Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

48 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Μα τα ΜΤ και ΗΤ εχουν ιδιο ΜΜ βάρος.

Τα αλλα ειναι μοιρασμένα με βαση την φόρμα. 

Random με 10αρι?

Είναι λες και κατεβαζουν ολοι σε δευτερα απο πέμπτη σε σχεση με τα ranked. 

Και προφανως δεν εχεις αντιπαλους επιπεδου Kazna, fame S4 etc που τους βλέπεις ΣΕ ΚΑΘΕ μαχη στα ranked να αλωνιζουν οτι κινείται με τα 907αρια τους.

Το personal, νταξει κλαην αλλες 3 μαχες και κλειδωνω το 5 rank, αλλα το να κρατηθω μεχρι τελους στην gold leaugue ειναι απίθανο.

 

1) Στο καινούριο ΜΜ ναι,αλλά σε gameplay δεν βγαίνουν τα κουκιά.Αυτοί που έχουν τα βαρειά έχουν περισσότερες πιθανότητες να νικήσουν έτσι όπως είναι οι χάρτες.
2) Γιατί?Τι έχουν τα random με 10άρια?Απαγορευτικό απόπλου?
Εμένα μια χαρά μου πάει η δευτέρα,όταν φτάσω σε επίπεδο αν φτάσω να παίζω για πέμπτη τότε θα την κουμπώσω.
Το να παίζεις με τέτοιους παίκτες σίγουρα αφήνει κέρδος αν μελετάς το πως παίζουνε αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έφτασες στο επίπεδό τους.Όπως το είπες,αυτοί αλωνίζουν κι εσύ παλεύεις ν'ακολουθήσεις.
Θέλει χρόνο ακόμη το mode και σίγουρα πολλά ασημένια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

1) Στο καινούριο ΜΜ ναι,αλλά σε gameplay δεν βγαίνουν τα κουκιά.Αυτοί που έχουν τα βαρειά έχουν περισσότερες πιθανότητες να νικήσουν έτσι όπως είναι οι χάρτες.
2) Γιατί?Τι έχουν τα random με 10άρια?Απαγορευτικό απόπλου?
Εμένα μια χαρά μου πάει η δευτέρα,όταν φτάσω σε επίπεδο αν φτάσω να παίζω για πέμπτη τότε θα την κουμπώσω.
Το να παίζεις με τέτοιους παίκτες σίγουρα αφήνει κέρδος αν μελετάς το πως παίζουνε αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έφτασες στο επίπεδό τους.Όπως το είπες,αυτοί αλωνίζουν κι εσύ παλεύεις ν'ακολουθήσεις.
Θέλει χρόνο ακόμη το mode και σίγουρα πολλά ασημένια.

1)Αφου ελεγες να μαθω να παίζω τα LT/MT γιατί υπερεχουν των ΗΤ, πλεον οχι? :p:p:p:p Oι χαρτες δεν αλλαξαν απο τότε. 

 

2)Ειναι πολυ πιο ευκολο να παιξεις σε σχεση με ranked ή τουρνουά(1v1 που παιζω 1-2 την βδομάδα τον τελευταίο καιρο).  

Ειναι πολυ πιο αργο, κανεις σχεδον δε βαραει πρεμ αμμο κλπ. You can keep up with the pace ενώ σκαλίζεις την μυτη σου ταυτοχρονα. Ειδικά με IS4,  R R R και πας.

 

Και δεν είπα πως ειμαι στο επίπεδό τους, κανεις απο μας δεν είναι και δυσκολα θα τους φτάσει.  Mπορω ομως να μάθω και να προσπαθήσω. Και να γουσταρω που εχω κάποιο Progress στο ladder

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

1)Αφου ελεγες να μαθω να παίζω τα LT/MT γιατί υπερεχουν των ΗΤ, πλεον οχι? :p:p:p:p Oι χαρτες δεν αλλαξαν απο τότε. 

