Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

7 hours ago, kuza said:

πως μπορω μα μετατρεψω credits σε χρυσο?

Αυτό δεν γίνεται,μόνο το ανάποδο.
Panos444 όλοι μας πλεόν στα άρματα κουβαλάμε και μερικές "χρυσές" για τις δύσκολες ώρες.Εδώ και μερικά χρόνια οι χρυσές έγιναν ασημένιες οπότε με 2-3 premium άρματα μπορείς να βγάλεις αρκετά λεφτά για να παίζεiς φουλ χρυσές με ένα σχετικά αδύναμο άρμα ή για stat padding.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκλείδωσα KV85/ VK36.00 αλλά τα 900.000/1300.000 που ζητούν δεν έχουμε για να τα αγοράσουμε...

Για το Ε100 υπάρχουν 2 δρόμοι μέσω Panther και μέσω tiger...Aκολουθώ το Panther που οδηγει και στο Ε50

Δεν προλάβαμε και τις εκπτώσεις που υπήρχαν ...Έχω ξεκλειδώσει και το STUGIV αλλά τόσο καιρό δεν έχει βγει κάποια έκπτωση (422Κ)

Εσείς πότε αγοράζετε; περιμένετε τις εκπτώσεις ή βουρ ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος panos444 έγραψε:

Θέλει να σπρώχνεις λεφτά. Και όταν ένας κορυφαίος τίτλος παιχνιδιού κοστίζει γύρω στο 50άρικο και τόσα θες εδώ να πάρεις ένα άρμα και αρκετό χρυσό που θα σε βγάλει λίγες μέρες. Ότι άρμα και να πάρεις άμα ο άλλος κερνάει χρυσές σφαίρες δεν γίνεται δουλειά..!

Λάθος προσέγγιση ΙΜΟ.

Τα πιο ΟΡ τανκ δεν μπορεις να τα αγορασεις με λεφτά. Παρε το πιο τούμπανο πρεμιουμ και βγες σε 9αρι 10αρι. Ουτε στάχτη δε θα μείνει.

 

Απο κει και περα οπως εχω πει και παλαιότερα, το να χώσεις λεφτά πρακτικά εξυπηρετεί μονο στο να παίζεις λιγότερο για φαρμ. Σε τιποτα άλλο. 

Μερικές εξαιρέσεις ειναι τανκ τυπου pzB2, Valentine 2 κλπ αλλα και παλι η διαφορά ειναι στον παίκτη σε σχεση με το επιπεδο των αντιπάλων οχι στο τανκ.

Πχ στο τιερ 4 με τα παιδάκια, οπως εχω 65% νικες σε 300-400 μαχες με Β2 ετσι εχω και με Μatilda κι ας βλεπει και 6αρια. 

 

Υ.γ τα μονα τανκ αυτη τη στιγμή που αγοραζοντας τα έχεις καπως αδικο πλεονεκτημα ειναι τα κινεζικα πρεμ lights(typ 62, typ 64).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ τέτοιες καταστάσεις. Πχ είμαι σε μάχη εγώ με kv1 ο ανιψιός μου με ένα 5αρι medium γερμανικό που το πήρε 7,5€ δεν θυμάμαι τύπο. Κάνω 1000 και κάτι φθορά παίρνω 15000 νομίσματα, εκείνος κάνει 200 και παίρνει 17000.
Αντίστοιχη περίπτωση είναι το kv3 σε μάχη και με τρυπάει 6αρι light με χρυσές σαν το μαχαίρι το βούτυρο..! :hehe:
Εννοείται ότι δεν παίζω συχνά, έχω συνολικά γύρω στις 1500 μάχες με βαθμολογία γύρω στο 2000, (άσχετος με λίγα λόγια). Το Ματίλντα είναι το καλύτερο 4αρι για μένα ειδικά αν έχεις εξελίξει το πλήρωμα. Σε κανένα πλήρωμα δεν έχω καταφέρει να τελειώσω μια ειδικότητα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos444 said:

