Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Παίδες για high alpha dmg και descent armor σε Tier ΙΧ Heavy, ποιο θα προτείνατε?

Διαβάζω καλά σχόλια για Ε75 και Conqueror, αλλά λέω να δοκιμάσω τα ρώσικα.

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2020 at 10:14 AM, knight_77 said:

Παίδες για high alpha dmg και descent armor σε Tier ΙΧ Heavy, ποιο θα προτείνατε?

Διαβάζω καλά σχόλια για Ε75 και Conqueror, αλλά λέω να δοκιμάσω τα ρώσικα.

 

Τα conqueror, μου έχουν γίνει εφιάλτης, μιας και όποτε τα πετυχαίνω είναι hull down, και δεν έχω βρεί τρόπο να τα τρυπήσω. 

Στα Ρώσικα, τόσο το obj 257 όσο και το T10 είναι πολύ καλά (για τα δικά μου μέτρα) Ειδικά με το 257 έχω το ρεκόρ μου σε dmg, και ευχαριστιέμαι side scraping. Ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι και τα 2 είναι λίγο ....''επιρρεπή'' σε ammorack, επομένως για να είσαι καλυμμένος θέλει σίγουρα safe stowage skill (και πάλι κάποιες φορές....) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2020 at 10:14 AM, knight_77 said:

Παίδες για high alpha dmg και descent armor σε Tier ΙΧ Heavy, ποιο θα προτείνατε?

Διαβάζω καλά σχόλια για Ε75 και Conqueror, αλλά λέω να δοκιμάσω τα ρώσικα.

VK 45.02 απλά το λάτρεψα,όσες αποστολές είχα με μπλοκ εκεί που απότυχα με όλα τα άλλα ήρθε αυτό το διαμαντάκι και τις έβγαλα.
OBJ257 Καλύτερα να σε βαράνε στο πλάι παρά στη μούρη αλλά μου βγήκε σχετικά καλά.
STI απλά το σιχάθηκα.
Conq παίρνει bounce ακόμη και σε μη hull down αρκεί να έχεις γωνία.
Ε75 πιστεύω πως έγινε πλέον τερατάκι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, honda22 said:

No

 

Ίσως να το σκεφτείς κι αυτό αντί του 62A (αργότερα παίρνεις και το 62A, βέβαια, αν σε "παίρνει"/αντέχεις να κάνεις κι άλλο grind με το Τ54). Ειδικά μετά τα buffs στο 140.

 

Edit: Αν σου αρέσουν τα heavy-mediums, τότε 430U. :D

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rusty_Cookie said:

Αφου το Τ62 απλα το αγοράζεις,  δεν εχει grind, οχι?

 

Ναι, σωστά, είναι "collectors" πλέον. Σκεφτόμουν το παλιό tech tree που χώριζε στο T-54.

Αλλά θα πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει άλλο T10 Ruski medium (140 ή 430U - δε νομίζω κανείς να πηγαίνει για το Κ91!).

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2020 at 12:07 AM, Shaman said:

 

Ναι, σωστά, είναι "collectors" πλέον. Σκεφτόμουν το παλιό tech tree που χώριζε στο T-54.

Αλλά θα πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει άλλο T10 Ruski medium (140 ή 430U - δε νομίζω κανείς να πηγαίνει για το Κ91!).

Το πήρα εγώ το Κ-91,άστο καλύτερα να μην το σχολιάσω,το μόνο που αξίζει είναι το κάμο του,τίποτε άλλο,είναι πολύ δύσκολο άρμα,στα χέρια κάποιου γιούφτικουμ θα λάμψει αλλά στα χέρια ενός μέσου,καλού,αρκετά καλού απλά είναι αδιάφορο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2020 at 9:12 AM, honda22 said:

T-62A

Να τα σπρώξω; Αξίζει;

Δεν δοκιμάζεις το STB?Μπορεί να σε εκπλήξει μόλις το μάθεις,ειδικά αν δεν είσαι επιθετικός παίκτης,το Τ62 είναι για τσαμπουκάδες,ωοφάει για φασαρία το άρμα αλλά όπως και το 140 το ammorack του σπάει νεύρα

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2020 at 9:06 AM, raziel said:

Το πήρα εγώ το Κ-91,άστο καλύτερα να μην το σχολιάσω,το μόνο που αξίζει είναι το κάμο του,τίποτε άλλο,είναι πολύ δύσκολο άρμα,στα χέρια κάποιου γιούφτικουμ θα λάμψει αλλά στα χέρια ενός μέσου,καλού,αρκετά καλού απλά είναι αδιάφορο

 

Ναι αλλά DPM! :D

 

 

 

Σε άλλα νέα, εχθές ο iyouxin πήγε από 0 -> 100% ΜοΕ το Tiger II σε 69 μάχες, με average combined....

