Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αγαπητοι φιλοι κατ αρχας χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε με πολλες modes να κανουμε .

Λοιπον μετα απο πολλα χρονια με ενα thermaltake armor εκανα δωρο στον εαυτο μου ενα obsidian 750D και θα ηθελα να μου προτινεται οσοι το εχετε λυσεις υδροψηξης απο το παλιο συστιμα εχω 1x Alphacool NexXxoS XP³ Light - Acetal Edition - Intel/AMD

1x Alphacool Repack - Laing DDC - 5,25 Single Bay Station

1x Alphacool DDc pump 12V DDC-1T

1x Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 240mm

3x Alphacool tubing AlphaTube HF 13/10 (3/8"ID) - clear

6x 13/10 (10x1,5mm) compression fitting G1/4” – matte black

2x 120mm fan approx. 1300rpm ( 120x120x25mm )

αυτα και θελω στο αμεσο μελον να προσθεσω και ενα τριπλο

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι κατ αρχας χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε με πολλες modes να κανουμε .

Λοιπον μετα απο πολλα χρονια με ενα thermaltake armor εκανα δωρο στον εαυτο μου ενα obsidian 750D και θα ηθελα να μου προτινεται οσοι το εχετε λυσεις υδροψηξης απο το παλιο συστιμα εχω 1x Alphacool NexXxoS XP³ Light - Acetal Edition - Intel/AMD

1x Alphacool Repack - Laing DDC - 5,25 Single Bay Station

1x Alphacool DDc pump 12V DDC-1T

1x Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 240mm

3x Alphacool tubing AlphaTube HF 13/10 (3/8"ID) - clear

6x 13/10 (10x1,5mm) compression fitting G1/4” – matte black

2x 120mm fan approx. 1300rpm ( 120x120x25mm )

αυτα και θελω στο αμεσο μελον να προσθεσω και ενα τριπλο

Κάνε ένα νέο θέμα αδερφέ ώστε να μπορούν να επικεντρωθούν απερίσκοπτα οι συμβουλάτορες και εσύ να το παρακολουθείς πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sc/08thahn6fgxoukq/8e4A47aiWO

Είπα να αλλάξω κουτάκι και να βάλω και την υδρόψυξη που είχα σειρά έχει να μπει η RGB λεντοταινία

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω και εγώ μερικές φώτο από το δικό μου μιας και άλλαξα κουτάκι! :D

post-10167-1416078045,0653_thumb.jpg

Το σύστημα αποτελείται από:

Coolermaster Elite 130

Seasonic X-460FL

i5 4670K

Corsair H75

Asus Z87I Pro

Corsair Vengeance Pro 8gb@2133C9

2xWD 20EFRX

WD 1001FALS

Samsung 840Evo 120gb

Χθες το έστησα,σήμερα κιόλας σκέφτομαι αρκετές αλλαγές και πρώτο από όλα θα αλλάξω το fan γιατί αν και είναι το μοναδικό είχα συνηθίσει την ησυχία και αυτό ακούγεται.

Τα άλλα μετά... σιγά σιγά!

post-10167-1416078044,6465_thumb.jpg

post-10167-1416078044,8546_thumb.jpg

post-10167-1416078044,9459_thumb.jpg

post-10167-1416078045,0071_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gpu δεν θα βαλεις; Δεν παιζεις games καθολου;

Αν οχι, ανετα βαζεις και push-pull ανεμιστηρες και βαζεις τον δισκο που εχεις στο πατωμα, ορθιο στο πλαι οπως εχεις τον αλλο στα δεξια, με velcro για να στεκεται αντι για βιδες.

Πολυ ωραιο το κουτακι φιλε μου, να το χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! :)

Αυτο με τους ανεμιστήρες το σκεφτόμουν και εγώ,αλλα προτιμώ να βάλω κάποιον 1,5-2cm,παρά να μετακινήσω τον δίσκο.

