Jump to content



Rainmeter οδηγός βήμα βήμα


Recommended Posts

Έχει να κάνει και με το ποιό skin χρησιμοποιείς.Ίσως θέλει να κάνεις edit το ini του skin και να του "πείς" από ποιόν sensor να παίρνει την αντίστοιχη ένδειξη.Τουλάχιστον έτσι γίνεται στο open hardware monitor που χρησιμοποιώ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Να πω και εγώ μία γνώμη ,καθώς είμαι παλιός χρήστης του Rainmeter,σε σύγκριση με άλλα προγράματα είναι πιο καλό πιο γρήγορο και όχι τόσο απαιτιτικό όσο για ρυθμίσεις προχωρημένων έχει πάρα πολλά πράγματα να πειράξεις :)

όσοι ασχοληθούν μαζί του δεν θα βγούν χαμένοι . :neo:

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ, αν και σε ημιτελή κατάσταση ακόμη.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πως θα κάνω το widget οπυ δείχνει τα στοιχεία για την ram, cpu κλπ να μου δείχνει και τους 6 πυρήνες του επεξεργαστή αντι για τους δύο που δείχνει τώρα (ή αν υπάρχει κάποιο άλλο που να κάνει αυτή τη δουλειά, δεν έχω πρόβλημα).

Επίσης, θα ήθελα να προτείνετε widget για rss feeds, στο οποίο όμως να μπορώ να βάλω εγώ όποιες και όσες πηγές θέλω.

Thanks in advance :)

attachment.php?attachmentid=49382&stc=1&d=1334770791

πολύ ωραίο σκιν! από που μπορώ να το κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από το πρώτο link που δίνεται στο πρώτο ποστ δεν μπορώ να κατεβάσω skins (δεν βρίσκω τον τρόπο) και των άλλων δύο δεν μου αρέσουν! τί γίνεται; για πείτε κανένα site ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από το πρώτο link που δίνεται στο πρώτο ποστ δεν μπορώ να κατεβάσω skins (δεν βρίσκω τον τρόπο) και των άλλων δύο δεν μου αρέσουν! τί γίνεται; για πείτε κανένα site ακόμα!

Η συγκεκριμένη ιστοσελίδα είναι λίγο περίεργη σε κάποια skin δίνει link για να τα κατεβάσεις και σε άλλα πρέπει να τα ψάξεις μόνος σου

Καλήμερα, ξέρει κανείς αν υποστηρίζει ή αν θα βγει και για τα win 8?

Με την τελευταία έκδοση μπορείς να την βάλεις και σε windows 8

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο οδηγός...έφαγα κόλλημα εδώ και δύο ημέρες τώρα. Προσπαθώ να φτιάξω κάτι αλλά γενικά υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά?...κάνω κάτι λάθος όταν κάνω edit τ αρχεία ώστε να βάλω Ελληνικά ή άδικος κόπος?..δεν τα υποστηρίζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

συγνώμη να κανω μια ερώτηση; υπάρχουν έτοιμα docks για τις εφαρμογές που τρέχουμε; περα απο το τροπο που έδειξε ο [MENTION=16541]rafail1994[/MENTION] (launcher )για να φτιάχνουμε τα δικά μας; Κι αν ναι που;

Ευχαριστω!

Έγινε επεξεργασία από Telumetar
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα απο shell αλλά τη λειτουργικότητα της οriginal taskbar δεν την είδα πουθενά.. :p

Δε ξέρω βέβαια αν εννοείς ένα εντελώς διαφορετικό shell (litestep,bblean κτλ) ή κάποια παράμετρος του rainmeter για να την εξαφανίσεις...

Υπάρχουν skin που αναπαράγουν όλα όσα κάνει η taskbar, αλλά μετά από λίγο σταματά να είναι λειτουργικό το όλο θέμα...

Εάν έχεις wide μονιτορ (φαντάζομαι η πλειοψηφία έχει...) παίξε με την taskbar στα αριστερά στο autohide!M εχει βολέψει αφάνταστα.

Γενικά την taskbar την έχω ή πάνω (σαν tabs) ή αριστερά στο autohide.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι οπου κ να παει η μπαρα με autohide υπάρχει μια μικρη γαλαζια γραμμή οπου κι αν γινει autohide....τωρα ποια προγράμματα εχεις κατα νου που την κανουν πληρως hide ? D:

Eπίσης εχω το εξης θεματάκι .Οποτεδήποτε ανοίξω ενα browser (ειτε mozzila ειτε firefox) ή κάποιο πρόγραμμα τύπου word / excel κλπ ,αντι να μου ανοίξει το ήδη υπάρχον μου ξεκινάει καινούργιο έγγραφο / παράθυρο ...wtf is wrong D: skin : RAZOR by minhtimatrix

Έγινε επεξεργασία από Telumetar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.