Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

[MENTION=11932]carrion[/MENTION] φιλε τα σπαει!

Λατρευω micro/mini builds!

Ακομα και το φουξια υγρο μ'αρεσει!

Για μενα μην αλλαξεις τιποτα πλην της 5870 οταν ευχερεις αντε και ισως αν πεταγες και λιγο φωτισμο μεσα μιας και εχει το παραθυρακι στο πλαι.

Ευγε :T:

Y.γ. το pump-res combo ποιο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11813]javaneze:[/MENTION]

[MENTION=6376]Vasilis 07[/MENTION]

Μπορεί να κάνει λίγο περίεργο αλλά και εμένα μου αρέσει το χρώμα στο υγρό.

Φωτισμό (λίγο) θα πάρει αλλά όταν έρθει το sleeving για να ντύσω τα καλώδια του.

Όσον αφορά την κάρτα.. τώρα προέχουν άλλα έξοδα και δύσκολο να μπορέσω σύντομα.

Η αντλία είναι η κλασσική DDC (koolance η συγκεκριμένη) και φοράει ένα watercool tank LT

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Μετά από μια μεγάλη ταλαιπωρία που τράβηξα με την EKWB (μου έστειλαν 2 φορές λάθος το backplate της κάρτας) κατάφερα να τελειώσω το RIG μου.:jump1::jump1::jump1:

Να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ τον Δημήτρη fallen4ngel :worship: που αν δεν ήταν αυτός για να με παροτρύνει αλλά και να με βοηθήσει να το στήσω τα πράγματα θα ήταν ακόμα μέσα στα κουτιά του, καθώς και τον Γιάννη από το EWORLD που με άντεξε ο άνθρωπος :wall: όλο αυτό το διάστημα μέχρι να τελειώσει το στήσιμο.

Λοιπόοον ξεκινάμε με το πώς ήταν πριν την αλλαγή.

post-24569-1416078584,8876_thumb.jpg

post-24569-1416078584,9829_thumb.jpg

post-24569-1416078585,0627_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...επι το έργο με τον Δημήτρη (fallen4ngel) να βλαστημάει την ώρα και την στιγμή που με έψησε να κάνω αυτό το project :wall: ...τι νόμιζες αγόρι ???...οτι μόνος μου θα το ετοίμαζα ????? :p:P:P

post-24569-1416078585,5586_thumb.jpg

post-24569-1416078585,6225_thumb.jpg

post-24569-1416078585,6819_thumb.jpg

post-24569-1416078585,722_thumb.jpg

post-24569-1416078585,7622_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από g.shock
έλλειψη φώτο
Link to comment
Share on other sites

και μια μικρή εικόνα απο το γραφείο... :happy:

Το μόνο που μου έχει απομείνει τώρα, για να τελειώσω το RIG μου, είναι να παραγγείλω μόνιτορ στο οποίο είμαι ανάμεσα σε αυτή για 24" http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl2420z και αυτή για 27" http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl2720z ...αν και έχω την αίσθηση οτι η 27" μπορεί να είναι λίγο μεγάλη και θα με κουράσει αλλά τέλος πάντων.

Να ζητήσω συγνώμη απο τους mods αλλά δεν μπορούσα να περάσω όλες τς φώτο σε ένα μήνυμα ...και να πω την αλήθεια δεν γνωρίζω και το πώς. Αν οι mods μπορέσουν να τα περάσουν όλα σε ένα μήνυμα θα τους ήμουνα υπόχρεος.

Σας ευχαριστώ.

post-24569-1416078586,2633_thumb.jpg

post-24569-1416078586,3186_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από g.shock
συμπλήρωση κειμένου.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο φιλε αψογο,μονο η αντλια με χαλαει εκει που ειναι κανονικα πρεπει να ειναι ποιο κατω απο το δοχειο

Το γνωρίζω αλλα δεν υπήρχε αλλο σημείο για να την βάλω...απο κάτω ακριβώς έιναι το ψυγείο οπότε...

