Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

http://prntscr.com/ff7icz

 

οταν δεν μπορεις να περασεις ουτε 1 βολή με 3 γεμιστήρες :hehe:

 

in other news , εκανα με το wt iv 6 χιλ ζημια και ο 2ος απο εμας 1,7κ ζημια και χασαμε, ποσο κουβαλημα πια

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Εχω να παιξω πανω απο 2 χρονια, σταματησα γιατι παραεγινε counter strike με αρματα, φανταζομαι ακομα ετσι ειναι ε ;

 

Επισης βαλτε και κανα στατιστικο... :p:p:phttp://www.noobmeter.com/player/eu/panoc/500853675/;jsessionid=08250A3CA6C2AA03F675FE7304566AAE

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

Μια παρέα είμαστε εδώ μέσα,αν είναι να τις βγάλουμε και να τις μετράμε θα γίνουμε σαν μερικές ομάδες στο fb που εκεί είναι να μπαίνεις να κλαίς από τα γέλια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και παλι, αν τις μετραμε με βαση το rank ναι, γιατι πρπει να κάνεις τρελό carry για να φτάσεις ψηλα.

Τα αλλα ανεβαίνουν με statpeding. Που μου τυχαινει να καθομαι με arty/td και να παιρνω assistance dmg απο LT unicums

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Και παλι, αν τις μετραμε με βαση το rank ναι, γιατι πρπει να κάνεις τρελό carry για να φτάσεις ψηλα.

Τα αλλα ανεβαίνουν με statpeding. Που μου τυχαινει να καθομαι με arty/td και να παιρνω assistance dmg απο LT unicums

Αυτά κάνουν μπαμ έτσι και δεις το αναλυτικό win8 του καθενός.Χθες πέτυχα μπλε με batmobile κι εγώ με το obj140,το παίξιμό του ήταν κάπως περίεργο και αφού τον καθάρισα και πήραμε τη νίκη μπήκα να τον ξεψαχνίσω.
Είχε 1080 win8 με το bc σε 120 μάχες και το γενικό του το ανέβασε με T67,Locust και μερικά ακόμη μικρά.
Με το bc πήγαινε λες και οδηγούσε σκάφη για μπουγάδα.
Μερικοί έχουν μηδενική αντίληψη για το τι πρέπει να κάνουν με το εκάστοτε άρμα τους και την εκάστοτε σύνθεση των 2 ομάδων.
Χθες σκυλόβριζα έναν Ελληναρά με ένα panther 8.8 (εγώ με mutz) στην highway που πήγε στην πόλη με τα βαρειά και στην κοιλάδα μας πέρασαν αέρα τα αντίπαλα meds και αφού είδε ο μπετόβλακας ότι δεν τρυπούσε κανέναν στην πόλη θυμήθηκε να γυρίσει πίσω και πέρασε μία βολή μόνο στη βάση μας που ήδη καπάκωναν 3 meds και 2 έκοβαν βόλτες.
Αυτός είχε 1200 win8,αν ξέρει όμως να παίζει με med τότε εγώ είμαι ο Γκαγκάριν.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και μην νομίζετε ότι συμβαίνουν σπάνια,έτσι και πάρω παράδειγμα από την κλαν μου 2-3 που κάνουν και field comanding σε stronghold θα κλαίτε.
Θα περιγράψω γλαφυρά σκηνικό στην κλαν μου.
Συζητήσαμε και καταλήξαμε σε οχυρό να μην βάζουν ότι νάναι βαρειά παρά μόνο is3 & liberte ή 110.
Τις μάχες τις έδινε από την ώρα που μπήκα ένα σχετικά καινούριο παλληκάρι στην κλαν με win8 κοντά στα 1100 αλλά μου άρεσε το επιθετικό του στυλ και μας πήγεναμε πολύ καλά 5/5 νίκες και οι 2 με ανώτερες κλαν. Ο FC έπαιζε με Τ34.
Ο ένας εκ των 2-3 που προανέφερα λύσσαγε στο τέλος κάθε μάχης γιατί το παιδί βάζει Τ34.
Εν τω μεταξύ είμαι πολέμιος της άσχετης πολυλογίας εν ώρα οχυρού ή CW.
Πριν ξεκινήσει η μάχη το βλήμα ξαναλέει πάλι για το Τ34 και όλοι τον γράφουν μιας και πηγαίναμε καλά.
Μόλις ξεκινάει η μάχη το ξαναλέει (με το ζόρι άκουσα τις οδηγίες του comander).Τότε είναι κι εγώ που λέω ότι βγάνω afk μέχρι να τελειώσει η μάχη.
Τελειώνει η μάχη και ρωτώντας με γιατί βγήκα afk έγινε της πουτάνας.Έφαγε το κράξιμο της αρκούδας και του είπα πως όποιος κάνει fc θα βάζει και τα άρματα που θέλει,αυτός σαν επιχείρημα έριξε την επική ατάκα "εγώ παίζω μόνο heavy και τα ξέρω καλά".
Και ζητάει να πάρει την αρχηγία για να κάνει comander και λέει πως από βαρειά θέλει μόνο IS3 και το Liberte μου.
Τότε κι εγώ βγαίνω από το οχυρό λέγοντας τους πως δεν έχει ιδέα από heavies κι αυτό μπορούν να το διαπιστώσουν όλοι από τα στατιστικά του αλλά και τη συμπεριφορά του στις μάχες.
Το λέω κατά λέξη:

