Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε μου,να σαι καλα!Θελω να βαλω και το drive που ειναι ασορτι βαμμενο αλλα το εχω στο αμαξι και βαριεμαι να παω να το παρω:tomato:

Εεεε ενταξει μωρε σιγα..Μικρο το κακο.!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

@giorgos_cupra ωραιο το κουτακι και αρκετα πρωτοτυπο.να ρωτησω κατι ομως γιατι δεν το πιασα καλα μου φαινεται.οι σωληνες οι φωτιζομενοι στο πλαινο ειναι απο υδροψυξη?η ετσι απλα για εφε?

το εσωτερικο θα το δουμε?:)

Link to comment
Share on other sites

@giorgos_cupra ωραιο το κουτακι και αρκετα πρωτοτυπο.να ρωτησω κατι ομως γιατι δεν το πιασα καλα μου φαινεται.οι σωληνες οι φωτιζομενοι στο πλαινο ειναι απο υδροψυξη?η ετσι απλα για εφε?

το εσωτερικο θα το δουμε?:)

Oχι δεν ειναι απο υδροψυξη,απλο εφε με διακοπτη on/off για να το κλεινω αν με κουρασει ενω λειτουργει το pc και με ροοστατη για να ρυθμιζω την ενταση της φωτεινοτητας των led.Στις φωτογραφιες ειναι με την ελαχιστη δυνατη φωτεινοτητα.

Αν ηταν υδροψυξη θα δημιουργουσε μεγαλο stress στην τρομπα με τοσο κυκλοφορικο και θα χαμηλωνε και την πιεση/ροη του συστηματος.

Το εσωτερικο δεν εχει τπτ ενδιαφερον...Τις λαμπες τις εχω βαλει στα ηχεια και παιζουν συμφωνα με την μπασο:baby:

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν ειναι απο υδροψυξη,απλο εφε με διακοπτη on/off για να το κλεινω αν με κουρασει ενω λειτουργει το pc και με ροοστατη για να ρυθμιζω την ενταση της φωτεινοτητας των led.Στις φωτογραφιες ειναι με την ελαχιστη δυνατη φωτεινοτητα.

Αν ηταν υδροψυξη θα δημιουργουσε μεγαλο stress στην τρομπα με τοσο κυκλοφορικο και θα χαμηλωνε και την πιεση/ροη του συστηματος.

Το εσωτερικο δεν εχει τπτ ενδιαφερον...Τις λαμπες τις εχω βαλει στα ηχεια και παιζουν συμφωνα με την μπασο:baby:

Και μορτικο κουτι και γεματο στην πατεντα..!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν ειναι απο υδροψυξη,απλο εφε με διακοπτη on/off για να το κλεινω αν με κουρασει ενω λειτουργει το pc και με ροοστατη για να ρυθμιζω την ενταση της φωτεινοτητας των led.Στις φωτογραφιες ειναι με την ελαχιστη δυνατη φωτεινοτητα.

Αν ηταν υδροψυξη θα δημιουργουσε μεγαλο stress στην τρομπα με τοσο κυκλοφορικο και θα χαμηλωνε και την πιεση/ροη του συστηματος.

Το εσωτερικο δεν εχει τπτ ενδιαφερον...Τις λαμπες τις εχω βαλει στα ηχεια και παιζουν συμφωνα με την μπασο:baby:

Προσεχε ομως μην αυξησεις πολυ την ενταση του μπασου και της καψεις....:T:

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε ομως μην αυξησεις πολυ την ενταση του μπασου και της καψεις....:T:

Οι λαμπες παιρνουν ρευμα απο ενα παλιο psu,δεν επηρεαζοντε απο το μπασο...Κ εκει παλι πατεντα εχει γινει γιατι βαριομουν υπερβολικα να φτιαχνω πλακετες,κολλησεις κτλπ:innocent:

Απο εβδομαδα θα μου ερθει και ο ssd και σκεφτομουν να το βαλω εξωτερικα...Πιστευω θα φαινεται ωραιο το "νικελο"της intel με τον μπλε φωτισμο....

Link to comment
Share on other sites

Οι λαμπες παιρνουν ρευμα απο ενα παλιο psu,δεν επηρεαζοντε απο το μπασο...Κ εκει παλι πατεντα εχει γινει γιατι βαριομουν υπερβολικα να φτιαχνω πλακετες,κολλησεις κτλπ:innocent:

Απο εβδομαδα θα μου ερθει και ο ssd και σκεφτομουν να το βαλω εξωτερικα...Πιστευω θα φαινεται ωραιο το "νικελο"της intel με τον μπλε φωτισμο....

