Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Εχει πλακα ναι, εμεις με τον Bezdim ειμαστε στην HEFDI και περνάμε πολυ καλα , δε κοιτάμε στατιστικα οποτε οποιος θελει να μπει ας μας πει (παιζουμε και cw , strongholds καθε μερα -μερα παρα μερα)

Παντως με το premium acc ανεβαινεις γρηγορότερα, δεν ειναι pay to win (εκτος αμα το αλλος αγοράζει χρυσές -σπανια χρειαζονται- με λεφτα αλλιώς δε συμφέρει με τα credit)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Ασχολουμαι με το WOT περιπου 1,5 χρονια και το εχω βρει πραγματικα απιθανο game....To μεγαλο θετικό του για εμενα είναι ότι μπορεις να παιξεις από 10λεπτα(μια μαχη) μεχρι πολλες ωρες....

Εγω πιστευω ότι το κάθε update που βγαίνει(με λιγες εξαιρέσεις)βελτιωνει το παιχνιδι και οι προγραμματιστες του κανουν πραγματικα καλή δουλεια(αν σκεφτεις ότι δε μπορουν να ικανοποιησουν τα γουστα ολων των χιλιαδων που ασχολούνται με το WOT).

Για εμένα το παιχνίδι είναι Free to Play.Και πραγματικα μπορείς να το χαρείς χώρις να δώσεις ουτε ένα Ευρω.Και εξηγούμαι: Εγω δεν έχω παρεί ποτε Premium account και μέχρι τα tier 7 όλα καλά,παιζεις,το ευχαριστιέσαι και βγάζεις και credit(ασημενια).Το μυστικο είναι να μη παίζεις συνέχεια με χρυσές.Εγω στα αρματα μου εχω στο καθενα 5 χρυσες και τις χρησιμοποιω σε δύσκολες περιπτώσεις.Προσπαθω να μη τις χαλάω ασκοπα και παιζοντας με απλες γινεσαι και καλυτερος παιχτης γιατι μαθαίνεις και τα weak spots των αρματων.Μέτα λοιπόν από το Tier 7 μπορεις να συνεχιζεις να παιζεις με απλο λογαριασμο αρκει να έχεις ένα Premium αρμα τουλαχιστο 5 tier και πάνω. Π.χ. με το Churchill 3(5 tier) σε κάθε μάχη με μετριο παίξιμο βγαζεις περίπου 20.000-25.000 credit.με 10 μαχουλες μαζεύεις 200.000+ credit..Σε μια μάχη με 10αρι αν παίξεις μέτρια θα πληρωσεις περιπου 30.000credit.Αρα μια χαρα μπορεις να υποστηρίξεις μεχρι και 10αρια με ένα μικρο Premium αρμα.

Οποιος πει τώρα ότι το Premium αρμα θελει ευρω πάλι πέφτει έξω.....Αυτή τη στιγμη το WOT εχει σε εξεληξη μια αποστολή(15 ημερών),πανευκολη που σου δίνει εντελως δωρεαν το TOG 2 :victory:(6 tier Premium αρμα).Πριν λιγο καιρο εδινε δωρεαν(με Mission παλι) το KV220(5 tier) και το Type62(7tier),Premium και τα Δυο!! Και πριν λίγο καιρο εδινε το 8αρι(!!!) Τ26(Super perching):T:.Οποτε παιζεις τις Mission παιρνεις το Premium αρμα και εισαι αρχοντας!:happy2:

Σχετικα με το xvm πιστευω ότι δεν είναι απολυτος οδηγος και ουτε 100% ακριβης. ΟΚ αν δεις ένα μπλε παιχτη ξερεις ότι θα ρίχνει χρυσες και θα καμπερωσει στην αρχη τουλαχιστο. Αλλα ας παρω για παράδειγμα τον ευατο μου..εγω εχω win8 λιγο κατω από το 900(δηλαδή below averege),αυτό γιατι στις πρωτες 6000 μαχες επαιζα εντελως χαλια.....Οι τελευταιες π.χ. 4000 μαχες που έχω κάνει όμως είναι πάνω από 1250 win8...Αρα βλεπείς στο XVM έναν σχεδόν τοματα και αντιμετωπίζεις έναν πράσινο..Οποτε το Xvm είναι λίγο ακυρο...