Δεν εννοώ τέτοιες καταστάσεις. Πχ είμαι σε μάχη εγώ με kv1 ο ανιψιός μου με ένα 5αρι medium γερμανικό που το πήρε 7,5€ δεν θυμάμαι τύπο. Κάνω 1000 και κάτι φθορά παίρνω 15000 νομίσματα, εκείνος κάνει 200 και παίρνει 17000.
Αντίστοιχη περίπτωση είναι το kv3 σε μάχη και με τρυπάει 6αρι light με χρυσές σαν το μαχαίρι το βούτυρο..! :hehe:
Εννοείται ότι δεν παίζω συχνά, έχω συνολικά γύρω στις 1500 μάχες με βαθμολογία γύρω στο 2000, (άσχετος με λίγα λόγια). Το Ματίλντα είναι το καλύτερο 4αρι για μένα ειδικά αν έχεις εξελίξει το πλήρωμα. Σε κανένα πλήρωμα δεν έχω καταφέρει να τελειώσω μια ειδικότητα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Μιας και απ'ότι βλέπω παίζεις βαρειά και αργά αγόρασε το super pershing,πιστεύω πως είναι το ιδανικότερο για σένα.Με τα κανονικά άρματα για να βγάλεις κέρδος της προκοπής (δηλαδή να έχει σημαντικό αντίκτυπο στο λογαριασμό σου)  πρέπει να κάνεις καλά παιχνίδια.Αν περιμένεις με +5000 ή 10000 να κάνεις προκοπή θα φας πολύ κάψιμο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και απ'ότι βλέπω παίζεις βαρειά και αργά αγόρασε το super pershing,πιστεύω πως είναι το ιδανικότερο για σένα.Με τα κανονικά άρματα για να βγάλεις κέρδος της προκοπής (δηλαδή να έχει σημαντικό αντίκτυπο στο λογαριασμό σου)  πρέπει να κάνεις καλά παιχνίδια.Αν περιμένεις με +5000 ή 10000 να κάνεις προκοπή θα φας πολύ κάψιμο

Είναι ειδικότητα;
Γενικά θα ήθελα να μην ρίξω χρήματα. Πιο πολύ το κάνω για να παίζουμε παρέα με τον ανηψιό μου. Έχω ξεκλειδώσει αρκετά αρμάτα αλλά δεν έχω τα χρήματα να τα πάρω. Μου αρέσουν και τα μεσαία, απλά έχω μάθει στις πίστες που παίζουν τα βαριά, μέχρι να δω πως συμπεριφέρονται τα μεσαία, θα κάνω άλλο ένα χρόνο! [emoji14]

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos444 said:


Είναι ειδικότητα;
Γενικά θα ήθελα να μην ρίξω χρήματα. Πιο πολύ το κάνω για να παίζουμε παρέα με τον ανηψιό μου. Έχω ξεκλειδώσει αρκετά αρμάτα αλλά δεν έχω τα χρήματα να τα πάρω. Μου αρέσουν και τα μεσαία, απλά έχω μάθει στις πίστες που παίζουν τα βαριά, μέχρι να δω πως συμπεριφέρονται τα μεσαία, θα κάνω άλλο ένα χρόνο! emoji14.png

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι εννοείς "είναι ειδικότητα"?
Είναι υποτίθεται medium αλλά πάει σαν heavy με καλή θωράκιση και βγάζει φράγκα.Δεν είναι ακριβό και νομίζω τώρα το έχει και με έκπτωση>
Για να σου δώσω να καταλάβεις,έχω ξεκελιδώσει το Panther II και σε 2-3 μέρες το obj 140.Για να τα αγοράσω μαζί με τα συμπράγκαλα θέλω κοντά στα 9 μύρρια.
Αν περιμένω να τα βγάλω αυτά τα λεφτά με κανονικά άρματα μάλλον θα το παίζει το παιχνίδι τότε ο γιός που δεν έχω.
Άρα αφού τα ξεκλειδώσω θα ρίξω μόνο κάψιμο με τα premiums άρματα που έχω για να βγάλω τα λεφτά σε πολύ συντομότερο χρονικό διάστημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skypig ισ ιν δε χάουζ :p
Πάνο κακά τα ψέματα,είναι παιχνίδι που αν δεν ρίξεις κάποια λεφτά απλά θα ταλαιπωρείσαι,έξυπνοι καριόληδες οι Λευκορώσοι