Ξεκόβεις πάντα  σε ανοιχτό χάρτη από την ομάδα παίρνοντας και το κοντινότερό σου θύμα μαζί σου και μετά όταν εκτίθεσαι μας ζαλίζεις για βοήθεια έχοντας ήδη αποδυναμώσει το πακέτο.
Δίνεις el haluf και λες σε 5 βαρειά και έναν σκορπιό που να σταθούμε για να τους πάρουμε βολές μόλις ανεβούνε στο αριστερό λοφάκι και μόλις είδες 1 εμίλ να σκάει από το λόφο έφυγες σαν πρόβατο μπροστά και σε είχαν από 2 πλευρές να σε βαράνε και φώναζες βοήθεια.Δηλαδή πόσο άσχετος μπορείς να είσαι ακυρώνοντας από μόνος σου το δικό σου σχέδιο και πέφτεις εσύ ο ίδιος στην παγίδα που ετοιμάζεις αυτό μόνο εσύ μπορείς να το καταλάβεις.
Είναι ο ρισμός του καραάσχετου που παρόλαυτα νομίζει ότι παίζει σωστά.Όταν βλέπαμε το βίντεο και του έδειξα τη στιγμή που κάνει τη μαλακία γύρισε και μου είπε ότι πήγε να φλανκάρει το Emil.
Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια αλλά και τα πόδια ψηλά.Τέτοια λοβοτομή σπάνια βλέπουμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Aν μιλας για wn8 ειναι οσο current είναι το TOG πλεον.

Οποιος ειναι gold league τον παραδεχομαι, οι αλλοι οσο καλο wnx και να χουνε honestly I dont give the slightest f*ck.

Επειδη το εχω χασει, TOG ?

εχει βγαλει νεα μεθοδο efficiency ?

Εαν και ποτε δεν ημουν fan του winX, οταν επαιζα εβαζα στα στατιστικα να βλέπεις τα στατιστικα των αλλων με βαση το αρμα που ειχαν εκεινη την ψρα στο παιχνιδι. (av.dam, win ration κλπ) οποτε και ξερεις πως να τον αντιμετωπισεις.

 

BTW Warthunder δε παιζει κανεις ;

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

TOG = MM01-04.jpg

 

Aka δεν εχει λόγο υπαρξης.

 

Εχουνε βγάλει ranked battle. Οποιος νομίζει οτι είναι καλός, παίρνει ένα δεκάρι και παει και παίζει απεναντι σε αλλους. Το matchmaking είναι skill based και δεν εχει σημασία αν νικάς ή χάνεις. Το ladder χωρισμένο σε stages / seasons. 

Σαν επαθλα έχει gold/πρεμ/credits και consumables και μια νεα μορφή χρημάτων τα bonds με τα οποία αγοράζεις improved equipment. Πχ. vent που δίνουν 7.5% αντι 5, rammer που δίνει 12.5% αντι 10 etc.

 

Επίσης είναι στα σχέδια να αλλάξει το ingame rating και να λαμβάνει υπ οψιν του τα ranked και την τρέχουσα αποτελεσματικότητα του παίκτη, οχι ιστορικά stats.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Εχουνε βγάλει ranked battle. Οποιος νομίζει οτι είναι καλός, παίρνει ένα δεκάρι και παει και παίζει απεναντι σε αλλους. Το matchmaking είναι skill based και δεν εχει σημασία αν νικάς ή χάνεις. Το ladder χωρισμένο σε stages / seasons. 

Σαν επαθλα έχει gold/πρεμ/credits και consumables και μια νεα μορφή χρημάτων τα bonds με τα οποία αγοράζεις improved equipment. Πχ. vent που δίνουν 7.5% αντι 5, rammer που δίνει 12.5% αντι 10 etc.

