Jump to content



RMA E-shop


The_Blade

Recommended Posts

Ρε παίδες έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία απο RMA του e-shop? ας πούμε ότι τους πας μια κάρτα, ή μια μητρική που τα έχει δει όλα, τι γίνεται ακριβώς? το στέλνουν αντιπροσωπία όπως παλιά? ή εχουν δικό τους σέρβις αλλά πλαίσιο? έχω απογοητευτεί τελευταία από το πλαίσιο και ζητάω εναλλακτικές....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βελτιωθεί τίποτα και δεν έχει αλλάξει τίποτα!Τους την πας,την ελέγχουν και σε περίπτωση βλάβης είτε στην αλλάζουν με ίδια αν υπάρχει και αν δεν υπάρχει τότε με μία ισάξια ή ανώτερη και αν δε σου κάνει τότε πιστωτικό.Αυτά που ίσχυαν πάντα!

Link to comment
Share on other sites

απλά παλαιότερα (χρόνια όμως πριν πάνω από 4) ότι τους είχα πάει το έστελναν αντιπροσωπεία και περίμενα ένα μήνα και βάλε, μετά τους παράτησα. Δηλαδή λειτουργούν όπως το πλαίσιο, αν δηλαδή χαλάσει κάτι και τους το πάω με συσκευασία θα μου το αλλάξουν με το ίδιο καινούριο σε συσκευασία, ή θα ψάχνουν τίποτα bulk ανακατασκευασμένα που θα τα φτυσουν σε ένα μήνα πάλι (αυτά είχα τραβήξει με μια κάρτα γραφικών και μια μητρική)

Link to comment
Share on other sites

2 φορές τους τελευταίους 5 μήνες....

Την 1η μια μητρική Χ58 . Την βλέπει ο υπάλληλος ότι δεν έχει στραβά pins....μετά από 2-3 ημέρες πιστωτικό, γιατί έτσι του είχα ζητήσει όταν του την είχα πάει .

Την 2η φορά ένα κιτάκι μνήμες . Μετά από μια ημέρα μήνυμα και παίρνω τηλ. και μου είχαν κόψει πάλι πιστωτικό και αγόρασα μια vga .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά posts για τις ταρζανιές του e-shop στο forum. Φτάνανε σε σημείο να προχωρούν σε φτηνιάρικες επεμβάσεις για να βγαίνει το προιόν εκτός εγγύησης (πχ στραβώνανε τα pins σε επεξεργαστές, γρατζουνίζανε cases, κόβανε να αυτοκόλλητο ασφαλείας σε τροφοδοτικά, κλπ). Τους τελευταίους μήνες και μετά την γενική κατακραυγή φαίνεται να συμμορφώθηκαν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να σου δώσουν κάτι boxed αλλά μπρεί να είναι και retail!Χωρίς συσκευασία και καινούριο σε ασφαλείας.Έρχεται κανονικά με εγγύηση,οπότε είσαι και πάλι καλυμένος και δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να σου δώσουν κάτι boxed αλλά μπρεί να είναι και retail!Χωρίς συσκευασία και καινούριο σε ασφαλείας.Έρχεται κανονικά με εγγύηση,οπότε είσαι και πάλι καλυμένος και δεν έχεις πρόβλημα.

Αμα ειναι τροφοδοτικό και σου το επιστρέφουν χωρις τα modular καλώδια ΝΑΙ ειναι πρόβλημα :nono:

(παθών)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα απαραδεκτα RMA στο E-shop εχω να πω κ ενα καλο!

RMA WD raptor 150GB 3.5 χρονων κ μου εκοψαν πιστωτικο 230 ευρω!!!

Κ ολα αυτα σε ΜΟΝΟ 1 μερα...Δεν σημαινει ομως οτι με την μια φορα ξεχναμε ολα τα παλια...2 μηνες τα πραγματα στο service κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον την κυριακη που μας περασε το βραδυ παραγγελνω αυτον εδω... http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303617 (σε αλλη τιμη παρολο που περασαν μονο 3 μερες...59ευρο)δευτερα μου στελνουν μηνυμα οτι εχει αρθει στο μαγαζι.. παω, το παιρνω και το απογευμα που γυρισα απο την δουλεια καθομαι να τον βαλω πανω.. παλευω απο τις 4 το απογευμα μεχρι τις 3 το βραδυ να δω γιατι δεν τον βλεπει πουθενα το συστημα μου καθως μου ειναι δυσκολο να πιστεψω πως εχει κατι καινουριος σκληρος. την τριτη το πρωι τον παω πισω και το απογευμα μου ερχεται μηνυμα οτι πιστωθηκε το προιον γιατι οντως ειναι ελατωματικο. παιρνω τηλ και λεω θελω τον ιδιο και μου λεει θα ερθει την παρασκευη. ελπιζω μονο να μου δωσουν τον ιδιο και μην μου πουν οτι τελειωσαν η οτι εχει αλλη τιμη.. ιδομεν..:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.