Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

αντε να βγουν τα Mods για να ανεβουν τα details...

απο τις εικονες δεν μας τα λεει και πολυ καλα!

Sebastian μια χαρά είναι τα γραφικά του, θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα αλλά εγώ προσωπικά τα περίμενα χειρότερα και τώρα μου αρκούν. Φυσικά με τα mods θα απογειωθούν.

Εδώ όλα στο τέρμα 16AF 1920x1200 και όλες τις μπάρες στο max. :T:

91833154.jpg

Οι πρώτες εντυπώσεις για το παιχνίδι είναι πολύ θετικές.

Ο κόσμος του είναι απίστευτος και βλέπεις οτι έχει δοθεί βάση στις λεπτομέρειες που τον κάνουν ζωντανό, η μουσική είναι φοβερή και συμβάλει σε αυτό σε μεγάλο βαθμό.

Τα γραφικά όπως είπα είναι απροσδόκητα καλά, ειδικά το νερό και οι καταρράχτες είναι απίστευτο θέαμα. Οι μάχες φαίνονται πολύ καλές και brutale.

Τα animations και τα 3d μοντέλα είναι φοβερά, κάτι που η Bethesda δεν μας είχε συνηθίσει στα παιχνίδια της, ειδικά οι δράκοι είναι απίστευτοι.

Το μόνο που με ενοχλεί προς το παρόν είναι το HUD/menu και ο 3D χάρτης που μεν είναι πολύ όμορφα αλλά είναι τελείως άχρηστα.

Επιπλέον δεν έχω βρει ακόμα πως κανεις assign στα quick keys. Το μόνο που έχει είναι ένα fast μενού που το λέει favorites αλλά δεν είναι καθόλου βολικό.

Η έλλειψη του χαρακτήρα σου σε 3d mode στο menu είναι ένα θέμα πάλι που δεν μου αρέσει, όπως και οτι δεν υπάρχουν τα attributes!!! κάνει το παιχνίδι να φαίνεται λειψό.

Το σύστημα με τα skills είναι πολύ όμορφο, αν και αυτό παλι δεν είναι και ότι βολικότερο.

Κατα τα άλλα το game τα σπάει.

Έγινε επεξεργασία από Arxagelos
Link to comment
Share on other sites

άντε ρε ups γαμοτεν!!!!!!!!!!!

arrvsc.jpg

[MENTION=3567]fil[/MENTION]thy ήρθε ;

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] άλλαξε pls την εικόνα από png σε jpeg γιατί σέρνεται το σύμπαν,ty

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα online μεσω Gamesplanet ( το έχει και προσφορά 34 ευρώ ) και σου δίνει κλειδί για Steam.

Το έβαλα στις 3 τα ξημερώματα και έπαιξα κάνα 2ωρο.

Για μένα είναι πολύ καλό (και τα graphics).

Πήρα ένα side quest με μια τεράστια αράχνη... εκεί πέθανα μερικές φορές... αλλά τελικά την διέλυσα... χεχε.

Άντε και σε κανένα δράκο...

Το μόνο παράπονο μου (σε όλα αυτά τα παιχνίδια) είναι το όριο βάρους...

Link to comment
Share on other sites

πουλάω την 8800 μου τώρα!:p

Έχω ψηθεί πολύ σοβαρά να πάω σε gf 550 για να μπορώ να το παίξω σε high ανάλυση. Έχει δοκιμάσει κανείς να το τρέξει με 8800;

Το βράδυ θα την δοκιμάσω με 1080p να δούμε τι ψάρια πιάνει αν και δεν μας βλέπω πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

πουλάω την 8800 μου τώρα!:p

Έχω ψηθεί πολύ σοβαρά να πάω σε gf 550 για να μπορώ να το παίξω σε high ανάλυση. Έχει δοκιμάσει κανείς να το τρέξει με 8800;

Νομίζω ότι η 550 ti (κπαου 115 ευρά) αξίζει αυτή τη στιγμή για να απολάυσει όχι μόνο αυτό αλλά και κάποιο άλλο αν προκύψει χρόνος, σκέψου σοβαρά να κάνεις το άλμα των 20 ευρώ για 6850 Club 3D Radeon HD6850 1GB | Skroutz.gr.

την είχα και είναι πολύ καλή κάρτα, λίγο καλύτερη από 460 και πολύ πολύ πάνω από 550! :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και εγώ τα γραφικά του τα βρίσκω πολύ ωραία με όλα στο τέρμα,και τρέχει και νεράκι. Πολυ ωραίοι χρωματισμοί και ατμόσφαιρα στο παιχνίδι,το μόνο που με χαλάει είναι ο χάλια χειρισμός του UI με Mouse+keyboard:whip:

Aλήθεια βολέυεται κανένας να παίζει μόνιμα με την 3rd person cam? Λέω να το δοκιμάσω..

Link to comment
Share on other sites

το vsync το έχει βγάλει κανείς? αν ναι πως?

SkyrimPrefs.ini file "..\Users\<username>\Documents\My Games\Skyrim"

iPresentInterval=0 (turn OFF vsync)

bDoDepthOfField=0 (turn OFF Depth of Field if you want to)

bMouseAcceleration=0 (sometimes helps people with laggy mouse)

bTreesReceiveShadows=1 (adds shadows to tree, its 0 by default)

bDrawLandShadows=1 (adds subtle shadows to rock and land geometry, its 0 by default)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.