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^^

Αντί να σου βάλουν ταρίφα 10-15 € το μήνα, στα παίρνουν από άρματα και από χρυσό που θες να αγοράσεις. Αλλιώς πχ, ξεκίνα νέο άρμα με προσωπικό στο 80% ή στη καλύτερη στο 90%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^^
Αντί να σου βάλουν ταρίφα 10-15 € το μήνα, στα παίρνουν από άρματα και από χρυσό που θες να αγοράσεις. Αλλιώς πχ, ξεκίνα νέο άρμα με προσωπικό στο 80% ή στη καλύτερη στο 90%

Συζηταγαμε πριν λίγο με πολύ καλό φίλο που είναι χρόνια στο παιχνίδι, ότι καλώς η κακώς πρέπει να τα δώσεις. Εκείνος μου ανέφερε ότι έχει κάνει συνδρομή και δεν αγοράζει prenium άρματα αλλά στην ουσία είναι το ίδιο πράγμα. Για εμένα που κάνω 100 μάχες το μήνα ίσως όμως δεν με συμφέρει η συνδρομή αλλά η αγορά άρματος. Αλλά να μην κρύβομαι και εγώ, δεν έχω καλό επίπεδο στο παιχνίδι, τον βλέπω πως παίζει όταν κάνουμε ουλαμό και γελάω. (Προφανώς με έχουν σκοτώσει και βλέπω πως παίζει)
Σημαντικό ρόλο παίζει το πλήρωμα αλλά και το πώς στέκεσαι στην πίστα. Γενικά δεν βλέπω να τα συζητάτε αυτά, παρά μόνο τα ξεβρακωματα! [emoji14]


Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, panos444 said:


Συζηταγαμε πριν λίγο με πολύ καλό φίλο που είναι χρόνια στο παιχνίδι, ότι καλώς η κακώς πρέπει να τα δώσεις. Εκείνος μου ανέφερε ότι έχει κάνει συνδρομή και δεν αγοράζει prenium άρματα αλλά στην ουσία είναι το ίδιο πράγμα. Για εμένα που κάνω 100 μάχες το μήνα ίσως όμως δεν με συμφέρει η συνδρομή αλλά η αγορά άρματος. Αλλά να μην κρύβομαι και εγώ, δεν έχω καλό επίπεδο στο παιχνίδι, τον βλέπω πως παίζει όταν κάνουμε ουλαμό και γελάω. (Προφανώς με έχουν σκοτώσει και βλέπω πως παίζει)
Σημαντικό ρόλο παίζει το πλήρωμα αλλά και το πώς στέκεσαι στην πίστα. Γενικά δεν βλέπω να τα συζητάτε αυτά, παρά μόνο τα ξεβρακωματα! emoji14.png


Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το πως θα σταθείς στην πίστα ειδικά με το καινούριο mm είναι κάτι πολύ ρευστό και θέλει εμπειρία.Το πρώτο που κάνω είναι να δω τι άρματα έχει η εκάστοτε ομάδα και από κει και πέρα βλέποντας και κάνοντας.
Ένα παράδειγμα,παίζουμε με φίλο ουλαμό και οι 2 με γεμιστήρες,ανεβαίνουμε σε λοφάκι που είναι 200% σίγουρο ότι θα έρθουν και τα αντίπαλα lights,βγήκε λοιπόν ο μάγκας ο δικός μου μόλις πατήσαμε και έριξε όλη τη γεμιστήρα σε ένα su152 περνώντας μόνο μία βολή.Και τσουπ να και 2 lights μπορστά στη μούρη μας και μου είπε άδειασα.Πατάω κι εγώ alt+tab και σερφάρω,αυτός μου  έλεγε διάφορα αλλά δεν είχε νόημα.Όταν του εξήγησα τι μαλακία έκανε τότε κατάλαβε.Δηλαδή για να πάρει μία βολή χάσαμε 2 άρματα.Θα μου πεις μπορούσα να φύγω,ε και?Γαμήθηκε όλη η στρατηγική της ομάδας,να καθαρίσουμε τους σπότερς τους και να παίρνουμε μετά βολές από ψηλά,χώρια που ξενέρωσα με τη χοντράδα του,τώρα όμως άρχισε να μαθαίνει και ειδικά όταν παίζουμε πλατούν προσέχει και με στηρίζει και δεν βγαίνει yolo για βολές αφήνοντας με ξεκρέμαστο(μερικές φορές βγαίνει βέβαια κι αυτό λόγο απειρίας επειδή δεν μπορεί να διαβάσει τις κινήσεις των αντιπάλων

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.