 

2)Ειναι πολυ πιο ευκολο να παιξεις σε σχεση με ranked ή τουρνουά(1v1 που παιζω 1-2 την βδομάδα τον τελευταίο καιρο).  

Ειναι πολυ πιο αργο, κανεις σχεδον δε βαραει πρεμ αμμο κλπ. You can keep up with the pace ενώ σκαλίζεις την μυτη σου ταυτοχρονα. Ειδικά με IS4,  R R R και πας.

 

Και δεν είπα πως ειμαι στο επίπεδό τους, κανεις απο μας δεν είναι και δυσκολα θα τους φτάσει.  Mπορω ομως να μάθω και να προσπαθήσω. Και να γουσταρω που εχω κάποιο Progress στο ladder

1)Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο 10 heavies vs 10 meds,στο έλεγα όταν εσύ μιλούσες για 1v1 και επίσης στο έλεγα όταν καιγόσασταν στις αρχές με τα heavies που είναι σχετικά πιο εύκολα άρματα και σας έλεγα να πάτε στα meds να δείτε άλλο gameplay.
2)Δεν είπα εγώ πως έχει το βαθμό δυσκολίας του ranked ή του cw ή του stronghold.Πολλά is4 με RR ψοφάνε πριν καν πιάσουν 1000 win8 ;) .
Εσύ απλά συνεχίζεις να εξυμνείς το ranked σε όλα σου τα ποστς με ένα τρόπο που αφήνεις να εννοηθεί πως όσοι παίζουμε random είμαστε γατάκια του καναπέ και πως μόνο εκεί φαίνεται ο καλός ο παίκτης κι εγώ επιμένω να σου λέω πως είναι πολύ νωρίς ακόμη για να βγάλεις συμπεράσματα είτε για τους μωβμπλε είτε για τις δυνατότητές σου.
Εγώ σου λέω πως σε 6 μάχες στις 2 πρώτες είδα κάπως σωστό gameplay,στις άλλες lemmings.Οι χρυσές δε με το καντάρι.Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω παραπέρα γιατί έχω μόνο ένα 10άρι κι αυτό με 3 σκιλς οπότε είναι μαζοχισμός να το προσπαθήσω.
Φιλικά τα λέω χωρίς καμία διάθεση για να τραβήξουμε τις κοτσίδες μας

Link to comment
Share on other sites

^

Παραφραζεις και γενικευεις. Δε σου μιλάω με επιθετικό τονο.

Λες ειναι μ@λακια το ranked εχει μόνο σιεμκες και λεμινγκς κλπ. Και προσπαθω να σου πω πως δεν είναι

 

Δεν σε ειπα γατακι ή αναφερθηκα στο δικο σου σκιλλ υποτιμητικά με οποιονδηποτε τρόπο. Επίσης δεν είπα πως δεν αξιζει το ραντομ στα τιερ Χ. Ειπα πως είναι πιο χαλαρό λόγω μικρών τιερς και χωρις τοσο χρυσο το ραντομ στα 10.  Αν παιξω 10 μαχες ραντομ θα έχω καλυτερα αποτελεσματα απο 10 μαχες ranked. Aρα πιο ευκολο το ραντομ. Λογικό?

 

Και τελος, αυτο που συνεχιζω να λέω και μωβ ή λεοπαρ να είσαι, εφόσον θες να λες οτι είσαι πιο καλός απο κάποιον άλλο και να συγκρίνεσαι,  υπαρχει επισημο ρανκινγκ αν το αγνοεις τοτε κάτι παιζει.  Αυτο και μονο.  Δηλαδη απλό δεν είναι? 

 

 

πριν 30 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

κι εγώ επιμένω να σου λέω πως είναι πολύ νωρίς ακόμη για να βγάλεις συμπεράσματα είτε για τους μωβμπλε είτε για τις δυνατότητές σου.

Γιατι?  