Link to comment
Share on other sites

προς τα πανω μπορεις να πας γιατι δε βαζεις την αντλια μαζι με το δοχειο απο κατω.

http://www.frozencpu.com/images/products/main/ex-res-370.jpg

Δεν μπορεί να πάει...η βάσεις που κρατάνε το reservoir έχουν συγκεκριμένη θέση και είτε θα μπορώ να το βάλω εκεί που το βλέπεις είτε θα πρέπει να το ανεβάσω τέρμα επάνω με αποτέλεσμα να είναι τσίμα-τσίμα με το ψυγείο.

Άστα να πάνε..έχω δοκιμάσει τα πάντα...μέχρι και με ultrex λούστηκα αλλά τίποτα !!!:wall:

Με τον Δημήτρη (fallen4ngel) μας είχαν σπάσει τα νεύρα μέχρι να μπορέσουμε να το τοποθετήσουμε, είναι και λιγάκι μεγάλο eworld Ο κόσμος της Πληροφορικής οπότε δεν έχω άλλη επιλογή. :weep:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο στο μάτι, μεγιά το νέο look :D :magic:

Πόση ώρα πείρε ολόκληρη η δουλειά και πόσο σε κόστισε ολόκληρη η υδρόψυξη? Διαφορές στην θερμοκρασία σε σχέση με την h100i ?

Την 27" πάρε, θα σου φανεί μεγάλη στην αρχή αλλά μετά θα συνηθίσεις.

Επίσης πάρε και ένα καλό 2.1 σύστημα ηχείων, δεν χρειάζεσαι τα 5.1 έτσι όπως τα έχεις πάνε άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο στο μάτι, μεγιά το νέο look :D :magic:

Πόση ώρα πείρε ολόκληρη η δουλειά και πόσο σε κόστισε ολόκληρη η υδρόψυξη? Διαφορές στην θερμοκρασία σε σχέση με την h100i ?

Την 27" πάρε, θα σου φανεί μεγάλη στην αρχή αλλά μετά θα συνηθίσεις.

Επίσης πάρε και ένα καλό 2.1 σύστημα ηχείων, δεν χρειάζεσαι τα 5.1 έτσι όπως τα έχεις πάνε άχρηστα.

Σε ευχαριστώ πολύ ! :T:

Αν σου πω οτι για να φτάσει στο σημείο που το βλέπεις τώρα μας πήρε 2 μήνες (μαζί με το λάθος της EKWB που μας έστειλε 2 φορές λάθος το backplate) θα με πιστέψεις????

Στην ουσία μας πήρε περίπου 3-4 μέρες για να ξηλωθούν τα πάντα και να ξανά τοποθετηθούν απο την αρχή μαζί με το loop....βέβαια εκτός απο την πρώτη μέρα που ρίξαμε λίγα γκάζια με το Δημήτρη μετά το πήγαμε λιγάκι χαλαράααα !!! :whistle2:

Το κόστος ειλικρινά δεν έκατσα να το βγάλω αλλά πρέπει να πήγε πάνω απο 700-800€...νομίζω δλδ.:(

Διαφορές είδα αλλά εκεί που κάνει πολύ μεγάλη δουλειά είναι με την κάρτα. Εκεί που έβλεπα σε παιχνίδια 70-80 βαθμούς (σε απαιτητικά παιχνίδια πάντα) τώρα πάνω απο 38-40 βαθμούς δεν βλέπω...εκεί είναι και η μεγάλη διαφορά της υδρόψυξης. ;)

Τώρα για το μόνιτορ δεν είναι το θέμα μόνο του μεγέθους, αλλά το οτι έχω διαβάσει απο διαφόρους οτι σε αυτή την διάσταση, αν δεν είναι 1440p, θα πιξελιάζει...δεν έχω βρει και κανένα που να την έχει για να μου πει αν ισχύει αυτό η όχι...τι να πω. Για την διάσταση των 24" εκεί δεν υπάρχει αμφιβολία οτι το μόνιτορ τα σπάει !!!:banging:

με διπλης οψεως μπορεις να τη βαλεις

Μπορεί να γίνεται αλλά τώρα είναι πολύ αργά. :p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ! :T:

Αν σου πω οτι για να φτάσει στο σημείο που το βλέπεις τώρα μας πήρε 2 μήνες (μαζί με το λάθος της EKWB που μας έστειλε 2 φορές λάθος το backplate) θα με πιστέψεις????

