Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

δηλώνω άσχετος και παίζω πρώτη φορά τέτοιο παιχνίδι

λοιπόν.. καθώς φτάνεις στο honningbrew meadery (μετά το πρώτο χωριό) είναι ένας τύπος φύλακας που δεν μπορώ να τον νικήσω με τίποτα..

μήπως δεν έπρεπε να πάω από εκεί ή τον προσπερνάμε και πάμε απέναντι??

Link to comment
Share on other sites

δηλώνω άσχετος και παίζω πρώτη φορά τέτοιο παιχνίδι

λοιπόν.. καθώς φτάνεις στο honningbrew meadery (μετά το πρώτο χωριό) είναι ένας τύπος φύλακας που δεν μπορώ να τον νικήσω με τίποτα..

μήπως δεν έπρεπε να πάω από εκεί ή τον προσπερνάμε και πάμε απέναντι??

Γενικά πας οπου θες να ξέρεις,αν ειναι melee o guard προσπάθησε να τον φας απο απόσταση με κανα bow ;p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο μέχρι τώρα, αν και ποτέ δεν ήμουν fan της σειράς για να πω την αλήθεια.

Είναι ιδέα μου ή τα animation δεν σου δίνουν καμία αίσθηση του πότε χτύπησες το mob με το melee όπλο σου; Σαν να "κόβεις" τον αέρα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο μέχρι τώρα, αν και ποτέ δεν ήμουν fan της σειράς για να πω την αλήθεια.

Είναι ιδέα μου ή τα animation δεν σου δίνουν καμία αίσθηση του πότε χτύπησες το mob με το melee όπλο σου; Σαν να "κόβεις" τον αέρα είναι...

Ισως εχεις δικιο, αλλα βοηθαει στο να καταλαβαινεις ποτε γινεσαι block (εκει αντι για να κοβεις αερα σχεδον φευγεις πισω).

Σχετικα με τους companion

εγινε κανεις σας werewolf?

Έγινε επεξεργασία από RGit7789
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχεις δικιο, αλλα βοηθαει στο να καταλαβαινεις ποτε γινεσαι block (εκει αντι για να κοβεις αερα σχεδον φευγεις πισω).

Σχετικα με τους companion

εγινε κανεις σας werewolf?

Πως γίνεσαι;Μπήκα στους companion,μήπως θέλει να κάνω καμμια αποστολή;

Τα troll πάντως με δυσκολεύουν πολύ.Είμαι lvl8.Προς το παρόν τα αποφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεσαι;Μπήκα στους companion,μήπως θέλει να κάνω καμμια αποστολή;

Τα troll πάντως με δυσκολεύουν πολύ.Είμαι lvl8.Προς το παρόν τα αποφεύγω.

Ναι οι companions ειναι ουσιαστικα μια εκδοχη του fighters guild απτα προηγουμενα TES, σου δινουν μια σειρα απο quests.

Για οσους τα εχουν προχωρησει:

Στο 3ο αν θυμαμαι καλα, σου ζητανε να γινεις λυκανθρωπος οπως οι ιδιοι για να συνεχισεις.

Δεχτηκε κανενας να μας πει τι παιζει?

Εγω προς το παρον το αφησα γιατι δεν ξερω ακομη σε τι μπορει να σε περιοριζει αργοτερα..

Κατι διαβασα για immunity στα diseases αρα και στο vampirism, οποτε not yet.

Έγινε επεξεργασία από RGit7789
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θερμη παρακληση να βαζετε Spoiler Alert ( οπως ο RGit7789 στο παραπανω post)

μην δoυμε τπτ που δεν εχουμε κανει ακομα, και να μην φοβομαστε να διαβασουμε το thread,

νομιζω αφορα ολους οσους το παιζουμε γιατι αυτη ειναι η μαγεια του παιχνιδιου η πρωτη στιγμη που θα βρεις κατι καινουριο.

thanx

P.s

ααα και για αυτους που εχουν εμπειρια βαλτε το fight difficulty στο master to παιχνιδι ανεβαινει επιπεδο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θερμη παρακληση να βαζετε Spoiler Alert ( οπως ο RGit7789 στο παραπανω post)

μην δoυμε τπτ που δεν εχουμε κανει ακομα, και να μην φοβομαστε να διαβασουμε το thread,

νομιζω αφορα ολους οσους το παιζουμε γιατι αυτη ειναι η μαγεια του παιχνιδιου η πρωτη στιγμη που θα βρεις κατι καινουριο.

thanx

P.s

ααα και για αυτους που εχουν εμπειρια βαλτε το fight difficulty στο master to παιχνιδι ανεβαινει επιπεδο!

roger !

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το AA δεν λειτουργεί απ'ότι φαίνεται από το Nvidia control panel. Μόνο το ΑΑ transparency(MSAA/SSAA).

Οπότε έχω βάλει 4xAA από το skyrim launcher και 2xSSAA από το nvidia panel.

Πολύ όμορφα γραφικά...αυτό που του λείπει είναι High Resolution textures/mods και Tessellation... Θυμίζει Heaven Benchmark :p

post-5325-1416075625,5638_thumb.jpg

post-5325-1416075625,6538_thumb.jpg

post-5325-1416075625,7102_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

LoL, πήγαινα για ένα quest και με πετάγεται ένας σαν ιππότης(Bounty Hunter) και με σταματάει και λέει να πληρώσω 1200 gold γιατί είμαι Wanted αλλιώς θα με σκοτώσει.

Δεν πέθαινε εύκολα οπότε του πετάω shout, κρύβομαι και πάω και του σκάω Backstab(power attack) με daggers... έπεσε με την μία. Γενικά το Assassins blade στο Sneak tree είναι όλα τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.