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα ακομα λιγο ranked για να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια, βρηκα και μερικους παλιους γνωριμους απο kazna, CBF (τοτε τωρα ειναι αλλη), cezka κλπ

Π@π@ρια μεντολες ειναι, το καρακαμπερι του κερατα. Το mm αθλιο, τα αρματα οτι να'ναι και ναι, ακομα τα medium κανουν παρτυ οταν ξερουν να παιζουν.

Το μονο διαφορετικο ειναι οτι δεν ειδα τοματες αλλά, ειδα παιχτες με 1500-1700+ win8 αντιπαλους με εμενα (2800 και ειμαι μεσαιος) και 3200+. Πεθαναν με συνοπτικες διαδικασιες.

Σε ενα platton που καναμε με τους granny και outlaw (παλιοι γνωριμοι απο πριν πανε στη kazna) με 3 medium, απλα γλεντησαμε.

Η διαφορα ηταν οτι τις λιγες μαχες που ζητησα να τις παιξουμε random το γλεντι τελειωνε νωριτερα.

Η μονη προκληση που ειχα ηταν εαν θα κανω περισσοτερο damage απο τους αλλους σε οποιοδητποτε mode.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Και τελος, αυτο που συνεχιζω να λέω και μωβ ή λεοπαρ να είσαι, εφόσον θες να λες οτι είσαι πιο καλός απο κάποιον άλλο και να συγκρίνεσαι,  υπαρχει επισημο ρανκινγκ αν το αγνοεις τοτε κάτι παιζει.  Αυτο και μονο.  Δηλαδη απλό δεν είναι? 

 

 

Με ολο το συμπαθειο, και ολη τη συγνωμη που μπορεις να μου δωσεις μιας και εχω μπει καρφι σφηνα ατσαλοπροκα στο θεμα.

Καποτε μας ελεγαν βλακες, ψωνια, καβαλημενους κλπ κλπ, επειδη κοιταγαμε το win8 και με βαση αυτο βαζαμε ατομα στην ομαδα (παντα αναλογα με το αρμα, 5000win8 με 100μαχες bc και 5000 μαχες tier 1 ειναι αχρηστο) και ηταν ο μισος παραγωντας οταν αποφασιζαμε ποιος θα μπει στη μαχη για clan wars (και αρα θα παρει τη μεριδα του λεοντος χρυσου*).

Το οτι ενας παιχτης με το μισο μου win8 δε επιβιωνε πανω απο 4 λεπτα στα clan wars δε σημαινε κατι... Το οτι ενας παιχτης με 30-40Κ μαχες και 1200 win8 δεν εκανε για clan wars και δεν μπορουσε να βελτιβθει αλλο οσο και να ηθελε, δε μετραγε...  Το οτι οταν ειχα αντιπαλους τοματες εκανα 7-10 kill και 7-10Κ dmg σε tier 10 δε μετρουσε.

Ειμασταν ψωνια.

Δικαιολογιες για να αφοπλισει καποιος αυτον που λεει και ειναι καλυτερος (και υπαρχουν αποδειξεις, ειτε μας αρεσουν ειτε οχι) παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν.

Τοτε ηταν αρχηστο το win8 τωρα να πας να παιξεις ranked. Ειτε ranked παιξω ειτε οχι, μια ομαδα με 15 παιχτες μωβ αντιπαλη με μια οποιαδηποτε αλλη θα νικαει κατα κρατος.

 

Τι διαφορετικο νομιζεις οτι εχει το ranked για καποιον που ειναι ηδη στο top ? Τιποτα, περνας την ωρα σου πιο χαλαρα, χωρις αγχος.

Ισα ισα απο τα λιγα που ειδα το random συνεχιζει να ειναι μεγαλυτερη προκληση γιατι παλι ειμαι το μωβ λουλουδακι περιτριγυρισμενο απο τοματες και εαν δε παρω το παιχνιδι στη πλατη μου θα χασουμε.

