Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Ο πάνω ανεμιστήρας? Κάθεται δια της βαρύτητας?

Όσο για την μακαρονάδα από καλώδια κάτσε να δεις και τα δικά μου (modular και εδώ).

Ναι ^^. Βαριέμαι να πάω να αγοράσω πιαστράκια (Ψιλομλκία βέβαια, γιατί με ταρακουνήματα φεύγει από την θέση μερικές φορές)

Link to comment
Share on other sites

εχω το pc&c silencer 750w..και δεν βγαινουνε τα καλωδια που δεν χρεισιμοποιω..αυτα τι να τα κανω??να τα κρυψω πισω??

dsc03161q.th.jpg

χωρανε ολα πισω οπως ειπαν κι αλλοι...προσωπικα 2 φορες ασχοληθηκα με την τακτοποιηση... το μονο που καταφερα ηταν να ακινητοποιησω ολα τα καλωδια πισω με zip ties κλπ... αλλα παλι σα να γινοταν χαμος μου φανηκε...

Link to comment
Share on other sites

@l2phile

Για ποιο χάος μιλάς στο πίσω μέρος; Μια χαρά μου φαίνονται κι άλλωστε το θέμα είναι να μπορεί να κλείσει το καπάκι :D ΛΟΛ για τον πάνω ανεμιστήρα της ψύκτρας

@johnymag

Εγκληματικός o blue led fan και γενικά η τοποθέτηση της ψύκτρας (αν κι έχει ανεμιστήρα στην οροφή για airflow και καλά, αμφιβάλλω εάν το επέλεξαν επίτηδες οι του πλαισίου), εγώ στη θέση σου θα τους τράβαγα καμμιά μύνηση :p. Τα καλώδια απ'την άλλη, είναι κλασσική δουλειά πλαισίου, βασικό μάνατζμεντ σε αυτά που χρησιμοποιούνται και στα υπόλοιπα δέσιμο και καταχώνιασμα κάπου - εντάξει δλδ, δε θα ανέμενα κάτι παραπάνω. Η αλήθεια πάντως είναι ότι και το χρώμα του τροφοδοτικού δε ταιριάζει με την υπόλοιπο σύστημα (μαύρο/κόκκινο) χεχε

Πάντως πολύ ωραίο συστηματάκι έχεις φτιάξει, η thor's hammer κάνει δουλειά; Φαίνεται ατόφια, και όντως με ένα κλασσικό ανεμιστήρα της Xigmatek θα ήταν ακόμα πιο ωραία

Link to comment
Share on other sites

το τετραγωνο κομματι κατω απο το socket του επεξεργαστη γιατι υπαρχει?

ρωταω γιατι το βλεπω αρκετα συχνα...

ειχα ακουσει οτι με ενα fan εκει πεφτουν "εικονικα" οι θερμοκρασιες.

Ώστε να μπορείς με ευκολία να αλλάζεις ψύκτρα!

Εικονικά εννοώντας ότι ψύχεται μόνο ο αισθητήρας?

Link to comment
Share on other sites

Χαμός...

Απο πισω...

Απο μπροστα ομως κομπλε ε?

Από μπροστά κομπλέ

tdpt1b75rjgwpgychbn3_thumb.jpg

αλλά από πίσω το χάος (και με modular)

13swdbg4lswpuzkm6ep0_thumb.jpg

Η ψυκτρα σου νομιζω εχει πιασει λιγη σκονη...:p

Έγινε επεξεργασία από Theo.rw
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.