Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Τρομερό κουτάκι το άσπρο,μπράβο σου φιλε..Τι τιμή έχει;Είναι απλησίαστο;

Aπλησιαστος ο κουβας; Απο που κι ως που; :unsure:

Ενας τενεκες με χερουλια ειναι :D

Περα απο την πλακα, δεν ειναι απλησιαστο, 72 ευρω ειχε και μαζι με τα μεταφορικα απο Πατρα που ειναι το eworld.gr πηγε γυρω στο 80αρι.

Το μονο κακο σε πιθανη αναβαθμηση ειναι οτι πρεπει απαραιτητα να αλλαξεις mobo γιατι παιρνει mono mini-itx και οχι micro-ATX, οι οποιες itx θα μπορουσαν να ειναι και φθηνοτερες :hm:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το prodigy :) Να πω την αλήθεια το περίμενα λίγο μικρότερο. Βλέποντας δίπλα στο 650D καταλαβαίνεις το μέγεθος. Έχει αρχίσει και χάνει το νόημα το mini-ITX.

Μεγειά :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι μην το εξεταζεις ετσι, θα μπορουσε καλλιστα να χωραει και micro-ATX.

Απλα αυτο το προμοταρουν mini-itx που σηκωνει βαρβατο watercooling.

1111111111111ns.jpg

2222222222wc.jpg

Ο χριστος και η μανα του....

γου του φου ιτ'ς γκοινγκ ον χιαρ...

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα είναι ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πήγες σε ένα ποιοτικό κουτί και συμμάζεψες τα καλώδιά σου.

Με λίγη δουλίτσα ακόμα δε θα φαίνεται τίποτα από καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22945]hAic[/MENTION]: Σ ευχαριστώ :)

Μια ερώτηση:

Ποιό είναι περίπου το κόστος για ένα πλαϊνο παράθυρο ακριβώς σαν το δικό μου που δεν θα είναι φιμέ και δεν θα έχει τρύπες? Μπορώ λογικά να το πάω σε κατάστημα και να που κόψουν ακριβώς ίδιο, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22945]hAic[/MENTION]: Σ ευχαριστώ :)

Μια ερώτηση:

Ποιό είναι περίπου το κόστος για ένα πλαϊνο παράθυρο ακριβώς σαν το δικό μου που δεν θα είναι φιμέ και δεν θα έχει τρύπες? Μπορώ λογικά να το πάω σε κατάστημα και να που κόψουν ακριβώς ίδιο, έτσι δεν είναι?

Τριάρι διάφανο σε αυτές τις διαστάσεις 3-4 ευρώ; Κάτι τέτοιο....

Βέβαια εξαρτάται και που θα πέσεις και πως θα κόψει τη φάτσα σου ο τύπος :p

Ναι μπορεί να στο κόψει όπως και να σου ανοίξει τις τρύπες. Αν σου ανοίξει βέβαια και τις τρύπες δε ξέρω π΄σοο θα σου πάρει. Αλλά λογικά όχι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ για να αλλάξω το παράθυρο με ένα νορμαλ παράθυρο χωρίς τρύπες για ανεμιστήρες θα δώσω βία 10 ευρώ ας πούμε? Ξαναρωτάω όχι για το ακριβές ποσό, αυτό καταλαβαίνω ότι διαφέρει από μαγαζί σε μαγαζί αλλά για την τάξη μεγέθους. Για να ξέρω ότι αν μου πει 30 ευρώ να σηκωθώ να φύγω ας πούμε.

Ακούγονται λίγο χαζές ίσως οι ερωτήσεις απλά θέλω να σιγουρευτώ, οποτε σχωράτε με. Παίρνω το παράθυρό μου ανα χείρας, του το πάω και μου κάνει ένα ακριβως ίδιο σε διαστάσεις με τις ίδιες γωνίες, τις ίδιες τρύπες για τις βίδες μου κτλ κτλ. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ για να αλλάξω το παράθυρο με ένα νορμαλ παράθυρο χωρίς τρύπες για ανεμιστήρες θα δώσω βία 10 ευρώ ας πούμε? Ξαναρωτάω όχι για το ακριβές ποσό, αυτό καταλαβαίνω ότι διαφέρει από μαγαζί σε μαγαζί αλλά για την τάξη μεγέθους. Για να ξέρω ότι αν μου πει 30 ευρώ να σηκωθώ να φύγω ας πούμε.

Ακούγονται λίγο χαζές ίσως οι ερωτήσεις απλά θέλω να σιγουρευτώ, οποτε σχωράτε με. Παίρνω το παράθυρό μου ανα χείρας, του το πάω και μου κάνει ένα ακριβως ίδιο σε διαστάσεις με τις ίδιες γωνίες, τις ίδιες τρύπες για τις βίδες μου κτλ κτλ. Σωστά?

Δείνο μια ερώτηση βασική καταρχήν. Θες να το βάλεις από τη μέσα μεριά όπως είναι τώρα το εργοστασιακό ή απο την έξω;

Αν θες να μπει απο μέσα είναι λίγο μπέρδεμα καθώς ΑΝ θυμάμαι καλά, το πλέξι έχει μία "αρσενική" πατούρα και το πλαϊνό μία θηλυκή όπου κουμπώνουν μεταξύ τους. Γι' αυτό το λόγο έχουν κάνει και το τριγύρω γκρίζο που βλέπεις -περιμετρικά του πλέξι- για να καλύψουν αυτή τη πατούρα.

Για να σιγουρευτούμε όμως ότι θυμάμαι καλά, πιάσε ένα κατσαβιδάκι και βγάλε το πλέξι μία και δώσε μας 2 φωτογραφίες.

Αυτές τις μέρες θα κάνει και ο Σωτήρης ένα για το δικό του, οπότε μπορείς να περιμένεις λίγο να δεις πως φαίνεται.

Πάντως το πλέξι σαν κομμάτι τόσο κοστολογείτε, περι τα 3-4 ευρώ που είπα. Το τι επεξεργασία χρειάζεται μετά δεν ξέρω ακριβώς για να σου πω τι να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι το εργοστασιακό το θέλω. Φαίνεται καθαρά σ αυτό το βίντεο. Δεν βαριέμαι να το βγάλω αλλά δε νομίζω να βγάλεις άκρη με τις φωτο του κινητού μου.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RpQJDyftJCU]Corsair C70 Case Mods How-To - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα των φωτο είναι ψιλοτραγική, αλλά νομίζω ότι βγαίνει ένα συμπέρασμα:

Μια χαρα ειναι, μονο τα sata καλωδια για να μην σου γινονται μακαροναδα, βγαλτα απο το πλαι δεξια, πηγαινετα straight κατω και περασετα πισω απο την κατω οπη/grommet, εκει που περνας και του τροφοδοτικου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.