Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Aν κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί, τα αποτελεσματα είναι σαν αυτά του xrist...τέλεια.

Πιστεύω ότι έχει προβλέψει και το Black ICE να μην είναι εκτεθειμενο σε θερμοτητα.

Το λεω xrist γιατι σε εκεινη την περιοχη που έχεις το Black ICE στο δικό μου κουτί είναι η πιο θερμή.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες πήρα την νέα μητρική μου(Gigabyte P35 DS4). Εδώ μερικές φωτογραφίες.

Επειδή η ψηφιακή είναι λίγο χαλια sorry για την ανάλυση. (Μάλλον πρέπει να σταματήσω να τα ακουμπάω σε pc και να πάρο καμια νέα...)

eksomeflashyj9.th.jpg

mesafw0.th.jpg

ninjarc9.th.jpg

Αυτή την φωτό την έβαλα για να δείτε ποσο οριακά είναι το cooler με τα cooler τις μητρικής. Τα pins πατήθηκαν δύσκολα. (Σε περίπτωση Infinity πολύ απλά δεν μπαίνει...) Αλλα και πάλι με την βοήθεια του φίλου Dr.Gonzo την παλέψαμε και μπήκε.

oriaka1te7.th.jpg

(Όντως αθλια ψηφιακή...)

xorisflashvk4.th.jpg

Τώρα με την νέα μητρική βεβαια έβαλα τους 2x WD320KS σε RAID 1 και φυσικά Ο.C. Η μητρική στο λίγο που την ζόρισα δηλαδή στο 400x7 ούτε για πλακα ζεσταίνονται τα cooler τις. Με έκοψε μονο η μνήμη μου γιατί έχω 4x512 όταν πήγα παραπάνω, οπου παρεπιπτόντως τις σκοτώνω 50 όλες όπως είναι set 4x512 667 Twinmos. Όσο αναφορά την θερμοκρασία τις cpu είναι στα 48 κάθε core με το Core Temp. Μερικές από τις φωτό είναι πριν βάλω τα 2 Silenx Push-Pull.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eon [Σήμερα, στις 00:26]

Κάνατε καλή δουλειά με τον Dr. αλλα με το κουτί που έχεις δεν είχες και πολλά περιθώρια... Δώσε μας και μια φωτό πως ήταν πριν...

Για τα λεφτα του και τα υλικα του (αλουμινιο αφαιρουμενο tray) πιστευω ειναι καλο.Δηλ τι περισσοτερο να εκανα?Ειναι midi στο κατω κατω.

Το μονο ελαττωμα ειναι ο 8αρης στην πλατη.

Φωτος θα βρω και θα σε δειξω :)

Eχω full tower antec αλλα ο χωρος μου ειναι περιορισμενος,ισως μελλοντικα στεγαστει εκει μαζι

με υδροψυξη που καθεται.

@Διπλοματουχε ( :p )

Το τροφοδοτικο ειναι μουφα σε εχω πει

οπωτε τα επομενα λεφτα για αναβαθμιση θα πανε εκει.

Το αφησα ετσι αφου me ο/c δεν ασχολουμε και

με την ελευση του καινουργιου θα συνδεθουν ολα.

Λες να εχει σχεση ομως με το κολλημα που εχω με τον

scsi controller? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.