Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Σας ζηλεύω ρε παιδιά! Εμένα το τροφοδοτικό μου έχει πολύ κοντά καλώδια για να τα περάσω από πίσω, και γίνεται ένα χάλι στο εσωτερικό.

eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

Link to comment
Share on other sites

φίλε μπορείς εύκολα να το κανεις να μην φαίνεται τίποτα....!:hang3:

Ήδη πήρα round καλωδιοταινίες για τα DVD, και θα τις περάσω αύριο, ίσως και λίγο μεγαλλίτερα καλώδια SATA, τώρα για τα άλλα δεν ξέρω. Να δω αν μπορω να χωρέσω τα περισευούμενα καλώδια στο δεξί μέρος του κουτιού. Τι άλλο να δώ;

Link to comment
Share on other sites

@MOS: Προσπάθησα χτες αλλά από την βρώμα βγήκε και ένα τυρανόσσαυρος και με δάγκασε....

Χαχαχαχαχα, βγάλτο στο μπαλκονάκι σου και καθάρισε το σιγά σιγά, όχι στο πεζοδρόμιο γιατί κλέβουν :p

Τακτοποίησε και τα καλωδιάκια όμορφα και θα είσαι αστέρι, βέβαια θα σου έλεγα και ένα βάψιμο αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα, βγάλτο στο μπαλκονάκι σου και καθάρισε το σιγά σιγά, όχι στο πεζοδρόμιο γιατί κλέβουν :p

Τακτοποίησε και τα καλωδιάκια όμορφα και θα είσαι αστέρι, βέβαια θα σου έλεγα και ένα βάψιμο αλλά...

Αύριο θα το λύσω όλο να περάσω πάστα στον επεξεργαστή, και θα πέσει γενικό καθάρισμα με βέτεξ μέσα! Θα κοιτάξω και τα καλώδια πως θα μπουν πιο μελετημένα, γιατί είδα κάτι Antec και είναι να τα χαίρεσαι! Και η πλάκα είναι οτι ειναι τακτοποιημένα χωρίς κοψίματα στο κουτί. Ο κολλητος μου λέει οτι μπορει να τακτοποιηθεί χωρις να ανοίξει ούτε μισή τρύπα στο κουτάκι!

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια σου φωτο που δειχνει την πισω πλευρα, 2 καλωδια το εσκασαν :p

Μπορεις να κανεις 2-3 τρυπες να περασεις καλωδια πισω .

Η πιο ευκολο κανεις 2 σειρες τρυπουλες (ή και περισοτερες) να ανεβαινουν προς τα επανω, μεταξυ μητρικης και θηκες για δισκους -dvd δηλαδη, και εκει πανω δενονται τα καλωδια και ανεβαινουν προς τα επανω.

Οπως περιπου εκανε ο φιλος εδω με το μεγαλο καλωδιο:

post-13266-1416075155,368_thumb.jpg

Αν τακτοποιηθουν σωστα , και με τον τροπο αυτο θα δειξει,δεν ειναι αναγκη ντε και καλα να πανε απο πισω

Επισης πρεπει να το βαψεις (εσωτερικα) για να δειξει πιο ομορφο.Βεβαια παντα υπαρχει και η πιο ευκολη λυση μονο με 45 ευρω κατι τετοιο :

CoolerMaster Elite 430 Black Case (RC-430-KWN1) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

εχει κατω το τροφοδοτικο,ειναι μαυρο χρωμα εσωτερικα και εχει και τζαμακι για να βλεπεις τα σωθικα του και να κανεις μουρη.

Έγινε επεξεργασία από michalos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.