Στο ranked, εαν και δεν επαιξα μονος, οι αλλοι επαιζαν κατα βαση καμπερι και snipping περιμενοντας να τους δωσει στοχο καποιος τολμηρος. Μα το τουατις, εγω 268 εβγαζα και το ετρεχα διπλα στα medium, οχι να καμπερωσω,

Δε γνωριζω πως μετραει η βαθμολογια στα randed αλλα εαν μετραει το damage, spotting, assist klp που μετρανε και στα αλλα το βρισκο απολυτα λογικο.

 

*200+ ατομα ημασταν στις 3 HARD τοτε, Ειχαμε καταφερει να εχουμε σχεδον ολη την Ευρωπη απο Λισαβωνα μεχρι Μοσχα και βγαζαμε καθε μερα οι περιπου 500-800 χρυσα οι 30+6 μαχημοι και απο 50 οι υπολοιποι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, με ταπωσες,  η αποψη μου δεν στεκει γιατι έχω σαπιο WN8 σε σχεση με εσενα και τον Raziel και ο μόνος λόγος που αναφέρομαι στα ranked είναι γιατί προσπαθω να μειώσω την αξια σας. 

You uncovered my evil plot.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

ΟΚ, με ταπωσες,  η αποψη μου δεν στεκει γιατι έχω σαπιο WN8 σε σχεση με εσενα και τον Raziel και ο μόνος λόγος που αναφέρομαι στα ranked είναι γιατί προσπαθω να μειώσω την αξια σας. 

You uncovered my evil plot.

 

 

Οχι βεβαια, προς Θεου.

Λυπαμαι που το ειδες ετσι.

Η αποχηξ σου δε στεκει γιατι δεν υπαρχει κανενα επειχειρημα σε αυτη. Απλα αναφερεις πολλακις "Αφου εισαι καλος, παιξε ranked", και σου αναφερω με προσωπικη εμπειρια οτι βλακειες ειναι το ranked, τουλαχιστο προς το παρον. Μεγαλυτερη προκληση ειναι το random.

Ποτε δεν απαξιωσα κανενα παιχτη σε κανενα παιχνιδι**. Απλα τοσα χρονια παιζοντας αγωνιστικα και ανταγωνιστικα εχω πηξει να ακουω δικαιολογιες οταν ζηταω κατι παραπανω απο τους συμπαιχτες μου.

Ξαναλεω ειτε αρεσει ειτε οχι, το win8 δινει ενα γενικο εστω μουσουλα, για τη ποιοτητα του παιχτη.

Συνεχιζοντας αυτο που ελεγα πριν για τη HARD, ειχαμε παιχτες με αριστο win8, αριστο kill ration gmd, αλλα παντελως ανικανους να παιξουν ομαδικα (δεν καλυπτανε, δε βλεπανε mini map, δε βοηθαγαν το διπλανο τους κλπ).  Αυτοι παιχτες ποτε δεν επαιξαν ειτε σε plattoοn (μαζι μου) ειτε σε clan wars. Προτιμουσα το  l2k που μπορει να μην ηταν μωβ ήταν ομως παντα διπλα μου προθυμος να χασει το αρμα του για να μη χασω το δικο μου. Ηταν προθυμος να βγει να ριψοκινδυνευσει μαζι μου στο φλανκαρισμα και προτιμουσε να περιμεει να ριξει τη βολη του στο δυσκολο στοχο απο το να κλεψει το ευκολο kill.

Καταλαβες λοιπον ποιο ηταν το αλλο μισο κρητητιο για να παιξεις clan wars.

Το win8 δινει το μποσουλα, ενας ομαδικος παιχτης με μετριο σκορ ειναι προτιμοτερος απο εναν παρτακια με μεγαλυτερο σκορ, και ενας ομαδικος παιχτης με μετριο σκορ ειναι παντα καλυτερος απο ενα ομαδικο παιχτη με κακο σκορ.

 

 

 

**Αυτο μπορει μπορει καποιος αυτο κανει. Μπορει πχ στα τανκσακια να ειμαι καλος αλλα ειμαι παντελως σαπιος στο counter strike και στο overwatch.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.