Γενικά είναι ένα πολύ ευχαριστο παιχνιδι και με τα Team battles,platoon,stongholds,clan wars,tank companys σου δίνει πολλούς τρόπους διασκέδασης,,,,

Να κι ένας άνθρωπος που (δε νομίζει ότι ο κόσμος πρέπει να περιστρέφεται γύρω του αλλά) χρησιμοποιεί το παιχνίδι όσο καλύτερα μπορεί για να περνάει καλά!

Link to comment
Share on other sites

Έδιναν Τ26Ε4 SuperPershing με αποστολή; Θυμάσαι περίπου τι ζητούσε; Λογικά επειδή είναι ωραίο άρμα με πολύ armor space , θα ήταν αρκετά δύσκολη αποστολή. Εγώ νόμιζα ότι τέτοια άρματα τα αγόραζες μόνο.

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να δούμε και κάποιο από τα T34/Lowe/IS-6/E25/Jagdtiger 8,8cm ?

Link to comment
Share on other sites

Έδιναν Τ26Ε4 SuperPershing με αποστολή; Θυμάσαι περίπου τι ζητούσε; Λογικά επειδή είναι ωραίο άρμα με πολύ armor space , θα ήταν αρκετά δύσκολη αποστολή. Εγώ νόμιζα ότι τέτοια άρματα τα αγόραζες μόνο.

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να δούμε και κάποιο από τα T34/Lowe/IS-6/E25/Jagdtiger 8,8cm ?

Και το IS-6 είχε βγει πέρσι με αποστολή, αλλά όπως και του T26E4 ήθελε τρελό κάψιμο... μηνιαίες αποστολές με υποαποστολές από πολλές κατηγορίες αρμάτων πχ για το IS-6:

700.000 xp in 1 month time

lets say 31 days in a month; thats 22.580xp per day

first day x2-x3 dont count and no gold xp counts

και ...

Special Missions: Operation SuperPershing | Special Offers | World of Tanks

περαστικά σας ...

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση: τα xp από premium account δεν μετρούσαν για το αν θα είναι κανείς στην πρώτη δεκάδα, μετρούσαν όμως κανονικά στα συνολικά απαιτούμενα xp. Όπως και να έχει βέβαια το κάψιμο παραμένει τρελό, ειδικά όταν στο ενδιάμεσο θα πρέπει να κάνεις research άρματα κρατών τα οποία δεν τα είχες καν αγγίξει ή θα πρέπει να επαναγοράσεις κάποιο άρμα γιατί στο συγκεκριμένο tech tree έχεις φτάσει στο tier10.

Όσο για τα premium άρματα τελικά δεν είναι και τόοοσο καλά όσο νομίζει κανείς. Το T26E4 έχει πολλά weakspots στον πύργο και θέλει και πάλι αρκετή τέχνη για να επιβιώσει στην μάχη. Όσο για το πυροβόλο του κάθε άλλο παρά άνετο στην χρήση είναι. Θέλει καλό σημάδι για να αντιμετωπίσει tier8 heavies (ακόμα και meds το ζορίζουν ενώ εχθές μου έκανε bounce σε amx75) , ειδικά από την στιγμή που δεν έχει την ταχύτητα για να τα κυκλώσει (top speed 40 km/h αν και σπάνια το έχω δει στην πράξη).

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση: τα xp από premium account δεν μετρούσαν για το αν θα είναι κανείς στην πρώτη δεκάδα, μετρούσαν όμως κανονικά στα συνολικά απαιτούμενα xp. Όπως και να έχει βέβαια το κάψιμο παραμένει τρελό, ειδικά όταν στο ενδιάμεσο θα πρέπει να κάνεις research άρματα κρατών τα οποία δεν τα είχες καν αγγίξει ή θα πρέπει να επαναγοράσεις κάποιο άρμα γιατί στο συγκεκριμένο tech tree έχεις φτάσει στο tier10.

Και όταν ιδίως με το τραγικό Ιαπωνικό tech tree (δεν ξέρω αν το έστρωσαν γιατί έχω σταματήσει καιρό να παίζω) με το οποίο ήταν αδύνατο σχεδον να βρεθεις στην πρώτη δεκάδα.

no damage, no armor, no speed, no camo, ...

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε την αποστολή του T26E4 την έβγαλα ακόμα και στο ιαπωνικό techtree. Απλά απαιτούσε περισσότερο peek-a-boo από το συνηθισμένο και καλό σημάδι για μεγάλο dmg (τουλάχιστον 1,2 φορές τα xp του άρματος).

