Jump to content



Γιατί χρησιμοποιείτε adblock στο TheLab;


DJD

Recommended Posts

15.000 μελη απο 1Ε εκαστος

15.000Ε

κρατηστε τα εξοδα σας και τα υπολοιπα δικα μου

:p

σοβαρα τωρα.

να μπει donation για ενα καλυτερο αυριο του site ναι.

να μπει donation με σκοπο να βγαλετε λεφτα οχι.Και αυτο θα φανει στην πορεια

το site ειναι δικο σας και το κραταμε ολοι σαν ομαδα ενεργο.Οσο συνεισφερουμε σα μελη , το κερδος θα ειναι δικο μας λογω παραπανω υπηρεσιων (οπως θελετε πειτε τες) και παραπανω διευκολυνση στη τσεπη σας

Αλλα αυτο σιγουρα θα αλλαξει και την πορεια του λαμπη..Ειτε προς το χειροτερο , ειτε προς το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Ιάσονα το θέμα είναι πολύ λεπτό, και θέλει πιο σωστό χειρισμό από εγχείριση ανοιχτής καρδιάς.

ΚΑΝΕΙΣ από τα παιδιά της ΔΟ (και δεν μιλάω εμάς τους ποταπούς moderators) δεν είναι εδώ για προσωπικό όφελος, και ειδικά τα 2 κεραμιδί παιδιά έχουν ξηλωθεί και επανειλημμένος από την τσέπη τους.

Δεν το λέω για να πει κανείς «αχου το καλεεεεε» αλλά για να μην υπάρχει παρανόηση πως όλο αυτό το site το οποίο έχει μεγαλώσει πολύ με τον καιρό (και το χαιρόμαστε και καπηλευόμαστε (με καλή έννοια) όλοι) είναι στημένο σε ένα Celeron, στο υπόγειο του DJD και το traffic βγαίνει leecharodas Wi-Fi από τον γείτονα.

Αν είναι να μπει donation, ο αντίκτυπος θα είναι άμεσα ορατός στο site, και πάντα για καλύτερο.

Νομίζω πως οι πιο πολλοί από εμάς που είμαστε δραστήριοι σε τέτοιες δικτυακές σελίδες έχουμε σε κάποια φάση δώσει τον οβολό μας σε site που μας προσφέρουν. Είναι όπως είπε και ο NoDsl, πως απλά στην Ελλάδα ξενίζει γιατί ο Έλληνας είναι σε μεγάλο βαθμό καχύποπτος.

Link to comment
Share on other sites

και γω είμαι υπέρ να μπει "donation" για όποιον θέλει να δώσει τον οβολό του...να βοηθήσουμε το site να βγάλει τα έξοδά του ...αν του περισσέψουν κιόλας ας τα δούμε σε στυλ περισσότερων -καλύτερων δώρων πχ στους Χριστουγεννιάτικους διαγωνισμούς κτλ. ... Η διαφάνεια όμως θα είναι αμφισβητίσιμη από τους δύσπιστους. Σίγουρα όμως δεν θα αποφευχθούν "χτυπήματα κάτω απ'την ζώνη"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημά σας, αν τα παιδιά βάλουν και 2 φράγκα στην τσέπη τους κάποια στιγμή μετά από τόσα χρόνια λειτουργίας και επιτυχίας του site. Κατά την άποψή μου επιβάλλεται να βγάλουν λεφτά, πρώτα απ' όλα σαν απόσβεση, γιατί βάζουν ήδη από την τσέπη τους, και βάζουν τόσα χρόνια από την τσέπη τους.

Έπειτα είναι απαραίτητο κατ' εμέ να υπάρχει έστω και μικρό χρηματικό όφελος, καθώς είναι ένα πολυ καλό κίνητρο για τους ίδιους να συνεχίσουν. Εμείς είμαστε φιλοξενούμενοι εδώ πέρα, το site δεν είναι δικό μας ασχέτως εάν είμαστε και μαμώ τις παρέες.

Απλά αυτή τη στιγμή πιστεύω ότι πρέπει να βοηθήσουμε κι εμείς, εφόσον βγαίνει ο founder και ρωτάει γιατί χρησιμοποιούν οι χρήστες adblock, εγώ το εκλαμβάνω ότι υπάρχουν λογαριασμοί που πρέπει να πληρωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημά σας, αν τα παιδιά βάλουν και 2 φράγκα στην τσέπη τους κάποια στιγμή μετά από τόσα χρόνια λειτουργίας και επιτυχίας του site.

