Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Ναι ρε συ Teodor_ch... στήριξε το καλύτερα ή βάλτο κάτω αν γίνεται δεν το λυπάσαι?... βάλε βιτζι το πολύ πολύ να το σηκώσεις... :D

BTW Τα Χριστουγέννα μηπως να ζήτησεις απο το Αγ. Βασιλή αντι για δώρο ένα νεό μεγαλύτερο κουτί? Τωρα που ειδα περισσότερες φώτος επαθα πλάκα :D Πάντως σε παραδέχομαι... Εισαι ποιητής... Εχεις χωρέσει τόσα πολλά σε κάτι τόσο μικρό... :T::p:D

(Απάντηση : To ξέρω μου το λένε συνέχεια.... :p)

Link to comment
Share on other sites

ορίστε και το δικό μου Cm stacker μετά από πολλές αλλαγές εσωτερικά :)

μια Cartoonίστικη

hpim1617ah4.th.jpg

Interiors

hpim1618jp7.th.jpg

και μια καλλιτεχνική ας το πούμε έτσι :)

cmstackernt8.th.jpg

προτάσεις συμβουλές ντομάτες όλα δεκτά :)

Link to comment
Share on other sites

@Vatos_locos

τη σίτα την πέρασες εσύ στο πλαϊνό? Αν ναι, από που και πόσο σου βγήκε??

Ακόμη μια ερώτηση, το block σου είναι το White Water LE?

Τί λέει από απόδοση? (σκέφτεται ένας φίλος μου low-budget w/c)

Link to comment
Share on other sites

την σήτα όχι έτσι είναι το κουτί :) το block σωστά το βρήκες :) πιστεύω ότι για τα λεφτά του είναι παρα πολύ καλο :) απλά είναι ακρετά μακρουλό και παίζει να έχει πρόβλημα με τους πυκνωτές σε μερικές μητρικές :( pc στην striker κάνει μια χαρά στην evga 650i Ultra με τίποτα :) πάντως είναι αρκετά καλο :) βεβαια δεν ξέρω με μικρές αντλίες τι θα κάνει γιατί λες για low budget εγώ έχω μια eheim 1250

Link to comment
Share on other sites

Τα καλυμματα αυτα τον 5.25 που τα βρηκες? Το κατω κοψιμο πολυ μου αρεσει! Με dremmel εγινε η δουλεια? Αν ναι με τι δισκακια? Γιατι εγω κατεφυγα σε γωνιακο τροχο για να καταφερω να κοψω το κουτι. Περιμενω να το δω τελειωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλύματα; Τα κανονικά πλαστικά του κουτιού είναι, βαμένα. Τα drives είναι μαύρα απο κατασκευής τους.

Τα κοψήματα είναι όλα με τροχό και τα τελειώματα και "λεπτομέριες" με τους δίσκους που δίνει μαζί με το dremel η εταιρία(300 series). Αλλά σπάνε εύκολα οι χαζόδισκοι. Τελικά κατέφυγα στο να βάζω 2 -2 τους δίσκους στο εξάρτημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 15:09]

Τα κοψήματα είναι όλα με τροχό και τα τελειώματα και "λεπτομέριες" με τους δίσκους που δίνει μαζί με το dremel η εταιρία(300 series). Αλλά σπάνε εύκολα οι χαζόδισκοι. Τελικά κατέφυγα στο να βάζω 2 -2 τους δίσκους στο εξάρτημα.

το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ το καλύτερο που μπορείς να κανεις είναι να πάρης τροχούς με υαλοβάμβακα λίγο ακριβοί αλλα κάνουν τέλεια δουλειά.

επίσης μην ζορίζεις καθόλου το εργαλείο

πολύ καλή δουλειά μέχρι τώρα συνέχισε έτσι:T:

post-6810-1416073210,1848_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητάμε για εξαρτήματα dremel πολύ καλή ιδέα θα ηταν, κατα τη γνώμη μου, κάποιος γνώστης του αθλήματος να έκανε ένα guide, ας πούμε, με τα εξαρτήματα dremel και τη χρήση τους. Υλικά, προτεινόμενοι μέθοδοι κλπ.

Θα ηταν αρκετή δουλειά αλλά θα βοηθούσε υπερβολικά πολύ.

Π.χ θέλω να φτιάξω κάτι και δεν ξέρω τι εξάρτημα χρειάζομαι για το τάδε υλικό και την τάδε δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβια τοσες φορες που εχουν απαντηθει τα ιδια ερωτηματα γυρω απο το θεμα...

θα ειχε γινει ο οδηγος αλλα ειναι δυσκολο καποιος να κατσει να το κανει.

βεβαια αυτος που θα το κανει πρεπει να ειναι και πολυ καλος γνωστης αφου

πχ εγω ξερω να κανω διαφορα με το πολιεργαλειο αλλα για πολλα απο αυτα εχω χρησιμοποιησει δικες μου τεχνικες οι οποιες στην τελικη μπορει να ειναι λαθος,ι χασιμο χρονου κτλ

ενας συμετοχικος οδηγος θα ηταν καλος αλλα δυσκολα υλοποιησιμος

Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκα λίγο σήμερα και επιτέλους τρύπησα το πάτωμα για να πέρνει αέρα ποιο άνετα το ψυγείο. Το έκανα με σέγα και όχι με dremel που δοκίμασα μια άλλη φορά γιατί ακόμα θα έκοβα και θα κούφενα τον κόσμο όλο. Μάλλον κέρδισα 1-2 βαθμούς έτσι δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.

Λέω να βάλω μια UV λαμπίτσα πάνω στην κορυφή και λίγο UV μπλε στο νερό να δείξει λίγο αν και ακόμα θέλω να κόψω το πλαϊνό καπάκι και να βάλω plexiglass.

1-low.jpg 2-low.jpg 3-low.jpg 4-low.jpg

Sorry για τις εικόνες αλλά μόνο το κινητό έχω για φωτογραφίες.... ίσως αν τις τραβήξω μέρα να είναι καλύτερα.

Σύντομα μου έρχονται και τα chipset/mosfet blocks και θα γίνει update.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha

Ωραιο κουτι. Αν και θα προτιμουσα τη μονοχρωμια στην προσοψη.

Τα 2 κόκκινα λαμπάκια από τα 6 είναι όταν βάζω τους συγκεκριμένους ανεμιστήρες να δουλεύουν στα 12V... αν τους έχω στα 5 είναι μπλε... έχεις δίκιο είναι πανηγύρι έτσι.

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

καλοδουλευτη BlueChris

Τελικα εβαλες δυο ψυγεια απο οτι ειδα :)

Στειλε πμ με θερμοκρασιες και εντυπωσεις

Έχω βάλει βρε αποτελέσματα και στο Q6600 thread και στο GFX forum.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.