Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Πρώτη φορά που σλιβάρω καλώδια οπότε δείξτε λίγο επιείκεια.Ακόμα δεν έχω τελειώσει φυσικά,έχουν μεινει κάμποσα για να γίνουν αλλα λόγω έλλειψης χρόνου καθυστερώ.Θέλουν κι`άλλο συμμάζεμα οπότε φτιάχνοντας τα καλώδια θα μαζεύονται κι`όλας.Αλήθεια το κάλυμα απο τις μνήμες πως μπορώ να το βάψω κίτρινο???Γιατί για την μητρική δεν τίθεται τέτοιο θέμα αν και θα ήθελα να κάνω τα μπλέ κίτρινα η μαύρα

post-24771-1416077929,1872_thumb.jpg

post-24771-1416077929,2307_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές υποδείξεις έκανα μερικές διορθώσεις στο prodigy και σας ανεβάζω μερικές νέες photo, πλέον και από το εσωτερικό του κουτιού.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον @babis01 για την ιδέα με το καπάκι στην πίσω μεριά του front panel, η οποία ομόρφυνε ακόμα περισσότερο το prodigy...

post-29852-1416077950,722_thumb.jpg

post-29852-1416077950,8059_thumb.jpg

post-29852-1416077950,8372_thumb.jpg

post-29852-1416077950,8805_thumb.jpg

post-29852-1416077950,8994_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανέβασα νέες photo εδώ Δείξτε το κουτί σας...

Περιμένω τη γνώμη σας και τυχόν διορθώσεις-ιδέες καλοδεχούμενες

Πολύ ωραίο :T: αλλά μιας και ζήτησες την γνώμη μας, γνώμη μου να έβαζες κάποιο κάλυμμα-καπάκι στο τροφοδοτικό ώστε να μην φαινόταν :) .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο :T: αλλά μιας και ζήτησες την γνώμη μας, γνώμη μου να έβαζες κάποιο κάλυμμα-καπάκι στο τροφοδοτικό ώστε να μην φαινόταν :) .

Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, αντιθέτως με βρίσκει πολύ θετικό.

Μπορείς να γίνεις όμως πιο συγκεκριμένος πως μπορεί να γίνει αυτό (πχ υλικά) γιατί απ' ότι θυμάμαι είχα ψάξει παλαιότερα (στην ελληνική αγορά) για καπάκια τροφοδοτικών αλλά δεν είχα βρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο πλαστικο/ή άλλο υλικό. Για παράδειγμα :)ΙΚΕΑ Ελλάδα είναι εύκαμπτο, το κόβεις και με ψαλίδι στα μέτρα που θέλεις, το βάφεις σε λευκό ή δες το βίντεάκι

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7N5N-AYaENI]Create Carbon Fiber Look with Plasti Dip - YouTube[/ame]

post-29341-1416077950,9718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές υποδείξεις έκανα μερικές διορθώσεις στο prodigy και σας ανεβάζω μερικές νέες photo, πλέον και από το εσωτερικό του κουτιού.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον @babis01 για την ιδέα με το καπάκι στην πίσω μεριά του front panel, η οποία ομόρφυνε ακόμα περισσότερο το prodigy...

Να'σαι καλά αδερφέ μου,πολύ καλη δουλειά στο κουτάκι !

Η κάρτα πως πάει απο θερμοκρασίες με κλειστό το πλαϊνό?

Την τρύπα του τροφοδοτικού μπορείς να την καλύψεις και με αυτοκόλλητο..

άσπρο ματ,περί τα 2 και κάτι ευρώ το τετραγωνικό! ;)

Αν και δεν είναι ιδιαίτερα απαραίτητο εφόσον το πλαϊνό είναι μόνιμα τοποθετημένο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι ότι επειδή το πλαϊνό είναι συνέχεια κλειστό δε φαίνεται το τροφοδοτικό.

Στο μέλλον όμως θα επιχειρήσω να φτιάξω και ένα κάλυμμα, με την ιδέα με το plexiglass να μου φαίνεται πιο εφικτή ως τώρα για τα χέρια μου.

@babis01 μια χαρά πάει η κάρτα από θερμοκρασίες, το βράδυ θα κάνω και ένα τεστάκι σε κανά game να σου πω ακριβώς που κυμαίνομαι.

@HellhammeR φίλε το κουτί ζυγίζει μαζί με το harware μέσα έντεκα κιλά ακριβώς. Είναι σχετικά εύκολο στην μετακίνηση, εγώ το πιάνω απ' τα 2 χερούλια πάνω και το πάω σε ένα φίλο μου να παίξουμε κανά PRO που και που.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι ότι επειδή το πλαϊνό είναι συνέχεια κλειστό δε φαίνεται το τροφοδοτικό.

Στο μέλλον όμως θα επιχειρήσω να φτιάξω και ένα κάλυμμα, με την ιδέα με το plexiglass να μου φαίνεται πιο εφικτή ως τώρα για τα χέρια μου.

@babis01 μια χαρά πάει η κάρτα από θερμοκρασίες, το βράδυ θα κάνω και ένα τεστάκι σε κανά game να σου πω ακριβώς που κυμαίνομαι.

@HellhammeR φίλε το κουτί ζυγίζει μαζί με το harware μέσα έντεκα κιλά ακριβώς. Είναι σχετικά εύκολο στην μετακίνηση, εγώ το πιάνω απ' τα 2 χερούλια πάνω και το πάω σε ένα φίλο μου να παίξουμε κανά PRO που και που.

με το ένα χερούλι άμα το κρατάς είναι ασφαλές? δηλαδή το νιώθεις ότι είναι στιβαρό σαν κατασκευή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, αντιθέτως με βρίσκει πολύ θετικό.

Μπορείς να γίνεις όμως πιο συγκεκριμένος πως μπορεί να γίνει αυτό (πχ υλικά) γιατί απ' ότι θυμάμαι είχα ψάξει παλαιότερα (στην ελληνική αγορά) για καπάκια τροφοδοτικών αλλά δεν είχα βρει κάτι.

Δεν χρειαζεται κατι ιδιαιτερο η συγκεκριμενη κατασκευη αφου ουτως ή αλλως δεν φαινεται.

Η πιο φθηνη DIY λυση ειναι χαρτονι απο κουτι απο παπουτσια :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.