Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Τα σπάει:T: (αρκει να μην εχεις παιδιά/σκυλιά/γατιά στο σπίτι). Πιστευω οτι αν βάλεις μια υδρόψυξη τοτε θα δείχνει πολύ καλύτερα. Εχει βάσεις για υδρόψυξη?(να κρατάει ψυγεία κ.α)

εχει δες εδω Overclock.net - Overclocking.net - View Single Post - A Lian Li PC-T60 Tech Bench (56k fail) :T: δυναμη :man_in_love:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα σπάει:T: (αρκει να μην εχεις παιδιά/σκυλιά/γατιά στο σπίτι). Πιστευω οτι αν βάλεις μια υδρόψυξη τοτε θα δείχνει πολύ καλύτερα. Εχει βάσεις για υδρόψυξη?(να κρατάει ψυγεία κ.α)

Γατιά/σκυλιά δεν παίζουν, η 3χρονη ανιψιά είναι συνειδητοποιημένη και ασχολείται μόνο με tube (!!!) παρουσία μου πάντα. Το διάλεξα για υλοποίηση high-end αερόψυξης, από την οποία είναι υπερκαλυμμένος, ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον με άλλη πλατφόρμα. Θέσεις για ψυγεία δεν έχει, με πατεντούλα εντός των διαστάσεων του κουτιού χωράνε εύκολα 240άρια/280άρια ψυγεία, ενώ 360άρια περισσεύουν αρκετά (μικρό το κακό, cabriolet είναι το σύστημα ούτως ή άλλως)...

Έχω βρει την υγειά μου από θόρυβο και θερμοκρασίες, μόνο από τα LED καταλαβαίνω ότι δουλεύει.

EDIT: Στο άνωθεν εικονιζόμενο υδρόψυκτο κουτί, τα τέσσερα φουρφούρια και το γομαροψυγείο αναρτώνται όλα πάνω στο extra-purchased πάνελ για 2 120άρηδες. Δε θα έβαζα ποτέ τόσο βάρος στην άκρη του κουτιού να συγκρατιέται πάνω σε μαλακό αλουμίνιο από 4 βιδίτσες των 4 χιλιοστών... Σαν προσέγγιση είναι πολύ ενδιαφέρουσα βέβαια.

Έγινε επεξεργασία από Ερνέστος
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ rafail1994 ξερεις τι με χαλάει; Που δεν έχεις πάρει το κουτί σε AMD edition!

Α και κάτι άλλο πόσο γουστάρω τα μηχανήματα που είναι κρυμένα τα καλώδια και πίσω από την λαμαρίνα γίνεται πανικός!

Να σου πω την αλήθεια δεν μου πολύ άρεσε η AMD edition από θέμα χρωμάτων μιας και το υπόλοιπο κουτί είναι το ίδιο. Ετοιμάζομαι να το βάψω αλλά αυτό τον καιρό δεν έχω και πολύ χρόνο και θα το καθυστερήσω λίγο .Αυτά τα καλώδια μέχρι να τα μαζέψω για να μην φαίνονται τουλάχιστον και λίγο μου έβγαλαν την ψύχη :confused:. :p

Link to comment
Share on other sites

Το Lian Li μέσω ebay από έναν τυπάκο από Taiwan, είχε δύο κομμάτια προς 80 δολάρια το ένα. Μαζί με ταχυδρομικά πήγε 104 δολάρια. Πάλι μέσω ebay, από Hong kong αυτή τη φορά πήρα και τη Thermalright VRM R4 από μία αποθήκη hardware για 25 δολάρια, 31 με τα ταχυδρομικά.

Και τα δύο ανοίχτηκαν στο τελωνείο (και ξανάκλεισαν με το γνωστό σφραγιδάκι), αλλά δε μου χρέωσαν τίποτα. Το κουτί ήρθε σε 10 μέρες, το Thermalright σε μία εβδομάδα.

Το link για το Lian Li μου λέει ότι τo item δεν είναι πλέον διαθέσιμο, το Thermalright (όπως και διάφορα άλλα καλούδια) όμως μπορείτε να το βρείτε εδώ:

Thermalright VRM-R4 VGA Heatpipe Heatsink ATI 5870/5850 - eBay (item 160496459411 end time Jan-19-11 07:01:50 PST)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

του κοπριτη ηταν δεν ξερω να σου πω ποσο τις ειχε παρει κι απο που

δεν ηταν δικες μου

ηταν του προηγουμενου κατοχου των gigaworks

και εαν θυμαμαι καλα τις ειχε παρει απευθειας απο creative (πιθανοτατα οσο φοιτουσε εξωτερικο)

hijack off/

Link to comment
Share on other sites

να και το δικο μου

imag0032-5439.jpg

μετα απο μαχη με τα καλωδια imag0006-5434.jpg

να και μια ματια στο εσωτερικο

imag0011-5437.jpg

Φιλε πολυ ωραιο το κουτι σου μ'αρεσε η εξωτερικη του εμφανιση το ειδα και μου φανηκε σαν Γουφερ ειδικα τα κουμπια μπροστα τα σπαει.:)

φιλικα

Ηρακλης

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κόπο να μας πείς και πόσο κάνει και από που το πήρες αν δε βαριέσαι

εδω το εχει στα $99.95 Lian-li PC-T60B Lian-li Aluminum ATX/Micro ATX Test Bench - Black Products Model: PC-T60B [PC-T60B] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

και εδω http://www.eworldsale.com/lian-li-pc-t60b-black-aluminum-atx-micro-atx-test-bench-computer-case_8611_53780.html

Έγινε επεξεργασία από MAKHS LIMENIKOS
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου φαίνεται ούτε μικρό ούτε τπτ.Δλδ τι πρέπει να έχει κάποιος για μία κάρτα γραφηκών και δύο σκληρούς???Κάνα Lian Li full tower???!!!

Μια χαρά είναι και ότι πρέπει και άνετο ακόμα και για μεγαλύτερες κάρτες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να και το δικο μου κουτι: (ειναι αρκετα προχειρα στημενο)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

dsc01608f.jpgdsc01600x.jpgdsc01601m.jpgdsc01602tt.jpgdsc01603f.jpgdsc01607q.jpg

Έγινε επεξεργασία από D Ace
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν D Ace!!!:p

Πολύ ωραίο και το φινίρισμα-πινελιά ROG κάτω δεξιά μέτράει!:T:

Ο σωλήνας που φεύγει από τον cpu και πάει στο nb δε μπορούσες να το κάνεις μια ευθεία προσ τα κάτω και όχι όλη αυτλη την κούρμπα?

Λίγο μόνο τα καλώδια μέσα θέλουν λίγο συμάζεμα.

Καλοδούλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Λολ.Λιγό μικρό μου φαίνεται για αυτά που έχει μέσα :p

αυτη ειναι η μαγκια.

να χωρεσεις σωστα και με σωστο cable management σε μικρο κουτι....

ειχα παλια ενα chieftec full tower και δεν ηξερα τι να το κανω....πηρα ενα midi tower και ησυχασα..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.