Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Καλημέρα φίλε! Στο σύστημα της υπογραφής με τον επεξεργαστή στα 4 Mhz και ρεύμα 1,35 σε idle οι θερμοκρασίες είναι γύρω στους 40 βαθμούς και σε load γύρω στους 60-65 με θερμοκρασία δωματίου 20-21 βαθμούς. Αυτά με τη δεύτερη σκάλα ψύξης καθώς η συγκεκριμένη ψύκτρα έχει τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου. Είναι το σύστημα της υπογραφής.

dsc00687v.jpg

dsc00688ep.jpg

dsc00689u.jpg

dsc00691gi.jpg

dsc00792e.jpg

Είχα σκοπό να ασχοληθώ και άλλο μαζί του αλλά τον τελευταίο καιρό δεν είχα και πολύ χρόνο.

Επόμενο βήμα είναι sleeving αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι ακριβώς να κάνω. Σκέφτομαι για μαύρο από mdpc για καλώδια τροφοδοτικού, αγορά μιας προέκτασης για το 24pin που καταλήγει μητρική, πάλι sleeved σε μάυρο χρώμα και τέλος να κάνω sleeved και τα SATA cables αν και επειδή σε αυτά γίνεται ένα χάος αναζητώ εναλλακτικές. Γενικά ένα μάυρο χάλι θα γίνει.

dsc00790j.jpg

Οι fans είναι απο coolermaster, blue led στα 200mm και έχουν καλή παροχή αέρα. Υπάρχουν και 2 BitFenix, blue spectre που μάλλον θα μπούν πάνω επειδή είναι ελαφρώς πιο αθόρυβη και επειδή τώρα χειμώνα δεν χρειάζομαι καλύτερη ψύξη.

Link to comment
Share on other sites

@Linos υπέροχο ρε συ. Μπράβο

Και εγώ θα συμφωνήσω με τα παιδιά πιο πάνω. Ενας άσπρος σωλήνας ή διάφανος με γαλατάκι μέσα και μπόλικα λιπαρά θα το απογείωνε:dance3:

Επίσης κάτι που δεν αρέσει σε εμένα προσωπικά, είναι να διασταυρώνονται οι σωλήνες

Δεν έχω και μεγάλη εμπειρία στα νερά (συγκεκριμένα καμία) αλλά θυμάμαι ότι είχα πρήξει τον κακόμοιρο τον Γιώργο (πωπω πως με άντεξε;:fist:) να μην γίνει το κουτί μου μακαρονάδα. Σε καμία περίπτωση δε το λέω μακαρονάδα το δικό σου, απλά ίσως να προτιμούσα να μην γίνεται αυτή η "χιαστή" από το cpu block προς το res.

πάντως υπέροχο και τα φώτα στις vga's δέσανε :T:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές αλλαγές στο πλαϊνό πάνελ το οποίο είναι εξαιρετικά βαμμένο από τον [MENTION=946]MADKiller7[/MENTION] ο οποίος είναι ένας κρυφός moder ανάμεσά μας με εξαιρετικές ιδέες και ικανότητες, ρε πρέπει να ανεβάσεις την υδρόψυξη ακούς !!

Οι φωτογραφίες το αδικούν, η αφή στο βάψιμο είναι εξαιρετική !! :)

2011-12-13-18-00-32-6779.jpg

2011-12-13-18-00-14-6778.jpg

post-8723-1416075680,9124_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

update στο κουτακι μου

περαστηκε prolimatech Genesis

Nvidia 250 Gts για (Dedicated Physx)

λεντοταινια 1 μετρο nzxt μπλε

1002165f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002170e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002172k.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002176e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002178l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002158e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002192v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002151h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002107g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1002086d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.