χα0χ0α0χα0χα0χα0 Εισαιι τρελος..!!! Ανυπομονω να το δω και αυτο ειλικρινααα..!!χ0α0χα0..!!Αν και δεν μ αρεσουν τοσο πολυ τα καρναβαλιστικα,εχει την πλακα του το δικο σου...Ανεβασε και κανα βιντεακι με μουσικουλα να φαινονται και τα λαμπιόνια ..!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι το 300R.

[MENTION=22778]matteus[/MENTION] ωραιο setup φιλε αλλα δωσε λιγο βαση στο cable management,

αμαρτια ειναι που τα εχεις ετσι απλα πεταμενα μεσα σαν μακαροναδα. :p

Η στοκ ιντελ ψυκτρα εχει blue leds ή ξεγελαει η φωτο;

Με τι cpu ηρθε παρεα; τον 3820;

Link to comment
Share on other sites

ναι 3820, εχει led στοκ η ιντελ ψηκτρα το κουτι ειναι το 300r εχει καλο cable management παιρνει 7 fans δεν κανουν πολυ θορυβο τα στοκ του αλλα ξεχασαν το ποιο βασικο να βαλουν dust filter στο πανω μερος αλλα γενικα ειναι καλο κουτι για τα λεφτα του και απο αερισμο καλα τα παει αα ενα ακομα μεγαλο μειονεκτημα ειναι οτι δεν περνει την h100 ουτε h80 μονο την h60 η την h70 δεν θυμαμαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο κουτι mateus ,αλλα μονο το κουτι

μπορει να γινει 100 φορες καλυτερο με πολυ λιγα εξοδα

τα πολυχρωμα καλωδια ειναι σαν το διαολο εκει μεσα.μπορεις να τα ντυσεις με καποιο μαυρο sleeve η οπως εκανα εγω με ενα θερμοσυστελομενο μακαρονι

επισης θελουν περισοτερη τακτοποιηση εκει μεσα τα καλωδια. μπορεις να δεις φωτος απο κουτια αλλων πως τα εχουν φτιαξει να παρεις ιδεες

και οι στοκ ψυκτρες intel κ vga σου χαλανε το image αλλα και δεν ειναι καλες για θερμοκρασιες κ θορυβο.

aftermaket ψυκτρες μονο ,και αν ειναι δυνατον με led ανεμιστηρια !

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

ναι 3820, εχει led στοκ η ιντελ ψηκτρα το κουτι ειναι το 300r εχει καλο cable management παιρνει 7 fans δεν κανουν πολυ θορυβο τα στοκ του αλλα ξεχασαν το ποιο βασικο να βαλουν dust filter στο πανω μερος αλλα γενικα ειναι καλο κουτι για τα λεφτα του και απο αερισμο καλα τα παει αα ενα ακομα μεγαλο μειονεκτημα ειναι οτι δεν περνει την h100 ουτε h80 μονο την h60 η την h70 δεν θυμαμαι ακριβως.

Μια χαρά κουτάκι (μου άρεσε και εργοστασιακή ψήκτρα) μόνο τα καλωδιάκια να κρύψεις!!!

για το bolt δεν νομίζω ότι είναι λάθος αφού οι ανεμιστήρες επάνω βγάζουν αέρα, ο οποίος είναι ήδη φιλτραρισμένος (αλλά ακόμα και να φιλτράριζε τι θα φιλτράριζε τον αέρα που βγάζει στο δωμάτιο; )

Εκτός και αν έχεις βάλει τον ανεμιστήρα να τραβάει αέρα, έτσι το δίνει (αλλιώς χαλάς τη ροή του αέρα);

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια τωρα τα ειδα τα ποστς, οντως τα καλωδια τα εχω πεταξει απλα μεσα θελουν συμμαζεμα, οσο καλα και τα βαλω δεν νομιζω να δω τρελη διαφορα καποια καλωδια δεν φτανουν να μπουν πισω απο τις τρυπες και ξανα μπροστα.Τωρα για την ιντελ την ψηκτρα μεχρι στιγμης νομιζω οτι ειμαι καλα απο θερμοκρασιες βεβαια δεν πιασαν και οι ζεστες δειτε και εσεις σε idle 1980cpu στροφες coretempscrk.png

οταν παιζω κανα game o πρωτος πυρηνας φτανει και 54c max ενω συνηθως παιζουνε στους 44c ολοι.Η καρτα ειναι δωρο θα βαλω μια καλη μετα το καλοκαιρι μαζι με εναν ssd και καμια μνημη ακομα και πιστευω οτι αν κανω και μια αναβαθμιση μελλοντικα σε 6πυρηνο λεμε τωρα .... το μηχανημα βασταει σιγουρα 7 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.