Κι εγώ χαιρόμουν που πήρα το 1ο MoE στο Τ20 σε 46 μάχες με 1.7K κάτι average combined. :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shaman said:

 

Ναι αλλά DPM! :D

 

 

 

Σε άλλα νέα, εχθές ο iyouxin πήγε από 0 -> 100% ΜοΕ το Tiger II σε 69 μάχες, με average combined....

Κι εγώ χαιρόμουν που πήρα το 1ο MoE στο Τ20 σε 46 μάχες με 1.7K κάτι average combined. :hehe:

Για να έχεις dpm πρέπει και να μπορείς να βαρέσεις,δοκίμασε να πικάρεις από λοφάκι και ο αντίπαλος να είναι στα 50 μέτρα κι έλα να μου πεις αν θα ζεις :p .Πρέπει να ισιώσει τελείως το άρμα για να του πάρεις βολή κάτω πλάκα,δεν κατεβάζει σχεδόν καθόλου κανόνι,γι αυτό και είπα εξ'αρχής πως έχει δύσκολο παίξιμο.Είναι bushwanker.
Όσο για το ΜΟΕ συγκρίνεις μήλα με καρπούζια.Το tiger 2 λογικό είναι να έχει χαμηλότερο moe γιατί οι περισσότεροι δεν ξέρουν να το παίξουν και δεν του δίνουν χρόνο,grind και πάμε για το ε75,σίγουρα το πήρε σε λίγες μάχες κι αυτό γιατί είναι παικταράς.Αλλά το Τ20 έχει ευκολότερο ειδικά αν το παίξεις σαν σπότερ και όχι σαν καθαρό med,ο skill πως νομίζεις τα τερματίζει σχεδόν όλα τα άρματα?Με ασσίστ.
Αλλοίμονο σε μένα που θέλω να βγάλω 3ο δαχτυλίδι στο S1 & 103B.Τα φτάνω στο 93% κι από κει και μετά μπαίνω σε μάχες που τα lights κάθονται πίσω από μένα ή πάνε στην heavy line να κλέψουν dmg και άντε πάλι στο 89%

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, raziel said:

ο skill πως νομίζεις τα τερματίζει σχεδόν όλα τα άρματα?Με ασσίστ.

 

Όλοι νομίζω. Και τον dakillzor που έβλεπα όταν έκανε mark το Chieftain (το έχει μαρκάρει σε 2-3 account), πάντα πάει για κάποιο assist μαζί με tracking (συνήθως tracking).

 

Πάντως το Tiger II νομίζω θα ανέβει σε expectation τώρα, γιατί φαίνεται να το βελτίωσαν αρκετά. Εγώ είμαι στο Tiger I αλλά δεν ψήνομαι.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Shaman said:

 

Όλοι νομίζω. Και τον dakillzor που έβλεπα όταν έκανε mark το Chieftain (το έχει μαρκάρει σε 2-3 account), πάντα πάει για κάποιο assist μαζί με tracking (συνήθως tracking).

 

Πάντως το Tiger II νομίζω θα ανέβει σε expectation τώρα, γιατί φαίνεται να το βελτίωσαν αρκετά. Εγώ είμαι στο Tiger I αλλά δεν ψήνομαι.. 

Ναι απλά αν θέλεις 3 μάρκς πρέπει οπωσδήποτε να παίζεις και στα 3 battle mods,εγώ παίζω δυστυχώς μόνο στάνταρντ αλλά κάτι μου λέει πως πρέπει ν'ανοίξω και τα άλλα και να μάθω σε ποιούς θάμνους χέζουν οι αρκούδες.
Το Ε100 και το mauss για μένα είναι βαρετά εώς κάκιστα όσο buff και να τους ρίξουν,προτιμώ σε skirmish να πάρω το type παρά αυτά.Απλά φτιάχνω τον λογαριασμό τώρα και ξεκινάω σύντομα να παίζω φουλ 10άρια.Από grind έχω τελειώσει,καιρός είναι να πιάσω τα τέρατα γιατί το έχω κάψει με τα 8άρια.
Έχει γεμίσει και ο τόπος από βουβάλια που πήραν το CS και η κάθε ντομάτα πάει και πιάνει τις κλασσικές td θέσεις,προχθές με κλίκαρε ένα τέτοιο ζώο να πάω να του σποτάρω σε φωλιά με meds (εγώ με το S1) και μάλιστα με active light εκεί κοντά,τι σκατά καπνίζουν ήθελα νά ξερα,ξαναζούμε εποχές progetto που δεν μπορούσαμε να παρκάρουμε τα tds μας

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.