Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από mech5107

@giorgos th.

Ρε man τα τριμεράκια που έχεις για τα ανεμιστήρα του ψυγείου, πως τα ζητάνε, γιατί σε 2 μαγαζιά που ρώτησα δεν κατάλαβαν...

ηταν ενσωματωμενα στους Enermax που πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia

ρε παιδια δεν θα επρεπε να υπαρχει ενα τροπος να βαθμολογουμε το καλυτερο pc?

ετσι πιστευω θα ειχε και περισσοτερο ενδιαφερων.........τι λετε?

1. ποιος θα κατσει να δει απτην αρχη 200 σελιδες

2. ποιο το νοημα? φορουμ ειναι εδω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Μια απορια που με βασανιζει καιρο ειναι για ποιο λογο καποιος να παρει το coolermaster ενω με τα ιδια λεφτα παιρνει το σαφως ανωτερο (τουλαχιστον στα χαρτια) lian li 2000.

Ο μονος λογος ειναι αισθητικος αλλα και παλι το lian li μια χαρα ειναι. Υπαρχει κατι που μου διαφευγει?

Επισης μια ερωτηση σε κατοχους lian li 2000 + enermax 850 -1000 psus

Μπορεις να βαλεις το εν λογω τροφοδοτικο με τον ανεμιστηρα να κοιταει προς το εδαφος ΑΛΛΑ πανω στο μεταλλικο "σκαλι" που εχει το κουτι στην θεση του τροφοδοτικου?

Ρωταω γιατι ειδα να το βαζουν στην πανω πλευρα και μου φανηκε λιγο μη ασφαλες να στηριζεις ολοκληρο θηριο τροφοδοτικο σε 4 βιδουλες.(εκτος και αν στηριζετε και αλλου και δεν το ειδα).

Φωτος ευπροσδεκτες :)

Κανεις χριστιανος να μας βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

@ison

Ειχε συζητηθει το θεμα αυτο αρκετα αναλυτικα

Εγω εχω το Galaxy στην "ευκολη θεση"δηλαδη παταει στο πατωμα του case,στο μεταλλικο σκαλι οπως ειπες

Αν θυμαμαι καλα,ο Bluechris ηταν αυτος που το εβαλε στην πανω θεση για να χωρεσει τα νερα στο "υπογειο" και ειπε οτι δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα(το υποψιαζομουν κι εγω οτι μπαινει κανονικα και πανω αλλα βαριομουν να το δοκιμασω)

Για ψαξε λιγο τα ποστς...

Link to comment
Share on other sites

να και το δικο μου htpc τελειωμενο πλεον και αθορυβο (σχεδον).

στις τελευταιες προσθηκες:zalman 9500, zalman vf900, thermalright hr-05, chieftec 560 modular(πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης)...αλλαχθηκαν και τα 2 ανεμιστηρακια του κουτιου με coolermaster silent. οι ψυκτρες cpu και gpu παιζουν στα 5βολτ και τα φανακια του κουτιου στα 7βολτ.ξεκιναμε λοιπον.

η 2600χτ πλεον παιζει στους 45 βαθμους φουλ απο 90+

lnkm5wrkvdvqxjhdntnm.jpg

στησιμο και τακτοποιηση καλωδιων

cyoyzi4y2uoaidn3ggzm.jpg

αν και δεν ειμαι φαν των λαμπων στο pc δεν πολυφαινεται

gtyzzjuwwxoyxy1ymonl.jpg

και τελος το home theater μου

gqcmvkxwy0d2oyxnf2hy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

να και το δικο μου htpc τελειωμενο πλεον και αθορυβο (σχεδον).

στις τελευταιες προσθηκες:zalman 9500, zalman vf900, thermalright hr-05, chieftec 560 modular(πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης)...αλλαχθηκαν και τα 2 ανεμιστηρακια του κουτιου με coolermaster silent. οι ψυκτρες cpu και gpu παιζουν στα 5βολτ και τα φανακια του κουτιου στα 7βολτ.ξεκιναμε λοιπον.