Αμα κοβουν αποδειξη τοτε εγω δεν εχω θεμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Απλά αυτή τη στιγμή πιστεύω ότι πρέπει να βοηθήσουμε κι εμείς, εφόσον βγαίνει ο founder και ρωτάει γιατί χρησιμοποιούν οι χρήστες adblock, εγώ το εκλαμβάνω ότι υπάρχουν λογαριασμοί που πρέπει να πληρωθούν.

Δε νομίζω ότι το είπε γι αυτό. Μάλλον από περιέργεια ή κάτι τέτοιο, ήρθε και η αφορμή :innocent: Τόσα χρόνια δε ζήτησε τπτ και ούτως ή άλλως -όπως και είπε- από τις διαφημίσεις δεν έχουν και τα φοβερά κέρδη, μάλλον το αντίθετο...

Εγώ συμφωνώ πάντως με το donation.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το είπε γι αυτό. Μάλλον από περιέργεια ή κάτι τέτοιο, ήρθε και η αφορμή :innocent: Τόσα χρόνια δε ζήτησε τπτ και ούτως ή άλλως -όπως και είπε- από τις διαφημίσεις δεν έχουν και τα φοβερά κέρδη, μάλλον το αντίθετο...

Εγώ συμφωνώ πάντως με το donation.

Αυτό που είπε ο DJD, εφόσον το εννόησα ορθώς, είναι ότι από τα google ads δεν έχουν και τόσο μεγάλο revenue. Αλλά με τις υπόλοιπες εταιρείες (chieftek κτλ), έχουν συμβόλαια, και πληρώνονται ανάλογα με τα impressions. Και είναι σίγουρο κατ' εμέ ότι οι απολαβές από αυτές τις εταιρείες είναι καλύτερες από τα google ads.

Όπως και να' χει κουβέντα κάνουμε, όλοι το καλό του thelab θέλουμε στην τελική. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω adblock και το χρησιμοποιώ γενικά γιατί :

α) δεν μου αρέσουν οι διαφημίσεις (εκτός αν είναι προσφορών :p )

B) δεν θέλω να χαλάω ούτε 5kb παραπάνω για να δω τα ίδια πραγματα (συνήθως ξέρω τις σελίδες που μπαίνω και το μάτι ασυναίσθητα δεν πάει ποτέ στις διαφημίσεις)

Με τα σχόλια σας βέβαια, με βάλατε σε σκέψεις και έκανα ένα exception.

Πάντως το να βγάζουν ένα μικρό ή και μεγάλο κέρδος ακόμη, τα παιδιά που έχουν φτιάξει και συντηρούν την σελίδα, αν αυτήν παραμείνει στο ίδιο ή καλύτερο επίπεδο, με βρίσκει σύμφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να βγάζουν ένα μικρό ή και μεγάλο κέρδος ακόμη, τα παιδιά που έχουν φτιάξει και συντηρούν την σελίδα, αν αυτήν παραμείνει στο ίδιο ή καλύτερο επίπεδο, με βρίσκει σύμφωνο.

Και η οποία αριθμεί ταυτόχρονα συνδεδεμένα τόσα μέλη και μενα με βρίσκει σύμφωνο.Αλλά για donation δυστηχώς θα αναγκαζόμουν να μην ξαναμπώ διότι δεν ασχολούμε ποτέ με πληρωμές online...

Συνδεδεμένοι Χρήστες : 994 (322 μέλη και 672 επισκέπτες)