 

Επίσης είναι στα σχέδια να αλλάξει το ingame rating και να λαμβάνει υπ οψιν του τα ranked και την τρέχουσα αποτελεσματικότητα του παίκτη, οχι ιστορικά stats.

 

 

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!!

Η μιση τοτε HARD (δεν εχω ιδεα εαν υπαρχει ακομα) παρατησαμε το game γιατι ειχαμε πηξει στους siemka !

Παρακαλαγαμε το 2013-14 για ranked matchmacking και επιτελους το φτιαξανε.

Πρεπει να το ξανακατεβασω να δω τι γινεται γιατι αρχιζουμε τους siemka και στο warthunder....

 

 

ΥΓ To φανταστικα οτι εννουσες το αρμα αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω !!!

YΓ2. Οσο για τον win8 εχει λογο υπαρξης εαν το βαλεις να βλεπεις τα σωστα νουμερα και ξερεις φυσικα να τα ερμηνευσεις. Αλλο να βλεπεις εναν με Ε100 και av.dmg 1200 και winratio στο αρμα 45% και αλλο εναν με 3600 και win rate 60%.

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Rusty_Cookie said:

TOG = MM01-04.jpg

 

Aka δεν εχει λόγο υπαρξης.

 

Εχουνε βγάλει ranked battle. Οποιος νομίζει οτι είναι καλός, παίρνει ένα δεκάρι και παει και παίζει απεναντι σε αλλους. Το matchmaking είναι skill based και δεν εχει σημασία αν νικάς ή χάνεις. Το ladder χωρισμένο σε stages / seasons. 

Σαν επαθλα έχει gold/πρεμ/credits και consumables και μια νεα μορφή χρημάτων τα bonds με τα οποία αγοράζεις improved equipment. Πχ. vent που δίνουν 7.5% αντι 5, rammer που δίνει 12.5% αντι 10 etc.

 

Επίσης είναι στα σχέδια να αλλάξει το ingame rating και να λαμβάνει υπ οψιν του τα ranked και την τρέχουσα αποτελεσματικότητα του παίκτη, οχι ιστορικά stats.

 

 

 

 

Κάνεις μεγάλο λάθος,έχει λόγο ύπαρξης και όπως είπε ο Πάνος πρέπει να το ερμηνεύσεις σωστά,δοκίμασε σε στριμόκωλο μέρος να παίξεις peecaboo με έναν δίπλα σου με 750win8 και με έναν με 1500,ο πρώτος θα σε σπρώξει καμιά 5-6 φορές γιατί δεν μπορεί καν να χειριστεί τα ζόρια.Όπως επίσης μπορείς άνετα να δεις σε τι άρματα παίζει καλύτερα κάποιος αν είσαι recruiter.

Όσο για τα ranked έπαιξες καθόλου?Είδες μετά συμπαίκτες και αντίπαλους 1 προς 1 στο wotlabs?,Μπλε μαζί με πράσινους,κίτρινους και πορτοκαλί,αχταρμάς είναι πάλι

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Nαι στα μισα για rank 4 Είμαι.  χθες εβγαλα απο καθαρα credit απο ranked 700κ. 

Οι αντιπαλοι είναι έτσι γιατι ξεκινάνε όλοι απ το 0 προφανώς. Placement σε κάνει το συστημα και μετα σε πεταει με του συναφιού σου.

 

Για το WN8 ως ε-πενις  μεζουρμεντ τουλ λέω. 

 

Oτι και να λέτε, αν καποιος είναι τόσο καλός όσο λέει, δεν έχει λόγο αν μην είναι gold league. Αν δεν είναι, τοτε δεν είναι τόσο καλός τελικά και φοβάται να εκτεθεί.

Απλά δεν υπάρχει δικαιολογία. 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Nαι στα μισα για rank 4 Είμαι.  χθες εβγαλα απο καθαρα credit απο ranked 700κ. 

Οι αντιπαλοι είναι έτσι γιατι ξεκινάνε όλοι απ το 0 προφανώς. Placement σε κάνει το συστημα και μετα σε πεταει με του συναφιού σου.

 

Για το WN8 ως ε-πενις  μεζουρμεντ τουλ λέω. 

Και πάλι μόνο του συναφιού σου δεν είναι,τσέκαρε χρώματα και μετά έλα να μου πεις,τa ranked μόνο αυτό δεν είναι,το καμπέρωμα του κερατά πέφτει για dmg.ομαδικότητα υπό το μηδέν γι αυτό και οι νίκες ή οι ήττες είναι με σκορ 15-4,4-15

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.