Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
πριν 1 λεπτό, το μέλος f117 έγραψε:

Πολύ όμορφο!

Που το έχεις το psu? Γιατί δεν ψηθηκες να βάλεις κανενα custom loop?

Το τροφοδοτικο ειναι απο πισω και δεν φαινεται καθολου.
Αρχκα δεν ηξερα να θα μου βγει το project και μετα δεν ηθελα να ξεφυγω οικονομικα με ενα custom loop.

Τωρα ομως εχω ψηθει και θα ειναι η επομενη κινηση μετα την αλλαγη της καρτα γραφικων!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στη παρέα μας ! :)

Αυτό το Steampunk με Industrial ύφος της κατασκευής πολύ μου αρέσει!

Και από ότι βλέπω το έχεις ψάξει και στα χρώματα και στο φωτισμό (αυτες οι πατίνες του οξειδωμένου χαλκού και τα μουντά κόκκινα των καλωδίων προσθέτουν πραγματικά στην εικόνα)!

Ακόμα και αυτές οι ψιλές σκουριές που φαίνονται δίνουν συν στην εικόνα για να μην πω για το φόντο και το χρώμα του !

Μπράβο φίλε !

Νομίζω ότι όλη η παρέα θα ήθελε να ακούσει τι σκέφτηκες και το πως κατέληξες στη συγκεκριμένη αισθητική λύση !

Και αν το πείς και με περισσότερα λόγια, ακόμα καλύτερα!  :T:

Εύχομαι καλή παραμονή και αναμένουμε τη συνέχεια !

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος dalain έγραψε:

(συγνωμη που μονοπολω το thread....)

 

Μονοπόλα το εσύ και τι σε μέλει ! :D

Πολύ το πάω το όλο φωτογραφικό εγχείρημα σαν υποστήριξη της κατασκευής !  :T: 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να ανεβασεις και αλλες. Μου αρεσουν πολυ τα custom και ακομα περισσοτερο οταν ο δημιουργος αφιερωνει χρονο να τα φωρογραφισει σωστα κ να τα παρουσιασει.

 

Μπραβο σου και σου εύχομαι κ στο επομενο με το καλο!!!

 

Στο επομενο βεβαια θα ηθελα ενα μικρο... μεγαλο worklog να μας πας βημα βημα :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Να ανεβασεις και αλλες. Μου αρεσουν πολυ τα custom και ακομα περισσοτερο οταν ο δημιουργος αφιερωνει χρονο να τα φωρογραφισει σωστα κ να τα παρουσιασει.

 

Μπραβο σου και σου εύχομαι κ στο επομενο με το καλο!!!

 

Στο επομενο βεβαια θα ηθελα ενα μικρο... μεγαλο worklog να μας πας βημα βημα :)

 

Καλημερα και σε ευχαριστω!Εχω καποιες φωτογραφιες που τραβηξα κατα την διαρκεια .Μπορω να ανοιξω ενα θεμα και να σας δειξω λιγο την διαδικασια.Λιγο υπομονη ομως για να βρω λιγο χρονο αναμεσα σε δουλεια-οικογενεια(ναι ειμαι και χαζομπαμπας)-χομπυ!

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

@Geo_K Ωραίο το "εξοχικό" !  :)  

Μια ιδέα για τον λευκό ανεμιστήρα στην πίσω πλευρά:

Τις αριστερές του βίδες (όπως τον βλέπουμε μέσα από το κουτί) βάλτες αρκετά πιο μακριές και κανόνισε οι δεξιές να έχουν τον απαραίτητο όγκο, έτσι ώστε ο ανεμιστήρας να κάτσει λοξά και να κοιτάει πιο πολύ προς τη μητρική.

Με το τρόπο αυτό η μητρική και τα επίμαχα εξαρτήματά της θα δροσίζονται πιο αποτελεσματικά και το κουτί θα έχει και  κάτι παραπάνω να τραβάει τη σκέψη.

Μπορείς να φτιάξεις και ένα λευκό κάλυμμα του κενού που θα μείνει μεταξύ πίσω ανεμιστήρα και πίσω πλευράς του κουτιού.

Για κάνε του εικόνα . . .   :)

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Σε πόσα μέρη το έχεις πάει το κουτί? Πολλή ωραία υλοποιήση στο κουτί και ωραίες φωτό

Ειναι ταξιδιαρικο!χαχα!Ενα πρωινο το φορτωσα στο αμαξι και πηγα σε δυο μερη....Δεν νομιζω να το ξαναβγαλω αλλα ποτε δεν ξερεις....ισως οταν και αν βαλω custom υδροψυξη....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.