Είχαμε 1.729 μέλη και επισκέπτες ταυτόχρονα online στίς 30-06-10 ώρα: 16:23

StuneX, honda22, NooDle, suboy, gorg, tazerom, Georgesod, jesus, NoDsl, g1ann1s, knight_77, RaNd, diablo13, Karababas, Eegw, Matias_GR, Jiggabyte, candoula, performer, CENTRAL, louis_gas, SirGeorge, DJD, unixfirstadm, karasardelis, biker, takis-pa, kalwdios, daemon13, MADKiller7, chroma, Voudas, petr00kos, Mesias, ak13ak, manolaskakis, koshal, spyvelm, kafrilakos, vakis, eleozz, saez, geoal, Jason, FrOsT, crmaris, ziarkas, l2phile, ce6at, orbilos, MadBrainiac, lord, BIGJOHN, LLLEFTERIS, yanni, mikaelo, marioshrist, wolves, pleistoanaktas, zpaf, Futuristic, chill-out, peter89, BStath, zampONakiaskiou, samplist, foniki_mpekatsa, jax7480, EiLorD, nikolito, tragikos, narta, xalaros, Daidalos, moon, pblithis, ironman, terry308, JaguarOne, Arkan, Starback, tsan, dimitris_s, apostonikos, cr1s, varelasj, ikskarda, dinos, Delijohn, ΓιαγκΤ, Ignatios, vhvs, strong, Ερνέστος, Gregorypeg1000, KostasNK, juno12, chrooooo, Xzibit, RootX, leftk26, kallileo, diodouv, subzero, hayabusa, Trooper, Stalker, petros@idk$, victor, gilmour, Adam Peerson, baltazar1999, pmitsios, djsaqis, rory, Dolly, ARMAGEDDON, Giannakis, schumifer, alfa156, STINK, ThorLite, Billys, Sitios, markakiss, drkaras, MOS, YDinopoulos, Lewnidas, tzitzi, intelx86, K.K, 3likos, oldhag, Διόνυσος, Indiko_Xoiridio, spresv, Astakos, lunatic89, nimits1, FANISTELROOY, michalos, basilakis, papajim, l33terer, esertas, saliery, aqua, etheo, Makis Hourdakis, N4speed, GiannisX, Blinky, mitspa, Seafalco, doctor kTm, van77, Golden.Aquila, Telis, mariose, Spyrious, dpolal, kOSTAS83T, Μ@rk, Matia, invisibl3, Dimfil, ManolisX, SpawnerGR, speedster, siakattack, oxide, Jerry007, Yonah, aggelopas, Samael, aristos87, str1979, QQman, pastelidis.n.s., sebastian, MaFiOzOs_GR, tolis9, crio, giannis303, xdoc, Στεφανοςς, lefteris, teosard, Alexander_T, Μοκου, BloodMage, xdarksun, anle, Alouvatar, takis200, cptkoulis, Isidorosis, Peter Pan, Lavredis, ROSSI, nikolios, Kry$h, bezdim, skotadismos, SkaL-, pcfreak, JimmyFox, code, Costasdr, merlin12, jas0ne, shattered memories, Tiltevros, HeaDChargR, Volrath, sofos1990, pban, aeroengine, Ταμτάκος, jpavly, astrolabos, Saijzo, masteroidz, Jaco, mathanasakis, akatsim, Hydra, gznp, Mpilias, GruntGR, cyfer, SirDiman, AGGANIS13, Niksoul, mtifosiGR, ditsikts, msdx, Lazy Dog, kostasdriver, johnymag, pancho, velipsi, Martyras, haris_led, BeetleJuice, bkatopo, spH3RiCal, Galliant, godslayer, Vamire, ibizakias8059, johnny21a, z3et, Craven, jimalex, gusteg, Vadergr, Stelaras, def, nikos.87, pemosx, constandinos, giorikas, p_under, Alkaloid, suzuki, Antonis86, MasterCommander, Hohenstaufen, Narayan, Ernesto, panaiz, Havic, grgz, unstoppable, urezin, a3uristos, bfc_xxx, Thanos123, greenforce13, Lakisss, Ribos25, agelosLX, AlCapone, narampa, Spira, javaneze:, gocu, plord, CoolNet, larry4, bluesattack, csaris, glompos21, felix, amdnikos, angel_f, geobot24, KoMM, filthy_dwarf, sret, qbiefox

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για donation δυστηχώς θα αναγκαζόμουν να μην ξαναμπώ διότι δεν ασχολούμε ποτέ με πληρωμές online...

Μάλλον έχεις μπερδέψει τις έννοιες "δωρεά" και "συνδρομή".

Τα παιδιά εδώ προτείνουν να κάνουμε το 1ο, κάτι το οποίο το είχαμε πετάξει σαν ιδέα πριν κάτι φεγγάρια σε κάποιον καφέ αλλά κανείς δεν έκανε κάτι γι'αυτό, καθώς ο DJD είναι από εύπορη οικογένεια και τσοντάρει για όλους μας.