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε την αποστολή του T26E4 την έβγαλα ακόμα και στο ιαπωνικό techtree. Απλά απαιτούσε περισσότερο peek-a-boo από το συνηθισμένο και καλό σημάδι για μεγάλο dmg (τουλάχιστον 1,2 φορές τα xp του άρματος).

Από όσο θυμάμαι .. ήταν ευκολότερη από την αποστολή για το IS-6.. που τότε έπαιζα πολύ παραπάνω και δεν μπόρεσα να το πάρω, ενώ το τ26 άνετα (σχετικά)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα....το IS6 κοστιζει περιπου 40€ αγορα,το SP περιπου 26€...Δε πιστευω να μας τα εδιναν με αποστολή μιας μέρας..:stop:...Μη τα θέλουμε όλα δικά μας...Εγω Κινεζικα,Ιαπωνικα δεν είχα καθόλου,αλλα μόλις είδα την αποστολή στα coming soon επαιξα τα συγκεκριμενα Tech tree για να φτάσω στο tier 4 που απαιτούνταν,μετα διαίρεσα το 75.000 δια 30 και είδα ότι θέλεις 2500xp την ημέρα με κάθε εθνικότητα...Με τα Χ2 δεν ήταν τραγικό!:bigsmile: Ασε που αν θυμάστε ένα σαββατοκύριακο εκείνο το μήνα είχε Χ5 που πραγματικά βοήθησε τρελά(+ οτί με κάτι αλλα μικρο-Mission εδεινε και Premium account αρκετές μέρες). Εγω όπως έχω ξαναγραψει δεν έχω πάρει ποτε Premium account(με €),παρολα αύτα υπάρχουν μηνες που με τις αποστολές εχουν δώσει και 15 μερες στο μήνα Premium...:happy2:

Tα μόνα χρήματα που έριξα στο παιχνιδι ήταν 19-20€ που είχα αγορασει το Super perching με εκπτωση γιάτι μου είχαν πει δυο ''παλιοι'' στο παιχνιδι ότι είναι απαραίτητο(και ήθελα και ένα αρμα για να παίζω platoon μαζι τους).. Φυσικα αυτό μου βγήκε σε καλό γιατι όταν ολοκληρωσα την αποστολή του SP πήρα την αξια του σε GOLD!!!!!:yes4: 7200gold για την ακριβια.:banging:και ετσι αγορασα και το churchil 3 για να εχω και ένα ρωσικο(crew trainer) Premium αρμα.

Το type62(το οποιο γουστάρω πιο πολύ από το SP) το πήρα απλα παίζοντας ένα μήνα μόνο με medium και να σας πω την αληθεια,και καλυτερος παίκτης έγινα και δε δυσκολευτηκα ιδιαιτερα...Για το TOG είναι πραγματικα για γελια η αποστολή.... Για το Is6 ουτε που θυμαμαι την αποστολή,μπορει και να μην ειχα ξεκινήσει το παιχνιδι ακόμα η να ήμουν noob-και και να μη το πρόσεξα...

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι μην ειμαστε αχάριστοι οι Ρωσοι μας προσφέρουν και καποια πράγματα και αν δεν είσαι ανυπόμονος δε χρειάζεσαι Premium account......Π.χ. εγω πότε δεν έχω αγοράσει 9 και 10 tier αρμα χωρίς εκπτωση..Το ξεκλειδώνω και περιμένω..Ενα 10αρι με 30% εκπτωση από 6.000.000+cr κανει 4.000.000+cr...2.000.000cr Είναι σημαντικα!:dance3: Εξαλου game είναι μπορεις να περασεις καλά παιζοντας και με μικρα(5-7) tier...Μπορει και καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Τα Premium εχουν συνήθως χαμηλο penetretion και αυτό τα κάνει πιο δύσκολα στο παίξιμο...Αλλα μη ξεχνάτε ότι αρκετα από αυτά εχουν και Special MM..Π.χ. το SP δε μπαίνει σχεδόν πότε σε μάχη με 9-αρια...Αρα σε μια μαχη με Top 8-αρια θα βρεις πολλά 6-7αρια που είναι λουκουμακια για το Sp με τη θωράκιση που έχει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσάς σας αρκεί που υπάρχει η πρόσβαση σε premium stuff (μόνο) αν χιλιοκαείς, για να αποχαρακτηρίσετε ένα παιχνίδι από Pay 2 Win;

Χλιδανεργία ftw.

