Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Ναι ανεβαίνει αρκετά, είμαι στο ψάξιμο μιας και είχα πολλά χρόνια στο αντίπαλο στρατόπεδο (AMD).

Πολύ κακώς άλλαξες στρατόπεδο... Αλλά από AM3 άλλαξες; Δεν ήταν λίγο άκυρο;

Link to comment
Share on other sites

Τι ΑΜ3 επεξεργαστή είχες; Με τα ίδια λεφτά δεν έπαιρνες κάτι αντίστοιχο και ίσως καλύτερο σε AM3?

Είχα Phenom II X4 955 με μητρική 890GX.

Με τα ίδια λεφτά θα μπορούσα να πάω σε εξαπύρηνο 1090Τ με κάποια μητρική με 890FX chipset

Αλλά με τους επερχόμενους bulldozers καλύτερα θα ήταν να περιμένω

Οπότε αφού η αλλαγή έγινε τώρα πήγα σε sandy :T:

Link to comment
Share on other sites

Είχα Phenom II X4 955 με μητρική 890GX.

Με τα ίδια λεφτά θα μπορούσα να πάω σε εξαπύρηνο 1090Τ με κάποια μητρική με 890FX chipset

Αλλά με τους επερχόμενους bulldozers καλύτερα θα ήταν να περιμένω

Οπότε αφού η αλλαγή έγινε τώρα πήγα σε sandy :T:

Οι sandy ειδικα οι Κ ειναι η καλυτερη αγορα για επεξεργαστη τωρα κατα την γνωμη μου γιατι ειναι ξεκλειδωτοι!!

Αφου ξεπερασαν κιολας τα προβληματα που ειχαν η πρωτες γενιες μητρικων , ειναι μια χαρα.Αν δεν ειχα τον ι5 750 που δεν εχω κανενα προβλημα με την ταχυτητα του (τον εχω στα 3.2 ) ,θα επαιρνα sandy αλλα τον Κ .

Με τον ξεκλειδωτο πολλαπλασιαστη πανε χωρις κανενα προβλημα χωρις να ζορισουν δηλαδη μνημες ή μητρικη με περιεργες συχνοτητες στα 4,5

Βεβαια μπορει να γλυτωνες τα λεφτα για μητρικη αν οι νεοι ΑΜD παιζουν με αυτην που ειχες

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και ενα update που νομιζω ειναι το τελευταιο (για τωρα τουλαχιστον)

...εχω βαρεθει να δενω και να κοβω δεματικα ! :wall:

Αλλαξα το ανεμιστηρι της cpu και εβαλα coolemaster blue led

post-13266-1416075187,438_thumb.jpg

και τα sata καλωδια με το απισιο κιτρινο εβαλα μπλε της gigabyte Που ταιριαζουν πιο καλα με την μητρικη μου

post-13266-1416075189,0096_thumb.jpg

το ανεμιστηρι της coolermaster μετα απο καποιες στροφες ακουγοταν (παει μεχρι 2000rpm) και γιαυτο εβαλα κοφτη :devil: ,αντισταση που μειωνει τις στροφες. ετσι παει απο 500 μεχρι 1000 και οι θερμοκρασιες ειναι μια χαρα και ειναι τελειως αθορυβο

Και οι νεες φωτο

post-13266-1416075191,3936_thumb.jpg

post-13266-1416075191,4335_thumb.jpg

post-13266-1416075191,5009_thumb.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι Vapor-X

:T:6870 Νεοαποκτηθείς...

Παιδιά στο κουτί αν τακτά χρονικά διαστήματα μπαίνουν-βγαίνουν διάφορα οπότε και να το συμμαζέψω δεν έχει νόημα.Πάντως τώρα που το ξανακοιτάω μια χαρά μου φαίνεται ...αν δείτε πως ήταν πριν ή το προηγούμενο...:shout:

Link to comment
Share on other sites

στο κουτί αν τακτά χρονικά διαστήματα μπαίνουν-βγαίνουν διάφορα οπότε και να το συμμαζέψω δεν έχει νόημα.

Φιλε εισαι λαθος κατ'εμε.

Ισα ισα επειδη αλλαζεις συχνα εχει νοημα το συμμαζεμα.

Αν απλα το εστηνες μια φορα και ξανανοιγες σε 3 χρονια το πλαινο καπακι μπορει να μην ειχε τοσο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.