Jump to content



Rainmeter οδηγός βήμα βήμα


Recommended Posts

Hide Taskbar : Hide Taskbar in Windows 7 with a hotkey

Mένει το start orb βέβαια αλλά αν δεν θες να φαίνεται μπορείς να βάλεις ενα κενό στη θέση του...

Για το skin που λες δεν το ξέρω...Κάτσε να το κατεβάσω να δω τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

Browsing deviantART

MΙα ερώτηση.... πως θα μπορώ να κανω Navigate στα ανοικτα προγράμματα αμα εχω κανει hide την startbar :noob:

παρεμπιπτόντως μια χαρα το hide taskbar .

Έγινε επεξεργασία από Telumetar
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα καινουριος στο σαιτ αυτο.

Πολυ ωραιο το θεμα εψαχνα καιρο ενα τετοιο θεμα και δεν μπορουσα να βρω!

Λοιπον θελω να κανω μια ερρωτηση οταν κατευασω το προγραμμα και το τρεξω αφου εχω βρει τι θεμα θελω να εχω τους φακελους που εχω στην επιφανια εργασιας θα χαθουνε;Γτ βλεπω πολλες εικονες οι οποιες δεν εχω τους φακελους.Αρα λοιπον να αποθηκευσω σε ενα usb τους φακελους που εχω στο desktop η δεν υπαρχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28811]Splats[/MENTION]

Καλησπέρα και καλως ήρθες! :)

Όταν λες φακέλους που έχεις στην επιφάνεια εργασίας τι εννοείς;

Αν λες για φακέλους και συντομεύσεις προγραμμάτων τότε το μόνο που χρειάζεται είναι ένα δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας,προβολή, και τικάρεις την επιλογή προβολή εικονιδίων επιφάνειας εργασίας.

Αν εχει τικ εμφανίζονται, αν το αφαιρέσεις όχι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω φακελους και συντομευσεις που εχω στην επιφανεια ερφγασιας.Θελω να πω οτι τωρα εχω την δικια μου θεμα φοντο κατεβαζοντας το προγραμμα και αλλαζοντας το θεμα δεν χανοντε οι συντομευσεις και οι φακελοι που εχω και αν χαθουν κανω την διαδικασια που μου ειπες σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Θα κάτσω να διαβάσω από την αρχή το θέμα απλά ρωτάω μια στα γρήγορα...

Είχα ασχοληθεί παλιότερα με το rainmeter και απο όσο είχα ψάξει δεν υπήρχαν πολλά έτοιμα θεματάκια απλά 2-3 βασικά και μετά έπεφτε πολύ customization >.. τα πράγματα πλέον πως είναι ? βρίσκεις?

Ποιος είναι ο πιο απλός τρόπος να βάλεις κάτι και να μή χρειάζεται να κάνεις πολλά πολλά?

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=61]LuNaTiC[/MENTION]

Browsing System Monitoring on deviantART

Πολλά έτοιμα skins αν και μερικά, ίσως τα περισσότερα θα χρειαστούν κάποιες αλλαγές στα .ini τους για να λειτουργήσουν σωστά στο pc σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και εγώ μετά απο αρκετό διαβασμα στο θέμα και λίγο ψάξιμο στο γοογλη :)

Και RocketDock (ROG=Republic Of Gamers) ετσι για να ταιριάζει με την μητρική :)

Αλλα ακομα με την μπαρα προσπαθω να καταλαβω πως αφαιρεις εικονιδια...να τα βαλεις ειναι το μονο ευκολο :)

2qncfq1.jpg

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια αξιζει να το περασω και εγω? Οσες φορες εχω δοκιμασει τετοια tweak καταληγω να καθυστερω τον υπολογιστη μου. Εχω διαβασει πως οταν πας να το εγκαταστησεις σε ρωταει αν θες portable installation. Επειδη εγω χρησιμοποιω μονο portable εφαρμογες, δεν πιστευω να αντιγραφει και αλλα αρχεια και εγραφες περα απο τον φοητο φακελο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωριζει καποιος να μου πει ποια ειναι τα skin για cpu/gpu κτλ ?(ολη η αριστερη μερια δηλαδη)

Ναι και μενα με ενδιαφερει ολη η αριστερη μερια, οπως και να μαθω ποιο ειναι το dock αυτης της εικονας

kotoko_suite_v4_3_1__multlang__by_faradeyua-d45r4t9.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.