Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Σε κουτι που περνει το τροφοδοτικο στον πατο, και εχει στο κατω μερος τρυπες για τον ανεμιστηρα του, αλλα και φιλτρο. Ποια τοποθετηση ειναι καλυτερο για το PSU;

Να τραβαει αερα μεσα απο το συστημα ο οποιος θα ειναι πιο ζεστος απο εκεινος του περιβαλλοντος, αλλα να φαινεται ο πολυ sexy ανεμιστηρας :hehe:

Η να ειναι τοποθετημενο με τον ανεμιστηρα προς τα κατω και απο πανω να φαινονται τα αυτοκολλητα με τα specs του; :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Σε κουτι που περνει το τροφοδοτικο στον πατο, και εχει στο κατω μερος τρυπες για τον ανεμιστηρα του, αλλα και φιλτρο. Ποια τοποθετηση ειναι καλυτερο για το PSU;

Να τραβαει αερα μεσα απο το συστημα ο οποιος θα ειναι πιο ζεστος απο εκεινος του περιβαλλοντος, αλλα να φαινεται ο πολυ sexy ανεμιστηρας :hehe:

Η να ειναι τοποθετημενο με τον ανεμιστηρα προς τα κατω και απο πανω να φαινονται τα αυτοκολλητα με τα specs του; :crazy:

Ό,τι σου κάνει κέφι. Στη τελική, όπως και να το βάλεις ούτε θα σου χαλάσει το PC,

ούτε θα σου καεί το σπίτι. Ψυχολογικά είναι αυτά τα θέματα. Do What Thou Wilt. =)

(προσωπικά το έχω με τον ορθόδοξο τρόπο -το φουρφούρι προς τα κάτω- όπως και οι περισσότεροι)

Link to comment
Share on other sites

Επισης σκεψου και σε ποια κατευθυνση θες να κινηθεις οσον αφορα θετικη/αρνητικη πιεση στο κουτι και πως εχεις σεταρισμενους τους υπολοιπους ανεμιστηρες για να αποφασισεις.

Link to comment
Share on other sites

Alex δεν μου αρεσουν οι προεκτασεις των power της καρτας. Το κοκκινο φενεται και τα heatshrink ειναι μεγαλα και ειναι καπως χαλαρα. Εκτος αυτου, πολυ ωραιο ειναι το γενικο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πιστεύω πως τελείωσα 2.5 μήνες περίμενα το φωτισμό,και αλλαγή υδροξυξης.θελω να πιστευω πως θα σας αρεσει.

[ame]

[/ame]

post-14726-1416076797,1865_thumb.jpg

post-14726-1416076797,2495_thumb.jpg

post-14726-1416076797,3272_thumb.jpg

post-14726-1416076797,4049_thumb.jpg

post-14726-1416076799,9475_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από haritos14
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στην μουγκα το βιντεο ρε αγορινα; :hm:

Αφου μπηκες στην διαδικασια, κανε μια ωραια περιγραφη των parts, βγαλε το πλαινο, δειξτο μεσα, δειξε που εγκατεστησες το φωτισμο, κανε σχολιο για αποδοση/θερμοκρασιες/θορυβο ... πολλες επιλογες.

Μπραβο παντως, το τελικο αποτελεσμα ειναι πολυ ομορφο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κακός είμαι ούτε κάνω τον έξυπνο, αλλά τρελένομαι όταν βλέπω πανάκριβα συστήματα συνδεδεμένα με κινέζικα πολύμπριζα :suicide: (εκτός και αν έχεις ups). Είχα 4-5 τέτοια και έριχναν τις ασφάλειες συχνά. Τα άλλαξα με APC και ησύχασε το κεφάλι μου. 30 ευρώ για ένα καλό πολύμπριζο την στιγμή που έχεις δώσει τόσα σε hardware δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν προτεινεις να βαλει απλο πολυπριζο APC, διαφωνω, για απλες συσκευες τα κινεζικα πολυπριζα ειναι μια χαρα, δυσκολα μια τοσο απλη συσκευη να σου βγαλει προβλημα η να σου ριξει ασφαλεια στον πινακα, τουλαχιστον σε εμενα δεν εχει συμβει ποτε.

Εαν προτεινεις καποιο με προστασια υπερτασης τοτε ναι συμφωνω.

Εχει καποια καλα πολυπριζα η Legrand σε λογικες τιμες για την ποιοτητα τους.

Link to comment
Share on other sites

Εαν προτεινεις να βαλει απλο πολυπριζο APC, διαφωνω, για απλες συσκευες τα κινεζικα πολυπριζα ειναι μια χαρα, δυσκολα μια τοσο απλη συσκευη να σου βγαλει προβλημα η να σου ριξει ασφαλεια στον πινακα, τουλαχιστον σε εμενα δεν εχει συμβει ποτε.

Εαν προτεινεις καποιο με προστασια υπερτασης τοτε ναι συμφωνω.

Εχει καποια καλα πολυπριζα η Legrand σε λογικες τιμες για την ποιοτητα τους.

To να δίνεις 330 ευρώ για κάρτα γραφικών και να μην δίνεις 30 ευρώ για ένα πολύπριζο το θεωρώ καρά-fail. Και εγώ αυτά τα κινέζικα που πουλάνε οι ΑΦΚ (γνωστή αλυσίδα) σαν πάρα πολύ καλό έχω, αλλά έχω συνδέση το 10ετίας pc μου. Στα καλά συστήματα (home cinema-υπολογιστές) έχω πάρει αυτά

APC Πρίζα Ασφαλείας 8απλή TEL - Πρίζες ασφαλείας - plaisio.gr

Αφού ο haritos14 είπε πώς έχει UPS το θέμα έληξε.

Έγινε επεξεργασία από Vasilis 07
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.