Στην ουσία μας πήρε περίπου 3-4 μέρες για να ξηλωθούν τα πάντα και να ξανά τοποθετηθούν απο την αρχή μαζί με το loop....βέβαια εκτός απο την πρώτη μέρα που ρίξαμε λίγα γκάζια με το Δημήτρη μετά το πήγαμε λιγάκι χαλαράααα !!! :whistle2:

Το κόστος ειλικρινά δεν έκατσα να το βγάλω αλλά πρέπει να πήγε πάνω απο 700-800€...νομίζω δλδ.:(

Διαφορές είδα αλλά εκεί που κάνει πολύ μεγάλη δουλειά είναι με την κάρτα. Εκεί που έβλεπα σε παιχνίδια 70-80 βαθμούς (σε απαιτητικά παιχνίδια πάντα) τώρα πάνω απο 38-40 βαθμούς δεν βλέπω...εκεί είναι και η μεγάλη διαφορά της υδρόψυξης. ;)

Τώρα για το μόνιτορ δεν είναι το θέμα μόνο του μεγέθους, αλλά το οτι έχω διαβάσει απο διαφόρους οτι σε αυτή την διάσταση, αν δεν είναι 1440p, θα πιξελιάζει...δεν έχω βρει και κανένα που να την έχει για να μου πει αν ισχύει αυτό η όχι...τι να πω. Για την διάσταση των 24" εκεί δεν υπάρχει αμφιβολία οτι το μόνιτορ τα σπάει !!!:banging:

Μπορεί να γίνεται αλλά τώρα είναι πολύ αργά. :p:P:P

έλα απο τα Γιαννιτσά να το δεις το 27" benq. :D

είχα και 1440p, αλλά τα hz μου αρέσουν περισσότερο, η ανάλυση δεν είναι άσχημη, εγώ δεν έχω πρόβλημα προσωπικά σε 1080p 27". Αν δεν δεις ο ίδιος μην κρίνεις, ο κάθε ένας έχει διαφορετική άποψη και προτιμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

έλα απο τα Γιαννιτσά να το δεις το 27" benq. :D

είχα και 1440p, αλλά τα hz μου αρέσουν περισσότερο, η ανάλυση δεν είναι άσχημη, εγώ δεν έχω πρόβλημα προσωπικά σε 1080p 27". Αν δεν δεις ο ίδιος μην κρίνεις, ο κάθε ένας έχει διαφορετική άποψη και προτιμήσεις.

Γιαννιτσα θα είμαι την επόμενη εβδομάδα για δουλειά....αν μπορέσουμε να βρεθούμε θα σου ήμουνα υπόχρεος.:jump1::jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα κομμάτια από "σκόρπια" .. έκαναν το παρακάτω σύνολο.

Τρομερή η αλλαγή στο γραφείο και στις συνήθειές μου, η μετάβαση από full tower σε micro cube..

Μη βαράτε για την 5870.. είναι το μόνο που έμεινε από το παλιό setup, και για την ώρα παραμένει.

842b0942-777f-4efe-b55b-f48c18331fd8.jpg

WP_20140708_09_20_45_Pro.jpg

f5611624-6843-4ad3-a0ff-3b151347c158.jpg

WP_20140708_09_19_56_Pro.jpg

WP_20140708_09_19_33_Pro.jpg

Πολύ όμορφο το Aerocool DS (αυτό δεν είναι; ). Σκέφτομαι να αφήσω όλα τα full tower και τα παπατζιλίκια και να πάω σε κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.