπονα για την εξτρά προϋπόθεση συμμετοχής σε διαγωνισμό. Αγαπητοί admins και mods να δέχεστε τέτοια παράπονα. Δεν είναι άδικο που μέλη του TheLab δυσανασχετούν και αυτό γιατί για να λάβουν μέρος σε έναν διαγωνισμό πρέπει να κάνουν εγγραφές και σε άλλα φόρουμ (βλέπε την μία tweeter την άλλη Facebook) Μήπως να το λάβετε και λίγο υπ'όψιν;

Πάντως συγχαρητήρια για την σημαντική συνεργασία με την MSI.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τις συμπεριφορές κάποιων, εδώ. Τελειώνω με ένα copy-paste του αρχικού μου post:

Και πριν και πάλι παράπονα για την εξτρά προϋπόθεση συμμετοχής σε διαγωνισμό. Αγαπητοί admins και mods να δέχεστε τέτοια παράπονα. Δεν είναι άδικο που μέλη του TheLab δυσανασχετούν και αυτό γιατί για να λάβουν μέρος σε έναν διαγωνισμό πρέπει να κάνουν εγγραφές και σε άλλα φόρουμ (βλέπε την μία tweeter την άλλη Facebook) Μήπως να το λάβετε και λίγο υπ'όψιν;

Πάντως συγχαρητήρια για την σημαντική συνεργασία με την MSI.

Μπραβο παντως ..γιατι και στα χριστουγεννιατικα που απλα θελαμε ενα ποστ σε αντιστοιχο thread πολλοι (..καμποσοι ..εστω) αρεσκονται στο να διπλογραφονται και να τριπλογραφονται.

Υποθετω ολα ξεκινανε απο την υποχρεωση που νιωθoυν μερικοι οχι μονο να συμμετασχουν σε ενα διαγωνισμο αλλα να τον κερδισουν κιολας.

Σαν ΝΤG παντως οχι δεν θα παιρνα μερος σε αντιστοιχους διαγωνισμους μιας και δεν με ενδιαφερουν τα sites κοινωνικης δικτυωσης..

Δεν εχω/δεν διατηρω λογαριασμο και αν και εφοσον δεν ειναι απαραιτητο για την οποια μελλοντικη δουλεια μου θα το αποφευγω οσο μπορω.

Μsn και πολυ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

....

Δεν εχω/δεν διατηρω λογαριασμο και αν και εφοσον δεν ειναι απαραιτητο για την οποια μελλοντικη δουλεια μου θα το αποφευγω οσο μπορω.

Μsn και πολυ ειναι.

Όξω......Βελζεβούλ.... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου αρεσαν οι διαγωνισμοι τυπου xmas 2009(κερδισα δεν κερδισα ηταν ο καλυτερος διαγωνισμος εβερ.Και το εχω πει κιολας, μακαρι να γινονται και αλλοι παρομοιοι και χωρις δωρα!).....Απο την αλλη δεν ειναι αδικο για κανεναν, επιλογη του καθενος ειναι αν θελει να εχει fb και ειδικοτερα αν θελει να φακελωσει το username του με το fb του!

Διαφωνω ομως στο να λεγεται "τραβα στο ΠΑΜΕ να τα πεις και οχι εδω"...Αδελφε πιστευω εισαι λαθος.

Δηλαδη πρεπει να ειμαι στο ΠΑΜΕ ή στην ΓΕΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ για να κριτικαρω μια επιχειρηση ή μια πολιτικη της χ-ψ εταιριας?Εγω που διαβασα οτι δεν ευθυνεται το lab για τους ορους του διαγωνισμου και θελω να σχολιασω την φυση του διαγωνισμου, για να μην χαλασει η εικονα του διαγωνισμου πρεπει να τα γραφω ή σε αλλο θρεντ ή σε πλακατ?

Και μην μου πειτε οτι "μονο οι συμμετεχοντες στον διαγωνισμο πρεπει να ποσταρουν και μια φορα μονο" γιατι spam χαρακτηριστηκε μονο η "γκρινια"!

Ακουμε το ΚΚΕ να λενε εξω η nvidia και η intel απο τα πανεπιστημια, λες και εχουμε 2-3 κρατικες στην Ελλαδα να μας δινουν εξοπλισμο και σεμηναρια...να ακουμε και σε forum οτι οποιος διαφωνει να βγει στους δρομους να τα πει και οχι εδω...:boxed:

Φιλικα τα λεω, χωρις διαθεση παρεξηγησης...Πιο πολυ για να επιβεβαιωσω οτι ειπωθηκε με διαθεση σαρκαστικη και ειρωνικη η παραπανω φραση.

Κατα τα αλλα μια χαρα διαγωνισμος ειναι για οσους θελουν να συμμετασχουν και δεν διαφωνουν με fb/μαζικες συνειδησεις και οτι αλλο πιστευει ο καθενας.Λες και οι διαγωνισμοι στην tv ειναι καλυτεροι που πρεπει να στειλεις μνμ ή να παρεις τηλ. και να σκασεις το ευρω+φπα :p.

Καλη επιτυχια στους συμμετεχοντες!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό αντιστεκόμαστε στα FaceBook, θα κάνουμε join τώρα για καμιά ψωρο-P55 μητρική που βρίσκεις και στο περίπτερο; Να έδιναν τίποτα MSI MS-91F7 να το σκεφτούμε.

Αυτά. Πάω τώρα να γραφτώ στο Twitter μπας και προλάβω να κάνω follow την Bobbi Eden :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.