Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Προχθές ήρθαν τα καλώδια που περίμενα από corsair,πήρε μόνο 2 μέρες!!!Απο Ελλάδα θα έκαναν περισσότερο να έρθουν :p

Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες.

Ποια καλωδια;

Ποσο πηγε το μαλλι; ποσο τα μεταφορικα;

Για να λες δυο μερες μονο υποθετω με κουριερ;

Την παραγγελια απο που την εκανες; απο corsair.com ή αλλο καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

corsair.com

Βασικά ζήτησα 2-3 καλώδια απλά επειδή τα έχασα και μου έδωσε κωδικό έκπτωσης οπότε δεν πλήρωσα τίποτα!Ο χρόνος παράδωσης όμως μου έκανε αντύπωση :)

Με ups τα έστειλαν

Link to comment
Share on other sites

Πιο ψυγειο ειναι αυτο μεγαλε? Γιανα δω το παχος που χωραει εκει πανω.

Το ψυγείο είναι αυτό

Radiator Alphacool Nexos III 3Χ120

http://www.alphacool.com/product_info.php/info/p149_Alphacool-NexXxoS-Xtreme-III-Radiator---Rev--2.html

http://www.rsssim.com/images/Big/128008-370_BIG.jpg

Χώρεσε οριακά και το 8 πινο της μητρικής μπήκε με λίγο σπρώξιμο....

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωμένο πλέον το setup και με τη δεύτερη κάρτα γραφικών.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Αυτά προς το παρόν...!:rolleyes:

Nice Nice

Τα πάντα φαίνονται τοοοοσο μικρα μεσα σε αυτό το case....

Στην αναγκη αμα λαχει του περνεις και ενα σιδερο και κρεμας και κανενα πουκαμισακι μέσα!!!

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
στο quote δεν χρειάζονται οι photo !!!!
Link to comment
Share on other sites

Μερικές photo και από το δικό μου. Silverstone Raven RV 03 wub.gif

Αυτό το case Silverstone Raven RV03 και το Haf 932 AMD Edition ( Το Haf 932 το πούλησα σε παιδί στο Insomnia) είναι τα 2 πιο αγαπημένα μου κουτιά από όλα όσα έχουνε περάσει από τα χέρια μου.

Sorry για την ποιότητα των φωτογραφιών και που μερικές είναι και λίγο θαμπωμένες από τα φώτα.

Επειδή η κάμερά μου είχε χαλάσει, τις τράβηξα λίγο πρόχειρα με το κινητό μου που έχει χάλια ανάλυση, πιστεύω να με καταλαβαίνετε.

2 Sharkoon 30cm Green Cold Cathode, Scythe Kaze Q-12 Channel Fan Controller , 2 Noctua NF-F12PWM Case Fan 120, Silverstone 120mm Magentic Fan Filter in Black : FF122B, τα υπόλοιπα όπως τα βλέπετε ακριβώς και στην υπογραφή μου.

dsc00674ae.th.jpgdsc00675c.th.jpgdsc00659ep.th.jpgdsc00685a.th.jpg

dsc00686ho.th.jpgdsc00656qw.th.jpgdsc00682y.th.jpgdsc00679u.th.jpg

dsc00652ka.th.jpgdsc00651oj.th.jpg

dsc00650fy.th.jpg

Εδώ γλίτωσα και μία θύρα pciexpress με αυτήν την πατέντα διακόπτη.

dsc00696tg.th.jpg

Τις βάσεις από τους σκληρούς δίσκους τις έχω αφαιρέσει όλες, γιατί τους πήγα όλους μπροστά, έτσι είναι και πιο τακτοποιημένα, ούτως η άλλως δεν τις χρησιμοποιώ.

Αυτά, καινούριο είναι ακόμα δεν έχω κάνει πολλά πράγματα.

Σκέφτομαι να κάνω σε λίγο καιρό και αερογραφία, θα αξίζει τον κόπο?

Υπάρχει κανένα μαγαζί Αθήνα που κάνει custom αερογραφίες? Να διαλέξω τι σχέδιο θέλω και να μου το φτιάξει. Παίζει κάτι τέτοιο?

Έγινε επεξεργασία από Padaz Bloody
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μετά το storm scout που μου άρεσε και έιχα πάρει,η σειρά storm πήρε τον κατήφορο όσον αφορά το σχεδιασμό.όπως και να έχει αυτό είναι κάτι υποκειμενικό

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτήν την.."στρατηγική" για καλύτερο airflow και ψύξη των δίσκων CM Storm Trooper - cooling.. τώρα θα δείξει αν είναι καλύτερο έτσι.

johnko1 από Cm storm shout έκανα την μεταφορά :p

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτήν την.."στρατηγική" για καλύτερο airflow και ψύξη των δίσκων CM Storm Trooper - cooling.. τώρα θα δείξει αν είναι καλύτερο έτσι.

johnko1 από Cm storm shout έκανα την μεταφορά :p

απο θέμα χώρου πολύ καλά έκανες,γιατί στο scout δεν χωρούσε πολύ υλικό.Εγώ τώρα άλλαξα το haf 932 με cm 690 II γιατί ήταν μικρότερο και χωρούσε και 2-3 ψυγεία χωρίς μόντες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση (δεν ταιριάζει τόσο σε αυτό το thread, αλλά το να έκανα καινούριο thread για αυτό ίσως θα ήταν too much).

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες όταν το pc είναι καινούριο, αλλα με την σκόνη πως τα πάτε; Εγώ τις προάλες που το άνοιξα για να βάλω ram είδα ότι είχε μαζέψει πολύ σκόνη και προσπάθησα να το καθαρίσω. Εμένα βέβαια δεν έχει τζαμάκι οπότε τουλάχιστον εμφανισιακά δεν έχω τόσο πρόβλημα.

Εσείς όμως που κάνετε διάφορες μοντιές κλπ ώστε να φαίνεται το εσωτερικό, το καθαρίζετε πχ σχετικά συχνα; Αλλιώς φαντάζομαι το θέαμα (και μάλλον όχι μόνο) χαλάει :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.