Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Γυρίσαμε από στρατό και φτιάξαμε το νέο μας εργαλείο (εργαλείο υπογραφής)

13259434.th.jpg 99242453j.th.jpg 17211575.th.jpg 71602726.th.jpg 24971790.th.jpg

Ειναι λιγο αστειο... δεν βρισκεις? Πρωτη φορα ειπα να ανεβασω φωτο μετα απο αναβαθμισουλα(τωρα που πηρα και full tower) και τις μερες που το εστησα και τις ανεβασα εγω... τις ιδιες μερες με το ιδιο κουτακι ανεβασες και συ. :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Nα και το δικό μου...

Ομορφο... αλλα τα καλωδια γιατι δεν τα πηγες 'απο πισω'???

Το sleevaρισμα μπλε μαυρο χειροποιητο???

Η καρτα γραφικων τοσο κοντα με το psu ... και τα δυο δλδ μαζι δεν αυξανουν κατα πολυ τις θερμοκρασιες???

Link to comment
Share on other sites

Tο sleevarισμα στις τροφοδοσίες των σκληρών χειροποίητο. Οι προεκτάσεις 24pin και 8pin μητρικής και καρτών γραφικών αγορασμένα έτοιμα...Επειδή δεν ήθελα να χαλάσω το τροφοδοτικό χρησιμοποίησα ρεγκλέτα για να τα ενώσω (τροφοδοσίες σκληρών)

Οι θερμοκρασίες είναι οκ...Μια καλύπτρα -plexi θέλω ...

Link to comment
Share on other sites

^τι να ξερεις? και μενα τον ιδιο θορυβο εκανε το η80 και το στειλα,εχουν αρκετοι στα φορουμ της κορσαιρ θεμα παρομοιο.

το γυρισα αεροψυξη παλι και ειμαι αρχοντας!

Link to comment
Share on other sites

να και το δικο μου!!

Υ.Γ η Η100 εφαγε ποδι γιατι εκανε εναν θορυβο σαν παλιο χαλασμενο σκληρο...οποιος ξερει ας βοηθησει παρακαλω..

Nα φανταστώ ξέρεις οτι έχει ρύθμιση για ταχύτητα ανεμιστήρων επάνω...

Την βάλαμε στο γαμπρό μου και δεν μπορώ να πω οτι έκανε φασαρία στο ούτε και ανέβαζε θερμοκρασία στην πρώτη σκάλα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@pantelos , υποτίθεται ότι είναι σφραγισμένο κύκλωμα , αλλά εκτός κουτιού και σε λειτουργία κούνα λίγο την αντλία ή/και το ψυγείο μήπως έχει εγκλωβιστεί καμμία φυσαλίδα , συνήθως ο θόρυβος από τις αντλίες είναι εξαιτίας φυσαλίδων.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τελικά άλλαξα το κουτάκι στο 2ο PC, με την ευκαιρία ενός καθαρισμού και της τακτοποίησης των καλωδίων, ας ανεβάσω μερικές φωτό. Το λευκό DVD-RW θα αντικατασταθεί κάποια στιγμή όπως και το τροφοδοτικό. Χρειάζεται και ένα SSD αλλά θα μπει μόνο όταν αναβαθμίσω τον IntelX25-M που έχω στο κύριο μηχάνημα. Το παλιό κουτί θα το χρησιμοποιήσω ως πειραματόζωο για να "πάρω τα μέτρα" του βαψίματος του εσωτερικού, σχεδιάζοντας να κάνω αυτό εδώ μαύρο μέσα-έξω.

front-6961.jpg

back-6962.jpg

side-6963.jpg

cable-management-6966.jpg

Από θερμοκρασίες είμαι ευχαριστημένος

thermokrasies-6967.png

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Και αφού στις φωτό μου φάνηκε μεγάλο το midi κουτάκι, έπεσε και το μηνιαίο ξεσκόνισμα στον μεγάλο αδελφό για να ποζάρουν μαζί για σύγκριση μεγέθους...

haf-932-vs-gladiator-front-6969.jpg

haf-932-vs-gladiator-side-6970.jpg

και αφού θυμήθηκα πως ήταν το HAF με τον 920, την TRUE, τις Corsair Dominator & την 5850

haf-932-920-6972.jpg

έβγαλα και μια τωρινή με τον 2500Κ, την Α70 & την 5870

haf-932-2500k-6971.jpg

Σε λίγο που θα μεγαλώσει και η κόρη προβλέπω η παρέα της Coolermaster να αυξάνει.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.