Το 2ο ούτε για αστείο δεν αναφέρθηκε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Και η οποία αριθμεί ταυτόχρονα συνδεδεμένα τόσα μέλη και μενα με βρίσκει σύμφωνο.Αλλά για donation δυστηχώς θα αναγκαζόμουν να μην ξαναμπώ διότι δεν ασχολούμε ποτέ με πληρωμές online...

Δε πιστεύω ότι αν και όταν μπει donation, υπάρχει έστω και η μικρότερη πιθανότητα να μπει ως υποχρεωτικό, γιατί όπως λεέι και ο Chosen, donation=δωρεά.

Link to comment
Share on other sites

donation δεν είναι άσχημη ιδέα, ασχέτως αν η τσέπη του djd είναι ήδη βαθιά ή αν θα γίνει βαθύτερη. Δεν νομίζω ότι τιμάει κάποιον να σκέφτεται στο στυλ του: "το lab να είναι καλά αρκεί οι admins να μην βγάζουν λεφτά".

Τώρα η συνδρομή είναι κάτι το επικίνδυνη και για να σκεφτεί κάποιος να βάλει συνδρομή θα πρέπει να έχει ένα forum που να είναι πολύ περισσότερα από ένα απλό forum.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις μπερδέψει τις έννοιες "δωρεά" και "συνδρομή".

Τα παιδιά εδώ προτείνουν να κάνουμε το 1ο, κάτι το οποίο το είχαμε πετάξει σαν ιδέα πριν κάτι φεγγάρια σε κάποιον καφέ αλλά κανείς δεν έκανε κάτι γι'αυτό, καθώς ο DJD είναι από εύπορη οικογένεια και τσοντάρει για όλους μας.

Το 2ο ούτε για αστείο δεν αναφέρθηκε ποτέ.

Δε πιστεύω ότι αν και όταν μπει donation, υπάρχει έστω και η μικρότερη πιθανότητα να μπει ως υποχρεωτικό, γιατί όπως λεέι και ο Chosen, donation=δωρεά.

Όπα ρε παιδιά μην βαρέτε, δεν κατάλλαβα...Μην βαράτε βρε λέω, πονάω...:p

Τότε αλλάζει το θέμα...Και κάτι άλλο.Ποιο το εύρος του ποσού δωρεάς...;;;

Παιδιά, επειδή η κουβέντα πάει να ξεφύγει, και πολλοί διαβάζουν τα τελευταία πόστ μονο.

ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΑΛΛΙΑ Ο ΤΣΑΚΩΝΑΣ.

Βρε φίλος δεν κατάλαβα...Μην βαράς και συ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις μπερδέψει τις έννοιες "δωρεά" και "συνδρομή".

Τα παιδιά εδώ προτείνουν να κάνουμε το 1ο, κάτι το οποίο το είχαμε πετάξει σαν ιδέα πριν κάτι φεγγάρια σε κάποιον καφέ αλλά κανείς δεν έκανε κάτι γι'αυτό, καθώς ο DJD είναι από εύπορη οικογένεια και τσοντάρει για όλους μας.

Το 2ο ούτε για αστείο δεν αναφέρθηκε ποτέ.

Εγω ειμαι μεσα για συνδρομη αν ο Τσακωνας χορευει τσιφτετέλι ντυμένος γιουσουφάκι και ο Νεφτις να του σκαει καρπαζια οταν κουράζεται. :p:P:P:P

Περα απο την πλακα, ενα Doantion Paypal Button να μπει ειναι καλο. Και ευτελες να ειανι το ποσο που θα μαζευτει ειναι για τι γμτ της υπόθεσης οτι να καποιοι το θεωρουνε σπιτι τους τον Λαμπη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι μεσα για συνδρομη αν ο Τσακωνας χορευει τσιφτετέλι ντυμένος γιουσουφάκι και ο Νεφτις να του σκαει καρπαζια οταν κουράζεται. :p:P:P:P

έφυγε ατάκες. με κοιτούσαν απορημένοι οι συνάδελφοι που μεσ' την ησυχία άρχισα να χασκογελάω... :rofl: (sorry για το OT)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.