Όπως και να χει όταν πληρώνω για gold και αγοράζω premium bullets, αγοράζω equipment, αγοράζω free exp και με αυτό κάνω elite τα αρματά μου, αυτό είναι Pay to Win.-

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό προσπαθώ να εξηγήσω, στο WoT η δωρεάν πρόσβαση σε premium stuff στην πραγματικότητα έχει τόσο extreme conditions που αγγίζει τα όρια του θεωρητικού.

Πιθανόν κάποιοι να μπορούν να παίζουν 12 ώρες τη μέρα, ή να ανήκουν στο 0,1% των κορυφαίων παικτών. Αυτοί όμως δεν αποτελούν το γενικό κανόνα για να πεις ότι το WoT δεν είναι P2W.

Link to comment
Share on other sites

εχω 3 χιλιαδες μαχες συνολο και ειμαι μετριος παιχτης ( 1150 wn8 last 60 days) με 2 8αρια αρματα (εχω ξεκλειδωσει και is8)

σπάνια χρησιμοποιώ gold ammo /consumables(ιδικα αυτα σχεδον ποτε) γιατι δεν χρειαζεται πολυ απλα.

Αν το προβλημα σου ειναι τα credit να παιζεις με 5-6 αρια αρματα τα οποια βγαζουν λεφτα ωστε να τροφοδοτεις τα μεγαλα σου (ή να αγορασεις premium acc για να μην μπαινεις ποτε μεσα ακομα στα μεγαλα τιερ).

Ειμαι περιεργος για το extreme conditions που αγγίζει τα όρια του θεωρητικού. που λες.

Αν μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα για αυτο γιατι δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο το λες.

Ξαναλεω το wot δεν ειναι p2w , κάποιος που πληρώνει δεν εχει και αυτομάτως καλύτερη επίδοση απο τους άλλους.

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω το wot δεν ειναι p2w , κάποιος που πληρώνει δεν εχει και αυτομάτως καλύτερη επίδοση απο τους άλλους.

Μα αυτό που λες και με τους όρους που το λες σε κανένα Pay 2 Win δεν ισχύει. Το κουλάδι παντού κουλάδι θα είναι, όπως και αν έχει εξοπλιστεί.

Η διαφορά φαίνεται στα stats και τις επιδόσεις του ίδιου του παίκτη. Για παράδειγμα, αγοράζεις ένα άρμα και με free xp (conversion από gold) το κάνεις elite κατευθείαν. Ίδιες επιδόσεις θα έχεις, με το να ξεκλειδώσεις όλο το tree του άρματος παίζοντάς το με κάθε σάπιο κανόνι; Το rating σου θα είναι το ίδιο;

Έγινε επεξεργασία από Tsoureki
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις elite κατευθείαν τότε το πιθανότερο είναι να έχεις πολύ χειρότερο WN8 από ό,τι εάν περνούσες όλο το techtree. Διότι όταν θα βρεθείς σε tier10 χωρίς να ξέρεις στο περίπου τα μειονεκτήματα που έχει τότε οι άλλοι πάντα θα σε τρώνε λάχανο.

Κλασσικό παράδειγμα η σειρά Rhm και WT των γερμανικών TD. Όλη η σειρά με χάλια θωράκιση οπότε όποιος έπαιρνε κατευθείαν το WT auf E-100 με την εντύπωση ότι έχει να κάνει με TD του οποίου η θωράκιση μοιάζει στο ελάχιστο με το E-100 βρίσκονταν προ πολύ δυσάρεστων εκπλήξεων...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις elite κατευθείαν τότε το πιθανότερο είναι να έχεις πολύ χειρότερο WN8 από ό,τι εάν περνούσες όλο το techtree. Διότι όταν θα βρεθείς σε tier10 χωρίς να ξέρεις στο περίπου τα μειονεκτήματα που έχει τότε οι άλλοι πάντα θα σε τρώνε λάχανο.

Κλασσικό παράδειγμα η σειρά Rhm και WT των γερμανικών TD. Όλη η σειρά με χάλια θωράκιση οπότε όποιος έπαιρνε κατευθείαν το WT auf E-100 με την εντύπωση ότι έχει να κάνει με TD του οποίου η θωράκιση μοιάζει στο ελάχιστο με το E-100 βρίσκονταν προ πολύ δυσάρεστων εκπλήξεων...

Νομίζω ότι δεν υπήρχε κανένας τέτοιος που να περιγράφεις. Όχι μόνο γιατί ήξεραν πολύ καλά τι έπαιζαν, αλλά κυρίως γιατί δε μπορούσες να το πάρεις ..κατευθείαν!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.