Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Με πολύ βαριά καρδιά..

Δύσκολα θα βρεθεί ισάξιο κουτί, πραγματικά.

Ο οψιδιανός δεν μπορώ να πω οτι στάθηκε άξιος των προσδοκιών μου. Πάντως είναι ένα τρομερό κουτί κ το είχα βρεί σε εκπληκτική τιμή.

Αυτά τα κουτιά είναι μεγάλα για να παίρνουν δύο 2/3πλα συγχρόνως.

Στο setup που έχεις τα fan είναι πολύ μακριά από το hw. Για να προσφέρουν κάτι θα πρέπει να γυρνάνε γρήγορα και να κάνουν πολύ θόρυβο

Fan πάνω και πίσω μπαίνει όταν έχεις μεγάλο cpu air cooler πάνω αριστερά σε μικρότερο κουτί.

Μπορεί να κατεβάσει έτσι 1-3 βαθμούς τα cpu temps σε load. Εχεις 3 πάνω?

Με ένα μονό ψυγείο για το cpu σε συνδυασμό με airflow, ένα μικρότερο κουτί μπορεί να έχει καλύτερες επιδόσεις με λιγότερο θόρυβο.

Το μεγαλύτερο και ακριβότερο δεν είναι πάντα το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτά αλλά δεν με απασχολούν καθόλου :hehe:

Το χα απωθημένο το κουτάκι κ το τσιμπησα. Αμα δεις κ ο ανεμιστήρας στο midplate είναι ανάποδα αλλά αισθητικά έτσι μου άρεσε. Δεν τρελένομαι με νούμερα κλπ. Άμα καούν, καήκανε. Να 'μαστε καλά να πάρουμε άλλα :)

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ βαριά καρδιά..

Δύσκολα θα βρεθεί ισάξιο κουτί, πραγματικά.

Ο οψιδιανός δεν μπορώ να πω οτι στάθηκε άξιος των προσδοκιών μου. Πάντως είναι ένα τρομερό κουτί κ το είχα βρεί σε εκπληκτική τιμή.

Καλα ολα αυτά αλλά δεν με απασχολούν καθόλου :hehe:

Το χα απωθημένο το κουτάκι κ το τσιμπησα. Αμα δεις κ ο ανεμιστήρας στο midplate είναι ανάποδα αλλά αισθητικά έτσι μου άρεσε. Δεν τρελένομαι με νούμερα κλπ. Άμα καούν, καήκανε. Να 'μαστε καλά να πάρουμε άλλα :)

λες δύσκολα να βρεθεί ισάξιο κουτί..... ως προς τι? Την εμφάνιση?

λες για ένα συγκεκριμένο προϊόν ότι δεν στάθηκε άξιο των προσδοκιών σου? Ποιες προσδοκίες ?

Αφού ο ίδιος λες ότι το έχεις στήσει λάθος και σου άρεσε εμφανισιακά και το πήρες και καλά έκανες.

Μήπως το είχες απωθημένο χωρίς να το δεις ούτε σε φωτογραφία για να ξέρεις την εμφάνιση?

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο κουτι corsair 780t

Καινούργια κάρτα γραφικών Asus r9 290x direct ii OC 4GB

Και ram g skill trident 32GB 2400MHz

Το μονο που μένει ειναι ο μηχανικός δισκος και να κάνω ένα καλό cable management.

post-27072-1416078834,7682_thumb.jpg

post-27072-1416078834,846_thumb.jpg

post-27072-1416078834,9152_thumb.jpg

post-27072-1416078834,9951_thumb.jpg

post-27072-1416078835,0505_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μένει ειναι ο μηχανικός δισκος και να κάνω ένα καλό cable management.

Μενει και μια ψηφιακη ή κινητο με καλη καμερα για να δουμε και μεις κατι ακουνητο και να σου ευχηθουμε.

Καλοριζικα τα πραγματα αλλα κανε κατι με τις φωτο σου.

Περιμενω να δω το 780τ πως ειναι, αλλα εδω δεν καταλαβαινω καν ποιο ειναι.

Υ.γ.

Βαλε του και λιγο φωτισμο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ' όλα; :hehe:

Η μεν H80i έκλασε το led της και στρομπόλιζε σαν ντισκοτεκ, ο δε Τιτανας άρχισε να πετάει error 62 στη μητρική και να μην ποστάρει καν. Β(lack)SOD :( Είχε στρώσει για ένα διάστημα με άλλο BIOS, αλλά ξαφνικά άρχισε να κάνει πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Χάρμα οφθαλμών...πολύ χαριτωμένο.

ΥΓ. 1) Βάλε τον Ocz Vector 150 θα πηγαίνει και χρωματικά με το όλο σύνολο (έχω τον corsair 120 και έχω σκυλομετανιώσει που τον πήρα και 220ευρώ τότε...)

2) Αν βολεύει βάλε την αντλία στο κάτω επίπεδο μαζί με το ψυγείο.Επίσης απ' ότι κατάλαβα έχεις προέκταση στο καλώδιο usb (φαίνεται η σύνδεση) αν μπορείς κατασκεύασε ένα απ' την αρχή χωρίς συνδέσμους.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το μωρό απο AMD πήγαμε σε INTEL

Mα καλα πως πετυχε τοσο το χρωμα των sleeves με το υγρο;

Τι επιτυχία ειναι αυτη;

Πολυ ωραιο φιλε μου, και πολυ ωραιο κυανο. Το υγρο πιο ειναι;

Να το χαιρεσαι ! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.