Επίσης μέσα από το μπροστινό μέρος έχει 1,5cm περίπου χώρο ελεύθερο και μπορούσαν άνετα να το κάνουν να χωράει και 2,5cm fan.

Παιχνίδια ναι δεν παίζω και τον ελεύθερο χώρο σκέφτομαι να τον εκμεταλευτώ για custom υδρόψυξη

και ειμαι στα σχέδια τώρα. :D

Link to comment
Share on other sites

δουλεια δε ειχα σημερα οποτε ειπα να καθαρισω λιγο το κουτακι μου και επι τη ευκαιρια να αλλαξω και παστουλα στις καρτουλες γιατι τη τσιχλα την εργοστασιακη παντα την αλλαζα απο την πρωτη στιγμη οποτε η ευκαιρια μου δοθηκε !!

qtc5.jpg

4bok.jpg

το λυσιμο της ψυκτρας ξεκινησε!!

8sgg.jpg

qyiz.jpg

στη τελικη ευθεια

j7j9.jpg

cwrt.jpg

παμε και μερικες καλιτεχνικες !!

isg8.jpg

hfe3.jpg

5wbv.jpg

Link to comment
Share on other sites

δουλεια δε ειχα σημερα οποτε ειπα να καθαρισω λιγο το κουτακι μου και επι τη ευκαιρια να αλλαξω και παστουλα στις καρτουλες γιατι τη τσιχλα την εργοστασιακη παντα την αλλαζα απο την πρωτη στιγμη οποτε η ευκαιρια μου δοθηκε !!

qtc5.jpg

4bok.jpg

το λυσιμο της ψυκτρας ξεκινησε!!

8sgg.jpg

qyiz.jpg

στη τελικη ευθεια

j7j9.jpg

cwrt.jpg

παμε και μερικες καλιτεχνικες !!

isg8.jpg

hfe3.jpg

5wbv.jpg

νικο διαφορεσ ειδεσ απο την αλλαγη παστασ??? αν ναι ποσο % περιπου με την εργοστασιακη??

Link to comment
Share on other sites

νικο διαφορεσ ειδεσ απο την αλλαγη παστασ??? αν ναι ποσο % περιπου με την εργοστασιακη??

χρηστο δυστηχως ξεχασα να κρατησω νουμερα απο το πριν αλλα αυτες τις μετρησεις πηρα με furmark με full στροφες με την αλλαγη της παστας !!!

οτι αλλο θες με pm γιατι ειμαστε και offtopic εδω !!

οπως θα δεις δυστηχως η πανω καρτα ζεσταινεται περισσοτερο +15 βαθμους λογικο ετσι λογω οτι της κοβει αερα η κατω καρτα αλλα τιποτα το ανησυχητικο(68 βαθμους) !!

τωρα αμα υποθεσω οτι η κατω καρτα γυρναει στους 53 βαθμους σιγουρα πρεπει να πηρα απο την παστα!! παντα δινανε οι παστες αλλοτε λιγο αλλοτε πολυ και πιο παλια !!

αλλα θα κατσω να φτιαξω κανα profile στα φαν της προκοπης με το msi afterburner για να παρω ενα σωστο αποτελεσμα μεταξυ θερμοκρασιων-θορυβου !!

(6 φαν ειναι αυτα στις καρτες)

5c36.jpg

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Και ποια πάστα χρησιμοποιήθηκε;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

αδελφε δε το αναφερω για να μη νομιζετε οτι κανω διαφημηση !!!

χρησιμοποιω εδω και λιγο καιρο την pk2 της prolimatech !!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] δεν βιδώνεις και μια ντισκομπαλα στο ταβάνι!

Θες να δηλώσεις ΚΟΛΑΣΗ με το κοκκινο? Ειναι όντως κολασμένο setup το μηχανακι σου... το 3D MARK με τα 15.500 περιμενω ντε!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.