η 2600χτ πλεον παιζει στους 45 βαθμους φουλ απο 90+

lnkm5wrkvdvqxjhdntnm.jpg

στησιμο και τακτοποιηση καλωδιων

cyoyzi4y2uoaidn3ggzm.jpg

αν και δεν ειμαι φαν των λαμπων στο pc δεν πολυφαινεται

gtyzzjuwwxoyxy1ymonl.jpg

και τελος το home theater μου

gqcmvkxwy0d2oyxnf2hy.jpg

’ψογο. Τα συγχαρητήρια μου. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

ωραιος!

η παλια ψυκτρουλα της gpu μπαινει σε τσιπσετ? γαινεται να χαζοτεριαζει σε διαστασεις....:roll:

δεν μπαινει το κοιταξα κι εγω...ουτε οι τρυπες ταιριαζουν αλλα ειναι και πιο ψηλη απο οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

dsc01148su8.jpg

dsc01153wr3.jpg

διακόπτης απο τροφοδοτικό TAGAN που έγινε διακόπτης για Molex τροφοδοτικού που κάνει On/off τους 2 ανεμιστήρες του ψυγείου 1 του κουτιού και 1 της RAM για περισσότερη ησυχεία :p

η τρύπα ανοίχθηκε με κολλητήρι :tomato: :tomato: και μετά με το μαχαιράκι σιγά σιγά......

η συνδεσμολογία είναι ίδια με αυτή του παρακάτω site

Τα μαυρα καλώδια του τροφοδοτικού πάνε κατευθείαν στο άλλο Molex μιας και δεν έχουμε τάση εκεί....

ο διακόπτης πρέπει να είναι διπλός τουλ :D

http://www.silentmods.com/section2/item272/part2

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα το Antec P182 και με τη μία άρχισα να στήνω το μηχανημα: Τροφοδοτικό OCZ ModXStream 780W, CPU Intel Q6600, M/B Asus P5N32 E SLI, 2 Sata +2 IDE HDDs κτλ κτλ. Δυστυχώς η XFX 8800gt δεν μου έχει έρθει ακόμα, οπότε κάνω απλα τη δουλειά μου προς το παρόν με μία Gecube 1650. Τέλος πάντων, να το κουτί μου και κυρίως δείτε το καλό cable management που γίνεται με το προαναφερθέν κουτί:

Από Μπροστά:

crqspo6t7ihf7kqlesen.jpg

(σχεδόν δεν φαίνονται τα καλώδια!!!)

Και από πίσω:

rtmxxkk26ah9fpvhgscj.jpg

(ε, κάπου θα ήταν κρυμμένα-ζω για τη μέρα τησ wirelles σύνδεσης των διάφορων εξαρτημάτων:D )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από F117 [Σήμερα, στις 00:14]

dsc01148su8.jpg

dsc01153wr3.jpg

διακόπτης απο τροφοδοτικό TAGAN που έγινε διακόπτης για Molex τροφοδοτικού που κάνει On/off τους 2 ανεμιστήρες του ψυγείου 1 του κουτιού και 1 της RAM για περισσότερη ησυχεία :p

η τρύπα ανοίχθηκε με κολλητήρι :tomato: :tomato: και μετά με το μαχαιράκι σιγά σιγά......

η συνδεσμολογία είναι ίδια με αυτή του παρακάτω site

Τα μαυρα καλώδια του τροφοδοτικού πάνε κατευθείαν στο άλλο Molex μιας και δεν έχουμε τάση εκεί....

ο διακόπτης πρέπει να είναι διπλός τουλ :D

http://www.silentmods.com/section2/item272/part2

Σε πρόλαβα :D :D :p:P:P Ωραίος...;):clap:

dsc00004fo5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.