Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Μερικές καλύτερης ποιότητας φωτογραφίες και με ανοιχτό πλαϊνό.

πολύ καλός δίκε μου μέγιες ωραίο κριψιματακι στα καλοδια μια χαρά όλα δεν μου λες όμως από τι parts αποτελείται η υδρόψυξη? και τα κόκκινα led fans είναι όλα δικά του εκτος το πίσω που είναι τις απόλυση?

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα led fans είναι δικά μου.

Το κουτί έχει μόνο 3 κομμάτια 140mm.

Ένα πίσω, έναν στο μεσαίο χώρισμα και έναν στους δίσκους πίσω απο το καπάκι που λέει Corsair.

Η υδρόψηξη είναι απο περισέυματα που είχα, μία τρελή αντλία Eheim η οποία αν δεν την συνδέσεις σε fan controller ή κάποιο ποτενσιόμετρο σε ρύθμηση που να συμφωνεί με τη ρύθμηση που έχει πάνω πχ 50% και στα δυο δεν δουλεύει....

Ένα διπλό χοντρό ThermoChill.

ΕΚ fullcover για την 4870x2

Μαύρο tygon.

EK Multioption 150 REV.2 Reservoir

Και δύο CoolerMaster με κόκκινο Led.

Στον επεξεργαστή η εύκολη λύση της Corsair H50.

Link to comment
Share on other sites

ignatios μαν πολύ ωραίο το obsidian σου

μια ερώτηση: το κάλυμα του ανεμιστήρα που είναι πάνω στο σκληρούς το αφήνεις ή το βγάζεις? Και ποια η χρησιμότητά του ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

ignatios μαν πολύ ωραίο το obsidian σου

μια ερώτηση: το κάλυμα του ανεμιστήρα που είναι πάνω στο σκληρούς το αφήνεις ή το βγάζεις? Και ποια η χρησιμότητά του ακριβώς?

Αν αναφερεσε σε μενα καμια απλα μ'αρεσει:victory:

Link to comment
Share on other sites

ignatios μαν πολύ ωραίο το obsidian σου

μια ερώτηση: το κάλυμα του ανεμιστήρα που είναι πάνω στο σκληρούς το αφήνεις ή το βγάζεις? Και ποια η χρησιμότητά του ακριβώς?

Καλύπτει τον ανεμιστήρα που φυσάει τους δίσκους και αφήνει ένα περιθώριο ώστε να "αναπνέει" απο το κάτω μέρος του κουτιού που είναι ο φρέσκος και δροσερός αέρας και οχι απο το χώρο της μητρικής που είναι πιο ζεστός.

Link to comment
Share on other sites

evolution στον Ignatio πήγαινε η ερώτηση :)

Α μάλιστα, δλδ είναι λειτουργικό και καλό είναι το αφήνεις. Γιατί έτσι όπως έχω δει κάτι φωτογραφίες στο νετ νόμιζα ότι κανονικά πρέπει να το αφαιρείς... Φοβερό κουτί και πάλι. Το μόνο μειονέκτημα που μπορώ να βρω, είναι ότι επειδή έχει τόσους πολλούς χώρους, αν δεν πας για υδρόψυξη (με τα tanks και τα rads) το εσωτερικό φαντάζει ...άδειο :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές μέτριες φωτογραφίες και από το δικό μου κουτί:

DSC_1490_resize.jpg

DSC_1491_resize.jpg

DSC_1515_resize.jpg

DSC_1512_resize.jpg

DSC_1510_resize.jpg

DSC_1500_resize.jpg

DSC_1498_resize.jpg

Αδερφε επαθα σοκ το πιο καλαισθητο κουτι απο αποψη συνδιασμου χρωματων και ομορφιας που εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Ας δειξω και εγω το δικο μου PC. Tα parts τα μονταρω μονος (4 ωρες με πηρε + αλλες 4 για την τακτοποιηση των καλωδιων)

dsc01279bl.jpg

Οριστε και το εσωτερικο

dsc01267iw.jpg

Έγινε επεξεργασία από Soul_analyzer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ατομο που δεν ειναι ατομο ειναι Via Epia M .Το συγκεκριμενο βγαινει σε 2 εκδοσεις αναλογα με την ταχυτητα του επεξεργαστη

και εγω εχω το μικρο με επεξεργαστη στα 600.Aφου τελειωσε εγκατασταση XP η ψυχτρα που εχει

εγινε λιγο χλιαρη με την δοκιμη του δαχτυλου.Ηint: Μην κανεις εγκατασταση sp ...πικρα πολυυυ μεγαλη πικρα

if u get my point ;)

Aν κανεις click τον flex στην υπογραφη θα δεις τι κανει και στο 3dmark :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.